برای طراحی لوگو، از چه چیزهایی الهام بگیریم؟

الهام گیری لوگو

الهام گیری لوگو در طراحی می تواند از اولین قدم ها برای داشتن یک لوگوی خارق العاده باشد. می توانید هم از لوگو های شرکت های معروف و بزرگ بهره ببرید، هم می توانید از سایت های مختلف طراحی لوگو استفاده کنید. همچنین می توانید داستان کسب و کار خود را به تصویر بکشید و از نگاه مخاطبان هم استفاده کنید. می توانید به بررسی رقبا هم بپردازید تا با الهام گرفتن از طرح کلی آنها، یک طرح بسیار تحسین برانگیز تر ایجاد کنید. ادامه این مقاله جذاب مونس خواه درباره آموزش طراحی لوگو را اصلا از دست ندهید!

چرا الهام گیری لوگو مهم است؟

اهمیت الهام گیری لوگو
اهمیت الهام گیری لوگو

الهام گیری لوگو دقیقا باعث می شود تا شما به بهترین نتیجه که ای دوست دارید برسید. این به این معنی نیست که شما باید لوگو را دقیقا کپی کنید؛ خیر! اصلا کپی کردن را ما پیشنهاد نمی کنیم. ما به شما می گوییم که با توجه به حیطه کاری برند خود، به سراغ شرکت ها و بخش هایی بروید که بتوانید لوگو های مرتبط را ببینید. در این بین، یک جرقه کلی در ذهن شما ایجاد خواهد شد. دنباله این جرقه را که بگیرید، به طرح اولیه برای لوگو می رسید.

می گویند هنر در ابتدا تقلید است اما هنرمند کسی است که بتواند سبکی از خود بجای بگذارد. شما هم سبک و طرح خاصی از خود باید بجای بگذارید. ابتدا کمی در ذهن خود به دنبال تقلید باشید اما آن را روی کاغذ نیاورید. این طرح را در ذهن خود با کمی تغییر به یک طرح خاص و غیر تکراری تبدیل کنید. سپس می توانید طرح خود را پیاده سازی کنید.

معرفی 8 روش الهام گیری برای طراحی لوگو

روش های مختلفی برای الهام گیری لوگو وجود دارد. ما می خواهیم 8 روش مختلف را برای شما معرفی کنیم که هر یک از این روش ها می توانند هم باعث افزایش خلاقیت شما شوند و هم گره کور طرح اولیه را برای شما باز کنند. باز هم تاکید می کنیم که هیچگاه بدنبال تقلید نباشید؛ تقلید شاید راه ساده تر و کم هزینه تری باشد، اما نتیجه خوبی را که می خواهید، به شما نخواهد داد.

بهتر است از روش های زیر استفاده کنید و یک ایده کلی در ذهن خود ایجاد کنید:

1. الهام گرفتن از سایت های طراحی لوگو

هم در سایت های ایرانی و هم در سایت های خارجی، می توانید به دنبال طرح های حرفه ای که هنرمندان طراحی کرده اند، باشید. این طرح ها را می توانید در سایت های ایرانی «مثل انجام میدم» پیدا کنید. در این سایت، کاربران با ارائه هنر های خود در حیطه طراحی لوگو، می توانند کمک خوبی به جرقه اولیه لوگو برای شما بکنند.

همچنین می توانید از سایت های خارجی مثل Dribbble هم برای این منظور استفاده کنید. در این سایت هم طراحان بیشتری وجود دارند، هم طرح های بسیار متنوع تری خواهید دید.

2. فضای مجازی

الهام گیری از لوگوهای معروف مثل پینترست
الهام گیری از لوگوهای معروف مثل پینترست

فضای مجازی هم از روش های الهام گیری لوگو بی نظیر است. این روش می تواند در قالب نرم افزار های مختلف فضای مجازی انجام شود. مهم این است که شما بتوانید نیاز خود را از بهترین نرم افزار مرتفع کنید. برای مثال، هم می توانید از اینستاگرام استفاده کنید و هم آغوش پینترست برای استفاده شما باز است! البته ما پینترست را به شما پیشنهاد می کنیم.

پینترست دارای طرح های جذاب تر و حرفه ای تر است و رقابت در آن، بسیار شدیدتر و هنرمندانه تر از اینستاگرام است.

3. الهام از شرکت های بزرگ و معروف جهان

شرکت های بزرگ در هر حیطه کسب و کاری وجود دارند. شما می توانید لوگوی آن ها را مشاهده کنید و برای ایجاد طرح اولیه لوگو در ذهن، از آن استفاده کنید. باز هم این گفته به معنای تقلید نیست و شما اصلا جایز نیستید که تقلید را در سر لوحه کارتان قرار دهید. بهتر است پس از مشاهده لوگوی شرکت های بزرگ، چشمان خود را ببندید یا قلمی در دست بگیرید و طرح اولیه خود را به سرعت رسم کنید! سپس ایراد های آن را برطرف کنید تا در نهایت به یک طرح خوب برسید.

برای راحت شدن کار شما در زمینه تحقیق توصیه میکنیم مقاله لوگو رستوران های معروف را مطالعه کنید.

4. الهام گیری لوگو از نگاه مخاطبان

نگاه مخاطبان هم بسیار ایده خوبی برای الهام گیری لوگو است. شما می توانید هم از مخاطبان خود بخواهید تا شما را راهنمایی کنند، هم می توانید به سمت رقبا بروید تا ببینید مخاطبان بیشتر به سمت کدام طرح و ایده لوگو جذب می شوند.

5. الهام گرفتن از طرح رقبا

طرح رقبا هم همان حکم نگاه به ایده شرکت های بزرگ را دارد. با این تفاوت که در نگاه به رقبا، میدان بررسی بسیار تخصصی تر شده است. شما می توانید با توجه به موقعیت جغرافیایی و همچنین تناسب سنی و علاقه ای مخاطبان خود، رقبا را تحت نظر بگیرید. این کار باعث می شود تا بتوانید طرح خود را بی نقص تر از آنها پیاده سازی کنید.

6. استفاده از داستان کسب و کار خود

هر کسب و کاری یک داستانی دارد، یک استارت، یک جا برای شروع و یک مسیر برای پیشرفت. می توانید از این داستان جذاب که برای اکثر افراد شنیدنی است، استفاده کنید. سعی کنید کسب و کار خود را بطور کامل به تصویر بکشید تا هم با روح و روان مخاطب بازی کنید و هم تمام آنچه که در ذهن دارید، جلوی چشمان همگان قرار بگیرد!

7. کمک گرفتن از نظر اطرافیان

اطرافیان، دوستان، خانواده و حتی همکاران شما می توانند ایده های بسیار خوبی به لوگوی شما بدهند. این روش الهام گیری لوگو می تواند مزایای خوبی داشته باشد. یکی از مزایای آن این است که می توانید بهترین نظر را از بین چندین نفر انتخاب کنید تا بهترین نتیجه هم برای شما قابل دریافت باشد.

8. استفاده از ایده ها و طرح های مونس خواه

مونس خواه
مونس خواه

مونس خواه طرح های مختلف طراحی شده خود را بعنوان نمونه کار در وب سایت قرار داده است. ما هیچ مشکلی با این نداریم که شما از این ایده ها استفاده کنید. می توانید براحتی تمامی آنها را مشاهده کنید و به دقت بررسی کنید تا به یک نتیجه واحد از طرحی که مدنظر دارید، برسید. سعی کنید باز هم از تقلید دور بمانید تا گزند این کار شما را در آینده گرفتار نکند.

جمع بندی

در این مقاله از مقالات آموزش طراحی لوگو مونس خواه، انواع راه های الهام گرفتن برای طراحی لوگو را به شما نشان دادیم. می توانید هم از سایت های طراحی لوگو استفاده کنید، هم از شرکت های بزرگ الهام بگیرید و هم از رقبا و مخاطبان کمک بگیرید. اما یک راه ویژه برای شما در دسترس است که آن هم مشاهده طرح ها و ایده های مونس خواه برای لوگو های مختلف است.

می توانید برای دریافت ایده های جدید بصورت رایگان، با ما در تماس باشید. همچنین در بخش نظرات با ما درباره روش های شخصی خودتان برای الهام گرفتن صحبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *