خلاقیت و معنا در نشانه چه مفهومی دارد؟

خلاقیت و معنا در خلق نشانه

بسیاری از افراد تصور می کنند طراحی نشانه کاری بسیار آسان است، از نظر آنها قرار دادن یک آیکون و نماد در کنار نام تجاری که با یک قلم مسخره تایپ شده است کاری آسان است. اما طراحی یک نشانه خلاقانه و پرمفهوم فراتر از آن است. گاهی طراح برای درک کامل برند و نمایش بصری آن و یا حتی طراحی لوگو، طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی اسم، طراحی نشان تجاری و طراحی آیکون اختصاصی به ساعت ها، روز ، هفته ها و حتی ماه ها تحقیق نیاز دارد. در این مقاله درباره خلاقیت و معنا در نشانه بحث می کنیم.

در بازار بین المللی، طراحی مناسب نشانه، بخش بزرگی از روند کلی تجسم برند است که به آن، ظاهری برجسته می بخشد. تعداد سفارشات طراحان لوگو حرفه ای نسبت به سایر طراحان بسیار زیاد است و دلیل عمده‌ی آن این است که شرکت ها و برندهای بیشتری شروع به درک اهمیت هویت بصری و تأثیر آن بر مصرف کنندگان هدف می کنند.

 

لوگو
لوگو

هدف خلاقیت ها

هدف این برندها این است که  بیشتر مخاطبان و  به خصوص مشتریان بالقوه و خریداران محصولات و خدمات خود را هدف قرار دهند و نکته اصلی این است که از طریق بصری مخاطب بیشتری جذب کرده و با بازار هدف برند ارتباط برقرار کنند. طراحی یک نشانه ی جذاب برای کسب و کار که از نظر عاطفی هم با بینندگان خود ارتباط برقرار کند، امری بسیار دشوار است اما وقتی که این مورد درست انجام شود ارزش زمان و سرمایه گذاری را دارد.

همانطور که همه ما می دانیم اولین تاثیر، آخرین تاثیر نیز است! به همین علت ایجاد یک اثر تأثیرگذار و داشتن یک نشانه ی حرفه ای برای شرکت بهترین سرمایه گذاری است که از این طریق می توانید برای رشد آینده ی شرکت و برند کلی خود انجام دهید.

درباره نشانه ها

نشانه، هویت متمایزی به برند و تجارت شما می بخشد و باعث می شود تا شما از دیگران متمایز باشید. نشانه فقط  یک تصویر نیست بلکه برای برند شما یک شناسه بصری است که مصرف کنندگان ظرف چند ثانیه آن را تشخیص می دهند و بلافاصله با آنها ارتباط عاطفی برقرار می کنند. از آنجایی که نشانه معرف برند و کسب و کار است، پیام کوتاهی را به مخاطبان منتقل می کند. پیام پنهان پشت نشانه، مخاطبان را ترغیب می کند تا بیشتر و بیشتر در مورد نام تجاری شما بیاموزند.

 

 

جالب است بدانید این خلق نماد ها در شرکت های طراحی لوگو و طراحی آرم و زیر نظر طراحان و با تعرفه طراحی لوگوی مشخص و لیست قیمت لوگو اتفاق می افتد. ما در این مقاله “خلاقیت و معنا در نشانه چه مفهومی دارد؟” به شما توضیحاتی ارائه کردیم. البته لازم به ذکر است که خلق این آثر ها روش های متفاوتی دارد که در بخش اول، بخش دوم، بخش سوم و بخش چهارم می توانید روش های خلق نشانه را نیز مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =