اعمال افکت سه بعدی به نوشته در ایلاستریتور

با افکت هایی خاص می توانیم نوشته های ساده را نوشته هایی بسیار جذاب  در ایلاستریتور تبدیل کنیم و آثار هنری خارق العاده ای خلق کنیم.در آموزش امروز ما نگاهی به Appearance Panel می اندازیم که چگونه می توان از آن برای ایجاد لایه های افکت های non- destructive  استفاده کرد که می تواند به عنوان سبک های گرافیکی ذخیره شود، بنابراین افکت می تواند به هر عنصر با یک کلیک اعمال شود.

افکت نوشته۱ استودیو مونس خواه

افکتی که ما ایجاد خواهیم کرد، این افکت روشن رنگی می باشد. این افکت با رنگ های چند گانه و استروک هایی از  Appearance Panel و برخی از آنها با تغییرات بیشتر به لطف ابزارهای Effects ایجاد می شود. در نتیجه یک نوشته ای با افکت خاص خواهیم داشت که قابل ویرایش می باشد و شما به راحتی می توانید حروف و کلمات نوشته را تغییر دهید.

افکت نوشته۲ استودیو مونس خواه

برای ایجاد این افکت بسیار خاص، ما نیاز خواهیم داشت که حالت RGB را برای مود رنگی سند خود انتخاب کنیم. زیر بخش Advanced settings  می توانید مود رنگی را تغییر دهید.

افکت نوشته۳ استودیو مونس خواه

یک مستطیل بزرگ رسم کنید و رنگ آن را به Magenta روشن تغییر دهید تا این صفحه بک گراندی برای نوشته ی ما باشد. از ابزار Type برای نوشتن یک حرف استفاده کنید.از هر فونتی که ترجیح می دهید، استفاده کنید.

افکت نوشته۴ استودیو مونس خواه

از باز بودن Appearance Panel اطمینان حاصل کنید و سپس روی آیکون New Stroke کلیک کنید.این همانند ایجاد استروک به طور عادی است ولی با این تفاوت که Appearances Panel اجازه می دهد رنگ ها و استروک های چندگانه را انتخاب کنید. استروک را کمی تیره و به سایز ۶PT انتخاب کنید.

افکت نوشته۵ استودیو مونس خواه

یک استروک دیگر اضافه کنید . رنگ آن را مانند شکل تغییر دهید و سایز آن را ۷PT قرار دهید. این در حال حاضر رنگ فیروزه ای را پنهان می کند، اما آن را از پنل Appearance انتخاب کنید، روی آیکون Effects کلیک کنید و Transform را انتخاب کنید.

افکت نوشته۶ استودیو مونس خواه

در گزینه های Transform Effect تنظیمات حرکت را به ۱ میلیمتر به صورت افقی و عمودی تغییر دهید تا اجازه دهید که سایه تیره تر از پشت استروک سفید دیده شود و افکت سایه ایجاد کنید.

افکت نوشته۷ استودیو مونس خواه

در جای دیگر صفحه یک دایره ی زرد رسم کنید.سپس یک مربع توخالی و بدون استروک دور آن رسم کنید. از پالت Align استفاده کنید تا آنها را به صورت مرکزی در امتداد محور X و Y قرار دهید.

افکت نوشته۸ استودیو مونس خواه

دایره و مربع را با هم انتخاب کنید و آن ها را با هم داخل پالت Swatches برای ایجاد یک پترن رنگی درگ کنید. این مربع های تو خالی فضای بین دایره های رنگی را زمانی که به صورت پترن اعمال می شود، تنظیم می کند.

افکت نوشته۹ استودیو مونس خواهافکت نوشته۹ استودیو مونس خواه

یک رنگ جدید را به پنل  Appearance اعمال کنید و دایره های رنگی ایجاد شده در مرحله قبل را روی آن اعمال کنید.

افکت نوشته۱۰ استودیو مونس خواه

این نقطه های زرد روی استروک سفید می افتد بنابراین این لایه را در پنل Appearance به پایین صف انتقال دهید.

افکت نوشته۱۱ استودیو مونس خواه

این بار یک لایه ی رنگی دیگر، با رنگ سرمه ای ایجاد کنید. بطور پیش فرض این لایه ی جدید به بالای صف اضافه می شود. بار دیگر آن را انتخاب و به پایین صف درگ کنید.

افکت نوشته۱۲ استودیو مونس خواه

به Distort & Transform>  Transform در زیر منوی Effects بروید و ۰٫۱mm را در هر دو گزینه حرکت افقی و عمودی و همچنین در بخش copies در سمت راست مقدار ۱۰۰ را وارد کنید. مشاهده می کنید که چگونه یک افکت سه بعدی ایجاد کردیم.

افکت نوشته۱۳ استودیو مونس خواه

با توجه به اینکه  روش استروک، ابعاد کلی متن را افزایش می دهد، اثر سه بعدی به درستی اعمال نمی شود. ما می توانیم این کار را با استفاده از اعمال یک افکت Offset Path به رنگ آبی، انجام دهیم.

افکت نوشته۱۴ استودیو مونس خواهافکت نوشته۱۴ استودیو مونس خواه

مقدار ۱mm را برای آپشن Offset وارد کنید.

افکت نوشته۱۵ استودیو مونس خواه

به منوی Effects بروید و Stylize> Drop Shadow را انتخاب کنید. تنظیمات را به حالت عادی، opacity 15٪، ۱۰mm  را برای مقدار Offset برای X , Y    و blur را  ۰mm وارد کنید. این یک افکت رنگ دیگری را ایجاد می کند، اما این بار opacity کاهش می یابد و افکت سایه ی بسیار جالبی ایجاد می شود.

افکت نوشته۱۶ استودیو مونس خواه

یک نکته ی عالی در مورد همه این ترفندهای Appearance این است که آنها می توانند به عنوان یک سبک گرافیکی ذخیره شوند. عنصر را انتخاب کنید و بر روی آیکون New در پنل Graphic Styles  کلیک کنید. اکنون می توان از این سبک به هر عنصر برای بازسازی اثرهنری استفاده کرد.

افکت نوشته۱ استودیو مونس خواه

اثر متن نهایی کاملا عالی است، اما جالب ترین چیز این است که متن را می توان با دوبار کلیک کردن، به راحتی ویرایش کرد.

سخن نهایی

استودیو طراحی مونس خواه یکی از معتبرترین شرکت های طراحی لوگو و طراحی آرم می باشد که در زمینه طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی اسم، طراحی نشان تجاری و طراحی آیکون اختصاصی تخصص دارد. این شرکت تعرفه طراحی لوگو مختص خود را دارا بوده و در مقابل هر سفارش طراحی لوگو ، قیمت لوگو، قیمت طراحی لوگو و در کل لیست قیمت لوگو خاصی را ارائه داده و لوگوی مورد نظر را طراحی می نماید.

جهت دیدن نمونه کارها و سفارش طراحی به سایت استودیو طراحی مونس خواه مراجعه نمایید.

|
0
| 556

ایجاد تایپوگرافی با طرح طناب

  چندی پیش ما درخواستی از کاربران مبنی بر آموزش نحوه ی طراحی طناب های طولانی و پیچ خورده و گره خورده را دریافت کردیم و در مقاله ی امروز سعی در آموزش آن داریم. مرحله به مرحله ی این آموزش را برای ایجاد یک طناب پیچ خورده با استفاده از براش ها در ایلاستریتور، […]

ایجاد افکت سه بعدی برای نوشته

در آموزش امروز با بکارگیری پنل Appearance در ایلاستریتور، سبک های گرافیکی جدید و جذاب خلق می کنیم. می بینید که چگونه با رنگ ها و استروک های متفاوت یک افکت با سبک مد روز برای نوشته ایجاد می کنیم. افکتی که در این آموزش کار خواهیم کرد، افکت مشهور faux-3D می باشد. نوشته ای […]

الگوی رنگارنگ در ایلوستراتور

  تا کنون فکر کرده اید چگونه می توانید یک الگوی رنگی را به صورت اشکال پنهان طراحی کنید، در حالی که متن را ویرایش می کنید؟ به نظر می رسد سخت تر از آن باشد. قسمت سخت در واقع پیدا کردن الگوی درست و رنگ است. این کار آزمایشی را انجام می دهد و […]

طراحی انتزاعی وکتور گوزن

آموزش امروز طراحی لوگو با استفاده از خطوط صاف به شکل گوزن می باشد، که این سبک یکی از سبک های بسیار کاربردی در طراحی لوگو با استفاده از ایلاستریتور است. هر یک از این شکل های انتزاعی تنها با استفاده از خطوط مستقیم ایجاد می شود تا ظاهر چند ضلعی تلطیف شده ایجاد کند […]

ایجاد افکت چاپ قدیمی در نوشته

در آموزش امروز با نحوه ایجاد یک اثر سه بعدی اساسی با استفاده از ابزار Blend آشنا خواهید شد و می آموزید که چگونه با  استفاده از پترن های نیمه پنهان می توان به طرح خود ظاهر چاپ شده روی صفحه نمایش داد. این دو تکنیک به تنهایی یک عنصر حیاتی برای مهارت های Illustrator […]

طراحی وکتور با ایلاستریتور

کارکردن با ابزارهای جدید و تکنیک های خاص در ایلاستریتور ممکن است یک تجربه عالی باشد. در آموزش امروز طراحی چند وکتور خوشمزه را یاد می گیرید. در این آموزش شما طراحی ۵ بستنی خوشمزه و خوشرنگ را یاد می گیرید که علی رغم ظاهری ساده زیبا هستند. با بکارگیری اشکال ساده، اشکالی زیبا با […]

whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...