انتخاب رنگ لوگو در شرکت های بزرگ

تکنولوژی رنگ لوگو و آرم
تکنولوژی رنگ لوگو و آرم

همه شرکت های فناوری می خواهند وسعت بزرگتری را در جامعه فناوری داشته باشند. محصولات آنها اغلب به دنبال پاسخگویی به نیازهای که مصرف کنندگان  در قفسه های فروشگاه های بزرگ و کوچک اشباع شده است. یک ایده نوآورانه تنها محل شروع است؛ شرکت های فناوری همچنین نشان دادند که قادر به اجرای یک کسب و کار پایدار در وضعیت موجود هستند.

انتخاب رنگ لوگوی شرکت ها

شرکت ها چگونه توانستند یک رنگ مناسب را برای لوگوی خود انتخاب کنند؟ همان لوگو مدرن و نوآورانه بودن شرکت را فرا گرفت، و باعث پیشرفت برند این شرکت های فناوری شد، پیچیدگی و حساسیت کسب و کار ها را نیز در بر گرفت. ما در این پالت رنگ بیش از ۱۰۰۰ آرم و لوگوی شرکت فناوری را تحلیل کرده ایم، صفت شخصیتی شرکت ها را با نام تجاری آنها مقایسه کردیم و با همکاری کارشناسان روانشناسی رنگ این موارد را مورد ارزیابی قرار داده ایم.

داده های موجود نشان دهنده رنگ شرکت های فناوری است.

تکنولوژی رنگ لوگو و آرم

تنها یک مورد ثابت در سیلیکون ولی و دیگر مراکز فناوری وجود دارد و باعث تغییر آنها شده است و آن هم لوگوی همان شرکت ها می باشد. می توان گفت که در چهار رنگ اصلی موجود که به نظر می رسد شرکت های فناور پیشرو در این زمینه متکی باشند و از آنها استفاده کرده باشد : آبی، سفید، سیاه و قرمز؛ و هیچ رنگی به جز آنها در بیش از ۱۲٪ از لوگو و آرم ها دیده نمی شود.

درخواست های رنگ لوگو در رقابت شرکت های موجود در سایت ۹۹designs قطعا متنوع هستند، با رنگ هایی که در نمودار بالا توسط رنگ های خاکستری، سبز، نارنجی و قرمز افزوده شده است. شرکتهای فناور تنها صنعتی می باشند آنها جز دارندگان یک پالت رنگارنگ هستند. آیا این بدان معنی است که آنها بیش از حد خارج از پالت رنگ فکر می کنند؟

تفاوت درصد رنگ ها

جای تعجب وجود ندارد که رنگ آبی درخواست شده در ۵۹ درصد از رقابت های طرح لوگو در سایت ۹۹designs استفاده شده و در ۶۱ درصد از لوگو شرکت های فناوری به عنوان رنگ اصلی انتخاب شده است. چیزی با رنگ آبی روشن سازگار است چیست؟ سفید؛ در بیش از ۴۰٪ از لوگو برجسته این صنعت نیز رنگ سفید دیده می شود. رنگ قرمز نیز به عنوان هیجان در ساختار لوگوها دخالت دارد.

رنگهای قهوه ای و صورتی در کمتر از ۲٪ در  تمامی آرم و لوگو شرکت های فناوری ظاهر شده است. انجمن ها این دو رنگ را احتمالا به خاطر زیبایی مدرن برای شرکت های فناوری مناسب نمی دانند.

با این وجود، ما به آرم و لوگوهای چهار شرکت برتر فناوری در جهان نگاهی انداخته ایم، با این حال، ما تعداد زیادی از کدهای شش ضلعی را نشان می دهیم، با شیب کمتر نسبت به رنگ آبی :

تکنولوژی رنگ لوگو و آرم
تکنولوژی رنگ لوگو و آرم
تکنولوژی رنگ لوگو و آرم
تکنولوژی رنگ لوگو و آرم

گوگل و مایکروسافت از یک ترکیب رنگ آبی روشن، قرمز، سبز و زرد استفاده کرده اند. این ترکیب نشان دهنده طیف گسترده ای از پیشنهادات محصول در هنگام برقراری ارتباط (رنگ قرمز)، طراوت (رنگ سبز)، سرگرمی (رنگ زرد) و امنیت (رنگ آبی) است.

در حالی که اپل قطعا در دوره رنگارنگ (۱۹۷۶-۱۹۹۸)، با یک نام تجاری لوکس مورد تحسین قرار گرفته و از تک رنگ ساده مجلل سیاه استفاده کرده است. و سامسونگ نیز همانند اپل، به یک رنگ قوی، قابل اعتماد یعنی رنگ آبی بسنده کرده است.

رنگ هایی که برای طراحی لوگوی خود انتخاب می کنید، باید تاثیر بسزایی بر مصرف کنندگان برند شما داشته باشد.

هنگامی که شما می دانید که چه شخصیتی مصرف کننده برند شما است، پس می توانید با همین صفات و ارزش ها تعیین کنندهء رنگ لوگو و آرم تجاری خود باشید.

با تعیین این شش سوال برای خود می توانید تعیین کننده شخصیت نام تجاری باشید:

  • جنسیت: نام تجاری من برای جنسیت مردانه یا زنانه است؟
  • تن: آیا نام تجاری من در قالب شوخی یا جدی است؟
  • ارزش: آیا نام تجاری من لوکس و مقرون به صرفه است؟
  • زمان: آیا نام تجاری من مدرن یا کلاسیک است؟
  • سن: آیا نام تجاری من برای گروه سنی جوان است و یا افراد بالغ؟
  • انرژی: آیا نام تجاری من دارای آوازه است یا دارای ضعف؟

کارآفرینان چه رنگی را باید در نظر بگیرند؟

اگر چه در صنعت فناوری ممکن است نسبت به یک پالت رنگی محدود باشند، اما کارآفرینان نباید از فکر کردن به خارج از یک پالت رنگ آبی و یا سفید بترسند. راه های دیگری برای تحریک این تمایل به شخصیت های برند مدرن، قوی و لوکس وجود دارد.

تکنولوژی رنگ لوگو و آرم

نارنجی یک رنگ پویا و مدرن است. اگر شرکت شما دارای انرژی افزونی باشد، آن عنصر را با یک لوگو نارنجی طراحی کنید. اگر می خواهید شایستگی خود را نشان دهید، اما نمی خواهید از رنگ آبی استفاده کنید، به جای آن رنگ بنفش را در نظر بگیرید: رنگی که بسیار لوکس و دارای مفاهیم فرهنگی عقلانیت است (رنگ پانتون سال ۲۰۱۸ را فراموش نکنید). شما نیز می توانید با انتخاب برخی از افراد بزرگ ویژگی های شخصیتی آنها در انتخاب رنگ لوگو را نیز مدنظر داشته باشید.

همانطور که شما در جستجوی طراحی لوگو و آرم خود هستید، می خواهید شخصیت نام تجاری خود را در حساب کاربری خود قرار دهید و در مورد ویژگی هایی که می خواهید انتقال دهید، فکر کنید. رنگ یک انتخاب شخصی است، اما درک روانشناسی رنگ در بازاریابی می تواند به شما در تصمیم گیری آگاهانه برای کسب و کار کوچک کمک کند.

این که آیا شما برای چیزی خاص جستجو می کنید یا اینکه خودتان را با انتخاب غیر متعارف تمایز می دهید، نمایش دقیقی است که می توانید بینید. پس یک طراح پیدا کنید تا ایده های لوگوی خود را به زندگی تبدیل کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *