معنی اشکال و نحوه استفاده از آنها به صورت خلاقانه در طراحی شما – بخش دوم

معنی اشکال

معنی اشکال: پنج ضلعی، شش ضلعی و هشت ضلعی

معنی اشکال : پنج ضلعی، شش ضلعی و هشت ضلعی چند ضلعی هایی هستند که بیشتر از چهار ضلعی ها استفاده میشوند. البته خیلی بیشتر از اینها وجود دارد، اما این سه برای گرافیک بسیار متنوع هستند.

بیایید بررسی کنیم که هر کدام از این شکل ها در زندگی روزمره ما یادآوری می شوند تا بتوانیم بدانیم چگونه می توان در طرح های خود استفاده کنیم.

 

پنج ضلعی، شش ضلعی و هشت ضلعی
پنج ضلعی، شش ضلعی و هشت ضلعی

پنج ضلعی

 • ساختمان پنتاگون در ایالات متحده
 • اشکال سیاه بر روی یک توپ فوتبال
 • برخی از تابلو های خیابانی به عنوان مثال: کودکان / مدارس عبور
 • نماد برای خانه یا مسکن

شش ضلعی

 • پیچ و مهره
 • کاشیهای کف
 • شکل های سفید بر روی یک توپ فوتبال
 • بخش های کندوی زنبور عسل
 • اشکال تشکیل شده توسط سیم حصار

هشت ضلعی

 • نشانه های توقف
 • چترهای باز
 • پنجره ها
 • کاشی
 • شمع ها

 

استفاده از چند ضلعی به تنهایی

چند روش ساده برای استفاده از هر یک از این چند ضلعی ها ، این است که متن را در داخل آنها قرار دهید یا تصاویر را به صورت شکل برش دهید. شما می توانید از این تکنیک ها در تصاویر هدر پست وبلاگ، پین های Pinterest، گرافیک Instagram، ریز عکس ها در YouTube یا اسلایدهای ارائه استفاده کنید.

 

YouTube
YouTube

با استفاده از هر یک از این چند ضلعی ها به جای یک مستطیل یا مربع به طور منظم، به گرافیک شما یک احساس متفاوت از معمول می دهد. درک پیام در پشت هر کدام از این شکل ها کلید انتخاب بهترین آنها برای برند یا پیام شماست. از لیست بالا استفاده کنید تا در مورد آنچه که این شکل ها به شما یادآوری می کنند فکر کنید و ببینید چگونه این تاثیرات بر طراحی شما تاثیر می گذارد.

 

استفاده از چند ضلعی به عنوان شکلهای متصل کننده

 

این اشکال همچنین می تواند به عنوان قطعات پازل برای ایجاد یک ترکیب بزرگتر و سازماندهی اطلاعات بصورت اینفوگرافی باشد. با شش ضلعی، شما می توانید ترکیب کندو با رنگ های مشابه طراحی کنید. با پنج ضلعی و هشت ضلعی ، شما می توانید چیزی مشابه در جهت افقی، عمودی و حتی اریب طراحی کنید.

پنج ضلعی، شش ضلعی و هشت ضلعی نیز می توانند به شکل های کوچکتر مثل مثلث به منظور ایجاد یک پیشرفت با یک حرکت بصری دایره ای یا یک تجسم شبیه به یک نمودار پایه، جدا شوند.

 

اشکال طبیعی

 

اشکال طبیعی یا ارگانیک نشان دهنده حیوانات و چیزهایی که در دنیای طبیعی یافت میشوند مانند برگ ها، گل ها، درختان و یا چیزهای ساخته شده توسط انسان مانند نقاشی های رنگی و قطرات جوهر.

اگر طراحی شما در ارتباط با محیط یا محیط زیست باشد، قطعا باید از این اشکال استفاده کنید. این نوع از اشکال نیز برای گرافیکهایی در مورد فضای خارج شهر مانند پیاده روی، کمپینگ و غیره عالی هستند. اگر کسب و کار شما با گلها باشد، پس فقط می توانید با استفاده از تصاویر واقعی گل ها با استفاده از شکل های طبیعی به عنوان لوازم جانبی برای گرافیک خود فراتر بروید.

شما می توانید از اشکال طبیعی به خودی خود یا به عنوان بخشی از یک ترکیب بزرگتر مانند نمونه های زیر استفاده کنید. اما به یاد داشته باشید که این نوع اشکال معنای واضح و پیام دارند- آنها در همه موارد بسیار غیرمنتظره نیستند.

 

نمادها و آیکون ها

 

نمادها و آیکون ها انواع اشکال انتزاعی هستند. آنها می توانند چیزهای عادی را نمایش دهند و همچنین می توانند یک نمادگرایی بالاتری داشته باشند یا مذهبی، سیاسی و فرهنگی. نمادها و آیکون ها هنگام ایجاد گرافیک بسیار مفید هستند زیرا پیام ها را به سرعت انتقال می دهند.

تفاوت بین نمادها و شکل ها این است که اشکال عادی را می توان به تعداد زیادی در یک طراحی استفاده کرد، در حالی که استفاده از نمادهای بیش از حد می توانند سردرگمی ایجاد کنند. استفاده از نمادها را به حداقل برسانید و اگر از آنها استفاده کردید، آنها را عاقلانه انتخاب کنید.

آیکون ها اغلب در طراحی اینفوگرافی دیده میشوند تا استفاده از متن را به حداقل برسانند و توجه خاص به پیام های کلیدی خاصی را جلب کنند. اما شما باید آیکون ها را با دقت انتخاب کنید تا برند باقی بمانید. اطمینان حاصل کنید که طرح رنگ آیکون های خود را به تناسب برند خود تغییر دهید و تنها از یک سبک آیکون در یک اینفوگرافی استفاده کنید.

 

ستاره ها

 

علاوه بر شکل های هندسی، ستارگان نیز می توانند نماد باشند زیرا اغلب در نمادهای مذهبی مورد استفاده قرار می گیرند و دارای ویژگی های متنوعی هستند. ستاره ها به یاد ماندنی هستند و غالبا نماد گرا و پر اهمیت هستند. چشم ما همیشه به یک ستاره (به ویژه اگر زرد یا طلایی باشد) قبل از هر شکل دیگر کشیده شود.

stars
stars

ستاره ها شکل های عالی برای طراحی قیمت های فروش، اطلاعات خاص در مورد محصول یا تبلیغ، تخفیف یا پاداش هستند. ستاره های زرد می توانند ، ستاره های طلایی که در دوران دانش آموزی می گرفتیم یادآوری کنند، در حالی که ستاره های آبی به روبان های اول محل توجه می کنند. برای انتقال پیام مناسب، از ستاره ها استفاده کنید.

 

چه چیزهایی را با ستاره مرتبط کنیم؟

 • ستاره های پنج پر:
 • برچسب ستاره طلایی
 • ستاره ها در آسمان
 • جوایز
 • ستاره های پیاده رو نام آوران هالیوود
 • سوپر استار فیلم
 • ستاره کریسمس

 

فلش ها

 

فلش ها در تمام انواع مختلف طرح ها و سبک ها قرار می گیرند، هر کدام با یک لرزش منحصر به فرد. پرانرژی، فلش های تو پر ، قدرت بیشتری را نسبت به فلش های نازک و یا توخالی انتقال می دهند. جهت های شگفت انگیز می توانند طراحی شما را به یک هواپیما لذت بخش تبدیل کنند. فلش می تواند بسیار کوچک باشد، برای استفاده در لیست ها، یا به اندازه کافی بزرگ باشد تا متن داخل آن نوشت. فلش های مرکب، در مثلث یا شکل دایره ای، می توانند برای نشان دادن چرخه ها و فرآیندها استفاده شوند. نماد بین المللی برای بازیافت یک مثلث است که از فلش ساخته شده است.

 

جهت

بزرگترین هدف فلش هدایت دادن است. استفاده از فلش ها می تواند به بیننده کمک کند مسیر اطلاعات را از یک قسمت از گرافیک خود به قسمت دیگری دنبال کند. شما همچنین می توانید از فلش در گرافیک قبل و بعد یا سایر تغییرات استفاده کنید. مانند آیکون ها، بهتر است بر روی برند باقی بماند و در طراحی خود از یک سبک سازگار با فلش استفاده کنید. اگر از یک ورق کاغذی استفاده می کنید، شما نباید آنها را با فلش های ضخیم و بلوک ترکیب کنید.

 

شکل و نمادهای نسل دیجیتال

 

Shapes and symbols of the digital generation
Shapes and symbols of the digital generation

ایموجی ها

استفاده از ایموجی ها در گرافیک به سرعت در حال تبدیل به یک روند است که به نظر نمی رسد که به این زودی ها از بین برود. اگر مشتریان شما عمدتا از جوانان تشکیل شده باشد، باید از ایموجی ها در گرافیک خود استفاده کنید. با استفاده از ایموجی ها به جای کلمات از مزیت آن ها استفاده کنید.

 

پین دراپ

پین دراپ شکلی است که ما از طریق نقشه های گوگل و دیگر برنامه های موقعیت مکانی با آن آشنا شدیم. برای مثال اگر می توانید یک شرکت مسافرتی داشته باشید، می توانید از قطعه های سفارشی پین دراپ در گرافیک و نقشه های خود استفاده کنید. Visme دارای بخش کامل پین دراپ در کتابخانه آیکون خود است.

روند برند خود با اشکال را حفظ کنید

یکی از چیزهایی که ما باید در هنگام استفاده از اشکال برای ایجاد گرافیک برای استراتژی بازاریابی بصری خودمان به یاد داشته باشیم این است که ما همیشه باید روند برند خود را حفظ کنیم. هنگام ایجاد یک راهنمای سبک بصری، شما باید یک انتخابی از اشکال را داشته باشید که برای همه قسمت های گرافیکی برند استفاده می شود. سعی کنید هر بار که یک گرافیک جدید ایجاد می کنید، از اشکال استفاده کنید.

اگر مربع ها و مستطیل های شما همیشه گوشه های گرد دارند، آنها را نگه دارید. اگر از هشت ضلعی برای چهارچوب متن خود استفاده کنید، پس همیشه از هشت ضلعی استفاده کنید.

از خوانندگان، مشتریان و پیروان خود بپرسید. اگر آنها بتوانند چیزی شبیه به “آن برند با شش ضلعی زیبا” یا “آن برند با فلش متمرکز” را بگویند، برند شما را بهتر به خاطر آورند. حفظ یکپارچگی آگاهانه کلید حفظ هویت بصری شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =