اشتباهات متداول در طراحی لوگو

لوگو یکی از مهم‌ترین سرمایه‌گذاری‌هایی است که یک اصل اساسی در رونق کسب‌وکار به شمار می آید. اما بسیاری این اقدام را بسیار آماتور و ضعیف انجام می‌دهند. در صورت طراحی یک لوگوی آماتور، کسب‌وکار شما هم همین طور خواهد بود.

جای تأسف دارد که برخی طراحان بی تجربه لوگوهای بسیار ضعیفی را طراحی می کنند و مشتریان هیچ توجهی به ضعف لوگو نمی کنند. برای موفقیت در طراحی لوگو، استخدام طراح خبره با یک تیم طراحی بسیار قوی نیاز است. طراحان حرفه ای آگاهی کامل دارند که  قابل خواندن، به‌یادماندنی، انعطاف‌پذیر، مقیاس‌پذیر و دارای ارزش پایدار باشد. تیم طراحی لوگوی استودیو گرافیک مونس‌خواه  با سالها تجربه درخشان آمادگی طراحی لوگوی برند شما را با بالاترین کیفیت دارد.

استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه  قصد دارد برخی از اشتباهات متداول در طراحی لوگو را با استفاده از طرح‌های انحصاری برای لوگوی شرکت MyShop که این شرکت یک پلتفرم تجارت الکترونیک است که شرکت‌های خرده‌فروشی را قادر می‌سازد تا محصولات خود را به‌ صورت آنلاین بفروشند را نشان دهد.

اشتباهات متداول در طراحی لوگو

۱. لوگوی پیچیده

شلوغ شدن بیش از حد لوگو ، متداول‌ترین بازخوردی است که در هنگام ارزیابی لوگوها به دست می‌آید. طراحی لوگوی ساده برای رساندن مفهوم و هویت شرکت حتی برای یک طراح حرفه ای و مجرب نیز کار ساده ای نیست.

اولین لوگوی مای شاپ استتودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

با بررسی لوگوی بالا به نکات زیر دست می‌یابیم:

  • در این لوگو طراح از نماد ویترین برای نشان دادن مفهوم تجارت خرده فروشی استفاده کرده است.
  • بدلیل جنبه دیجیتال و تجارت الکترونیک در این کسب و کار از نماد ماوس کامپیوتر در حرف O استفاده شده است.
  • حروف اول هر دو کلمه موجود در نام شرکت به ‌طور صریح و واضح در داخل نماد ویترین نوشته شده است.

با اینکه گنجاندن تمامی ایده ها، مفاهیم و عناصر در لوگو معقول به نظر می رسد ولی لزومی ندارد از همه مفاهیم استفاده شود. بکارگیری تمامی ایده ها در مورد کسب و کاری که قصد طراحی لوگو دارید کار درستی نیست. حداکثر از دو ایده در هر نسخه استفاده شود. نباید از ترکیب یک لوگو با عناصر بصری قوی (اشاره‌گر ماوس داخل O) با یک لوگومارک (سمبل ویترین) استفاده کرد.

اگر این لوگوها را از هم جدا کنیم:

تفکیک لوگوی ماس شاپ استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

عناصر لوگو را از هم تفکیک کردیم در این حالت ساده تر بنظر می رسد ولی باز هم جذابیتی ندارد و باید کارهایی برا بهبود آن انجام دهیم.

۲. جزئیات زیاد و مقیاس ناپذیری

باید ایده هایی که در لوگوها به کار میبریم ساده باشند چون در مقیاس های کوچکتر ظرافت آنها به چشم نمی آید و محو می شود. در اندازه های کوچکتر مناسب چاپ نیست.

برای بهبود مشکل مقیاس پذیری لوگو  تغییراتی را با حذف خط بالای سایبان، کاهش تعداد بخش های سایبان و حذف MS از لوگو  انجام دادیم و لوگو را ساده تر کردیم ولی فعلا مشکل بطور کامل این مشکل برظرف نشده است.

۳. عدم قابلیت فشرده سازی

در سال ۲۰۱۸ اهمیت شبکه های اجتماعی به قدری بالاست که در طراحی لوگو باید به نحوه دیده شدن آن در پلتفرم های شبکه های اجتماعی که عکس پروفایل بصورت دایره و مربع می باشند نیز توجه کرد.که آیا یک عنصر منفرد وجود دارد که بتوانید آن را برداشته و یک تصویر نمایشی ساده ایجاد کنید؟

۴. فونت نامناسب

انتخاب فونت مناسب برای لوگو از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. فونتی که برای لوگو انتخاب می کنید باید متناسب با بقیه عناصر باش. مطابقت فونت با نماد در لوگو باعث جذابیت آن می شود. فونت باید با نوع کسب و کار هم مطابقت داشته باشد. برای لوگوی یک شرکت فناوری باید از فونت مدرن تری استفاده شود.

تغییر فونت لوگو استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

با تغییر فونت و مطابقت آن با نماد جذابیت لوگو دو چندان شد ولی باز هم جای کار دارد و باید تغییراتی انجام گیرد.

۵. منحصر بفرد نبودن

لوگو باید منحصر بفرد باشد. لوگوی طراحی شده بیشتر شبیه یک آیکون است تا لوگو. باید آن را با تغییراتی که ایجاد می کنیم منحصر به فرد جلوه دهیم تا جذابیت بیشتری برای مخاطبان داشته باشد.

لوگوی نهایی استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

با تغییرایت از قبیل تغییر رنگ نماد، پایین آوردن سایبان و تبدیل آن به یک طرح انتزاعی جدابیت آن را بالا بردیم و برای به یادماندنی شدن آن در عین سادگی از سایبان به عنوان نماد حرف M استفاده کردیم.

۶. لوگو به‌عنوان بخشی از سیستم هویتی عمل نمی‌کند

لوگوهایی که طراحی بینظیر و منحصر بفردی  دارند، می‌توانند به‌عنوان بلوک‌های سازنده‌ای که الهام ‌بخش طراحی یک سیستم کامل هویتی هستند، عمل کنند.  لوگوها باید در عین سادگی، به زیبایی در رسانه‌های مختلف معنا یابند. باید بدانید که لوگوی شما باید به‌عنوان ستون فقرات سیستم هویت بصری شرکت عمل کند. دراین خصوص می توان به بازطراحی لوگوی MIT Media Lab توسط شرکت Pentagram اشاره کرد.

لوگو میت استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

 

کارت ویزیت مای شاپ استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

۷. مطابقت لوگو با برند

لوگو باید مطابق برند کسب و کار  طراحی شود در غیر اینصورت اثر منفی خواهد داشت. گاهی ممکن است لوگویی بسیار زیبا با رعایت تمام نکات موجود در مقاله طراحی شود ولی چون مطابقتی با برند کسب و کار ندارد موفق نشود. پس رعایت این نکته بسار ضروری است.

نتیجه‌گیری

لوگوهایی در سراسر جهان برای برندهایی وجود دارد که بدلیل طراحی آن ها توسط طراحان حرفه ای بسیار عالی هستند در صورتیکه از هیچ یک از شیوه های این مقاله تبعیت نمی کنند و طراحی غیر متعارف دارند. ولی هر شرکتی بودجه استخدام طراح یا استفاده از یک تیم حرفه ای طراحی را ندارند. پس رعایت این نکات می توانند کارساز باشند.


سخن نهایی

استودیو طراحی مونس خواه یکی از معتبرترین شرکت های طراحی لوگو و طراحی آرم می باشد که در زمینه طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی اسم، طراحی نشان تجاری و طراحی آیکون اختصاصی تخصص دارد. این شرکت تعرفه طراحی لوگو مختص خود را دارا بوده و در مقابل هر سفارش طراحی لوگو ، قیمت لوگو، قیمت طراحی لوگو و در کل لیست قیمت لوگو خاصی را ارائه داده و لوگوی مورد نظر را طراحی می نماید.

جهت دیدن نمونه کارها و سفارش طراحی به سایت استودیو طراحی مونس خواه مراجعه نمایید.

|
+4
| 593

آزمون طراحی لوگو های معروف توسط افراد عادی

آزمون میزان یادآوری برندهای مشهور برندهای مشهور میلیاردها دلار صرف تبلیغات برای ماندگاری نام و لوگوهایشان می کنند مانند  Apple، Starbucks، Target و Walmart  اما سوال اینجاست که چه مقدار موفق شده اند؟ حال نتیجه ی خنده‌دار آزمون میزان یادآوری برندهای مشهور که توسط سایت signs.com بین ۱۵۰ فرد عادی در آمریکا برگزار شد را بررسی می […]

مطالعه موردی طراحی لوگو آرسنال

مطالعه موردی طراحی لوگو | آرسنال – لوگو جدید آرسنال ترکیبی از نسخه مدرن و اولین نسخه از سال ۱۸۸۸ بود – استودیو گرافیک مونس خواه

آرم های آینده نگر با سال نوری در حرکت هستند

  چرا اکنون زندگی می کنید در حالی که می توانید در آینده هم زندگی کنید؟ ماشین های زمان ممکن است وجود نداشته باشند (اما هنوز وجود ندارد)، اما تا زمانی که این کار انجام شود، می توانید برای قرار دادن نام تجاری خود در آینده با یک آرم آینده نگر تسویه حساب کنید. هر […]

ایده ها و دستورالعمل های طراحی لوگو حیوانات – بخش سوم

شانه شناسی حیوانات در فرهنگ ها فرهنگ های مختلف از حیوانات به روش های مختلف استفاده می کنند. ما همه با شیوه ای که شیر برای نشان دادن شجاعت استفاده می شود آشنا هستیم، یا از قو برای نمایش ظرافت استفاده می شود. این تصاویر بسیار رایج هستند و به لطف اقتصاد جهانی ما و […]

۵ دلیل که شما باید یک لوگو داشته باشید

حتی اگر نام برند در طرح آن‌ ادغام نشده باشد، احتمالاً حداقل ۹۹٫۹۹% از مردم روی کره زمین می‌توانند نام برند را تشخیص دهند و آن را مشخص کنند؛ اما اگر به رسمیت شناختن جهانی و سلطه جهانی در صنعتتان برای شما خوب نیست، چند دلیل دیگر هم وجود دارد: یک لوگو به این دلیل […]

۵۰ نکته حرفه ای در مورد طراحی لوگو – سری دوم

به خاطر داشته باشید که شناسایی رقبا همیشه هم کار آسانی نیست. برخی از اوقات مشتریان در مورد رقبای خود توضیحاتی خواهند داد اما ارزیابی های آنها ممکن است صحیح نباشد. رقبا را بررسی کنید درک صحیح و شناخت رقبا بسیار ارزشمند است زیرا می‌توانید هویت مخاطبانی را بدست آورید که در حال حاضر با […]

whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...