اعمال افکت سه بعدی به نوشته در ایلاستریتور

با افکت هایی خاص می توانیم نوشته های ساده را نوشته هایی بسیار جذاب  در ایلاستریتور تبدیل کنیم و آثار هنری خارق العاده ای خلق کنیم.در آموزش امروز ما نگاهی به Appearance Panel می اندازیم که چگونه می توان از آن برای ایجاد لایه های افکت های non- destructive  استفاده کرد که می تواند به عنوان سبک های گرافیکی ذخیره شود، بنابراین افکت می تواند به هر عنصر با یک کلیک اعمال شود.

افکت نوشته۱ استودیو مونس خواه

افکتی که ما ایجاد خواهیم کرد، این افکت روشن رنگی می باشد. این افکت با رنگ های چند گانه و استروک هایی از  Appearance Panel و برخی از آنها با تغییرات بیشتر به لطف ابزارهای Effects ایجاد می شود. در نتیجه یک نوشته ای با افکت خاص خواهیم داشت که قابل ویرایش می باشد و شما به راحتی می توانید حروف و کلمات نوشته را تغییر دهید.

افکت نوشته۲ استودیو مونس خواه

برای ایجاد این افکت بسیار خاص، ما نیاز خواهیم داشت که حالت RGB را برای مود رنگی سند خود انتخاب کنیم. زیر بخش Advanced settings  می توانید مود رنگی را تغییر دهید.

افکت نوشته۳ استودیو مونس خواه

یک مستطیل بزرگ رسم کنید و رنگ آن را به Magenta روشن تغییر دهید تا این صفحه بک گراندی برای نوشته ی ما باشد. از ابزار Type برای نوشتن یک حرف استفاده کنید.از هر فونتی که ترجیح می دهید، استفاده کنید.

افکت نوشته۴ استودیو مونس خواه

از باز بودن Appearance Panel اطمینان حاصل کنید و سپس روی آیکون New Stroke کلیک کنید.این همانند ایجاد استروک به طور عادی است ولی با این تفاوت که Appearances Panel اجازه می دهد رنگ ها و استروک های چندگانه را انتخاب کنید. استروک را کمی تیره و به سایز ۶PT انتخاب کنید.

افکت نوشته۵ استودیو مونس خواه

یک استروک دیگر اضافه کنید . رنگ آن را مانند شکل تغییر دهید و سایز آن را ۷PT قرار دهید. این در حال حاضر رنگ فیروزه ای را پنهان می کند، اما آن را از پنل Appearance انتخاب کنید، روی آیکون Effects کلیک کنید و Transform را انتخاب کنید.

افکت نوشته۶ استودیو مونس خواه

در گزینه های Transform Effect تنظیمات حرکت را به ۱ میلیمتر به صورت افقی و عمودی تغییر دهید تا اجازه دهید که سایه تیره تر از پشت استروک سفید دیده شود و افکت سایه ایجاد کنید.

افکت نوشته۷ استودیو مونس خواه

در جای دیگر صفحه یک دایره ی زرد رسم کنید.سپس یک مربع توخالی و بدون استروک دور آن رسم کنید. از پالت Align استفاده کنید تا آنها را به صورت مرکزی در امتداد محور X و Y قرار دهید.

افکت نوشته۸ استودیو مونس خواه

دایره و مربع را با هم انتخاب کنید و آن ها را با هم داخل پالت Swatches برای ایجاد یک پترن رنگی درگ کنید. این مربع های تو خالی فضای بین دایره های رنگی را زمانی که به صورت پترن اعمال می شود، تنظیم می کند.

افکت نوشته۹ استودیو مونس خواهافکت نوشته۹ استودیو مونس خواه

یک رنگ جدید را به پنل  Appearance اعمال کنید و دایره های رنگی ایجاد شده در مرحله قبل را روی آن اعمال کنید.

افکت نوشته۱۰ استودیو مونس خواه

این نقطه های زرد روی استروک سفید می افتد بنابراین این لایه را در پنل Appearance به پایین صف انتقال دهید.

افکت نوشته۱۱ استودیو مونس خواه

این بار یک لایه ی رنگی دیگر، با رنگ سرمه ای ایجاد کنید. بطور پیش فرض این لایه ی جدید به بالای صف اضافه می شود. بار دیگر آن را انتخاب و به پایین صف درگ کنید.

افکت نوشته۱۲ استودیو مونس خواه

به Distort & Transform>  Transform در زیر منوی Effects بروید و ۰٫۱mm را در هر دو گزینه حرکت افقی و عمودی و همچنین در بخش copies در سمت راست مقدار ۱۰۰ را وارد کنید. مشاهده می کنید که چگونه یک افکت سه بعدی ایجاد کردیم.

افکت نوشته۱۳ استودیو مونس خواه

با توجه به اینکه  روش استروک، ابعاد کلی متن را افزایش می دهد، اثر سه بعدی به درستی اعمال نمی شود. ما می توانیم این کار را با استفاده از اعمال یک افکت Offset Path به رنگ آبی، انجام دهیم.

افکت نوشته۱۴ استودیو مونس خواهافکت نوشته۱۴ استودیو مونس خواه

مقدار ۱mm را برای آپشن Offset وارد کنید.

افکت نوشته۱۵ استودیو مونس خواه

به منوی Effects بروید و Stylize> Drop Shadow را انتخاب کنید. تنظیمات را به حالت عادی، opacity 15٪، ۱۰mm  را برای مقدار Offset برای X , Y    و blur را  ۰mm وارد کنید. این یک افکت رنگ دیگری را ایجاد می کند، اما این بار opacity کاهش می یابد و افکت سایه ی بسیار جالبی ایجاد می شود.

افکت نوشته۱۶ استودیو مونس خواه

یک نکته ی عالی در مورد همه این ترفندهای Appearance این است که آنها می توانند به عنوان یک سبک گرافیکی ذخیره شوند. عنصر را انتخاب کنید و بر روی آیکون New در پنل Graphic Styles  کلیک کنید. اکنون می توان از این سبک به هر عنصر برای بازسازی اثرهنری استفاده کرد.

افکت نوشته۱ استودیو مونس خواه

اثر متن نهایی کاملا عالی است، اما جالب ترین چیز این است که متن را می توان با دوبار کلیک کردن، به راحتی ویرایش کرد.

|
0
| 792

اهمیت لوگو در تبلیغات

هنگامی که یک کسب و کار تبلیغ می کنید، برای اطمینان از اینکه یک برند در بالاترین سطح پتانسیل خود به نمایش گذاشته شده است انواع مختلفی از روش ها وجود دارد. لوگوها یکی از روش های تبلیغاتی هستند که توسط بسیاری از شرکت ها نادیده گرفته می شوند، اما می توان آنها را برای […]

طراحی لوگو جعبه

طراحی لوگوی جعبه ای به کمک تایپوگرافی طراحی لوگو قادر به پیشرفت یا شکست یک شرکت است. اهمیت طراحی لوگو برای هر شرکتی بزرگ است زیرا نمایش نمادین شرکت مربوطه است. به همین دلیل، در طراحی لوگوی شرکت باید برنامه ریزی کافی داشته باشیم. بسیاری از کسب و کارها مانند خدمات تمیز کردن، رستوران ها و […]

انتخاب رنگ لوگو در شرکت های بزرگ

  همه شرکت های فناوری می خواهند وسعت بزرگتری را در جامعه فناوری داشته باشند. محصولات آنها اغلب به دنبال پاسخگویی به نیازهای که مصرف کنندگان  در قفسه های فروشگاه های بزرگ و کوچک اشباع شده است. یک ایده نوآورانه تنها محل شروع است؛ شرکت های فناوری همچنین نشان دادند که قادر به اجرای یک […]

۱۰ مورد از روند لوگوها در سال ۲۰۱۹

  سال نو به معنای شروع تازه، فرصت های بیشتر و مهمتر از همه روند تغییر آرم است. ما از برخی طراحان گرافیک از سراسر جهان پرسش هایی کرده ایم و با طراحان داخلی خود مورد بررسی قرار داده ایم تا پیش بینی کنیم که بزرگترین روند لوگو در سال ۲۰۱۹ چگونه می تواند باشد. […]

چرا شرکتهای کوچک به لوگوهای قدرتمند نیاز دارند؟

  \ شاید این جمله را شنیده‌اید که چطور تنها یک شانس برای ایجاد اولین نگاه خوب وجود دارد. برای یک کسب‌وکار کوچک، این فرصت تنها به صورت برندسازی رخ می‌دهد اما متاسفانه در اغلب موارد این فرصت از دست می‌رود. تقریباً ۹۵ درصد از تجارت‌های کوچک یک لوگوی ضعیف دارند و این به آن […]

نحوه طراحی لوگو با برچسب یا شعار

همه چیز برچسب در مورد احساس است. آنها برند شما را به رنگ سیاه و سفید توصیف نمی کنند ، اما احساساتی را برمی انگیزند که به مشتریان شما اجازه می دهد برند شما را بشناسند. تصور کنید که هرگز نایک نشنیده اید. برچسب آشکار نمی کند که نایک یک برند ورزشی است ، اما […]

guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...