چگونگه طراحی لوگوی دایره ای نام تجاری شما را متحد می کند

چگونگه طراحی لوگوی دایره ای نام تجاری شما را متحد می کند

حلقه ها یک شکل امن و قابل تشخیص هستند که نشان دهنده وحدت، ثبات و یکپارچگی است. به عنوان مثال زمین و خورشید، آنها نیز یک نماد هستند که با سیاره و طبیعت ما مرتبط هستند.

دایره ها را می توان به عنوان آیکون ها در آرم و یا به عنوان شکل در کل آرم استفاده کرد. هنگامی که ما به تازگی در مورد انتخاب طراحی لوگو هستیم، متوجه شدیم که دایره محبوب ترین انتخاب ظریف است و همچنین یکی از گزینه های انتخاب نمادین است.

برای کشف چگونگی طراحی لوگوی دایره ای خوب به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که آیا باید برای کسب و کار خود انتخاب کنید

اجازه دهید نگاهی به چند علامت دایره معروف بیندازیم.

لوگوی استارباکس

استارباکس یک نام تجاری قابل تشخیص است و علامت آن را از لوگو خود در سال ۲۰۱۱ حذف کرد. شکل مشهور در حال حاضر با چهره تقریبا نامتقارن باقی مانده در دایره سبز موجود است. طراحی نشان بر روی فنجان قهوه، کیسه ها، نشانه ها و غیره ظاهر می شود.

 

Meditrack logo
Meditrack logo

چرا کار را می کند: هنگامی که شما برای اولین بار کسب و کار خود را شروع می کنید، دستیابی به هویت نام تجاری بدون متن در لوگوی خود دشوار است. اما از آنجایی که استارباکس سالهاست که برای بسیاری قابل دسترس است، علامت تجاری آن میتواند به تنهایی باقی بماند.

داشتن علامت فقط قدرت برند را برای مقاصد مقیاس پذیری، قابلیت خوانایی و عملکرد افزایش می دهد. استارباکس مجبور نیست نگران داشتن لوگو های مختلف در سیستم عامل ها یا برنامه های کاربردی باشد.

لوگوی Nivea

Nivea یک علامت جدید در سال ۲۰۱۳ عرضه کرد: یک علامت سفید که در یک دایره آبی تیره قرار دارد و یادآور قلع کلاسیک آن از لوسیون بدن است. در حالی که لوگوی مستطیلی پیشین بر روی بسته بندی قرار گرفته است، طراحی آرم دایره بلافاصله قابل تشخیص و تجدیدنظر (حتی مدرن) است.

 

Nivea
طراحی لوگو دایره

چرا این کار را می کند: اکثر محصولات Nivea دارای محدوده های هدف دایره ای هستند، چه این از درب یک بطری یا یک پیچ از قلع است. هنگامی که شرکت تصمیم به بازاریابی با طراحی آرم گرد کرد، محصولات خود را کاملا با هم مقایسه کرد.

هنگامی که شما به محصولات به روز شده نگاه می کنید، به نظر می رسد بسته و لوگو با هم برای حفظ هویت نام تجاری طراحی شده اند و هنگامی که دایره آبی تیره را می بینید، شما به Nivea فکر می کنید.

لوگوی BMW

BMW یکی از آرم های نمادین در جهان است و طراحی آن از سال ۱۹۱۷ تاکنون تنها چند تغییرات دیده است. طراحی آبی و سفید از پرچم باواریا الهام گرفته شده است و نمونه خوبی از یک علامت مونوگرام انحنایی در یک شکل دایره ای است

 

BMW
طراحی لوگو دایره

چرا این کار را می کند: BMW آرم خود را برای ۱۰۰ سال حفظ کرده است، چرا که به اصول طراحی اولیه پایبند است: کنتراست، سلسله مراتب، خوانایی و مقیاس پذیری. شما به وضوح می توانید هر یک از عناصر آرم را از یکدیگر ببینید.

تکه تکه یک حروف جسورانه و بدون علامت است، و آن عنصر مهم ترین لوگو (به عنوان نام شرکت باید باشد) می باشد و هنگامی که کاهش می یابد، متن قابل خواندن باقی می ماندیک چیز بسیار مهم که در هنگام ایجاد یک آرم باید فکر کنید!

نکات طراحی لوگو دایره ای

آرم های دایره ای در بسیاری از تغییرات وجود دارد – برخی از آنها شامل نام شرکت در شکل (مانند Nivea و BMW) هستند و بعضی از آنها در خارج از آن قرار دارند (مانند Pinterest).

در اینجا چند سوال مطرح می شود که آیا شما فکر طراحی لوگو دایره ای را دارید.

چرا طراحی لوگو دایره ای را می خواهید؟ فراتر از آن “به نظر می رسد جالب” یا ” به نظر خسته کننده است” و فکر می کنم که چگونه شکل می تواند نام تجاری و کسب و کار خود را تقویت کند، همانطور که در مثال بالا دیده می شود.

آیا نام شرکت شما به یک آرم دایره مناسب است و زمانی که آن را کاهش می دهد قابل خواندن است؟ اگر خیر، آیا مایل هستید از یک نام اولیه در یک دایره با نام شرکت خود در کنار آن استفاده کنید یا منحنی متن را بهتر بسازید؟

آیا ترجیح می دهید یک آرم دایره ای جامد پر از طرح های Nivea در یک دایره داشته باشید؟

آیا میخواهید دایره را فقط با یک علامت یا با یک لوگو (مانند BMW) داشته باشید؟

هنگامی که شما می دانید چه نوع آرمی می خواهید این نکات را در طراحی بررسی کنید.

 

Pinterest
طراحی لوگو دایره

نکته # ۱: کوتاه نگه داشتن آن

با استفاده از متن افقی در آرم دایره؟ نام شرکت شما باید حداکثر ۱-۵ کاراکتر باشد. در غیر اینصورت، از یک مخفف یا حروف در دایره استفاده کنید و علامت را در کنار آن قرار دهید، همانطور که در مثال بالا دیده می شود.

این لغت نامه سه حرف دارد و حاوی حرف اول هر کلمه است، با استفاده از فضای دایره به صورت عاقلانه. اطمینان حاصل کنید که متن خود را در شکل دایره قرار دهید و فاصله خود را تنظیم کنید تا از فضای بیشتری استفاده کنید، در حالی که هنوز در امتداد لبه ها وجود دارد.

هدف این است که فضای منفی زیادی نداشته باشیم و در صورت کاهش آن، لوگوی خود را قابل خواندن نگه داریم. فکر کنید که آرم شما چگونه به عنوان یک فاویکون، یک تصویر نمایه در رسانه های اجتماعی یا کارت های کسب و کار ظاهر می شود شما می خواهید یک طرح در همه کانال ها که قابل واضح و خواندن باشد.

Favicon
Favicon

هنگامی که شما یک نام شرکت دارید که در طرف دیگر قرار دارد و به فضاهای کوچک نمی آید، یک حلقه دایره ای می تواند یک افزونه هوشمندانه برای علامت تجاری شما باشد. چرا؟ بسیاری از سیستم عامل هایی که از آرم خود استفاده می کنید. باید مربع باشند، و محافل مناسب در داخل مربع مناسب نیست، بدون اینکه فضای بسیار منفی را حذف کنند.

 

 

نکته ۲: هدف برای انطباق نام تجاری

اگر تصمیم گرفتید آرم نوشتاری را در علامت خود در کنار یک ریزنگار دایره قرار دهید، یک آرم نوشتاری را در هر علامت و یک برند هموار نگه دارید تا تشخیص نام تجاری را تقویت کنید.

انتخاب متن مناسب نیز دارای تأثیر مهمی در لوگوی شماست. در مثال بالا، ما از یک متن bold و بدون سرصفحه استفاده کردیم تا بتوانیم در هر اندازه ای قابل خواندن باشد.برای هر شخصیت یک شکل مثلثی منحصر به فرد ایجاد شده است تا بیشتر قابل تشخیص باشد.

با استفاده از یک متن مشخص در یک آرم باعث می شود تا کسی آن را به لوگو اولیه خود مرتبط سازد. اگر شما یک متن نازک را در یک دایره انتخاب کنید که در هنگام کوچک شدن آن مشخص نیست، لوگوی شما کارآمد نخواهد بود و شما دوباره به مربع بر میگردید.

 

logo
لوگو

نکته ۳: ایجاد سلسله مراتب بصری

هنگام طراحی لوگوی دایره ای، در مورد عناصر بخشی از لوگو فکر می کنید. مردم اغلب عناصر تصادفی را برای پر کردن فضا اضافه می کنند، اما این طراحی ضعیف و تنبل است. شما می خواهید از فضای عاقلانه برای ایجاد سلسله مراتب بصری استفاده کنید.

مثال لوگوی فوق شامل عنصرهای مختلف است: نام شرکت، شعار، سال، نماد، و یک قاب.

از آنجایی که عناصر زیادی برای کار با آن وجود دارد، انحراف از متن در نام شرکت و شعار، فضای زیادی برای عناصر دیگر فراهم می کند (توجه داشته باشید: زمانی که طراح زمان را به موکاپ اضافه می کنید، آرم های منحنی متن در دسترس هستند). طلسم درست در وسط است تا توجه به نام شرکت را جلب کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 3 =