مطالعه موردی طراحی لوگو جگوار

مطالعه موردی طراحی لوگو جگوار

معنی و تاریخچه لوگو جگوار

معنی و تاریخچه لوگو جگوار

جگوار در سال ۱۹۲۲ به عنوان کمپانی Swallow Sidecar تاسیس شد و اولین وسایل نقلیه تولید شده توسط کارآفرینان بریتانیا نشان SS را بر روی کاپوت خودرو ها گذاشتند. “جگوار” به نام شرکت در سال ۱۹۳۵ اضافه شد. قبل از پایان جنگ در سال ۱۹۴۵ بخش “SS” از لوگو به دلایل سیاسی حذف شد، به این معنی که این شرکت به نام Jaguar Cars خواهد بود. طراحان این شرکت در جستجوی یک الگوی شیک برای هدایت نام تجاری به آینده ، جگوار پرطرفدار را معرفی کردند.

 تاریخچه لوگو جگوار

لوگو جگوار

این به معنای نماد ارزشهای اصلی است که توسط شرکت دنبال می شود: فضیلت، ظرافت، عملکرد، قدرت و جاه طلبی برای حرکت رو به جلو. هیچ چیز بهتر از جگوار پویا برای منعکس کردن این ویژگیها نبود. لوگو در طول تاریخ خود چندین اصلاحیه انجام داده است و آخرین بروزرسانی در سال ۲۰۱۲ باعث شده است که حتی سبک تر و ظریف تر نیز باشد. شکل سه بعدی شامل ویژگی های سایه نقره ای، فلز خاکستری و سیاه است تا سبک شرکت را برجسته سازد.

نشانه 3 بعدی جگوار

با این حال، گربه جهنده تنها طراحی لوگو استفاده شده توسط تولید کننده بریتانیا نیست. مدل های قدیمی تر ترکیبی از جگوار در حال پرش و یک نماد رایج تر با علامت دایره همراه صورت جگوار در نقره یا زمینه قرمز بود. این تصویر در حلقه نقره جاسازی شده بود.

استفاده از علائم بالقوه خطرناک، با معرفی مقررات ایمنی جدید، اخیرا ممنوع شده است و جگوار مجبور شد جگوار در حال پرش معروف را از کاپوت همه مدل ها حذف کند. آن را به بخش عقب خودروها منتقل کرد. در حالی که علامت دوم با صورت حیوان بر روی نقره ای رادیاتور تمام اتومبیل های جگوار را تزئین می‌کند. با این حال، گربه جهنده هنوز هم یکی از نشانه های خودرو قابل تشخیص در جهان است.

توضیحات لوگو

لوگوی جگوار کلاسیک که به عنوان نماد سازنده خودروی بریتانیایی تبدیل شده است، یک گربه جهنده بالای نام شرکت است. این احساس قدرت، سرعت و بی رحمی را به وجود می آورد. علامتی که در هنگام مواجه شدن با جاده بر روی کاپوت ماشین ها به طور خاص به نظر برسد ، با این وجود، با معرفی آخرین قوانین ایمنی عابر پیاده، این نشانه ها منسوخ شده اند. رادیاتور جگوار دارای یک لوگو دیگر است. سر حیوان در حال غرش که در یک حلقه نقره جاسازی شده، به جلو رو به رو است. این را می توان در پس زمینه نقره و قرمز دید.

شکل نماد جگوار

پریدن جگوار یک بازی کامل برای خودروهای قدرتمند و ظریف تولید شده توسط شرکت است. چهره ی عضلانی و ظریف آن ایده دقیق قدرت، ظرافت و پیچیدگی، علائم تجاری اتومبیل های جگوار را می دهد.

رنگ لوگو جگوار

آخرین لوگو جگوار ، که در نقره، فلز خاکستری و سیاه رنگ طراحی شده است، در سال ۲۰۱۲ به روز شد. تا زمانی که یک شکل سه بعدی باشد، رنگ های شیب دار مورد استفاده قرار می گیرند تا سایه ها را برجسته نمایند و وضعیت جگوار را غنی و متحرک نگاه دارند. لوگو را می توان در پس زمینه سفید یا سیاه مشاهده کرد. خاکستری فلزی، نقره ای و سیاه بهترین رنگ ها برای نماد ظرافت، کمال، معمولی برای اتومبیل های جگوار است. با این حال، نشانه هایی که در رادیاتورهای رادیاتور مشاهده می شود، دارای فونت قرمز در چند مدل است تا بر عملکرد و اشتیاق تأکید داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − دو =