لوگو حرف C

لوگوحرف 3c

 

لوگو حرف C

حرف C محصولی از الفبای لاتین است. این حرف در فاصله اولین و دومین جنگ *کارتاژی وارد الفبای لاتین شد، به همین دلیل این حرف در بسیاری از الفباهای کهن وجود ندارد. حرف C مصری که اولین بار به شکلی خوابیده بر روی پهلو دیده شده است.بر طبق الگوی کوهان شتر ساخته شده که نمایشی شبه ناتورالیستی و ملهم از خط اندیشه نگار مصری هست. جستجو به دنبال همتاها و هم‌شکل‌های حرف C در الفباهای فنیقی و سانسکریت کهن بیهوده است؛ اما برعکس نوعی C در الفبای سریانی وجود دارد که شکلی منعکس شده در آینه از این حرف را به ذهن می‌آورد. حرف C الفبای ارمنی به نحوی شگفت شبیه این حرف در الفبای اونشیال هست. به طراحی لوگو حرف c خواهیم پرداخت.

C در الفبا های دیگر

حرف C در الفبای عبری همچون تصویر یک C معکوس از آینه به نظر می‌رسد، زیرا خط عبری از راست به چپ نوشته می‌شود. در الفباهای قبطی و یونانی کهن، حرف به جای حرفت را می‌گیرد. حرف C در الفبای اتروسکی نیم‌دایره‌ای است که دهانه باز آن به سمت چپ هست و در واقع تصویری از این حرف در آینه است.

این حرف در لاتین کهن مثلثی است که سمت راست آن باز است و در همان سو نیز خمیدگی دارد. حرف C در الفبای اونشیال پیش در آمدی است از ویژگی‌های گوتیک: این حرف در الفباهای نورمان و گوتیک میانه به طور کامل از شکل معمولی C دور می‌شود، درحالی که C ایرلندی و لومباردی بسیار شبیه C در الفبای اونشیال هستند.

حرف C آلمانی (فراکتور) شکل نیم‌دایره‌ای خود را حفظ می‌کند و تزئیناتی نسبتاً غنی بر آن می‌افزاید. با این‌همه، آن شکل از حرف C (چه نوع دست‌نوشت و چه نوع چاپی) که امروزه ما آن را مشاهده می‌کنیم در الفبای ایتالیک وجود داشته است. حرف C کوچک در این الفبا حالت و ویژگی‌های حروف کوچک را در خود دارد.

* جنگ‌های کارتاژی با جنگ‌های پونی، جنگ‌هایی است که در قرن سوم و دوم قبل از میلاد میان دولت‌های روم و کارتاژ رخ داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + دوازده =