تاریخچه طراحی لوگو برندهای مشهور ( بخش سوم)

همانطور که در بخش اول و بخش دوم مقاله  گفته شد لوگوی شرکت یک ابزار شناختن عمومی آن است که باعث می‌شود افراد بتوانند خدمات و محصولات شرکت را به آن مرتبط کنند. به عبارت دیگر، لوگو بخشی از نام تجاری شرکت است. بدون چنین نام تجاری، مردم نمی توانند بین شرکت ها تمایز داشته باشند و از این رو نمی‌توان انتظار داشت که استاندارد یا کیفیت خاصی از شرکت را به آن مرتبط بدانند.

لوگو، اگر به طور موثر طراحی شده باشد، می تواند به افکار عمومی یک پیشنهاد فروش منحصر به فرد سازمان ارائه دهد و در نتیجه یاعث ترویج برند شرکت و آگاهی بخشی می‌شود.

برای ارزیابی اثربخشی لوگوها چه راهی بهتر از تحلیل آنها در شرکت های موفق قدیمی وجود دارد؟ ما در این نوشته” تاریخچه طراحی لوگو برندهای مشهور (بخش سوم) برخی از لوگوهای شرکت های شناخته شده جهان را بررسی کرده ایم و در مورد چگونگی تغییر لوگوهای آنها در طول سال ها، دهه ها و حتی قرن های مختلف توضیح داده ایم. ما امیدواریم که این لوگوها برخی از ایده های چگونگی طراحی این گونه لوگوها از سوی شرکت ها را توضیح دهند . بدین ترتیب افراد می توانند شرکت ها را با نام های تجاری شان شناسایی کنند.

در این مقاله” تاریخچه طراحی لوگو برندهای مشهور (بخش سوم)” با مابقی این لوگوها آشنا خواهید شد.

اپل

اولین لوگوی اپل در سال ۱۹۷۶ ایجاد شد، در این لوگو صحنه معروف کشف سر ایزاک نیوتن به نمایش در آمده بود. درا ین صحنه نیوتن در زیر درخت سیب نشسته است. در همان سال، لوگو به صورت یک سیب با نوارهای رنگین کمانی تبدیل شد. سپس لوگو به صورت یک تصویر سیب به رنگ های سیاه و سفید ساده تبدیل شد. از سال ۲۰۰۰، این لوگو به صورت یک سیب تک رنگ شناخته شده است.

تاریخچه طراحی لوگو برندهای مشهور ( بخش سوم)

لوگوی فعلی

تاریخچه طراحی لوگو برندهای مشهور ( بخش سوم)

لوگوهای قبلی

بی ام و

همه وقتی لوگوی یک اتومبیل BMW را ببینید، می توانند آن را بشنسند اما شاید بسیاری از آنها نمی دانند که این لوگو به چه معنی است. لوگوی BMW با رنگ های آبی و سفید به معنای نماد حرکت یک پروانه هواپیما، با تیغه های سفید و آسمان آبی است. این اوگو اولین بار در سال ۱۹۲۳ طراحی شد، اما به طور کلی ویژگی های اصلی خود را حفظ کرده است، به جز چند اصلاحی جزئی که در فونت ها و رنگ های آن صورت گرفته است.

 

تاریخچه طراحی لوگو برندهای مشهور ( بخش سوم)

لوگوی فعلی

 

تاریخچه طراحی لوگو برندهای مشهور ( بخش سوم)

لوگوهای قبلی

کانن

اولین لوگوی کانن در حقیقت بسیار متفاوت از آن چیزی که اینک می بینیم بوده ساسو لوگوی این برند در طول سالها تغییرات زیادی یافته است. در ابتدا این لوگو به صورت تصویری از الهه رحمت بودایی که بر روی گل لوتوس نشسته است بود، آن لوگو با شعله های آتش احاطه شده بود. لوگوی بعدی تنها یک خط و نام تجاری Kwanon را با استفاده از سبک های منحصر به فرد ارائه می کرد. در سال ۱۹۳۵، نام کانن به صورت Canon تغییر یافت. این لوگو به تدریج تا سال ۱۹۵۶ تغییر یافت و به صورتی که امروز می بینیم تبدیل شد.

 

تاریخچه طراحی لوگو برندهای مشهور ( بخش سوم)

لوگوی فعلی

 

تاریخچه طراحی لوگو برندهای مشهور ( بخش سوم)

لوگوی قبلی

کوکاکولا

سابقه ی طولانی لوگو کوکاکولا، از سال ۱۸۸۶ آغاز شده است. بر خلاف باورهای محبوب، لوگوی اول کوکا کولا آن لوگوی متنی نیست که امروز می بینیم، بلکه یک نوشته با فونت سیاه بود که نام برند را به نمایش می گذاشت. تنها بعد از چند سال بود که Coca-Cola شروع به استفاده از نوشته معروف Spencerian خود کرد که ما می توانیم در مرحله اول آن را به راحتی بشناسیم. در طول قرن بعد، تغییرات زیادی در لوگو پدید آمد. در تمام این لوگوها به جز لوگوی سال ۱۹۸۵، کوکا کولا این سبک نوشته خود را حفظ کرده است.

 

تاریخچه طراحی لوگو برندهای مشهور ( بخش سوم)

لوگوی فعلی

 

تاریخچه طراحی لوگو برندهای مشهور ( بخش سوم)

لوگوهای قبلی

فیات

از لحاظ فنی، اولین لوگوی فیات، چیدمان چرم قهوه ای زشتی بود که جزئیات شرکت بر روی آن نوشته شده بود. تنها دو سال بعد در سال ۱۹۰۱ فیات با یک لوگو مناسب وارد شد که نام تجاری آن بر روی نشان آبی رنگ حک شده بود. تغییرات زیادی در لوگو وجود داشته است، اما حرف مشخصه “A” در همه موارد به جز در لوگوی سال ۱۹۶۸ وجود دارد.

 

تاریخچه طراحی لوگو برندهای مشهور ( بخش سوم)

لوگوی فعلی

 

تاریخچه طراحی لوگو برندهای مشهور ( بخش سوم)

لوگوهای قبلی

 

اگر یک لوگو را ایجاد کنید که یک پایه قوی برای برند شما ایجاد کند، به کسب‌وکار شما قدرت خواهد داد تا رشد کند. ما در بخش اول و دوم و این مقاله ” تاریخچه طراحی لوگو برندهای مشهور (بخش سوم) ” شما را با تاریخچه چند لوگوی معروف آشنا کردیم. در بخش های چهارم و پنجم ادامه این موارد را ذکر خواهیم کرد در ادامه با ما همراه باشید.

سخن نهایی

استودیو طراحی مونس خواه یکی از معتبرترین شرکت های طراحی لوگو و طراحی آرم می باشد که در زمینه طراحی لوگو، طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی اسم، طراحی نشان تجاری و طراحی آیکون اختصاصی تخصص دارد. این شرکت تعرفه طراحی لوگو مختص خود را دارا بوده و در مقابل هر سفارش طراحی لوگو ، قیمت لوگو، قیمت طراحی لوگو و در کل لیست قیمت لوگو خاصی را ارائه داده و لوگوی مورد نظر را طراحی می نماید.

جهت دیدن نمونه کارها و سفارش طراحی به سایت استودیو طراحی مونس خواه مراجعه نمایید.

|
+1
| 632

باز طراحی لوگوهای معروف – بخش دوم

لوگوی قدیمی در برابر لوگوی جدید آکادمی علوم و هنرهای تجسمی آکادمی علوم و هنرهای تجسمی از یک لوگوی جدید برای اولین بار در تاریخ این شرکت پرده‌برداری کرد. لوگوی جدید نماد جایزه سینمایی اسکار را در فضای منفی و درون مثلثی که شکل A را تشکیل می‌دهد، نشان می‌دهد. آژانس خلاقیت «LA180» به توسعه […]

طراحی تایپوگرافی ماجراجویانه و خوشنویسی

تایپوگرافی‌های هنرمند ویتنامی، نگویان در این نوشته با یک طراحی تایپوگرافی و پروژه خوشنویسی که به‌طور کامل ژانر و سَبک را توصیف می‌کند، آشنا می‌شویم. به‌طورکلی، این پروژه به‌نوعی ما را به یاد کاری از آخرین فیلم از سری فیلم‌های هری پاتر «جانوران شگفت‌انگیز» و یا حتی فیلم مشهور «دزدان دریایی کاراییب» می‌اندازد. این طرح‌ها […]

سیر تکامل ۱۳ لوگوی مشهور

  چگونه لوگوهای نمادین در طول زمان تکامل یافته‌اند؟ آیا تغییرات لوگو معمولاً با دوره‌های رشد درآمد برای برندها مطابقت دارند؟ برای فهمیدن این مسئله شرکت C + R تحقیقی انجام داده است که نشان‌دهنده تغییرات مهم لوگو در ۱۳ نوع برند معروف هست: استارباکس، اپل، گوگل، آمازون، Levi’s، مایکروسافت، Dell، توییتر، نایکی، کوکاکولا، آی […]

نئو مینیمالیسم در طراحی گرافیک

  یک شخص باهوش به نام استیو جابز گفت: “ساده می تواند سخت تر از پیچیده باشد: شما باید سخت تلاش کنید تا فکر خود را تمیز کنید تا ساده شود.” بیایید از Jobs به عنوان الهام استفاده کنیم تا آستین هایمان را بالا بزنیم و طرح خودمان را به چیزی تبدیل کنیم. ساده ، […]

۱۰ مورد از روند لوگوها در سال ۲۰۱۹

  سال نو به معنای شروع تازه، فرصت های بیشتر و مهمتر از همه روند تغییر آرم است. ما از برخی طراحان گرافیک از سراسر جهان پرسش هایی کرده ایم و با طراحان داخلی خود مورد بررسی قرار داده ایم تا پیش بینی کنیم که بزرگترین روند لوگو در سال ۲۰۱۹ چگونه می تواند باشد. […]

تاریخچه طراحی لوگو برندهای مشهور (بخش اول)

لوگوی شرکت یک ابزار شناختن عمومی آن است که باعث می‌شود افراد بتوانند خدمات و محصولات شرکت را به آن مرتبط کنند. به عبارت دیگر، لوگو بخشی از نام تجاری شرکت است. بدون چنین نام تجاری، مردم نمی توانند بین شرکت ها تمایز داشته باشند و از این رو نمی‌توان انتظار داشت که استاندارد یا […]

whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...