مزیت طراحی لوگو حرفه ای توسط طراح نسبت به نرم افزار های رایگان و از پیش طراحی شده

طراحی لوگو حرفه ای

طراحی لوگو حرفه ای که توسط طراح با دانش و مهارت خاصی صورت بگیرد، می تواند باعث افزایش بازدهی هزینه شما گردد. شاید شما تصور کنید که با استفاده از نرم افزار ها و پلتفرم های رایگان طراحی لوگو مثل aaa logo می توانید نتیجه خوبی بگیرید، اما اینطور نیست! در ادامه این مقاله از مقالات مونس خواه می خواهیم به بررسی و مقایسه طراحی لوگو حرفه ای توسط طراح و نرم افزار های رایگان بپردازیم؛ پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

چرا لوگو باید حرفه ای طراحی شود؟

لوگو حرفه ای باید به گونه ای طراحی شود که در همان نگاه اول، مخاطب مورد نظر را جذب کند. این طراحی سبک خاصی برای خود دارد، رنگ بندی مناسب با کسب و کار دارد و بهترین نتیجه را می تواند برای برند شما به همراه داشته باشد. حرفه طراحی لوگو نیازمند تجربه و زمان بسیار است و به همین خاطر بابت آن قرار است هزینه بپردازید.

برخی افراد بر این باور اند که همان هزینه طراحی لوگو را صرف افزایش اعتبار و رشد کسب و کار خود کنند. این نظریه کاملا اشتباه است؛ زیرا داشتن یک لوگوی حرفه ای دقیقا همان راه اصلی برای افزایش اعتبار و رشد کسب و کار شما است. البته باید دانست که اگر نمی خواهید لوگو را برای سالیان سال و با اعتماد به نفس بالا استفاده کنید، می توانید از هر روشی نوعی نماد برای کسب و کار خود داشته باشید که ما این حالت را پیشنهاد نمی کنیم!

طراحی لوگو رایگان
طراحی لوگو رایگان

طراحی لوگو حرفه ای با لوگو رایگان چه تفاوت هایی دارد؟

تفاوت های بسیار زیادی در بین این دو وجود دارند. یک لوگوی حرفه ای باعث می شود تا شما به هویت برند خود همیشه اعتماد داشته باشید و بدانید که می توانید روی آن حساب باز کنید. از طرف دیگر، مشتریان و مخاطبان شما هم دقیقا همین احساس را خواهند داشت. بیایید به بررسی کامل هریک از جنبه های مقایسه طراحی لوگو حرفه ای با لوگو رایگان و از پیش طراحی شده بپردازیم:

1. مقایسه کیفیت کار

کیفیت کار دقیقا همان چیزی است که شما برای استفاده های طولانی مدت از یک لوگو انتظار دارید. چه در ابتدای راه اندازی کسب و کار خود باشید و چه مدت زیادی باشد که کسب و کار خود را راه اندازی کرده اید، می توانید روی یک لوگو حرفه ای که کیفیت بالایی در انتقال مفهوم و هدف کسب و کار دارد، حساب ویژه باز کنید.

2. مقایسه بازدهی اثر

بازدهی اثر برای یک لوگو که حرفه ای طراحی شده باشد، از ماکسیمم میزان خود در نظر گرفته می شود. برای مثال، اگر بازدهی مورد نظر شما 100 درصد باشد، می توانید با لوگوی حرفه ای به این میزان دست پیدا کنید. داشتن یک لوگوی غیر حرفه ای و ساده و رایگان، نمی تواند بازدهی بیش از 40 درصد برای شما رقم بزند. گاهی این عدد به کمتر از این میزان هم می رسد که فاجعه بیشتر و بیشتر احساس خواهد شد.

3. مقایسه اعتبار برند

در هر یک از این حالت ها اگر بخواهیم اعتبار برند را مقایسه کنیم، باید بگوییم که برند ها با لوگو شناخته می شوند. هرچه طراحی لوگو حرفه ای تر باشد، اعتبار برند هم بیشتر خواهد شد. در طرف دیگر، یک لوگوی رایگان که شبیه خیلی از لوگو های دیگر است، نمی تواند احساس خوبی به مخاطبان نشان دهد که باعث می شود اعتبار خوبی هم نتواند به نمایش بگذارد.

4. مقایسه جذب مخاطبین

جذب مخاطبین با یک لوگوی حرفه ای که تمام اصول طراحی را رعایت کرده باشد، رقم خواهد خورد. یک لوگو اگر حرفه ای طراحی می شود، می تواند در همان اولین نگاه مخاطبان را جذب کند. البته این به این معنا نیست که هر لوگویی که با هر هزینه ای طراحی می شود، می تواند تمام مخاطبان هدف شما را جذب کند. باید بدانید که طراحی لوگو را به چه کسی بسپارید و بابت هزینه ای که می پردازید، چه انتظاری دارید.

5. مقایسه خاص بودن و اعتمادسازی

خاص بودن یک لوگو دقیقا همان چیزی است که تمامی مخاطبان در نگاه اول به کسب و کار شما دنبال آن هستند. یک لوگوی خاص نشان از یک کسب و کار خاص می دهد. این خاص بودن در همان ابتدا می توانید اعتمادسازی بسیار مناسبی ایجاد کند. پس از گذشت مدت زمان کوتاهی، می توانید روی این اعتماد ایجاد شده حساب باز کنید و به دنبال گسترش و پیشرفت بیشتر کسب و کار خود باشید.

6. مقایسه قابل تعمیم و ویرایش بودن

اگر فرض بگیریم که شما کسب و کار خود را به تازگی راه انداخته اید، شما در آینده نیاز به تعمیم و ویرایش لوگو خواهید داشت. این امر هنگامی می تواند با کمترین خطا و بیشترین میزان بازدهی انجام شود که شما لوگو را در قالب های نرم افزار های گرافیکی مثل فتوشاپ یا ایلاستریتور در اختیار داشته باشید. این فایل ها با این فرمت ها براحتی قابل ویرایش هستند و می توانید در سایز ها و قالب های مختلف از لوگوی خود خروجی گرفته و از آن استفاده کنید.

ویرایش لوگو
ویرایش لوگو

برای طراحی لوگو حرفه ای چه کنیم؟

شما برای این کار، دو راه پیش رو دارید:

  1. طراحی لوگو به دست خودتان
  2. سفارش طراحی لوگو حرفه ای

اگر می خواهید خودتان لوگو را طراحی کنید، می توانید با مونس خواه مشورت داشته باشید. این مشاوره کاملا رایگان است و نتیجه فوق العاده ای در انتظار شما خواهد بود. سفارش طراحی لوگو حرفه ای کار بسیار ساده ای است! می توانید همین الان با ما تماس بگیرید یا برای ما کامنت بگذارید تا در سریع ترین زمان، به نیاز شما پاسخ داده شود.

جمع بندی

در این مقاله از مقالات مونس خواه، به بررسی تفاوت های یک طراحی لوگو حرفه ای و لوگو رایگان پرداختیم. گفتیم که اگر یک لوگو را بتوان با روش های ساده و رایگان طراحی کرد، نباید خوشحال بود؛ زیرا این لوگو نه تنها در هزینه و زمان شما صرفه جویی نکرده است، بلکه باعث شده است که اعتبار برند شما زیر سوال رود. شاید در ابتدای امر این قضیه به این شدت مشهود نباشد، اما پس از گذشت مدتی که نیاز به لوگو با تمام قدرت داشتید، احساس می کنید که لوگو باید تعویض شود که دیر است و کاری بسیار اشتباه!