انواع لوگو و کاربردهای آن

انواع لوگو و کاربردهای آن

اهمیت طراحی لوگو با گسترش اینترنت و افزایش روز افزون برندها راهکار مناسبی شده است تا نام و علامت تجاری خود را در ذهن مخاطبان قرار دهید. لوگوی شما می ‌تواند حروف طراحی شده نام شرکتتان باشد یا تصویری را به عنوان نماد کسب و کار خود طراحی کنید تا دامنه فعالیت شما را به نمایش بگذارد. این کار برعهده طراح گرافیک، شرکت های طراحی لوگو یا طراحی آرم می‌ باشد که از میان انواع لوگو مناسب ترین را برای شما انتخاب می‌ کند، تا کاربردهای آن ها را شناخته و بتوانید طراحی لوگوی خود را به همان سبک سفارش دهید.

brand logos
brand logos

لوگو مونوگرام

این لوگو بر پایه تایپوگرافی طراحی می شود که معمولا می تواند شامل حرف اول یا چند حرف اول اسم تجاری یک شرکت یا موسسات باشد و به صورت یک علامت اختصاری طراحی شود. در نتیجه لوگو هایی که به این صورت طراحی می شوند اکثرا لوگوهایی خلاقانه هستند.

Monogram logo
Monogram logo

لوگو تایپوگرافی

این لوگو عمدتا بر پایه فونت ها طراحی می شود اما بسیاری نیز آن را به صورت دستی و دور از چارچوب فونت های آماده طراحی می کنند که این روش امروزه بسیار رونق یافته است. در طراحی این نوع لوگو تمرکز طراح بر روی نام کامل تجاری یک شرکت است به طوری که طراح باید برای پیاده سازی این طرح به خوبی بر مسائل آناتومی حروف و بحث پیوستگی در طراحی لوگو مسلط باشد تا بتواند با یک هماهنگی درست آن را طراحی کند.

Typography logo
Typography logo

لوگو تصویری یکی از انواع لوگو

لوگو تصویری یکی از انواع لوگو است که بر پایه یک تصویر گرافیکی شامل آیکون ها، شمایل گرافیکی، طرح ها و رنگ های مختلف می باشد. این لوگو انتخاب های بیشتری را در طراحی به کارفرما و طراح در جهت مفهوم سازی و زیباسازی لوگو می دهد. بنابراین بسیار مناسب شرکت هایی است که می خواهند تصویری ماندگار از کسب و کار خود را روی ذهن مخاطب به یادگار بگذارند. لوگو شرکت های بنز، توییتر و اپل به عنوان لوگوهای طراحی شده در سبک تصویری هستند.

"<yoastmark

لوگو انتزاعی

لوگوهای انتزاعی  یک نوع خاص از لوگو های تصویری هستند که به جای تصاویر قابل درک در لوگو تصویری از یک یا چند فرم و شکل انتزاعی استفاده می شود تا به وسیله آن، پیام کسب و کار شما به شکلی متفاوت و بعضا زیباتر به مشتری منتقل شود. لوگو شرکت های آدیداس و پپسی جزو لوگوهاییی هستند که به سبک انتزاعی طراحی شده اند.

لوگو مسکات

مسکات بیانگر و نشان دهنده کسب و کار شما به عنوان یک شخصیت که شامل انسان، حیوان و حتی اشیا نیز می باشد تا بتواند به صورت رو در رو با شما ارتباط برقرار کند. یک شخصیت ساده و تصویرسازی شده که بسیار مناسب طراحی لوگو برای شرکت هایی است که به دنبال ایجاد یک فضای سالم برپایه کودکان، خانواده و حتی خارج از این چارچوب نیز هستند.

Mascot logo
Mascot logo

لوگو امبلم

یک لوگو امبلم از یک نوشته یا یک فونت درون یک شکل یا آیکون تشکیل شده است که می تواند در طراحی لوگو، تصاویر فانتزی را برای کسب و کارتان خلق کند. این لوگو به دلیل چشم نوازی و خاص بودن تاثیر قابل توجهی را روی مخاطب دارد، به همین علت این سبک از طراحی لوگو، آن بیزینسی که تاثیر قابل توجهی روی مخاطب را خواهد داشت، به بهترین شکل نمایش می دهد. لوگو هارلی دیویدسون و لوگو بسیار معروف و ارزشمند استارباکس از جمله لوگایی هستند که به سبک امبلم طراحی شده اند.

"<yoastmark

لوگو پیکتوریال

لوگوی پیکتوریال یا علامت برند یا لوگوی گرافیکی یکی از انواع لوگو است که تنها یک تصویر است، یعنی همان تصویریست که وقتی به کلمه لوگو فکر می‌ کنید در ذهتان نقش می ‌بندد. استفاده از این نوع لوگو برای شرکت هایی که تازه تاسیس هستند، یا شرکت هایی که بین مردم از شناخت کافی برخوردار نیستند، مناسب نمی باشد. لوگوی بسیار معروف اپل و پرنده ی توییتر از این نوع هستند.

لوگو سه بعدی

لوگو های سه بعدی از جذابیت بصری بسیار بالایی برای هر شخص برخوردار می باشد که ممکن است یک لوگو تصویری به یک لوگو سه بعدی تبدیل شود و یا یک تایپوگرافی به همین شکل به یک طرح سه بعدی تبدیل شود و یا هر دو آن ها در یک لوگو ترکیبی باهم سه بعدی شوند و این بستگی به خلاقیت طراح، شناخت مخاطبان و خواسته کارفرما دارد. لوگو های سه بعدی در گذشته اغلب برای شغل های کلاسیک و رسمی به کار می رفت ولی امروزه می توانید این لوگو جذاب را در هر زمینه ای مشاهده کنید. از لوگو کمپانی هایی همچون یونیورسال گرفته تا فایرفاکس، همه شامل این دسته می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *