چرا نیاز به بازطراحی لوگو داریم؟ بررسی 4 دلیل بسیار مهم

بازطراحی لوگو

بازطراحی لوگو یکی از جنبه های دیگر دنیای طراحی لوگو است که سر و کارش با ویرایش لوگوی از قبل طراحی شده است. معمولا برای این کار، دلایل مختلفی وجود دارند که ما می خواهیم در این مقاله از مقالات مونس خواه، به 4 دلیل مهم آن بپردازیم. بازسازی لوگو یا همان بازطراحی لوگوهای مختلف می تواند فعالیت های مختلفی را شامل شود؛ تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا تمام این اطلاعات را برای شما ارائه کنیم.

بازطراحی لوگو چیست؟ چرا به آن نیاز داریم؟

باز طراحی لوگو چیست
باز طراحی لوگو چیست

بازطراحی لوگو عبارت است از طراحی دوباره لوگویی که از قبل ساخته شده است. معمولا لوگو ها پس از مدتی، نیاز به تغییرات خاصی خواهند داشت. همانطور که اغلب شرکت های بزرگ دنیا نیز نسبت به بازسازی لوگوی خود اقدام کرده اند، همه ما نیز احتمالا روزی به این نتیجه برسیم که بازطراحی لوگوی کسب و کار ما نیز مورد نیاز است!

اما باید ابتدا بدانید که چرا نیاز دارید لوگوی شما بازطراحی شود. این خود دلایل مختلفی می تواند داشته باشید که یکی از مهم ترین دلایل آن، قدیمی شدن لوگو است. البته باید در نظر داشت که همیشه منتقدان بازطراحی لوگو دیده شده اند و خواهند شد! به گفته این افراد، لوگویی که یکبار طراحی شده است، در ذهن مخاطب باقی خواهد ماند و تغییر آن اشتباه است. اما ما فرض می گیریم شما نیاز به ویرایش لوگوی خود دارید و مقاله را ادامه می دهیم!

دلایل مهم بازسازی لوگو چیست؟

دلایل بازسازی لوگو
دلایل بازسازی لوگو

چند دلیل مهم برای بازسازی لوگو وجود دارد. در ادامه، این دلایل را در 4 دلیل عمده بررسی می کنیم که هر یک از این دلایل نکات جالبی دارند که دانستن هر یک از این نکات خالی از لطف نیست. معمولا بازسازی لوگو ها برای رفع نواقص آن ها انجام می شود؛ بنابراین ابتدا باید تشخیص داد که لوگو در چه مواردی نقص دارد. اگر خودتان نمی توانید این کار را انجام دهید، می توانید از حرفه ای های این صنعت کمک بگیرید.

دلایل بازطراحی لوگو می توانند به شرح زیر باشند:

1. لوگوی شما جذابیت خود را از دست داده است.

جذابیت لوگو یکی از مهم ترین علل خواستنی بودن آن است. معمولا حفظ جذابیت برای لوگو ها پس از مدتی بسیار سخت و سفت خواهد بود؛ زیرا دیگر لوگو آن عطش قبلی را در ذهن بیننده ایجاد نمی کند و ممکن است رفته رفته کاهش جذابیت باعث کاهش محبوبیت برند نیز شود. حال شما می توانید برای جلوگیری از این معضلات، اقدام به بازسازی لوگوی خود بکنید.

2. لوگوی شما نمی تواند بیانگر تمام خدمات شما باشد.

معمولا کسب و کار ها پس از مدتی گسترش پیدا خواهند کرد. این گسترش می تواند در نهایت باعث افزایش خدمات شما نیز شود. حال فرض کنید شما یک فروشگاه لوازم خانگی دارید و برای آن لوگویی داشته اید. اگر بخواهید لوازم دکوری و آشپزخانه نیز به این فروشگاه اضافه کنید، شاید لوگوی قبلی شما بیانگر این محصولات نباشد. به همین دلیل بهتر است نسبت به بازطراحی لوگو اقدام کنید.

3. لوگوی شما قدیمی شده است و نیاز به طراحی مدرن تری دارد.

به مرور زمان و با مشاهده طراحی های مدرن لوگو، لوگوی قدیمی شما ممکن است رفته رفته قدیمی تر نیز بنظر برسد. این قدیمی تر شدن خود باعث کاهش جذابیت لوگوی شما خواهد شد. البته باید در نظر داشت که برخی اوقات کسب و کار شما به گونه ای است که باید لوگوی شما نیز قدیمی بنظر برسد.

برای مثال، فرض کنید شما صاحب یک کسب و کار هستید که صنایع سنتی و قدیمی می فروشید. در این کسب و کار، نمی توان گفت لوگو قدیمی شده است؛ زیرا شما ممکن است سبک کارتان را همین انتخاب کرده باشید تا مشتریان شما را خاص تر بپندارند.

طراحی مدرن لوگو ها
طراحی مدرن لوگو ها

4. لوگوی شما در استفاده های مختلف، برای شما مشکل ساز می شود.

در پیرو گسترش کسب و کار، شما ممکن است نیاز داشته باشید تا از لوگو در شرایط مختلفی استفاده کنید. این شرایط مختلف می تواند شامل چاپ کردن لوگو، حک کردن آن و استفاده از آن در فضای مجازی باشد. حال برای اجرای همه این موارد با کیفیت بالا، شاید نیاز داشته باشید تا لوگوی خود را از ابتدا طراحی کنید. بازطراحی لوگو می تواند برای رفع مشکلات مختلف استفاده از لوگو به شما کمک شایانی بکند.

جمع بندی

در این مقاله بررسی کردیم که بازطراحی لوگو چیست و چه دلایلی برای بازسازی لوگو وجود دارد. گفتیم که بازسازی لوگو می تواند با اهداف متفاوتی انجام شود؛ این اهداف دقیقا مکمل دلایل آن هستند. معمولا بازسازی یا بازطراحی لوگوها با در نظر گرفتن ایده اولیه و ویرایش ایرادات مختلف انجام می شود. این کار هزینه کمتری نسبت به طراحی لوگو از ابتدا خواهد داشت؛ زیرا ایده لوگو وجود دارد و فقط کافی است کمی ویرایش روی آن انجام شود.

شما نیز شاید یکی از افرادی باشید که پس از خواندن این مقاله ، نسبت به بازسازی لوگوی خود به فکر فرو رفته است. اگر احساس نیاز می کنید که لوگوی خود را بازطراحی کنید، حتما این کار را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 20 =