ایجاد افکت سه بعدی برای نوشته

در آموزش امروز با بکارگیری پنل Appearance در ایلاستریتور، سبک های گرافیکی جدید و جذاب خلق می کنیم. می بینید که چگونه با رنگ ها و استروک های متفاوت یک افکت با سبک مد روز برای نوشته ایجاد می کنیم.

افکت سه بعدی۱ استودیو مونس خواه

افکتی که در این آموزش کار خواهیم کرد، افکت مشهور faux-3D می باشد. نوشته ای با  سایه ای فلت و بافت هایی ظریف ایجاد خواهیم کرد.در این نمونه ترکیب رنگ های قرمز و آبی را خواهیم داشت.

افکت سه بعدی۲ استودیو مونس خواه

یک صفحه ی جدید در ایلاستریتور باز کنید. ما سایز صفحه را   A4و مود رنگی را RGB و واحد اندازه گیری خط کش را Pixels قرار دادیم. یک مستطیل را طوری رسم کنید که تمام صفحه را پر کند و رنگی با کد رنگ #f16975 به آن بدهید.

افکت سه بعدی۳ استودیو مونس خواه

با استفاده از ابزار Type یک حرف یا کلمه با فونت دلخواه خود تایپ کنید. ما از Montserrat فونت استفاده کردیم.

افکت سه بعدی۴ استودیو مونس خواه

رنگ نوشته را پاک کنید و سپس در پنل Appearance یک استروک سفید با پهنای ۵pt اضافه کنید.

افکت سه بعدی۵ استودیو مونس خواه

یکی از شگفت انگیزترین ویژگی های پنل Appearance ، قابلیت اضافه کردن چندین رنگ و استروک به یک المان است.روی Add New Stroke کلیک کنید و یک استروک با کد رنگ #۲۹۳۴۵۴ اضافه کنید. استروک آبی را به زیر استروک سفید در پنل Appearance  ببرید.

افکت سه بعدی۶ استودیو مونس خواه

افکت ها می توانند به تک تک رنگ ها و استروک های موجود در پنل Appearance اضافه شوند. یک افکت  Transform روی استروک آبی اعمال کنید.

افکت سه بعدی۷ استودیو مونس خواه

آپشن move را به صورت افقی و عمودی روی ۱px تنظیم کنید و سپس در بخش copies عدد ۲۰ را  وارد کنید. گزینه ی Preview را تیک بزنید تا نحوه ی نمایش سه بعدی استروک را مشاهده کنید.

افکت سه بعدی۸ استودیو مونس خواه

یک رنگ آبی با کد رنگ  #۳۹a4be به نوشته بدهید و این لایه زیر لایه های استروک در پنل Appearance قرار گیرد. بقیه ی افکت ها روی لایه آبی قرار خواهد گرفت.

افکت سه بعدی۹ استودیو مونس خواه

با استفاده از گزینه ی  Add New Fill در پنل Appearance یک رنگ دیگر هم انتخاب کنید.آن را زیر رنگ آبی ببرید و سپس رنگ آن را به مشکی تغییر دهید.از قسمت پایین پنل Transparency، مقدار opacity 20% کاهش دهید.

افکت سه بعدی۱۰ استودیو مونس خواه

روی آیکون effect کلیک کنید و سپس به مسیر Distort & Transform > Transform بروید . مقدار ۱px را در حالت افقی و عمودی گزینه ی Move وارد کنید و در قسمت Copies عدد ۵۰ را وارد کنید. نتیجه ی نهایی ایجاد یک سایه ی زیر نوشته است.

افکت سه بعدی۱۱ استودیو مونس خواه

همانطور که مشاهده می کنید، لبه های سایه و استروک در یک امتداد نیستند. برای رفع این مشکل یک Offset Path از منوی  effects اضافه کنید.

افکت سه بعدی۱۲ استودیو مونس خواه

مقدار offset را تا جایی تغییر دهید که سایه و لبه ی نوشته در یک راستا باشند. در نوشته ی ما با قرار دادن offset به مقدار ۳px مشکل حل شد.

افکت سه بعدی۱۳ استودیو مونس خواه

دو پترن را دانلود کنید و دو تا از آن ها را انتخاب و کپی کنید و آن ها را در صفحه اصلی برای انتقال به swatches پیست کنید.

افکت سه بعدی۱۴ استودیو مونس خواه

یک رنگ جدید اضافه کنید و یکی ازپترن ها را از swatches انتخاب کنید.

افکت سه بعدی۱۵ استودیو مونس خواه

حالت ترکیبی این الگوی نیمه را به Soft Light تغییر دهید تا تأثیر آن را کاهش دهید و آن را با رنگ آبی زیری ترکیب کنید.

افکت سه بعدی۱۶ استودیو مونس خواه

یک الگوی پترن دیگر نیز می تواند به مستطیل قرمز اضافه شود. هنگام تغییر پیکربندی این عنصر در پنل Appearance، نمونه الگوی دیگری  را از swatch انتخاب کنید.

افکت سه بعدی۱۷ استودیو مونس خواهافکت سه بعدی۱۷ استودیو مونس خواه

برای حفظ ظاهر متن، و اعمال آن بر روی المان های دیگر تنها با یک کلیک ، می توان آن را بعنوان یک سبک طراحی جدید با کلیک روی گزینه ی new در زیر پنل  Graphic Styles اضافه کرد.

افکت سه بعدی۱۸ استودیو مونس خواه

با اعمال افکت بالا به حروف دیگر می توان نوشته های سه بعدی جذابی را خلق کرد.

سخن نهایی

استودیو طراحی مونس خواه یکی از معتبرترین شرکت های طراحی لوگو و طراحی آرم می باشد که در زمینه طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی اسم، طراحی نشان تجاری و طراحی آیکون اختصاصی تخصص دارد. این شرکت تعرفه طراحی لوگو مختص خود را دارا بوده و در مقابل هر سفارش طراحی لوگو ، قیمت لوگو، قیمت طراحی لوگو و در کل لیست قیمت لوگو خاصی را ارائه داده و لوگوی مورد نظر را طراحی می نماید.

جهت دیدن نمونه کارها و سفارش طراحی به سایت استودیو طراحی مونس خواه مراجعه نمایید.

|
0
| 972

ایجاد تایپوگرافی با طرح طناب

  چندی پیش ما درخواستی از کاربران مبنی بر آموزش نحوه ی طراحی طناب های طولانی و پیچ خورده و گره خورده را دریافت کردیم و در مقاله ی امروز سعی در آموزش آن داریم. مرحله به مرحله ی این آموزش را برای ایجاد یک طناب پیچ خورده با استفاده از براش ها در ایلاستریتور، […]

طراحی وکتور موتور سیکلت

در این آموزش سعی داریم با تکنیک خطوط، موتور سیکلتی جذاب را با ایلاستریتور ایجاد کنیم. برای ساخت این وکتور، از خطوط و اشکال ساده استفاده خواهیم کرد و تمام جزئیات را با بهره گیری از این اشکال ساده نمایش خواهیم داد. چون در این کار کلا از استروک هایی با پهناهای متفاوت بهره خواهیم […]

ایجاد افکت چاپ قدیمی در نوشته

در آموزش امروز با نحوه ایجاد یک اثر سه بعدی اساسی با استفاده از ابزار Blend آشنا خواهید شد و می آموزید که چگونه با  استفاده از پترن های نیمه پنهان می توان به طرح خود ظاهر چاپ شده روی صفحه نمایش داد. این دو تکنیک به تنهایی یک عنصر حیاتی برای مهارت های Illustrator […]

نحوه ایجاد سایه در نوشته با ایلاستریتور

یکی از روشهایی که هنرمندان برای تاکید به گرد بودن فونت ها استفاده می کنند، استفاده از سایه است. در این آموزش شما یاد می گیرد که چگونه با استفاده از سایه ها یک افکت خاص به نوشته خود بدهید. اثر هنری که ما در این آموزش ایجاد می کنیم، عبارت «LOVE»  را با یک […]

چگونه در ایلاستریتور یک کاراکتر برای آواتار بسازیم

ساخت تصاویر شخصی همیشه جالب است اما زمانی جذابیت بیشتری دارد که آن کاراکتر به شخص واقعی شباهت داشته باشد. آواتارهای به سبک کارتونی اغلب با ایجاد توازن بین شخص واقعی و تصویر آن طراحی می شوند. در حالیکه برخی ها ممکن است ناشناس باشند. در این آموزش، ما از ابزارهای ساخت وکتور در ایلاستریتور […]

اعمال افکت سه بعدی به نوشته در ایلاستریتور

با افکت هایی خاص می توانیم نوشته های ساده را نوشته هایی بسیار جذاب  در ایلاستریتور تبدیل کنیم و آثار هنری خارق العاده ای خلق کنیم.در آموزش امروز ما نگاهی به Appearance Panel می اندازیم که چگونه می توان از آن برای ایجاد لایه های افکت های non- destructive  استفاده کرد که می تواند به […]

whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...