آشنایی با لوگو تصویری

لوگو تصویری چیست؟

این لوگو یا لوگو نمادین یک علامت یا نماد شناسایی است که اشاره ای به نوع تجارت نداشته و ارتباط معنایی خاصی با نام شرکت دارد. طراحی این لوگو توأم با اشکال، مفاهیم انتزاعی و ترسیمات بسیار ساده است که بهتر می توانند با مخاطب ارتباط برقرار کنند و ارتباط مشتریان با خدمات و محصولات شرکت مربوطه را آسان تر سازند. برای طراحی این نوع لوگو ها باید از یک طراح خبره بهره برد، چرا که این نوع طراحی ها نیازمند تجربه بالایی می باشند تا بتواند با خلاقیتی منحصر بفرد در طراحی آنان به کار رود، همچنین باعث می شود هویت برند شما با استفاده از لوگو تصویری افزایش یافته و مشتریان درک بالاتری از نوع محصولات و خدمات شما به دست آورند.

لوگو تصویری

نقاط قوت لوگوی تصویری

 • به خاطر سپاری این لوگو در مخاطبان و مشتریان تنها با چند بار تماس چشمی
 •  ارتباط و گیرایی بصری بیشتر لوگو های آیکونیک و بصری نسبت به سایر لوگو ها بخصوص لوگوهای ترکیبی پیچیده تر
 • قابل تشخیص روی برخی رسانه ها از جمله چک، فکس و … با وضوح کم و بهره گیری از لوگو تصویری در این موارد
 • تبدیل آسان آیکون ها یا تصاویر رنگی به نسخه ی سیاه و سفید
 • بازتولید و استفاده از این لوگو ها بر روی رسانه های مختلف بدون ویرایش
 • ساخت نشان تجاری به آسانی از این لوگو ها (با آیکون منحصربفرد)
 • مناسب برای شرکت های عرصه تکنولوژی، علوم نوین و استارت آپ ها
 • قابلیت بازتولید در ترکیب های رنگی
 • امکان جداسازی آیکون ها از دیگر لوگوها به جای لوگوی اصلی

نقاط ضعف لوگوی تصویری

 •  دشواری طراحی آیکون منحصر بفرد این لوگو
 •  نیازمند طراح لوگو و گرافیک با تجربه و ماهر
 •  شباهت این لوگو ها به آیکون های کلیپ آرت در صورت طراحی غیرحرفه ای
 • رایج نبودن این لوگو های آیکونیک برای نهاد های عمومی از جمله تیم های نظامی، ورزشی، اجتماعی و مدارس

لوگوی تصویری

نکات مهم در مورد استفاده از تصاویر در لوگو تصویری و طراحی آن

تعامل نمادها و تصاویر در این لوگو

یک طراح ماهر باید تشخیص دهد که چطور نمادها و تصاویر می توانند به طور کلی برند و لوگو را تحت تأثیر قرار دهند تا مشتریان بدانند که شرکت برای کیست و آن برندینگ را چگونه در زندگی خود به کار ببرند چرا که این ایده کلی در پشت هر برند و لوگوی آن است.

داستان پردازی لوگو نمادین

همه نمادها یا تصاویر در این لوگو به کار نمی روند تا یک داستان مشابه را برای ما بازگو کنند، بنابراین توجه داشته باشید که تصاویر به کار رفته در این لوگو نباید فقط زیبا باشند بلکه باید معانی دقیق و مشخصی را انتقال دهند.

تصریح ارتباطات با طراحی این لوگو

یک عنصر نمادین هوشمند همه چیز را به خوبی در این لوگو بیان می کند و طراح باید با دقت آن ایده را به کار ببرد چرا که نمادها در این لوگو هنگام استفاده ابزارهای ارتباطی قدرتمندی هستند.

لوگو تصویری

مثال برای لوگو تصویری

 لوگو فایرفاکس

فایرفاکس یک مرورگر مشهور با تصویر یک روباه آتشین است که زمین را احاطه کرده و نشان می دهد که به تمام دنیا دسترسی دارد و نشان دهنده سرعت بالای این مرورگر می باشد.

لوگو گوگل

تصویر گوگل قابلیت جست و جوی صوتی آن را در قالب رنگ بندی نشان می دهد به طوری که این لوگو نمادین با استفاده از رنگ ها و حرکات در تصویر متحرک آن برای نشان دادن برند به ساده ترین شکل ممکن بهره می برد.

لوگو توییتر

لوگو این شبکه‌ اجتماعی کاملا با نام و ایدئولوژی برند هماهنگی دارد و رنگ آبی کمرنگ آن حسی دوستانه را به بیننده القا می‌کند، به طوری که این پرنده‌ آبی به شما اجازه می‌ دهد اخبار و گفته های خود را به ‌‌طور مختصر و مفید به گوش سایرین برسانید.

لوگو شرکت اپل

این سیب گاز زده‌ یکی از معروف‌ ترین لوگو در میان لوگو های تصویری دیگر می باشد که با الهام گرفتن از سیب معروف نیوتون طراحی شده است. این لوگو نماد پیشرفت علم و دانش با اتکا به کامپیوتر بوده و رنگ نقره‌ای سیب ظرافت، قدرت و دقت بالای محصولات این برند را نشان می‌ دهد.

لوگو لینکدین

لینکدین یک شبکه تخصصی که افراد را با حرفه های متفاوت در سراسر دنیا به یکدیگر پیوند می دهد. در تصویر متحرک لوگو مردی است که بسیار خوشحال بوده و یک کیف دستی در دستش دارد که هیجان انگیز بودن کسب و کار و ارتباط با افراد دارای حرفه های مختلف را نشان می دهد.

سخن نهایی

استودیو طراحی مونس خواه یکی از معتبرترین شرکت های طراحی لوگو و طراحی آرم می باشد که در زمینه طراحی لوگو، طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی اسم، طراحی نشان تجاری و طراحی آیکون اختصاصی تخصص دارد. این شرکت تعرفه طراحی لوگو مختص خود را دارا بوده و در مقابل هر سفارش طراحی لوگو، قیمت لوگو، قیمت طراحی لوگو و در کل لیست قیمت لوگو خاصی را ارائه داده و سفارش مورد نظر را طراحی می نماید. تخصص ویژه استودیو طراحی مونس خواه در زمینه طراحی لوگو فروشگاهی، لوگو شرکتی، لوگو آی تی، لوگو صنعتی، لوگو شخصی، لوگو صنایع غذایی، لوگو پوشاک، و حتی لوگو موسیقی غیر قابل انکار است.

جهت مشاهده نمونه کارها و سفارش طراحی می توانید به سایت استودیو طراحی مونس خواه مراجعه نمایید.

|
0
| 25

مطالعه موردی طراحی لوگو | سازمان ملل متحد

سازمان ملل یکی از مشهورترین سازمان های جهان است. کلیات سازمان ملل متحد در مورد چیست ، به شرح زیر است: “اهداف سازمان ملل عبارتند از ترویج و تسهیل همکاری در حقوق بین الملل، امنیت بین المللی، توسعه اقتصادی، پیشرفت اجتماعی، حقوق بشر، حقوق مدنی، آزادی های مدنی، آزادی های سیاسی، دموکراسی و دستیابی به […]

چگونگی ایجاد یک آرم تجاری

  چگونگی ایجاد یک آرم تجاری: اولین قدم شما در نام تجاری بصری آرم ها ممکن است فقط تصاویر کوچک یا گرافیک پایه باشند، اما آرم ها نشانه های قدرتمندی هستند. ایجاد یک آرم تجاری به معنای تقلید معنای و جوهر شرکت شما در یک عنصر تصویری است که می تواند شخصیت شما را در […]

مطالعه موردی طراحی لوگو پژو

سیر تحول ، تاریخچه و مفهوم لوگوی Peugeot نشانه پژو یکی از برجسته ترین و برجسته ترین آرم ها در تاریخ خودرو در جهان است. اگر برای این نشان نبود، این شرکت هرگز نمیتوانست به بالاترین سطح برسد و یکی از معتبرترین تولیدکنندگان خودرو در سراسر جهان شود. کرم برند دارای یک تاریخ بسیار غنی است. […]

چرا شرکتهای کوچک به لوگوهای قدرتمند نیاز دارند؟

  \ همه کسب و کارها به لوگو احتیاج دارند و هر کدام بر اساس نیاز خود طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی اسم، طراحی نشان تجاری و طراحی آیکون اختصاصی خود را به شرکت های طراحی لوگو و طراحی آرم می دهند. سفارش طراحی لوگو با دریافت تعرفه […]

روش های خلق نشانه (بخش چهارم)

روش های خلق نشانه (بخش چهارم) آخرین بخش مجموعه مقالات خلق نشانه می باشد. همانطور که در بخش اول، بخش دوم و بخش سوم این مقاله گفته شد طراحی یک نشانه خلاقانه و پرمفهوم فراتر از آن است که میدانید. گاهی طراح برای درک کامل برند و نمایش بصری آن و یا حتی طراحی لوگو، […]

مطالعه موردی طراحی لوگو | اپل

نام اپل مترادف با استانداردهای بالا کیفیت، فن آوری های نوآورانه و برای تنظیم منحنی پیشرفت در جهان فناوری است. زاییده ذهن استیو جابز و استیو ووزنیاک، اپل، با بسیاری از ابزارهای جدید فناوری پیشرفته و رایانه های خود که همچنان برای بسیاری از آنها تنها نوع فناوری است که هرگز نیازی به آن ندارند، […]

whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...