طراحی منظره ی غروب خورشید در بیابان

غروب۱ استودیو مونس خواه

آموزشی که امروز خواهیم داشت، آموزش یه منظره با اشکال ساده است که با استفاده از رنگ های جذاب به طراحی جان می بخشیم.

در این آموزش ،غروب زیبای خورشید در بیابان را به تصویر خواهیم کشید.

غروب1 مونس خواه
غروب1 مونس خواه

کارمان را با ایجاد یک صفحه ی جدید در ایلاستریتور شروع می کنیم.یک صفحه به اندازه ی ۱۰۰۰x1500px در نظر می گیریم و مود رنگی آن را RGB انتخاب می کنیم و Raster Effects را مقدار High (300ppi) وارد می کنیم.

غروب2 مونس خواه
غروب2 مونس خواه

با استفاده از ابزار مستطیل یک مستطیل را طوری رسم کنید که تمام صفحه را پوشش دهد. از Smart Guides کمک بگیرید تا گوشه های صفحه ی طراحی نیز پوشش داده شود. استروک را حذف کنید و سپس یک گرادیانت خطی به این مستطیل بدهید.ما در اینجا از کد رنگ های #fdb983, #ff6655, #7b0f3b , #310045 برای گرادیانت استفاده کرده ایم.

غروب3 مونس خواه
غروب3 مونس خواه

ابزار Pen را انتخاب کنید و بطور رندوم خط ناهموار بعنوان نمادی از کوه ها با هر کلیک در عرض صفحه رسم کنید و در آخر نقطه ی انتها را به نقطه ی شروع وصل کنید.

غروب4 مونس خواه
غروب4 مونس خواه

به شکل گرادیانت بدهید و زاویه را به ۹۰ درجه تنظیم کنید. از ابزار Eyedropper برای انتخاب دو رنگ از گرادیانت پس زمینه استفاده کنید. ما از # e05f4d و # bc0e40 استفاده کردیم. لغزنده گرادیان را نسبت به انتهای تیره تر طیف حرکت دهید تا رنگ تیره تر فقط در نوک کوه ها ظاهر شود.

غروب5 مونس خواه
غروب5 مونس خواه

از ابزار Pen برای رسم نقشه های کوهستانی دیگر استفاده کنید. با استفاده از ابزار Eyedropper، گرادیانت را از شکل قبلی کپی کنید، سپس هر رنگ را دوبار کلیک کنید و لغزنده های RGB را به سمت تیرگی بکشید. ما گرادیانت را با # d9263d و # ۷d053d به پایان رساندیم.

غروب6 مونس خواه
غروب6 مونس خواه

فرآیند ایجاد کوه ها را تکرار کنید. ما برای طرح سوم کوه ها از رنگ  #ad0536 و #۵f001e و برای طرح چهارم از رنگ  #۵f001e و #۴۳۰۰۱۸ استفاده کردیم.

غروب7 مونس خواه
غروب7 مونس خواه

در قسمت پایین صفحه، یک طرحی مشابه طرح تصویر رسم کنید و رنگ #۳۲۰۱۱۵ را روی آن اعمال نمایید.

غروب8 مونس خواه
غروب8 مونس خواه

شکل دوم ، سوم و چهارم کوه ها را انتخاب کنید و با کاهش opacity به ۷۰% طیف رنگی جذاب تری را ایجاد کنید.

غروب9 مونس خواه
غروب9 مونس خواه

با استفاده از ابزار Ellipse و نگهداشتن کلید شیفت یک دایره را بعنوان خورشید رسم کنید و روی آن گرادیانتی با رنگ های گرم #ff814d و#d92940  اعمال کنید. نوع گرادیانت را به Radial تغییر دهید و لغزنده ی گرادیانت را به سمت رنگ تیره تر جابه جا کنید.

غروب10 مونس خواه
غروب10 مونس خواه

خورشید را در جایی روی کوه ها قرار دهید و بعد از جای گیری دقیق آن را به پشت کوه ها انتقال دهید.

غروب11 مونس خواه
غروب11 مونس خواه

به مسیر Effect > Stylize > Outer Glow  بروید و گزینه های  # ff9100: Color Dodge، Opacity :100٪ و Blur: 100px را تنظیم کنید. این تنطیمات جلوه ای مایل به زرد به خورشید می دهد و آن را جذاب تر می کند.

غروب12 مونس خواه
غروب12 مونس خواه

یک دایره سفید کوچکتر را در بالای صفحه ی نمایش قرار دهید، سپس کلید ALT را نگه دارید و یک کپی را به سمت راست بالا بکشید،تا دو دایره با هم تداخل داشته باشند. با انتخاب هر دو شکل، روی گزینه Minus Front از پنل Pathfinder کلیک کنید تا دایره ها به شکل هلال ادغام شوند.

غروب13 مونس خواه
غروب13 مونس خواه

به منوی Effect بروید و گزینه ی Outer Glow را انتخاب کنید و Blur را به مقدار ۲۰px کاهش دهید و روی OK کلیک نمایید.

غروب14 مونس خواه
غروب14 مونس خواه

یک دایره ی کوچک در نقطه ای دلخواه روی صفحه رسم کنید و به مسیر Effect > Distort & Transform > Pucker & Bloat بروید . لغزنده را به مقدار -۶۰% تنظیم کنید تا یک ستاره ی ساده ایجاد شود.

غروب15 مونس خواه
غروب15 مونس خواه

به طور چشمگیری اندازه ی ستاره را کاهش دهید و سپس بر روی آیکون ‘New’ از پنل Symbols کلیک کنید تا این شکل را به یک نماد تبدیل کنید، سپس شکل اولیه را حذف کنید.

ابزار Symbol Sprayer را انتخاب کنید و سپس اسپری را در سراسر آسمان بکشید و آن را با ستاره پر کنید.

غروب17 مونس خواه
غروب17 مونس خواه

ابزار Symbol Sizer از زیر مجموعه ی همان منو انتخاب کنید، سپس به صورت تصادفی بر روی ستاره ها برای تغییر اندازه آن ها کلیک کنید. با کلیک کردن و کشیدن به طور معمول، اشکال را بزرگتر می کنید، در حالی که نگهداشتن ALT اندازه اشکال را کاهش می دهد.

غروب18 مونس خواه
غروب18 مونس خواه

بعد، ابزار Symre Screener را انتخاب کنید و به طور تصادفی در سراسر آسمان کلیک کنید تا میزان شفافیت برخی از ستاره ها را کاهش دهد. تغییر اندازه ابزار در صورت لزوم با استفاده از کلید [ انجام می شود.

غروب19 مونس خواه
غروب19 مونس خواه

به منظور ایجاد یک افکت آسمان در  نور شبانه ، میزان opacity کل گروه نمادهای ستاره را تا حدود ۴۰ درصد کاهش دهید.

غروب20 مونس خواه
غروب20 مونس خواه

روی پیش زمینه کلیک کنید تا رنگ پر رنگ آن را بارگیری کنید، سپس Blob Brush را انتخاب کنید. اندازه قلم مو را با کلید ] بزرگ کنید، سپس یک شکل کاکتوس ساده را در جایی که در صفحه ی ایلاستریتور، بکشید.

غروب21 مونس خواه
غروب21 مونس خواه

کاکتوس را در پیش زمینه قرار دهید. رنگی که برای همه این شکل ها استفاده می شود، یک اثر خنثی خنک را ایجاد می کند.

غروب22 مونس خواه
غروب22 مونس خواه

کل المان های صفحه را با کشیدن مستطیل مماس بر صفحه ی کار، انتخاب کرده و سپس راست کلیک و گزینه ی Make Clipping Mask را انتخاب کنید.

غروب23 مونس خواه
غروب23 مونس خواه

با استفاده از اشکال ساده و یک سری تکنیک های خاص توانستیم یک منظره ی غروب جذاب در بیایان را به زیبایی طراحی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 18 =