تاریخچه طراحی لوگو برندهای مشهور (بخش اول)

لوگوی شرکت یک ابزار شناختن عمومی آن است که باعث می‌شود افراد بتوانند خدمات و محصولات شرکت را به آن مرتبط کنند. به عبارت دیگر، لوگو بخشی از نام تجاری شرکت است. بدون چنین نام تجاری، مردم نمی توانند بین شرکت ها تمایز داشته باشند و از این رو نمی‌توان انتظار داشت که استاندارد یا کیفیت خاصی از شرکت را به آن مرتبط بدانند.

لوگو، اگر به طور موثر طراحی شده باشد، می تواند به افکار عمومی یک پیشنهاد فروش منحصر به فرد سازمان ارائه دهد و در نتیجه یاعث ترویج برند شرکت و آگاهی بخشی می‌شود.

برای ارزیابی اثربخشی لوگوها چه راهی بهتر از تحلیل آنها در شرکت های موفق قدیمی وجود دارد؟ ما در این نوشته” تاریخچه طراحی لوگو برندهای مشهور (بخش اول) برخی از لوگوهای شرکت های شناخته شده جهان را بررسی کرده ایم و در مورد چگونگی تغییر لوگوهای آنها در طول سال ها، دهه ها و حتی قرن های مختلف توضیح داده ایم. ما امیدواریم که این لوگوها برخی از ایده های چگونگی طراحی این گونه لوگوها از سوی شرکت ها را توضیح دهند . بدین ترتیب افراد می توانند شرکت ها را با نام های تجاری شان شناسایی کنند.

مایکروسافت

در سال ۱۹۹۲، لوگوی ویندوز ۳٫۱ یک پنجره با چهار صفحه و یک قاب سیاه بود که از یک طرف به مانند یک شهاب در حال سقوط بود. این لوگو با انتشار ویندوز XP در سال ۲۰۰۱ همچنان همان طور باقی ماند. لوگوی ویندوز ایکس پی با حداقل چهار پنجره رنگی بدون هیچ فریم شناخته می شود. اما لوگوی خود ویندوز مشخصا بسیار ساده تر است.

لوگوی فعلی

لوگوی فعلی

 

لوگوی قبلی

لوگوهای قبلی

شل

لوگوی برند تجاری شرکت پترولیوم شل در سال ۱۹۰۰ به عنوان یک طرح کشویی لاتین طراحی شده بود؛ اما به تدریج تبدیل به یک پوسته صاف قرمز و زرد شد. رنگ ها و شکل بسیار متمایز هستند. اینک شل حتی نام خود را بر روی لوگو اضافه نمی کند.

لوگوی قبلی

لوگوی فعلی

 

لوگوهای قبلی

لوگوهای قبلی

موزیلا فایرفاکس

لوگوی موزیلا در اصل یک ققنوس با بال گسترده برای مطابقت با نام اصلی برنامه که به معنی ققنوس بوده است، طراحی شده بود. به دلایل قانونی، نام این برند به فایرفاکس تغییر یافت و لوگو به صورت یک روباه آتشین که گرد جهان چنبره زده است در آمد . این لوگو به طوری منحصر به فرد طراحی شده است و هیچ کلمه ای لازم نیست.

لوگوی فعلی

لوگوی فعلی

 

لوگوهای قبلی

لوگوهای قبلی

فولکس واگن

لوگوی اصلی فولکس واگن از سال ۱۹۳۹ دارای دندانه هایی در اطراف دایره بود تا یک چرخ دنده را با نشانه هایی طولانی در اطرافش به نمایش بگذارد. زمان جنگ جهانی دوم این لوگو دیگر استفاده نشد و در سال ۲۰۰۰، فولکس واگن از لوگوی جدید خود با رنگ های نقره ای رونمایی کرد.

لوگوی فعلی

لوگوی فعلی

 

 

لوگوهای قبلی

لوگوهای قبلی

نایک

یک خط منحنی منحصر به فرد که در یک طرف ضخیم تر می شود، به طور رسمی به عنوان «Nike Swoosh» شناخته می شود. نایک نام آن را به این دلیل Swoosh نامگذاری کرده است که به شکل متمایز و تنهایی است. در واقع مینیمالیسم به بهترین وجه در ان به نمایش گذاشته شده است.

لوگوی فعلی

لوگوی فعلی

 

لوگوهای قبلی

لوگوهای قبلی

 

اگر یک لوگو را ایجاد کنید که یک پایه قوی برای برند شما ایجاد کند، به کسب‌وکار شما قدرت خواهد داد تا رشد کند. ما در این مقاله ” تاریخچه طراحی لوگو برندهای مشهور (بخش اول) ” شما را با تاریخچه چند لوگوی معروف آشنا کردیم. در بخش های دوم، سوم، چهارم و پنجم ادامه این موارد را ذکر خواهیم کرد در ادامه با ما همراه باشید.

سخن نهایی

استودیو طراحی مونس خواه یکی از معتبرترین شرکت های طراحی لوگو و طراحی آرم می باشد که در زمینه طراحی لوگو، طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی اسم، طراحی نشان تجاری و طراحی آیکون اختصاصی تخصص دارد. این شرکت تعرفه طراحی لوگو مختص خود را دارا بوده و در مقابل هر سفارش طراحی لوگو ، قیمت لوگو، قیمت طراحی لوگو و در کل لیست قیمت لوگو خاصی را ارائه داده و لوگوی مورد نظر را طراحی می نماید.

جهت دیدن نمونه کارها و سفارش طراحی به سایت استودیو طراحی مونس خواه مراجعه نمایید.

|
+1
| 621

تاریخچه طراحی لوگو برندهای مشهور (بخش چهارم)

همانطور که در بخش اول، بخش دوم  و بخش سوم مقاله  گفته شد لوگوی شرکت یک ابزار شناختن عمومی آن است که باعث می‌شود افراد بتوانند خدمات و محصولات شرکت را به آن مرتبط کنند. به عبارت دیگر، لوگو بخشی از نام تجاری شرکت است. بدون چنین نام تجاری، مردم نمی توانند بین شرکت ها تمایز […]

تاریخچه طراحی گرافیکی سیاه‌

طراحی لوگو، طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی اسم، طراحی نشان تجاری، طراحی آیکون اختصاصی، شرکت های طراحی لوگو و طراحی آرم همانند تمام چیزها تاریخچه ای دارد. و یک طراح در اولین قدم خوب باید تاریخچه ی این موارد را بداند. ما در مقاله تاریخچه طراحی لوگو برندهای […]

باز طراحی لوگوهای معروف-بخش سوم

لوگوی قدیمی در برابر لوگوی جدید Wendy’s وندی از ظاهر قدیمی خود که شبیه تابلوی قدیمی مغازه‌های غرب وحشی بود دور شده و به ظاهری تمیز، دوستانه و خیلی مدرن دست یافته است. این طراحی مجدد جدید، تازگی و طراوت ایجاد می‌کند، یک هویت جدید که در استراتژی بازاریابی اخیر آن‌ها نیز منعکس شده است. […]

مطالعه موردی طراحی لوگو هیوندا

  معنی و تاریخچه لوگوی هیوندای شرکت موتورسازی هیوندای در سال ۱۹۶۷ تأسیس شد و یکی از جوانترین شرکتهای خودروسازی در بازار جهانی است. با این وجود، در کمتر از ۵۰ سال، شرکتی که در شهر سئول کره قرار دارد موفق به رسیدن به سطح تولید کنندگان خودروی ژاپنی، اروپایی و آمریکایی شد و با […]

تاریخچه طراحی لوگو برندهای مشهور ( بخش پنجم)

همانطور که در بخش اول، بخش دوم ، بخش سوم و بخش چهارم مقاله  گفته شد لوگوی شرکت یک ابزار شناختن عمومی آن است که باعث می‌شود افراد بتوانند خدمات و محصولات شرکت را به آن مرتبط کنند. به عبارت دیگر، لوگو بخشی از نام تجاری شرکت است. بدون چنین نام تجاری، مردم نمی توانند بین شرکت […]

مطالعه موردی طراحی لوگو – نایک (Swoosh مشهور)

در دنیای خلاق طراحی، Nike Swoosh بدون شک یک لوگو برند درخشان با یک پیام ساده و واضح است. مفهوم پشت Swoosh متفکرانه است – ظرافت در سادگی نهفته است. تقریبا نیم قرن پیش از آن در سال ۱۹۷۱، یک دانشجوی دختر دانشگاه کارولین دیویدسون، دانشگاه ایالتی پورتلند، با طراحی لوگو در سطح جهانی، Nike […]

whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...