تاریخچه طراحی لوگو برندهای مشهور — بخش سوم

 

اپل

اولین لوگوی اپل در سال ۱۹۷۶ ایجاد شد، در این لوگو صحنه معروف کشف سر ایزاک نیوتن به نمایش در آمده بود. درا ین صحنه نیوتن در زیر درخت سیب نشسته است. در همان سال، لوگو به صورت یک سیب با نوارهای رنگین کمانی تبدیل شد. سپس لوگو به صورت یک تصویر سیب به رنگ های سیاه و سفید ساده تبدیل شد. از سال ۲۰۰۰، این لوگو به صورت یک سیب تک رنگ شناخته شده است.

لوگوی فعلی

لوگوی فعلی

لوگوهای قبلی

لوگوهای قبلی

بی ام و

همه وقتی لوگوی یک اتومبیل BMW را ببینید، می توانند آن را بشنسند اما شاید بسیاری از آنها نمی دانند که این لوگو به چه معنی است. لوگوی BMW با رنگ های آبی و سفید به معنای نماد حرکت یک پروانه هواپیما، با تیغه های سفید و آسمان آبی است. این اوگو اولین بار در سال ۱۹۲۳ طراحی شد، اما به طور کلی ویژگی های اصلی خود را حفظ کرده است، به جز چند اصلاحی جزئی که در فونت ها و رنگ های آن صورت گرفته است.

 

لوگوی فعلی

لوگوی فعلی

 

لوگوهای قبلی

لوگوهای قبلی

کانن

اولین لوگوی کانن در حقیقت بسیار متفاوت از آن چیزی که اینک می بینیم بوده ساسو لوگوی این برند در طول سالها تغییرات زیادی یافته است. در ابتدا این لوگو به صورت تصویری از الهه رحمت بودایی که بر روی گل لوتوس نشسته است بود، آن لوگو با شعله های آتش احاطه شده بود. لوگوی بعدی تنها یک خط و نام تجاری Kwanon را با استفاده از سبک های منحصر به فرد ارائه می کرد. در سال ۱۹۳۵، نام کانن به صورت Canon تغییر یافت. این لوگو به تدریج تا سال ۱۹۵۶ تغییر یافت و به صورتی که امروز می بینیم تبدیل شد.

 

لوگوی فعلی

لوگوی فعلی

 

لوگوی قبلی

لوگوی قبلی

کوکاکولا

سابقه ی طولانی لوگو کوکاکولا، از سال ۱۸۸۶ آغاز شده است. بر خلاف باورهای محبوب، لوگوی اول کوکا کولا آن لوگوی متنی نیست که امروز می بینیم، بلکه یک نوشته با فونت سیاه بود که نام برند را به نمایش می گذاشت. تنها بعد از چند سال بود که Coca-Cola شروع به استفاده از نوشته معروف Spencerian خود کرد که ما می توانیم در مرحله اول آن را به راحتی بشناسیم. در طول قرن بعد، تغییرات زیادی در لوگو پدید آمد. در تمام این لوگوها به جز لوگوی سال ۱۹۸۵، کوکا کولا این سبک نوشته خود را حفظ کرده است.

 

لوگوی فعلی

لوگوی فعلی

 

لوگوهای قبلی

لوگوهای قبلی

فیات

از لحاظ فنی، اولین لوگوی فیات، چیدمان چرم قهوه ای زشتی بود که جزئیات شرکت بر روی آن نوشته شده بود. تنها دو سال بعد در سال ۱۹۰۱ فیات با یک لوگو مناسب وارد شد که نام تجاری آن بر روی نشان آبی رنگ حک شده بود. تغییرات زیادی در لوگو وجود داشته است، اما حرف مشخصه “A” در همه موارد به جز در لوگوی سال ۱۹۶۸ وجود دارد.

 

لوگوی فعلی

لوگوی فعلی

 

لوگوهای قبلی

لوگوهای قبلی

 

 

1+
Print Friendly, PDF & Email

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید...دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های الزامی علامت گذاری شده اند *

نمونه لوگوهای طراحی شده در استودیو مونس خواه

× Chat with us on WhatsApp