نحوه ایجاد سایه در نوشته با ایلاستریتور

یکی از روشهایی که هنرمندان برای تاکید به گرد بودن فونت ها استفاده می کنند، استفاده از سایه است. در این آموزش شما یاد می گیرد که چگونه با استفاده از سایه ها یک افکت خاص به نوشته خود بدهید.

آموزش سایه ۱ استودیو مونس خواه

اثر هنری که ما در این آموزش ایجاد می کنیم، عبارت «LOVE»  را با یک فونت اسکریپتی پرطرفدار و اضافه کردن سایه در قسمت های حلقه ای حروف و جاهایی که حروف هم پوشانی دارند،  آن را از حالت دو بعدی به سه بعدی تبدیل کردیم.

آموزش سایه ۲استودیو مونس خواه

یک سند جدید در ایلاستریتور ایجاد کنید و نوع فونت خود را به حالت اسکریپت تنظیم کنید. ما در این آموزش از فونت زیبای Monday استفاده کردیم. اگر شما بطور تخصصی طراح حروف باشید می توانید از این روش در طراحی های خود استفاده کنید.

آموزش سایه ۳ استودیو مونس خواه

برای تبدیل نوشته خود به حالت شکل ، روی آن راست کلیک کنید و گزینه ی  Create Outlines را انتخاب کنید.

آموزش سایه ۴ استودیو مونس خواه

این نوشته را به  قسمت خالی ایلاستریتور(بخش خاکستری صفحه) انتقال دهید و رنگ آن را سفید کنید.  شکل را کپی کنید و آن را با گزینه ی Paste in Fron موجود در منوی Edit پیست کنید.

آموزش سایه ۵ استودیو مونس خواه

مطمئن شوید که گزینه ی  Smart Guides در منوی view  را فعال کرده اید که باعث می شود مسیرهای موجود روی حروف به آسانی مشخص و قابل انتخاب باشند.  هر جایی که قسمتهایی از حرف هم پوشانی دارند را با کشیدن مسیر بین دو نقطه مشخص کنید و حالت گرد به مسیر بدهید.

آموزش سایه ۶ استودیو مونس خواه

این مسیر را بصورت یک شکل گسترش دهید به گونه ای که قسمتی از شکل را بپوشاند و سپس به نقطه ی شروع برگردید. می توانید این نقاط را طوری جایگذاری نمایید که کل پهنای استروک حرف را بپوشاند. از یک رنگ روشن برای این شکل استفاده کنید که بهتر قابل رویت باشد.

آموزش سایه ۷ استودیو مونس خواه

این کار را برای سمت دیگر قسمتی که هم پوشانی دارد، با کشیدن یک شکل جدید،تکرار کنید.کارتان را با کشیدن یک مسیر منحنی آغاز کنید و با کلیک و کشیدن دسته های تنظیم مسیر را بصورت شکل بالا کامل کنید.

در صورتی که این اشکال در بالا و پایین یا چپ و راست قسمت هایی که هم پوشانی دارند جایگذاری می شود، مشخص خواهد شد که چه قسمت هایی قرار است بعد از اعمال سایه ها، بالا تر از سایر قسمت ها به چشم آید.

آموزش سایه ۹ استودیو مونس خواه

سایه ها جاهایی اعمال می شوند که یک حرف به حریم حرف دیگر وارد شده باشد. از منوی View گزینه ی Outline mode را فعال کنید در اینصورت راحت تر می توانید مسیری که تشکیل دهنده ی دم یک حرف است را رسم کنید.

آموزش سایه ۱۰ استودیو مونس خواه

بعد اینکه مسیر دم شکل را با دقت رسم کردید آن را به صورت شکلی گسترش دهید.

آموزش سایه ۱۱ استودیو مونس خواه

این شکل ها را در جاهایی که میخواهید سایه داشته باشید، رسم کنید.

آموزش سایه ۱۲ استودیو مونس خواهآموزش سایه ۱۲ استودیو مونس خواه

کلمه را انتخاب کنید و سپس روی آن کلیک راست کرده و گزینه ی Ungroup را برای جداسازی حروف فعال کنید در صورتی که هنوز همه ی اعضا در حال انتخاب هستند، یک مسیر ترکیبی (Compound Path) ایجاد کنید.

از ابزار Magic Wand برای انتخاب سریع رنگ های روشن و تنها با یک کلیک استفاده کنید و سپس این مسیرها را هم با یکدیگر، با راست کلیک کردن و انتخاب گزینه make a Compound Path ترکیب کنید.

در حالیکه ابزار انتخاب را فعال کردید ، دکمه شیفت را نگه دارید و روی نوشته کلیک کنید و سپس روی گزینه ی Intersect button موجود در پنل Pathfinder قسمت های اضافی شکل های آبی را حذف کنید و دقیقا شکل ها مماس بر خط بیرونی حروف باشد.

آموزش سایه ۱۵ استودیو مونس خواه

با یک کلیک راست روی شکل و انتخاب گزینه ی Ungroup تمام اجزا را بصورت شی قابل انتخاب از هم تفکیک کنید.

آموزش سایه ۱۶ استودیو مونس خواه

یک گرادیانت سیاه و سفید به شکل های آبی اعمال کنید.

آموزش سایه ۱۷ استودیو مونس خواه

ابزار گرادیانت را استفاده کنید و سپس تک تک شکل ها را انتخاب کنید و نحوه ی اعمال گرادیانت را با مسیردهی درست تعیین کنید.

آموزش سایه ۱۸ استودیو مونس خواه

جریان گرادیانت را طوری تنظیم کنید که تیره ترین  قسمت ها مربوط به جاهایی باشد که هم پوشانی در حرف ایجاد شده است و رفته رفته میزان تیرگی را کمتر کنید.

آموزش سایه ۱۹ استودیو مونس خواه

این گرادیانت ساده حالت سه بعدی به نوشته ی ما می دهد.

آموزش سایه ۲۰ استودیو مونس خواه

در این مرحله ظاهر بهتری را می خواهیم روی سایه ها اعمال کنیم. برای این کار ابزار  Magic Wand را انتخاب کنید و تمامی اشکالی که گرادیانت دارند را انتخاب و سپس Effect > Texture > Grain menu.

آموزش سایه ۲۱ استودیو مونس خواه

در این بخش، Intensity را ۵۰ و  Contrast را۲۰ تنظیم کنید و نوع Grain را Stippled انتخاب کنید.

آموزش سایه ۲۲ استودیو مونس خواه

با اعمال این روش کلمه ما شبیه یک دست نوشته است که سایه ها بصورت نقطه هایی با خودکار کشیده شده است.

آموزش سایه ۲۳ استودیو مونس خواه

شکل کلی را انتخاب و روی آن راست کلیک کرده و گزینه ی Group را انتخاب می کنیم تا تمام اعضا به هم بپیوندند.

آموزش سایه ۲۴ استودیو مونس خواه

در پنل Transparency روی گزینه ی Make Mask کلیک کنید و سپس thumbnail را از سمت راست پنل فعال کنید. یکی از Free Film DustTextures را درگ کنید و روی نوشته بیندازید و سپس آن را به گونه ای بزرگ کنید که تمام طرح را بپوشاند. روی  Invert Mask کلیک کنید تا با ذرات ریز یک آشفتگی در طرحتان ایجاد کنید. روی thumbnail در چپ کلیک کنید تا از این حالت خارج شوید و به حالت عادی فضای کاری خود بازگردید.

آموزش سایه ۲۵ استودیو مونس خواهآموزش سایه ۲۵ استودیو مونس خواه

یک Film Dust Textures دیگرا را بعنوان پس زمینه انتخاب کنید و آن را روی طرح بیندازید  و با گزینه Arrange > Send to Back  آن را به پشت طرح انتقال دهید.

آموزش سایه ۱ استودیو مونس خواه

شکل نهایی به صورت تصویر بالا می شود. امیدواریم آموزش آماده شده در استودیو مونس خواه مفید بوده باشد.

سخن نهایی

استودیو طراحی مونس خواه یکی از معتبرترین شرکت های طراحی لوگو و طراحی آرم می باشد که در زمینه طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی اسم، طراحی نشان تجاری و طراحی آیکون اختصاصی تخصص دارد. این شرکت تعرفه طراحی لوگو مختص خود را دارا بوده و در مقابل هر سفارش طراحی لوگو ، قیمت لوگو، قیمت طراحی لوگو و در کل لیست قیمت لوگو خاصی را ارائه داده و لوگوی مورد نظر را طراحی می نماید.

جهت دیدن نمونه کارها و سفارش طراحی به سایت استودیو طراحی مونس خواه مراجعه نمایید.


 

|
+1
| 1,786

۱۰ مورد از روند لوگوها در سال ۲۰۱۹

  سال نو به معنای شروع تازه، فرصت های بیشتر و مهمتر از همه روند تغییر آرم است. ما از برخی طراحان گرافیک از سراسر جهان پرسش هایی کرده ایم و با طراحان داخلی خود مورد بررسی قرار داده ایم تا پیش بینی کنیم که بزرگترین روند لوگو در سال ۲۰۱۹ چگونه می تواند باشد. […]

بررسی لوگوهای نئون

لوگوهای نئونی به خاطر شباهتشان به آرم های امروزی رایج تر هستند و حتی از زمان خودشان دارای محبوبیت بیشتر بین طراحان و شرکت ها کسب کرده اند. با این حال، آنها از حالت قدیمی خود خارج شدند و به سبک امروزی تر نزدیک شده اند. ما بر این باوریم که به خاطر تاریخچه ای […]

سفارش طراحی لوگو داروخانه

صنعت داروسازی و پزشکی، عرصه امیدها و آرزوهاست. بیماران دردمند و همراهان آنها، با بارقه های امیدی که در دلشان روشن است، به داروخانه ها مراجعه می کنند تا با کمک داروها، زندگی شادی و سلامتی که در آرزویش هستند را دوباره از سر بگیرند. همانطور که صاحب یک داروخانه، قادر است در زندگی مردم، […]

باز طراحی لوگوهای معروف-بخش سوم

لوگوی قدیمی در برابر لوگوی جدید Wendy’s وندی از ظاهر قدیمی خود که شبیه تابلوی قدیمی مغازه‌های غرب وحشی بود دور شده و به ظاهری تمیز، دوستانه و خیلی مدرن دست یافته است. این طراحی مجدد جدید، تازگی و طراوت ایجاد می‌کند، یک هویت جدید که در استراتژی بازاریابی اخیر آن‌ها نیز منعکس شده است. […]

۵ دلیل که شما باید یک لوگو داشته باشید

حتی اگر نام برند در طرح آن‌ ادغام نشده باشد، احتمالاً حداقل ۹۹٫۹۹% از مردم روی کره زمین می‌توانند نام برند را تشخیص دهند و آن را مشخص کنند؛ اما اگر به رسمیت شناختن جهانی و سلطه جهانی در صنعتتان برای شما خوب نیست، چند دلیل دیگر هم وجود دارد: یک لوگو به این دلیل […]

نحوه طراحی لوگو با برچسب یا شعار

همه چیز برچسب در مورد احساس است. آنها برند شما را به رنگ سیاه و سفید توصیف نمی کنند ، اما احساساتی را برمی انگیزند که به مشتریان شما اجازه می دهد برند شما را بشناسند. تصور کنید که هرگز نایک نشنیده اید. برچسب آشکار نمی کند که نایک یک برند ورزشی است ، اما […]

guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...