ایده پردازی و خلاقیت در طراحی لوگو؛ ساخت لوگوی خلاقانه

خلاقیت در طراحی لوگو

خلاقیت در طراحی لوگو یکی از مهم ترین پارامتر ها بعنوان ویژگی های یک طراحی مناسب است. یک لوگوی حرفه ای این قابلیت را دارد که بدون کوچک ترین شباهتی با دیگر لوگو ها ساخته شود. این لوگو در نهایت منجر به خاص تر شدن برند شما در قیاس با رقبا خواهد شد. شاید در نگاه اول، ساخت لوگوی خلاقانه با کلی ایده پردازی کار سخت و زمانبری باشد، اما نتیجه این کار بسیار درخشان خواهد بود. در ادامه این مقاله از مقالات مونس خواه همراه ما باشید تا به شما اثرات جالب خلاقیت در طراحی لوگو را بگوییم.

چرا لوگو باید با ایده پردازی و خلاقیت ساخته شود؟

ضرورت طراحی لوگو خلاقانه
ضرورت طراحی لوگو خلاقانه

لوگو دقیقاً همان چیزی است که شما را نسبت به رقبا متمایز می کند. یکی از اصلی ترین اصول در طراحی لوگو که باعث ماندگاری بیشتر و تمایز بهتر شما نسبت به رقیبان می شود، طراحی ایده پردازانه و خلاق است. این پروسه ممکن است زمان زیادی از شما ببرد؛ اما قطعاً نتیجه به حدی دلنشین خواهد بود که ارزش آن را دارد شما به اندازه چند لوگوی ساده، برای یک لوگوی خلاقانه زمان بگذارید.

لوگویی خلاقانه محسوب می شود که علاوه بر طراحی جذاب، به یاد ماندنی و قدرتمند، ترکیب رنگ خوب و یونیک بودن کاملی داشته باشد. برخی کسب و کارها برای شبیه کردن کسب و کار خود به برندهای معتبر، از تقلب در لوگو استفاده می کنند. این کار شاید در نگاه اول برای مخاطب جذاب به نظر برسد؛ اما در طولانی مدت قطعاً به ضرر آن کسب و کار نوپا خواهد بود.

در بررسی های مختلف دیده شده است که یک طراحی خلاقانه و جذاب برای لوگو می تواند هم در افزایش اعتماد مشتریان و هم در جذابیت همیشگی طرح شما تاثیر گذار باشد. اما بیایید کمی دقیق‌تر درباره مزایای خلاقیت در طراحی لوگو صحبت کنیم.

مزایای ایده پردازی و پیاده سازی خلاقیت در طراحی لوگو

ایده پردازی در طراحی لوگو مزایای بسیاری می تواند داشته باشد. تاکنون گفتیم که خلاقیت در طراحی لوگو می تواند علاوه بر افزایش جذابیت، باعث افزایش اعتماد مشتریان شود اما بررسی این مزایا بسیار مهم است. بخصوص اگر شما می خواهید برای کسب و کار خود به تازگی اقدام طراحی لوگو بکنید، در این صورت امکان استفاده از لوگو های دیگران و یا کپی برداری از آنها وجود ندارد.

بهترین راه طراحی خلاقانه لوگو است؛ این طرح شما می تواند مزایای زیر را به صورت یک جا به شما اعطا کند:

1. برند شما چه الان و چه در آینده، خاص خواهد بود.

لوگوی جذاب خلاقانه
لوگوی جذاب خلاقانه

در بررسی لوگو های محبوب و معروف در سراسر دنیا، می بینیم که لوگو های خلاقانه که با طراحی ایده پردازی شده ساخته شده اند، جذابیت همیشگی دارند. برای مثال، لوگوی توییتر یا آمازون را در نظر بگیرید؛ این لوگوها سالیان سال است که با همان طرح اولیه که ساخته شده‌اند، استفاده می شوند و همچنان جذابیت و خاص بودن خود را حفظ کرده اند.

این خود باعث می‌شود تا لوگوی شما با یکبار هزینه و زمان، به یکی از مهم ترین بخش های برند شما تبدیل شود. در استفاده های مختلف هم می توانید با خیالی راحت از لوگوی خود استفاده کرده و اعتماد به نفس بسیار خوبی در کسب و کار خود داشته باشید؛ زیرا شما بهترین لوگویی را که امکانش هست، در اختیار دارید.

2. بهترین نتیجه را از تمایز لوگوی خود با دیگر برند ها دریافت می کنید.

تمایز شما از دیگر برندها یکی از مهمترین اثرات را روی رشد کسب و کار خواهد داشت. مخاطبان شما همیشه در حال مقایسه رقابت شما با رقیب ها هستند. در این راستا، می توانید با داشتن یک لوگوی خاص و خلاقانه، بهترین نگرش را در ذهن مخاطبان خود ایجاد کنید.

مشاهده می شود که در بررسی برنامه های مختلف بازاریابی، وجه تمایز همیشه مهم است. پس شما هم می توانید از همین الان و از همین طراحی لوگو متمایز بودن خود را آغاز کنید.

3. لوگوی شما تا سالیان سال جذابیت اولیه خود را حفظ می کند.

ماندگاری لوگو
ماندگاری لوگو

یک لوگوی خلاق، همیشه ماندگار است؛ این لوگو می تواند لوگوی شرکتی مثل بنز باشد یا لوگوی یک کسب و کار کوچک. مهم این است که این لوگو ماندگاری خوبی در سال های آینده داشته باشد. معمولا تغییر انقلابی لوگو پیشنهاد نمی شود؛ زیرا هم باعث از بین رفتن دید اولیه می شود و هم مخاطبان را سردرگم خواهد کرد.

پیشنهاد می کنیم لوگوی اولیه خود را با نهایت دقت طراحی کنید. در آینده می توانید روی این لوگوی خود ویرایش های جزئی زیباتر کننده هم بزنید.

4. اعتماد به کسب و کار شما هم بیشتر خواهد شد.

اعتماد به کسب و کار از سوی مشتری باید انجام شود. در این راستا، یک لوگوی خلاق که دارای اعتبار خوبی از دید مخاطب و مشتری باشد، می تواند بهترین نتیجه را برای شما ارائه کند. می توانید با افزایش خلاقیت خود در طراحی لوگو، باعث افزایش جلب اعتماد مشتریان نیز شوید.

اگر لوگوی از قبل طراحی شده دارید هم اشکالی ندارد! سعی کنید با هر فکری که می توانید، آن را به سمت خلاقانه تر و خاص تر شدن هدایت کنید. بطور خلاصه، با ساخت یک لوگو بصورت خلاقانه می توانید تمام آنچه را که از افزایش اعتماد نیاز دارید، برآورده سازید.

جمع بندی

خلاقیت در طراحی لوگو در یک کلام می تواند هم باعث افزایش جذابیت لوگوی شما شده و هم تازگی روز اول آن را حفظ کند. هم باعث تمایز شما با دیگر رقیبان و هم باعث تنگ تر شدن میدان رقابت برای آنان می شود. خلاقیت هنگام ساخت لوگو قطعا با تجربه های بسیار بدست می آید؛ سعی کنید کوچک ترین حرکت خود روی اتود را هم فکر شده و اصولی بردارید.

بعنوان یک راهنمایی بهتر، می توانید کتاب های مخصوص طراحی لوگوی خلاقانه را بخوانید. همچنین می توانید با مطالعه کتاب های مربوط به رنگ بندی و ترکیب رنگ نیز اطلاعات خود را بیشتر کنید. برای دریافت مشاوره رایگان هم می توانید با ما تماس بگیرید.