لوگوی تصویری چیست؟ بهترین مزایای لوگوی تصویری کدام اند؟

لوگوی تصویری

لوگوی تصویری دقیقا همان چیزی است که بسیار از طراحی ها در صنعت گرافیک حول آن می چرخند. کافی است یک لحظه تصور کنید که یک لوگو که متن نداشته باشد در ذهن شما تداعی شود؛ ممکن است این لوگو، لوگوی شرکت اپل و یا شرکت بنز باشد. به هر حال حافظه تصویری که شما با دیدن لوگو های تصویری به خاطر می سپارید، بسیار قابل تصور است. دنیای لوگو ها در بخش لوگو های تصویری فراز و نشیب بسیاری در طراحی دارد؛ در ادامه این مقاله از مونس خواه همراه ما باشید تا شما را با ویژگی های لوگوی تصویری آشنا کنیم.

چرا لوگوی تصویری طرفداران بسیار زیادی دارد؟

محبوبیت لوگو تصویری
محبوبیت لوگو تصویری

کوکاکولا، ‌پپسی، آدیداس، نایک، فانتا، اپل و تمامی برندهای معروف از جمله برندهایی هستند که شما با دیدن لوگوی آن ها، حتی از فاصله دور هم آن ها را می شناسید. برای انتخاب هم بین تمامی برندها و محصولات طرف این برند های معروف می روید، اما چرا؟

امروزه در دنیای تکنولوژی باید بدانیم که گاهی اوقات تصویر ها هم حرف می زنند و لوگوی تصویری شما به نوعی حرف های شما است با خریدارانتان! بهتر است این را بدانیم که ذهن انسان متن را سریعاً فراموش می کند و یا به سختی به خاطر می سپارد؛ اما ذهن هر شخص نسبت به تصویر بهتر از متن عمل می کند و حتی با یک بار دیدن سریعا می تواند تشخیص دهد که این تصویر را کجا دیده است.

مهمترین مورد بعد از کیفیت کالا یا محصول، طراحی لوگوی آن محصول است که مخاطب، کالا یا خدمات شما را با آن لوگو می شناسد. پس بدون هیچ درنگی از محصول یا خدمات شما استفاده خواهد کرد. مطمئناً تاکنون متوجه تعریف لوگوی تصویری شده‌اید، اما برای کامل شدن موضوع بهتر است تعریفی از آن را داشته باشیم.

لوگوی تصویری به زبان ساده، همان نماد محصول شما است که می خواهید با آن محصول، کسب و کار خود را به دیگران بشناسانید. در لوگوی تصویری مزایایی نسبت به باقی روش های تبلیغاتی وجود دارد که مهم ترین آن ها را می توان جلب توجه، اعتماد و ترغیب شدن مخاطب برای خرید کالا یا خدمات مورد نظر شما دانست.

این لوگو ها دو نوع اصلی دارند: لوگوی ساده (که از موادی که پیرامون خود می بینیم الهام گرفته شده اند) و لوگوی انتزاعی (که یک مفهوم خاص و ایده ذهن طراح هستند).

مهم ترین مزایای لوگو های تصویری کدام اند؟

مزایای طراحی لوگوی تصویری
مزایای طراحی لوگوی تصویری

لوگوی تصویری یکی از رایج ترین نوع طراحی ها است که به انتقال راحت پیام از طرف ارائه دهنده خدمات یا محصول به مخاطب کمک می کند. همانطور که گفتیم، تمامی برند های معروف، یک لوگو برای معرفی برند و انواع محصول خود دارند.

از دیگر مزیت های لوگوی تصویری این است که مفهوم پیام را به راحتی و در کمترین زمان به مخاطب منتقل می کند؛ زیرا این لوگو به صورت هوشمندانه و هنرمندانه با مفهوم مشخص طراحی می شود که مخاطب با دیدن آن، به صورت ناخودآگاه، آن تصویر را در ذهن ثبت می کند.

شاید برای شما سوال پیش بیاید که لوگوی تصویری چه تاثیری می تواند بر روی کسب و کارتان داشته باشد؟ در جواب به این پرسش باید بدانیم که یک لوگو نشان دهنده ی حرفه ای بودن کسب و کار شما است و می تواند در برند سازی و مطرح شدن کسب و کار شما کمک ویژه ای داشته باشد. علاوه بر این، لوگوی تصویری یک برند، نشان با ارزش بودن کسب و کار است.

با این توصیف های ارائه شده و مزیت‌های ذکر شده برای لوگو های تصویری باز هم مزایای طراحی لوگو های تصویری تمامی ندارند! مزایای دیگر این لوگو ها عبارت اند از:

1. این لوگو ها اصلا جاگیر نیستند.

اشغال نشدن فضا توسط لوگو گاهی اوقات بسیار قابل اهمیت می شود. بعضی اوقات اگر لوگوی شما ترکیبی باشد و هم از متن و هم از تصویر برای طراحی آن استفاده شده باشد، ممکن است فضای زیادی را اشغال کند. اما اگر لوگو را تصویری طراحی کنید، این مشکل برای شما پیش نخواهد آمد.

2. دیدن این لوگو ها لذت بخش است؛ بخصوص برای مشتریان.

لذت تماشای لوگو های تصویری
لذت تماشای لوگو های تصویری

تماشای لوگو های تصویری می تواند بسیار لذت بخش باشد. با دیدن این لوگو ها دقیقا همان حس طراح به شما نیز منتقل خواهد شد؛ زیرا طراح هنگام طراحی لوگوی تصویری سعی می کند مفهوم را به شکلی کاملا ساده و قابل لمس ارائه کند. به همین دلیل است که شما نیز می توانید ارتباط خوبی با لوگو بگیرید.

3. زبان این لوگو ها نشان دهنده کیفیت آن ها است.

کیفیت لوگو های تصویری با توجه به زبان طراحی آن ها تعیین خواهد شد. فرض کنید یک لوگو، یک سبک قدیمی از وسایل سنتی را به نمایش می گذارد. شما با دیدن این لوگو پی می برید که زبان این لوگو سنتی است و این سنتی بودن، نشان دهنده کیفیت طراحی آن است. معمولا در هنگام طراحی انواع لوگو های تصویری، از مدرن بودن و یا سنتی بودن کسب و کار نمی توان غافل شد.

4. استفاده از این لوگو ها در موقعیت های مختلف ممکن است.

لوگو های تصویری قابلیت استفاده در هر موقعیتی را دارند؛ برای مثال شما می خواهید این لوگو را روی محصولات خود چاپ کنید. اگر لوگوی شما تصویری نبوده و ترکیب سختی از متن و تصویر باشد، شاید کمی به مشکل بر بخورید. اما لوگوی تصویری براحتی روی متریال مختلف قابل چاپ و عرضه است و این کار، شما را به همگان معرفی خواهد کرد.

جمع بندی

در این مقاله از مقالات مونس خواه، مهم ترین مزایای لوگوی تصویری را دیدیم. گفتیم که طراحی لوگو تصویری می تواند علاوه بر افزایش جذابیت کسب و کار شما، باعث افزایش محبوبیت شما نیز شود. علاوه بر این، دانستیم که لوگو های تصویری می توانند ذهنیت بسیار مثبت تر و بهتری را در ذهن بیننده و مشتریان شما ایجاد کنند. اگر از قبل لوگو دارید و این لوگو تصویری نیست، می توانید نسبت به تغییر این لوگو و بازطراحی لوگو به یک لوگوی زیبای تصویری اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 14 =