تاریخچه طراحی لوگو برندهای مشهور (بخش دوم)

همانطور که در بخش اول مقاله  گفته شد لوگوی شرکت یک ابزار شناختن عمومی آن است که باعث می‌شود افراد بتوانند خدمات و محصولات شرکت را به آن مرتبط کنند. به عبارت دیگر، لوگو بخشی از نام تجاری شرکت است. بدون چنین نام تجاری، مردم نمی توانند بین شرکت ها تمایز داشته باشند و از این رو نمی‌توان انتظار داشت که استاندارد یا کیفیت خاصی از شرکت را به آن مرتبط بدانند.

لوگو، اگر به طور موثر طراحی شده باشد، می تواند به افکار عمومی یک پیشنهاد فروش منحصر به فرد سازمان ارائه دهد و در نتیجه یاعث ترویج برند شرکت و آگاهی بخشی می‌شود.

برای ارزیابی اثربخشی لوگوها چه راهی بهتر از تحلیل آنها در شرکت های موفق قدیمی وجود دارد؟ ما در این نوشته” تاریخچه طراحی لوگو برندهای مشهور (بخش دوم) برخی از لوگوهای شرکت های شناخته شده جهان را بررسی کرده ایم و در مورد چگونگی تغییر لوگوهای آنها در طول سال ها، دهه ها و حتی قرن های مختلف توضیح داده ایم. ما امیدواریم که این لوگوها برخی از ایده های چگونگی طراحی این گونه لوگوها از سوی شرکت ها را توضیح دهند . بدین ترتیب افراد می توانند شرکت ها را با نام های تجاری شان شناسایی کنند.

در این مقاله” تاریخچه طراحی لوگو برندهای مشهور (بخش دوم)” با مابقی این لوگوها آشنا خواهید شد.

زیمنس

زیمنس از سال ۱۸۹۹ یک علامت را به عنوان علامت تجاری خود استفاده کرده است. نماد این لوگو ترکیبی از قرار دادن حروف «S» و «H» بود که اول نام بنیانگذاران این برند یعنی زیمنس و هالسکی بود. این لوگو در سال ۱۹۷۳ پس از اینکه شرکت به سادگی به عنوان زیمنس AG نامگذاری شد، تغییر یافت. آخرین به روز رسانی در سال ۱۹۹۱ منجر به این شد که رنگ فیروزه ای در لوگوی ریمنس استفاده شود.

لوگوی فعلی

لوگوی فعلی

 

 

لوگوهای قبلی

لوگوهای قبلی

والمارت

 

در سال ۱۹۶۲، Walmart کسب و کار خود را با یک لوگو ساده آغاز کرد که از نام تجاری آن با فونتی که برای چاپگر استفاده می شد، تشکیل یافته بود. در طول سال ها، ای لوگو تقریبا بدون دست کاری مانده بود، به جز این که از فونت ها و رنگ های مختلف در آن استفاده می شد. تا سال ۲۰۰۸، که آخرین بار لوگو را تغییر داد، Walmart شامل خطوط متحد المرکز و شعار برند در زیر نام تجاری خود شد.

لوگوی فعلی

لوگوی فعلی

 

 

لوگوهای قبلی

لوگوهای قبلی

پپسی

لوگوی اصلی پپسی یک نوشته قرمز و سفید بود. پپسی یک طراحی قرمز، سفید و آبی با دور طراحی شده در سال ۱۹۵۰ را معرفی کرد. آنها نوشته فانتزی را به ورت رنگ های سیاه و سفید در سال ۱۹۶۲ تغییر دادند. این لوگو تا سال ۱۹۷۲ به یک دایره با نوارهای رنگی تلطیف شده و تا سال ۲۰۱۱، به صورت دایره راه راه که تنها عنوان لوگو پپسی را نمایش می دهد تغییر یافت.

لوگوی فعلی

لوگوی فعلی

 

لوگوهای قبلی

لوگو های قبلی

زیراکس

تاریخچه لوگوی Xerox در سال ۱۹۳۷ آغاز شد و این شرکت به عنوان شرکت Haloid شناخته شد. این نام در سال ۱۹۶۱ به صورت Haloid Xerox 914 جایگزین شد. از آن به بعد، یک علامت “Xerox” تنها علامت لوگو تا سال ۲۰۰۸ بود. در این زمان، آنها یک دایره قرمز رنگ که علامت سفید “X” بر روی آن ترسیم شده است را به لوگو افزودند.این همان ، چیزی است که به مردم کمک می کند تا این شرکت را بهتر تشخیص دهند.

لوگوی فعلی

لوگوی فعلی

 

لوگوهای قبلی

لوگوهای قبلی

 

رنو

لوگوی رنو در سال ۱۹۰۰ به صورت یک مدال با اول حروف اختصاری نام بنیانگذاران آغاز شد. دو طرح لوگو بعدی که به دنبال آن آمدند، نشانگر محصولاتی بودند که آنها در حال فروش داشتند یعنی اتومبیل (۱۹۰۶) و تانک (۱۹۱۹). در سال بعد، لوگو به نوبه خود برای طراحی آنها جای گرفت و آن را با یک رادیایتور که معمولا در جلوی خودرو یافت می شود، جایگزین کردند. در سال ۱۹۲۵، رنو لوگوی شکل الماس را که امروزه به رسمیت شناخته می شود، طراحی کرد. در سال ۱۹۴۶، رنگ زرد که امضای رنو است به لوگو اضافه شده است. بعد از اصلاحات بیشتر در نیمه ی دوم قرن گذشته، آخرین لوگوی رنو در سال ۲۰۰۷ ایجاد شد.

لوگوی فعلی

لوگوی فعلی

 

ما در بخش اول و بخش دوم مقاله شما را با تاریخچه طراحی لوگوی تعدادی از برندهای مشهور آشنا کردیم در ادامه و بخش های سوم، چهارم و پنجم مابقی این موارد را توضیح خواهیم داد. با ما همراه باشید.

سخن نهایی

استودیو طراحی مونس خواه یکی از معتبرترین شرکت های طراحی لوگو و طراحی آرم می باشد که در زمینه طراحی لوگو، طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی اسم، طراحی نشان تجاری و طراحی آیکون اختصاصی تخصص دارد. این شرکت تعرفه طراحی لوگو مختص خود را دارا بوده و در مقابل هر سفارش طراحی لوگو ، قیمت لوگو، قیمت طراحی لوگو و در کل لیست قیمت لوگو خاصی را ارائه داده و لوگوی مورد نظر را طراحی می نماید.

جهت دیدن نمونه کارها و سفارش طراحی به سایت استودیو طراحی مونس خواه مراجعه نمایید.

|
+2
| 539

۱۰ مورد از روند لوگوها در سال ۲۰۱۹

  سال نو به معنای شروع تازه، فرصت های بیشتر و مهمتر از همه روند تغییر آرم است. ما از برخی طراحان گرافیک از سراسر جهان پرسش هایی کرده ایم و با طراحان داخلی خود مورد بررسی قرار داده ایم تا پیش بینی کنیم که بزرگترین روند لوگو در سال ۲۰۱۹ چگونه می تواند باشد. […]

مطالعه موردی طراحی لوگو هیوندا

  معنی و تاریخچه لوگوی هیوندای شرکت موتورسازی هیوندای در سال ۱۹۶۷ تأسیس شد و یکی از جوانترین شرکتهای خودروسازی در بازار جهانی است. با این وجود، در کمتر از ۵۰ سال، شرکتی که در شهر سئول کره قرار دارد موفق به رسیدن به سطح تولید کنندگان خودروی ژاپنی، اروپایی و آمریکایی شد و با […]

۵۰۰ سال طراحی گرافیک در تصاویر چاپی

۵۰۰ سال طراحی گرافیک در تصاویر چاپی مسئله ای است که در کتاب تازه‌ای از انتشارات فایدون به نام «گرافیک: ۵۰۰ طرحی که مهم هستند» به آن اشاره شده. تاریخچه چاپ در سال ۱۴۵۵، معمار و نویسنده جوان ایتالیایی، اِنیا سیلویو بارتولومئو راسترلی (Enea Silvio Bartolomeo Piccolomini) در فرانکفورت بود که اولین نسخه کتاب مقدس […]

تاریخچه طراحی لوگو برندهای مشهور (بخش اول)

لوگوی شرکت یک ابزار شناختن عمومی آن است که باعث می‌شود افراد بتوانند خدمات و محصولات شرکت را به آن مرتبط کنند. به عبارت دیگر، لوگو بخشی از نام تجاری شرکت است. بدون چنین نام تجاری، مردم نمی توانند بین شرکت ها تمایز داشته باشند و از این رو نمی‌توان انتظار داشت که استاندارد یا […]

روندهای طراحی لوگو ۲۰۱۸

  لوگوها مانند یک معما و یک عامل کلیدی در شناسایی یک شرکت و یا محصول هستند. لوگوها می‌توانند بسته به نوع برند، حس نوستالژی، اعتماد و حتی گاهی اوقات احساس آرامش را در مخاطبان برانگیزند. تداوم استفاده از لوگو‌ اهمیت زیادی دارد تا جاییکه تلاش برای معرفی لوگوی جدید، اغلب با واکنش شدیدی مواجه […]

لوگو های معروف و یادگیری از این لوگوها

لوگو مانند درب ورودی یک کسب و کار است. این یک تصور اولیه از  معروف ترین لوگو های جهان هست؛ اما، چه چیزی باعث شکست یک لوگو می شود؟ بازارها و روند ها همیشه در حال تکامل هستند، اما ویژگی های خاص مانند تایپوگرافی، طرح بندی، الگوها و رنگ تاثیر زیادی بر چگونگی آگاهی مردم […]

whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...