بهترین مکان استفاده از لوگو از دید حرفه ای های این صنعت!

بهترین مکان استفاده از لوگو از دید حرفه ای های این صنعت!

بهترین مکان استفاده از لوگو با توجه به دید خود شما نسبت به این طرح گرافیکی انجام خواهد گرفت. لوگو ها در سایز بندی متنوع و در فرمت های مختلفی ساخته می شوند. مهم این است شما بدانید از هر نوع سایز و فرمت برای لوگو به خوبی استفاده کنید. این استفاده مفید دقیقا همان شناخت مکان استفاده از لوگو است. در این مقاله از مقالات مونس خواه همراه ما باشید تا شما را با بهترین مکان هایی که می توانید از لوگو استفاده کنید، آشنا کنیم.

چرا شناخت مکان های استفاده از لوگو مهم است؟

شناخت مکان های استفاده از لوگو
شناخت مکان های استفاده از لوگو

در بازاریابی هویت برند، شناخت مکان های استفاده از لوگو باعث می شوند تا شما به درستی و در کوتاه ترین زمان، بهترین موقعیتی که لوگو می تواند آنجا باشد را تشخیص دهید. همچنین می توانید کارایی لوگوی خود را فراتر از یک لوگوی ساده ببرید. شما می توانید بعنوان نماد اصلی برند خود از لوگو در بخش های مختلف استفاده کنید. بطور دقیق تر، مزایای زیر را برای شناخت بهترین مکان استفاده از لوگو بیان می کنیم:

  1. هزینه شما برای شناخته شدن کمتر می شود؛ با یکبار هزینه طراحی لوگو می توانید به برندی معتبر تبدیل شوید.
  2. زمان لازم برای اختصاصی سازی طرح ها به حداقل می رسد.
  3. نیاز به کار سختی ندارید؛ کافی است فرمت مناسب لوگوی خود را در مکان مورد نظر قرار دهید.
  4. رقابت با رقبا به بهترین شکل ممکن انجام خواهد شد.
  5. ویرایش طرح ها، پروفایل ها و وب سایت به سادگی به سرانجام می رسند.

معرفی بهترین مکان استفاده از لوگو

ما در مونس خواه با بررسی های مختلف، 10 موقعیت مختلف و بسیار مهم را برای استفاده از لوگو انتخاب کرده ایم. ممکن است هریک از این مکان ها برای شما بهترین موقعیت استفاده از لوگو باشند. پیشنهاد ما این است که از بین این 10 مورد، چند مورد را بطور همزمان استفاده کنید. پس از یکبار طراحی لوگو، شما یک لوگوی اختصاصی برای خود دارید؛ پس بهتر است از این طرح جذاب بهترین استفاده را ببرید.

1. استفاده از لوگو بعنوان نماد برند در وب سایت

در وب سایت ها مشاهده می شود که برای ایجاد احساس یونیک بودن، از لوگو استفاده می شود. این لوگو می تواند نشان از برند معتبر شما باشد که در تمام بخش ها، مخاطب آن را خواهد دید. سعی کنید لوگوی وب سایت خود را بدون پس زمینه یا با پس زمینه ریسپانسیو طراحی کنید تا در دیوایس های مختلف دچار مشکل سایزبندی نشوید.

انتخاب نام هم تاثیر زیادی در لوگو دارد. اگر نام شما انعطاف کافی برای نمایش دادن در جاهای مختلف را ندارد حتما مقاله استراتژی انتخاب نام تجاری کسب و کار را مطالعه کنید.

2. استفاده از لوگو در فضای مجازی

فضای مجازی دارای نرم افزار های مختلفی است که می توانید در آنها از لوگو بهره ببرید. لوگو در فضای مجازی می تواند بعنوان پروفایل اصلی شما دیده شود. البته می توانید برای شخصی سازی بهتر محتوا های خود، از لوگو در گوشه های تصاویر و ویدئو ها استفاده کنید. در مقالات بعدی درباره استفاده از لوگو در ویدئو ها صحبت خواهیم کرد.

3. لوگو در چاپ طرح های مختلف

لوگو در چاپ طرح های مختلف
لوگو در چاپ طرح های مختلف

شما ممکن است صاحب یک کسب و کار باشید که نیاز چاپ سر در مغازه را احساس کنید. در این حالت، استفاده از لوگو می تواند بسیار کاربردی باشد. شما در سریع ترین زمان می توانید طرح خود را بصورت اختصاصی برای خود چاپ کنید. البته برای این کار باید طراحی اصولی لوگوی شما با در نظر داشتن این نوع استفاده، از همان ابتدا، انجام پذیرد.

4. لوگو در اقلام تبلیغاتی مختلف

یکی از بهترین مکان ها برای استفاده از لوگو، اقلام تبلیغاتی مختلف است. چه در چاپ بنر های تبلیغاتی و چه در تبلیغات آنلاین، شما به یک لوگوی حرفه ای که شما را متمایز جلوه دهد، نیاز دارید. این لوگو باید در نهایت سادگی طراحی شود ولی گویای خدمات شما و حیطه کسب و کاری شما باشد. اگر توانسته باشید مزیت خود نسبت به رقبا را در لوگو ایجاد کنید، داستان بسیار شیرین تر هم خواهد شد!

5. استفاده از لوگو در فاکتور

در فاکتور های مختلفی که ممکن است شما هم بصورت آنلاین هم بصورت چاپی به مشتریان ارائه دهید، استفاده از لوگو بسیار فوق العاده است. این موقعیت استفاده از لوگو بازدهی بالایی برای شما ارائه خواهد کرد؛ زیرا شما در عین حال که فاکتوری دقیق به مشتری می دهید، با لوگوی خود، او را برای یافتن دوباره شما راهنمایی می کنید.

6. لوگو روی کارت ویزیت و بروشور

استفاده از لوگو در بروشور
استفاده از لوگو در بروشور

روی کارت ویزیت و بروشور های مختلف می توانید از لوگو استفاده کنید. بعنوان یکی از بهترین مکان های استفاده از لوگو، کارت ویزیت و بروشور انتخابی بسیار مناسب است. شما کارت ویزیت خود را به مشتری می دهید و مشتری در ازای دریافت این کارت، انتظار شناختن مجدد شما با یک نگاه را دارد. پس لوگو می تواند معجزه کند!

7. استفاده از لوگو برای گوگل

گوگل برای شناسایی کسب و کار شما در نقشه (Google Maps) یا نمایه گوگل، نیاز به تصویری از کسب و کار شما دارد. چه بهتر که این تصویر، همان لوگوی شما باشد. معمولا کاربران با این تصویر با سایزبندی های مختلفی روبرو می شوند؛ پس بهتر است از یک لوگو با قابلیت ریسپانسیو شدن استفاده کنید تا نتیجه ای درخور کسب و کار خود دریافت کنید.

8. استفاده از لوگو بعنوان پروفایل ایمیل

ایمیل شما هم بسیار کاربردی است؛ چه بهتر که بعنوان پروفایل ایمیل خود نیز از لوگو استفاده کنید. کاربر با همان نگاه اول، با لوگوی شما مواجه خواهد شد. این مهم در ادامه می تواند باعث افزایش حس رضایت و اعتماد وی به کسب و کار شما شود.

حتما بخوانید: روانشناسی فونت و الهام از تایپوگرافی

9. کاربرد لوگو در پروژه های به ثبت رسیده

شما می توانید در خدمات ثبت شده خود و همچنین پروژه های مختلف هم از لوگو استفاده کنید. این کار هم باعث ارتباط بهتر بینندگان پروژه ها با شما خواهد شد، هم باعث اختصاصی شدن نمونه کار به نام شما می شود. در استفاده از لوگو در نمونه کار ها، دقت داشته باشید که لوگو بخش کوچکی از طرح اصلی را شامل شود.

10. لوگو در ساخت موشن گرافیک

یکی دیگر از بهترین مکان های استفاده از لوگو، موشن گرافیک ها هستند. این انیمیشن های کوتاه جذاب می توانند برند شما را با چند ثانیه کوتاه به خوبی به مخاطب معرفی کنند. چه بسا که استفاده از لوگو در این موشن گرافیک می تواند نتیجه ای بسیار مناسب نیز ارائه کند.

11. استفاده از لوگو روی کارت ویزیت

کارت ویزیت یکی از مهم ترین انواع تبلیغات سنتی است. اگر این نوع از تبلیغات به صورت In-bound باشد که در اکثر اوقات هم هست، استفاده از لوگو روی کارت ویزیت بهترین فرصت برای تحت تاثیر قرار دادن مشتریان است. به همین دلیل است که استفاده از لوگو روی کارت ویزیت یکی از بهترین جاها برای درج لوگوی شماست.

جمع بندی

در این مقاله مونس خواه، 10 مورد از انواع بهترین مکان برای استفاده از لوگو را معرفی کردیم. گفتیم که شما می توانید در بخش های مختلف کسب و کار خود از لوگو ها بهره برده و بهترین نتیجه را نیز دریافت کنید. در استفاده از لوگو در وب سایت و طرح های چاپی دقت کنید که سایز لوگو اهمیت بسیار زیادی دارد؛ چه از لحاظ حجم و چه از لحاظ ابعاد. در استفاده از لوگو در فضای مجازی هم اصل حمایت از حقوق مخاطب را در نظر بگیرید و هر جا که احساس کردید وجود لوگو مورد نیاز است، از آن استفاده کنید.همکنون برای طراحی لوگو خود با ما تماس بگیرید.

دسته بندی مجله طراحی
فهرست مطالب صفحه

مطالب مرتبط

چند ویژگی یک لوگو بد
لوگو و برندینگ

چند ویژگی یک لوگو بد

طراحی یک لوگو بد می‌تواند تاثیر منفی در کسب و کار شما داشته باشد. امروزه طراحان غیر حرفه ای برای طراحی لوگو به شکل کاملا

ادامه مطلب »
طراحی لوگو شرکتی
لوگو و برندینگ

طراحی لوگو در تبریز

طراحی لوگو در تبریز اولین قدم کسب و کارهای محلی برای پیشرفت است؛ چون لوگوی شما چهره برند شماست. فرض کنید هر آنچه برای رقم

ادامه مطلب »