آشنایی با لوگو تصویری

لوگو تصویری چیست؟

این لوگو یا لوگو نمادین یک علامت یا نماد شناسایی است که اشاره ای به نوع تجارت نداشته و ارتباط معنایی خاصی با نام شرکت دارد. طراحی این لوگو توأم با اشکال، مفاهیم انتزاعی و ترسیمات بسیار ساده است که بهتر می توانند با مخاطب ارتباط برقرار کنند و ارتباط مشتریان با خدمات و محصولات شرکت مربوطه را آسان تر سازند. برای طراحی این نوع لوگو ها باید از یک طراح خبره بهره برد، چرا که این نوع طراحی ها نیازمند تجربه بالایی می باشند تا بتواند با خلاقیتی منحصر بفرد در طراحی آنان به کار رود، همچنین باعث می شود هویت برند شما با استفاده از لوگو تصویری افزایش یافته و مشتریان درک بالاتری از نوع محصولات و خدمات شما به دست آورند.

لوگو تصویری

نقاط قوت لوگوی تصویری

 • به خاطر سپاری این لوگو در مخاطبان و مشتریان تنها با چند بار تماس چشمی
 •  ارتباط و گیرایی بصری بیشتر لوگو های آیکونیک و بصری نسبت به سایر لوگو ها بخصوص لوگوهای ترکیبی پیچیده تر
 • قابل تشخیص روی برخی رسانه ها از جمله چک، فکس و … با وضوح کم و بهره گیری از لوگو تصویری در این موارد
 • تبدیل آسان آیکون ها یا تصاویر رنگی به نسخه ی سیاه و سفید
 • بازتولید و استفاده از این لوگو ها بر روی رسانه های مختلف بدون ویرایش
 • ساخت نشان تجاری به آسانی از این لوگو ها (با آیکون منحصربفرد)
 • مناسب برای شرکت های عرصه تکنولوژی، علوم نوین و استارت آپ ها
 • قابلیت بازتولید در ترکیب های رنگی
 • امکان جداسازی آیکون ها از دیگر لوگوها به جای لوگوی اصلی

نقاط ضعف لوگوی تصویری

 •  دشواری طراحی آیکون منحصر بفرد این لوگو
 •  نیازمند طراح لوگو و گرافیک با تجربه و ماهر
 •  شباهت این لوگو ها به آیکون های کلیپ آرت در صورت طراحی غیرحرفه ای
 • رایج نبودن این لوگو های آیکونیک برای نهاد های عمومی از جمله تیم های نظامی، ورزشی، اجتماعی و مدارس

لوگوی تصویری

نکات مهم در مورد استفاده از تصاویر در لوگو تصویری و طراحی آن

تعامل نمادها و تصاویر در این لوگو

یک طراح ماهر باید تشخیص دهد که چطور نمادها و تصاویر می توانند به طور کلی برند و لوگو را تحت تأثیر قرار دهند تا مشتریان بدانند که شرکت برای کیست و آن برندینگ را چگونه در زندگی خود به کار ببرند چرا که این ایده کلی در پشت هر برند و لوگوی آن است.

داستان پردازی لوگو نمادین

همه نمادها یا تصاویر در این لوگو به کار نمی روند تا یک داستان مشابه را برای ما بازگو کنند، بنابراین توجه داشته باشید که تصاویر به کار رفته در این لوگو نباید فقط زیبا باشند بلکه باید معانی دقیق و مشخصی را انتقال دهند.

تصریح ارتباطات با طراحی این لوگو

یک عنصر نمادین هوشمند همه چیز را به خوبی در این لوگو بیان می کند و طراح باید با دقت آن ایده را به کار ببرد چرا که نمادها در این لوگو هنگام استفاده ابزارهای ارتباطی قدرتمندی هستند.

لوگو تصویری

مثال برای لوگو تصویری

 لوگو فایرفاکس

فایرفاکس یک مرورگر مشهور با تصویر یک روباه آتشین است که زمین را احاطه کرده و نشان می دهد که به تمام دنیا دسترسی دارد و نشان دهنده سرعت بالای این مرورگر می باشد.

لوگو گوگل

تصویر گوگل قابلیت جست و جوی صوتی آن را در قالب رنگ بندی نشان می دهد به طوری که این لوگو نمادین با استفاده از رنگ ها و حرکات در تصویر متحرک آن برای نشان دادن برند به ساده ترین شکل ممکن بهره می برد.

لوگو توییتر

لوگو این شبکه‌ اجتماعی کاملا با نام و ایدئولوژی برند هماهنگی دارد و رنگ آبی کمرنگ آن حسی دوستانه را به بیننده القا می‌کند، به طوری که این پرنده‌ آبی به شما اجازه می‌ دهد اخبار و گفته های خود را به ‌‌طور مختصر و مفید به گوش سایرین برسانید.

لوگو شرکت اپل

این سیب گاز زده‌ یکی از معروف‌ ترین لوگو در میان لوگو های تصویری دیگر می باشد که با الهام گرفتن از سیب معروف نیوتون طراحی شده است. این لوگو نماد پیشرفت علم و دانش با اتکا به کامپیوتر بوده و رنگ نقره‌ای سیب ظرافت، قدرت و دقت بالای محصولات این برند را نشان می‌ دهد.

لوگو لینکدین

لینکدین یک شبکه تخصصی که افراد را با حرفه های متفاوت در سراسر دنیا به یکدیگر پیوند می دهد. در تصویر متحرک لوگو مردی است که بسیار خوشحال بوده و یک کیف دستی در دستش دارد که هیجان انگیز بودن کسب و کار و ارتباط با افراد دارای حرفه های مختلف را نشان می دهد.

|
0
| 184

نمونه لوگوهای آشنایی با لوگو تصویری

guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...