تاریخچه طراحی لوگو برندهای مشهور — بخش دوم

 

زیمنس

زیمنس از سال ۱۸۹۹ یک علامت را به عنوان علامت تجاری خود استفاده کرده است. نماد این لوگو ترکیبی از قرار دادن حروف «S» و «H» بود که اول نام بنیانگذاران این برند یعنی زیمنس و هالسکی بود. این لوگو در سال ۱۹۷۳ پس از اینکه شرکت به سادگی به عنوان زیمنس AG نامگذاری شد، تغییر یافت. آخرین به روز رسانی در سال ۱۹۹۱ منجر به این شد که رنگ فیروزه ای در لوگوی ریمنس استفاده شود.

لوگوی فعلی

لوگوی فعلی

 

 

لوگوهای قبلی

لوگوهای قبلی

والمارت

 

در سال ۱۹۶۲، Walmart کسب و کار خود را با یک لوگو ساده آغاز کرد که از نام تجاری آن با فونتی که برای چاپگر استفاده می شد، تشکیل یافته بود. در طول سال ها، ای لوگو تقریبا بدون دست کاری مانده بود، به جز این که از فونت ها و رنگ های مختلف در آن استفاده می شد. تا سال ۲۰۰۸، که آخرین بار لوگو را تغییر داد، Walmart شامل خطوط متحد المرکز و شعار برند در زیر نام تجاری خود شد.

لوگوی فعلی

لوگوی فعلی

 

 

لوگوهای قبلی

لوگوهای قبلی

پپسی

لوگوی اصلی پپسی یک نوشته قرمز و سفید بود. پپسی یک طراحی قرمز، سفید و آبی با دور طراحی شده در سال ۱۹۵۰ را معرفی کرد. آنها نوشته فانتزی را به ورت رنگ های سیاه و سفید در سال ۱۹۶۲ تغییر دادند. این لوگو تا سال ۱۹۷۲ به یک دایره با نوارهای رنگی تلطیف شده و تا سال ۲۰۱۱، به صورت دایره راه راه که تنها عنوان لوگو پپسی را نمایش می دهد تغییر یافت.

لوگوی فعلی

لوگوی فعلی

 

لوگوهای قبلی

لوگو های قبلی

زیراکس

تاریخچه لوگوی Xerox در سال ۱۹۳۷ آغاز شد و این شرکت به عنوان شرکت Haloid شناخته شد. این نام در سال ۱۹۶۱ به صورت Haloid Xerox 914 جایگزین شد. از آن به بعد، یک علامت “Xerox” تنها علامت لوگو تا سال ۲۰۰۸ بود. در این زمان، آنها یک دایره قرمز رنگ که علامت سفید “X” بر روی آن ترسیم شده است را به لوگو افزودند.این همان ، چیزی است که به مردم کمک می کند تا این شرکت را بهتر تشخیص دهند.

لوگوی فعلی

لوگوی فعلی

 

لوگوهای قبلی

لوگوهای قبلی

 

رنو

لوگوی رنو در سال ۱۹۰۰ به صورت یک مدال با اول حروف اختصاری نام بنیانگذاران آغاز شد. دو طرح لوگو بعدی که به دنبال آن آمدند، نشانگر محصولاتی بودند که آنها در حال فروش داشتند یعنی اتومبیل (۱۹۰۶) و تانک (۱۹۱۹). در سال بعد، لوگو به نوبه خود برای طراحی آنها جای گرفت و آن را با یک رادیایتور که معمولا در جلوی خودرو یافت می شود، جایگزین کردند. در سال ۱۹۲۵، رنو لوگوی شکل الماس را که امروزه به رسمیت شناخته می شود، طراحی کرد. در سال ۱۹۴۶، رنگ زرد که امضای رنو است به لوگو اضافه شده است. بعد از اصلاحات بیشتر در نیمه ی دوم قرن گذشته، آخرین لوگوی رنو در سال ۲۰۰۷ ایجاد شد.

لوگوی فعلی

لوگوی فعلی

 

 

 

305
1+
Print Friendly, PDF & Email

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید...

دیدگاه بگذارید

avatar

نمونه لوگوهای طراحی شده در استودیو مونس خواه