اصول طراحی آرم

طراحی آرم یکی از مهم ترین شاخه های رشته گرافیک محسوب می شود و معرف هویت و شخصیت یک مجموعه، شخص، شغل و یا هرگونه فعالیت می باشد. آرم باید در مکانی قرار گیرد که ترکیب کل کار را بهم نزند و در کنار نوشتار فضایی مناسب و ترکیب بندی چشم نواز داشته باشد، به طوری که در کنار آرم همواره نام اصلی موسسه محصول یا موضوع درج می گردد که معرف آن می باشد، مثل دسته ای از کارت های ویزیت که در آن ها آرم حرف اول را می زند. یعنی به نوعی تاکید بر روی عناصر است. در این نوع طراحی باید ابتدا اطلاعات لازم و کافی را در مورد جا، مکان یا شخصی که قرار است برای آن طراحی انجام گیرد بدست بیاورید و همیشه حداقل یک روز ایده پردازی کنید تا هر چیزی که در ذهنتان است اجرا کنید.

اصول طراحی آرم

اهمیت انتخاب قالب و نوع آن در طراحی آرم

برای این طراحی شركت یا موسسه مورد نظرتان باید توجه به این مسئله مهم داشته باشید كه از چه نوع قالبی استفاده می كنید، چرا كه قالب، خود باید نوعی تصویر قوی و تخیلی را بازتاب دهد. اگر نماد یا تصویر مبهم باشد و موجب سوء برداشت شود، طرح ناموفق خواهد شد. بنابراین پیش از طراحی هر كار ابتدا كارهای زیادی ببینید تا ایده های فراوانی را جمع كنید.

نکات مهم برای طراحی آرم مناسب

  1. آرم عنصری گرافیکی از علائم یا برچسب‌ها است که با سبک حروف یا قلم خاصی تنظیم شده یا به صورت ویژه اما خوانایی چیده شده‌است.
  2. آرم طرح ملموسی برای نمایاندن خدمات، محصولات و کالای مورد نظر است.
  3. اخیراً اصطلاح آرم برای شرح علائم، تمثیل ها، لباس نیروهای نظامی، نشان‌ها، فیلم ها حتی پرچم ‌ها استفاده شده است.
  4. داشتن دانش کافی، تجربه و خلاقیت از گزینه هایی است که هر طراح قوی و حرفه ای باید واجد آن باشد.

اصول طراحی آرم

اصول و مبانی آرم

سادگی

سادگی به یک آرم کمک می کند تا در برابر چالش های زمان ایستادگی کند و نمونه هایی که کار با آن را آسان می کند قابل تکرار باشد. سادگی نیاز به استفاده عالی از فاصله دارد تا عناصری که آرم شما را تشکیل می دهند، نفس بکشند تا لوگوی شما کاملاً مشخص باشد و به وضوح با مخاطبان خود صحبت کند. در نتیجه انتقال فلسفه خود باید تا حد امکان مشخص و روشن باشد.

اصالت

برخی آرم ها فراموش نشدنی و در حافظه باقی ماندنی هستند که معمولا آن ها را بیشتر به خاطر می آوریم، به این دلیل که آن ها اصلی و فراموش نشدنی هستند. آرم موفق باید این ویژگی متفاوت بودن، اصیل بودن و به یاد ماندنی بودن را داشته باشد تا نگاه اول را به خود جلب کند و مردم به خاطر بسپارند و بعد از تعامل تکرار، اعتماد و اطمینان را ابراز کنند.

 تعادل و نسبت

انسان ها الگوهای متعادل را به عنوان زیبایی تشخیص می دهند که یک طراحی متناسب باعث تعادل بین عناصر عملی و نسبت های مختلفی می شود تا آرم شما را تشکیل بدهند و به مفهوم آن کمک کنند.

انواع گوناگون طراحی آرم

آرم نوشتاری

این دسته از آرم ها فقط با استفاده از نشانه های زبانی گاه با نام اختصاری یك موسسه یا سازمان برای فروشگاه، گاه با بزرگنمایی حرف اول نام موسسه برای انتشارات، گاه با تركیب بندی حروف و ارقام و برخی اوقات نیز نام كامل موسسه یا سازمان طراحی می شوند. جالب الست بدانید که استفاده از حروف، قابل انعطاف تر است و به راحتی با زمینه های فرهنگی گوناگون تطبیق پیدا می كند.

آرم شمایلی

این نوع آرم، تصویری است كه می تواند نمادی تجریدی، تصویر یك شی، یك نقش و … باشد. دسته ای از این آرم ها فیگوراتیو از جمله سنجاب، مرد یا اسب و دسته ای دیگر تصاویر غیر فیگوراتیو از جمله پیكان، مربع، دایره و … هستند. این آرم  تصویری است كه شباهت زیادی با یك شی مادی دارد یا یک طرح خلاصه، مشخصه اصلی فرآورده را نشان می دهد.

آرم تلفیقی

این نوع آرم از همزیستی دو گونه پیام از جمله پیام زبانی و پیام شمایل نگارانه تولید وطراحی می شوند. در نتیجه امكان پدید آمدن چند گونه رابطه از جمله همجوار بودن با یکدیگر و یا تقویت و تثبیت کردن همدیگر بین این دو نوع پیام وجود دارد. رابطه همجواری، نوشتار و شمایل در حكم دو واحد مستقل در كنار یكدیگر را تشکیل می دهد و به وضوح مسئله ی مشروعیت را پیش می كشد، رابطه تقویت كننده بین دو متن در بطن یك نظام چرخشی قرار دارد و همچون دو عنصر همنشین نقش كلی تری ایفا می کند.

سخن نهایی

استودیو طراحی مونس خواه یکی از معتبرترین شرکت های طراحی لوگو و طراحی آرم می باشد که در زمینه طراحی لوگو، طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی اسم، طراحی نشان تجاری و طراحی آیکون اختصاصی تخصص دارد. این شرکت تعرفه طراحی لوگو مختص خود را دارا بوده و در مقابل هر سفارش طراحی لوگو، قیمت لوگو، قیمت طراحی لوگو و در کل لیست قیمت لوگو خاصی را ارائه داده و سفارش مورد نظر را طراحی می نماید. تخصص ویژه استودیو طراحی مونس خواه در زمینه طراحی لوگو فروشگاهی، لوگو شرکتی، لوگو آی تی، لوگو صنعتی، لوگو شخصی، لوگو صنایع غذایی، لوگو پوشاک، و حتی لوگو موسیقی غیر قابل انکار است.

جهت مشاهده نمونه کارها و سفارش طراحی می توانید به سایت استودیو طراحی مونس خواه مراجعه نمایید.

 

|
+1
| 34

نحوه رقابت فریلنسر در مقابل آژانس های طراحی

هنگامی که شما نیاز به انجام کارهای طراحی دارید، چند گزینه برای بررسی وجود دارد. بهترین روش برای ساخت گرافیک، بستگی به چندین عامل کلیدی دارد: بودجه ی شما جدول زمانی شما محدوده ی پروژه چقدر ایده برای پروژه دارید شما می توانید گرافیک خود را با سازنده آرم یا برنامه ای مانند ایلاستریتور طراحی […]

طراحی لوگو جعبه

طراحی لوگوی جعبه ای به کمک تایپوگرافی طراحی لوگو قادر به پیشرفت یا شکست یک شرکت است. اهمیت طراحی لوگو برای هر شرکتی بزرگ است زیرا نمایش نمادین شرکت مربوطه است. به همین دلیل، در طراحی لوگوی شرکت باید برنامه ریزی کافی داشته باشیم. بسیاری از کسب و کارها مانند خدمات تمیز کردن، رستوران ها و […]

مطالعه موردی طراحی لوگو هیوندا

  معنی و تاریخچه لوگوی هیوندای شرکت موتورسازی هیوندای در سال ۱۹۶۷ تأسیس شد و یکی از جوانترین شرکتهای خودروسازی در بازار جهانی است. با این وجود، در کمتر از ۵۰ سال، شرکتی که در شهر سئول کره قرار دارد موفق به رسیدن به سطح تولید کنندگان خودروی ژاپنی، اروپایی و آمریکایی شد و با […]

ایده ها و دستورالعمل های طراحی لوگو حیوانات – بخش دوم

نگاهی به لوگو های حیوانی موفق هنگامی که شما شروع به تفکر در مورد آن کنید، شما قادر خواهید بود تمام انواع لوگو های حیوانات موفق را نام گذاری کنید. اکثر آنها برای برند ها و محصولات مورد استفاده قرار می گیرند که در واقع هیچ ارتباطی با حیوانات استفاده شده در لوگو یا کلا […]

نکات کلیدی در طراحی لوگو

لوگو نمادی تصویری معرف یک شرکت، محصول، سایت، وبلاگ و یا هویت یک برند است و به گونه ای طراحی می شوند که در عین سادگی حاوی بیشترین اطلاعات و نشانه های تصویری هستند. یک لوگو با طراحی حرفه ای توجهات افراد را جلب می کند که اثری ماندگار روی ذهن مردم دارد و برای […]

بایدها و نبایدها استفاده از گرادیان در طراحی لوگو

طراحی مسطح برای بسیاری آرم ها در این روزها گشترس یافته است، اما لزوما به این معنی نیست که طراحی گرادیانی برای همیشه کنار رفته است. این بدان معنی است که بسیاری می توانند استفاده از گرادیان را در طراحی آرم ها بیشتر از آنچه استفاده می شوند، استفاده کنند. این روش می تواند به خوبی انجام […]

whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...