الگوی رنگارنگ در ایلوستراتور

 

تا کنون فکر کرده اید چگونه می توانید یک الگوی رنگی را به صورت اشکال پنهان طراحی کنید، در حالی که متن را ویرایش می کنید؟ به نظر می رسد سخت تر از آن باشد. قسمت سخت در واقع پیدا کردن الگوی درست و رنگ است.

این کار آزمایشی را انجام می دهد و ممکن است شما مجبور باشید کمی مرور کنید تا یک ایده در ذهن شما جرقه بزند. فقط در صورت نیاز به کمی فشار، می توانید الهام بخش زیادی از جریان الهام بخش خود را ارائه دهید. در این قسمت می خواهیم آموزش الگوی رنگی دایره و متن mask را به شما آموزش دهیم تا در آخر شما یک متن رنگارنگ در پس زمینه رنگی را مشاهده کنید.

 1. یک دایره ایجاد کنید

با انتخاب ابزار Ellipse، با کلیک کردن و کشیدن مورب به پایین و نگه داشتن کلید Shift رسم یک دایره کامل را شروع کنید. دایره را پر کنید. فقط یک رنگ روشن به دلخواه خود انتخاب کنید.

Drawing a circle

 1. دایره را مجددا تکرار کنید

ابزار انتخاب (فلش سیاه) را انتخاب کنید، دایره را انتخاب کنید، کشیدن را شروع کنید و در حین کشیدن، هر دو کلید Shift and Alt را نگه دارید تا دایره کاملا افقی کپی شود. دایره تکراری را در جایی به موقعیتی که در مثال زیر نشان داده شده است حرکت دهید. اطمینان حاصل کنید که یک منطقه همپوشانی خوب وجود دارد. دایره جدید را به رنگی زیبا تبدیل کنید که با اولی هماهنگ باشد.

الگوی رنگارنگ در ایلوستراتور

 1. هر دو دایره را کپی کنید

اکنون هر دو حلقه را انتخاب کرده و دوباره آن را انجام دهید. شروع به کشیدن در حالی که هر دو کلید Shift and Alt  را نگه دارید تا هر دو دایره را کاملا افقی تکرار کنید. اطمینان حاصل کنید که آنها را به موقعیت حرکت دهید همانطور که در تصویر بالا نشان داده شده است. اطمینان حاصل کنید که شما بیشتر یا کمتر همان منطقه همپوشانی را دارید. باز هم، به دو دایره جدید یک رنگ مناسب بدهید. شما می توانید با استفاده از یک پالت رنگ های متناقض انتخاب کنید، اما شما می توانید رنگ های ظریف تر نیز را انتخاب کنید. ما با رنگ کردن دایره ها در مرحله بعد بیشتر آشنا خواهیم شد.

 1. دوباره کپی کنید

گام قبلی را با تکرار دو دایره جدیدی که قبلا انجام داده اید، تکرار کنید و به آنها رنگ مناسب بدهید. شما می توانید این کار تا زمان پوشش طول متن خود تکرار کنید. هرچه متن بیشتر باشد، حلقه های بیشتری نیاز دارید. البته می توانید گروه حلقه ها را نیز اندازه گیری کنید و آنها را تغییر دهید.

الگوی رنگارنگ در ایلوستراتور

 1. مرکز توزیع افقی

برای اطمینان از این که دایره ها به صورت افقی و به طور مساوی فاصله دارند، تمام دایره ها را با استفاده از ابزار Selection انتخاب کنید و به پانل Align، Control یا Properties بروید و گزینه Center Horizontal Distribute Center را انتخاب کنید.

 1. آزمایش با حالت های لایه و رنگ

سعی کنید یک اثر رنگ جالب در مناطق همپوشانی با انتخاب دایره های ۱ در ۱ ایجاد کنید و یک لایه خاص از طریق پانل انتخاب کنید. در مثال بالا من Soft Light را برای دایره سبز انتخاب کرده ام که رنگ جالب صورتی را به من می دهد. می توانید با رنگی که دقیقا می خواهید به پایان برسید، تا به ایجاد یک اثر شگفت انگیز کمک کنید. اگر به نحوی شما یک نتیجه واقعا رضایت بخش دریافت نکردید، نگران نباشید، در مرحله بعدی آزادی و کنترل بیشتری را خواهید داشت …

الگوی رنگارنگ در ایلوستراتور

 1. تقسیم اشیاء جدا

البته شما می توانید گام آزمایش با حالت لایه های مختلف را امتحان کنید و تصمیم بگیرید که کنترل کامل رنگ ها را داشته باشید، اما من فکر می کنم آزمایش ها حیاتی است.  زمانی که اشیاء ها را می سازم، نمیتوانم دقتی در مورد نتیجه نهایی داشته باشم.

یک ایده اساسی وجود دارد و از آنجا آزمایش می کنم و در بسیاری از موارد (بیشتر وقت ها) ایده های جدید در وسط فرایند من متولد می شوند. به همین دلیل است که من اعتقاد دارم که تجربیات بسیار مهم است، ایده های جدیدی برای شما ایجاد می کند. پس از انجام دو کار در مرحله قبلی، همه دایره ها را انتخاب کنید (با استفاده از ابزار Selection) و گزینه Divide را از پانل Pathfinder انتخاب کنید. اکنون هر شکل را به عنوان یک جسم جداگانه آماده کرده اید تا بتوانید رنگ آنها را انتخاب و تغییر دهید.

الگوی رنگارنگ در ایلوستراتور

 1. تمام دایره ها را کپی کنید

ممکن است کمی طول بکشد تا رنگهایی را که میخواهید انتخاب کنید، اما اگر فکر میکنید که در آن مرحله هستید، همه دایره ها را (با استفاده از ابزار Selection) انتخاب کنید و آنها را با حرکت کاملا عمودی بهمراه نگه دانشتن، کلید Shift and Alt تکرار کنید. آنها را به مکان دقیق انتقال دهید، همانطور که در تصویر بالا نشان داده شده است. با استفاده از کلید ترکیبی  Ctrl + U می توانید راهنمایی های هوشمند را روشن کنید.

 1. آزمایش با رنگ

باز هم با رنگ ها و حالت های لایه را انتخاب و آنها را آزمایش کنید. در این مثال من تلاش کرده ام رنگ های بسیار پر جنب و جوش را ترکیب کنم و همچنین منحصر به فرد بودن Multiply به عنوان حالت لایه برای ردیف پایین دایره ها استفاده کنم. شما همچنین می توانید اشیاءها را بیشتر تقسیم کنید تا کنترل بیشتری بر منطقه جدید همپوشانی بین دو ردیف دایره ها برقرار شود، اما من تصمیم گرفتم که آن کار انجام ندهم. اطمینان حاصل کنید که زمان خود را برای این مرحله صرف کرده اید و بسیاری از ترکیبات را امتحان کرده اید.

Experiment with colors. This is the most crucial part of the tutorial to end up with a beautiful result.

 1. متن ماسک را اضافه کنید

ما تقریبا رو به اتمام این آموزش هستیم! انتخاب رنگ برای الگو سخت ترین بخش است. اول، تمام حلقه ها را انتخاب کنید (با استفاده از ابزار Selection) و با استفده از (Object> Group) (Ctrl+ G) آنها را گروه بندی کنید. حالا ابزار Type را انتخاب کنید و متن را که می خواهید به عنوان یک ماسک استفاده کنید تایپ کنید.

در این مثال من کلمه MASK به ذهنم آمد و آن را تایپ کردم. اکنون ابزار Selection را انتخاب کنید و هر دو متن و شیء الگوی دایره ها را انتخاب کنید. به (Object> Clipping Mask> Make) (Ctrl + 7) بروید. متن شما باید با پس زمینه الگوی شما پر شود. مسئله بزرگ در مورد این است که شما هنوز هم می توانید متن خود را با تایپ چیزی متفاوت و یا با انتخاب یک متن دیگر را ویرایش کنید.

الگوی رنگارنگ در ایلوستراتور

 1. سایز یا موقعیت الگو را از بین ببرید

انعطاف پذیری دیگر شما این است که شما می توانید الگوی خود را در صورت لزوم حرکت دهید. شاید شما می خواهید الگوی را به بالا یا پایین حرکت دهید، یا می خواهید کمی دایره را به مقیاس های دیگر تقسیم کنید. این نیز هیچ مشکلی ندارد. ابتدا باید به حالت جداسازی بروید. برای انجام این کار، فقط با استفاده از ابزار Selection دوبار کلیک کنید. برای شما یک نوار ظاهر می شود در بالای آن متن خود را، نوعی از مسیر (لایه ۱ | گروه) نشان می دهد. برای باز کردن لایه ها از هم، روی فلش کنار گروه کلمه کلیک کنید.

از آنجا میتوانید الگو را با کلیک کردن روی نماد دایره به سمت راست انتخاب کنید. در حال حاضر ممکن است در هنگام کار بر روی این انتخاب را مخفی کنید، زیرا ممکن است کمی ناراحت کننده باشد. برای انجام این کار به مشاهده یا مخفی کردن لبه ها بروید و یا به سادگی با استفاده از کلید های Ctrl + H تغییر بین پنهان کردن و نشان دادن را انجام دهید.

Tweak the position or size of the pattern.

 1. ایزوله Blending را روشن کنید

وقتی میخواهید از این متن رنگارنگ در پس زمینه رنگی، مانند من در هدر آموزش نشان داده شود، باید شی خود را انتخاب کنید و مطمئن شوید که Isolate Blending را در پانل شفافیت بررسی کرده اید.

الگوی رنگارنگ در ایلوستراتور

در آخر شکل نهایی خودشه! امیدوارم از این یکی لذت ببرید و همچنین امیدوارم این ایده ای برای برخی ایده های جدید مانند تغییرات مختلف الگوها یا جلوه های رنگی ایجاد کند. امکانات واقعا بی پایان هستند.

|
0
| 397

طراحی اوریگامی پرنده

  در این مقاله به شما آموزش خواهیم داد که چگونه بتوانید یک طرح اوریگامی را در ایلاستریتور ایجاد کنید. در آموزش امروز مراحل طراحی اوریگامی یک پرنده را آموزش می دهیم. اوریگامی شکلی است که از تا کردن چندین باره ی کاغذ ایجاد می شود. برای شروع کار، یک عکس پرنده را سرچ می […]

ایجاد افکت چاپ قدیمی در نوشته

در آموزش امروز با نحوه ایجاد یک اثر سه بعدی اساسی با استفاده از ابزار Blend آشنا خواهید شد و می آموزید که چگونه با  استفاده از پترن های نیمه پنهان می توان به طرح خود ظاهر چاپ شده روی صفحه نمایش داد. این دو تکنیک به تنهایی یک عنصر حیاتی برای مهارت های Illustrator […]

طراحی منظره ی غروب خورشید در بیابان

آموزشی که امروز خواهیم داشت، آموزش یه منظره با اشکال ساده است که با استفاده از رنگ های جذاب به طراحی جان می بخشیم. در این آموزش ،غروب زیبای خورشید در بیابان را به تصویر خواهیم کشید. کارمان را با ایجاد یک صفحه ی جدید در ایلاستریتور شروع می کنیم.یک صفحه به اندازه ی ۱۰۰۰x1500px […]

طراحی یک قطب نما با ایلاستریتور

آموزشی که امروز دنبال خواهیم کرد، آموزش طراحی قطب نما با استفاده از اشکال ساده می باشد. این قطب نما به صورت متقارن طراحی شده است. روند طراحی را مرحله به مرحله آموزش می دهیم.   با استفاده از ابزار ستاره یک ستاره ی ۴ پر رسم کنید. از کلید های مکان نما برای تعدیل […]

ایجاد افکت سه بعدی برای نوشته

در آموزش امروز با بکارگیری پنل Appearance در ایلاستریتور، سبک های گرافیکی جدید و جذاب خلق می کنیم. می بینید که چگونه با رنگ ها و استروک های متفاوت یک افکت با سبک مد روز برای نوشته ایجاد می کنیم. افکتی که در این آموزش کار خواهیم کرد، افکت مشهور faux-3D می باشد. نوشته ای […]

خلق اثر هنری انتزاعی با ایلاستریتور

ایلاستریتور یک ابزار عالی برای خلق هنر انتزاعی با خطوط و اشکال پایه ای، می باشد. در آموزش امروز نحوه ی ایجاد نوارهای هندسی با  Art Brush خواهیم داشت.

whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...