ایجاد افکت سه بعدی برای نوشته

در آموزش امروز با بکارگیری پنل Appearance در ایلاستریتور، سبک های گرافیکی جدید و جذاب خلق می کنیم. می بینید که چگونه با رنگ ها و استروک های متفاوت یک افکت با سبک مد روز برای نوشته ایجاد می کنیم.

افکت سه بعدی۱ استودیو مونس خواه

افکتی که در این آموزش کار خواهیم کرد، افکت مشهور faux-3D می باشد. نوشته ای با  سایه ای فلت و بافت هایی ظریف ایجاد خواهیم کرد.در این نمونه ترکیب رنگ های قرمز و آبی را خواهیم داشت.

افکت سه بعدی۲ استودیو مونس خواه

یک صفحه ی جدید در ایلاستریتور باز کنید. ما سایز صفحه را   A4و مود رنگی را RGB و واحد اندازه گیری خط کش را Pixels قرار دادیم. یک مستطیل را طوری رسم کنید که تمام صفحه را پر کند و رنگی با کد رنگ #f16975 به آن بدهید.

افکت سه بعدی۳ استودیو مونس خواه

با استفاده از ابزار Type یک حرف یا کلمه با فونت دلخواه خود تایپ کنید. ما از Montserrat فونت استفاده کردیم.

افکت سه بعدی۴ استودیو مونس خواه

رنگ نوشته را پاک کنید و سپس در پنل Appearance یک استروک سفید با پهنای ۵pt اضافه کنید.

افکت سه بعدی۵ استودیو مونس خواه

یکی از شگفت انگیزترین ویژگی های پنل Appearance ، قابلیت اضافه کردن چندین رنگ و استروک به یک المان است.روی Add New Stroke کلیک کنید و یک استروک با کد رنگ #۲۹۳۴۵۴ اضافه کنید. استروک آبی را به زیر استروک سفید در پنل Appearance  ببرید.

افکت سه بعدی۶ استودیو مونس خواه

افکت ها می توانند به تک تک رنگ ها و استروک های موجود در پنل Appearance اضافه شوند. یک افکت  Transform روی استروک آبی اعمال کنید.

افکت سه بعدی۷ استودیو مونس خواه

آپشن move را به صورت افقی و عمودی روی ۱px تنظیم کنید و سپس در بخش copies عدد ۲۰ را  وارد کنید. گزینه ی Preview را تیک بزنید تا نحوه ی نمایش سه بعدی استروک را مشاهده کنید.

افکت سه بعدی۸ استودیو مونس خواه

یک رنگ آبی با کد رنگ  #۳۹a4be به نوشته بدهید و این لایه زیر لایه های استروک در پنل Appearance قرار گیرد. بقیه ی افکت ها روی لایه آبی قرار خواهد گرفت.

افکت سه بعدی۹ استودیو مونس خواه

با استفاده از گزینه ی  Add New Fill در پنل Appearance یک رنگ دیگر هم انتخاب کنید.آن را زیر رنگ آبی ببرید و سپس رنگ آن را به مشکی تغییر دهید.از قسمت پایین پنل Transparency، مقدار opacity 20% کاهش دهید.

افکت سه بعدی۱۰ استودیو مونس خواه

روی آیکون effect کلیک کنید و سپس به مسیر Distort & Transform > Transform بروید . مقدار ۱px را در حالت افقی و عمودی گزینه ی Move وارد کنید و در قسمت Copies عدد ۵۰ را وارد کنید. نتیجه ی نهایی ایجاد یک سایه ی زیر نوشته است.

افکت سه بعدی۱۱ استودیو مونس خواه

همانطور که مشاهده می کنید، لبه های سایه و استروک در یک امتداد نیستند. برای رفع این مشکل یک Offset Path از منوی  effects اضافه کنید.

افکت سه بعدی۱۲ استودیو مونس خواه

مقدار offset را تا جایی تغییر دهید که سایه و لبه ی نوشته در یک راستا باشند. در نوشته ی ما با قرار دادن offset به مقدار ۳px مشکل حل شد.

افکت سه بعدی۱۳ استودیو مونس خواه

دو پترن را دانلود کنید و دو تا از آن ها را انتخاب و کپی کنید و آن ها را در صفحه اصلی برای انتقال به swatches پیست کنید.

افکت سه بعدی۱۴ استودیو مونس خواه

یک رنگ جدید اضافه کنید و یکی ازپترن ها را از swatches انتخاب کنید.

افکت سه بعدی۱۵ استودیو مونس خواه

حالت ترکیبی این الگوی نیمه را به Soft Light تغییر دهید تا تأثیر آن را کاهش دهید و آن را با رنگ آبی زیری ترکیب کنید.

افکت سه بعدی۱۶ استودیو مونس خواه

یک الگوی پترن دیگر نیز می تواند به مستطیل قرمز اضافه شود. هنگام تغییر پیکربندی این عنصر در پنل Appearance، نمونه الگوی دیگری  را از swatch انتخاب کنید.

افکت سه بعدی۱۷ استودیو مونس خواهافکت سه بعدی۱۷ استودیو مونس خواه

برای حفظ ظاهر متن، و اعمال آن بر روی المان های دیگر تنها با یک کلیک ، می توان آن را بعنوان یک سبک طراحی جدید با کلیک روی گزینه ی new در زیر پنل  Graphic Styles اضافه کرد.

افکت سه بعدی۱۸ استودیو مونس خواه

با اعمال افکت بالا به حروف دیگر می توان نوشته های سه بعدی جذابی را خلق کرد.

 

0
Print Friendly, PDF & Email

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید...دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های الزامی علامت گذاری شده اند *

نمونه لوگوهای طراحی شده در استودیو مونس خواه

× Chat with us on WhatsApp