تاریخچه طراحی لوگو برندهای مشهور (بخش چهارم)

همانطور که در بخش اول، بخش دوم  و بخش سوم مقاله  گفته شد لوگوی شرکت یک ابزار شناختن عمومی آن است که باعث می‌شود افراد بتوانند خدمات و محصولات شرکت را به آن مرتبط کنند. به عبارت دیگر، لوگو بخشی از نام تجاری شرکت است. بدون چنین نام تجاری، مردم نمی توانند بین شرکت ها تمایز داشته باشند و از این رو نمی‌توان انتظار داشت که استاندارد یا کیفیت خاصی از شرکت را به آن مرتبط بدانند.

لوگو، اگر به طور موثر طراحی شده باشد، می تواند به افکار عمومی یک پیشنهاد فروش منحصر به فرد سازمان ارائه دهد و در نتیجه یاعث ترویج برند شرکت و آگاهی بخشی می‌شود.

برای ارزیابی اثربخشی لوگوها چه راهی بهتر از تحلیل آنها در شرکت های موفق قدیمی وجود دارد؟ ما در این نوشته” تاریخچه طراحی لوگو برندهای مشهور (بخش چهارم) برخی از لوگوهای شرکت های شناخته شده جهان را بررسی کرده ایم و در مورد چگونگی تغییر لوگوهای آنها در طول سال ها، دهه ها و حتی قرن های مختلف توضیح داده ایم. ما امیدواریم که این لوگوها برخی از ایده های چگونگی طراحی این گونه لوگوها از سوی شرکت ها را توضیح دهند . بدین ترتیب افراد می توانند شرکت ها را با نام های تجاری شان شناسایی کنند.

در این مقاله” تاریخچه طراحی لوگو برندهای مشهور (بخش چهارم)” با مابقی این لوگوها آشنا خواهید شد

لِگو

همانند برخی از لوگو های شرکت های دیگر، لوگوی لگو با یک متن ساده و بدون طراحی خاص شروع شد. کلمات خالی به صورت کلاسیک طراحی شده بود. لوگو به تدریج به سمت یک شکل با پس زمینه قرمز حرکت می کند و نتیجه نهایی فونت های سفید در مقابل یک پس زمینه قرمز روشن است.

 

لوگوی فعلی

لوگوی فعلی

 

لوگوهای قبلی

 

آی بی ام

لوگوی آی بی ام از ادغام لوگوی دو شرکت (شرکت رکوردینگ بین المللی و شرکت مقیاس محاسبات) ایجاد شد که منجر به اولین لوگو رسمی آی بی ام در سال ۱۹۱۱ شد. آی بی ام در سال ۱۹۴۷، لوگوی شناخته شده کنونی خود را ساخت. بعد از اصلاحات کمی در سال ۱۹۵۶ و تغییر دیگری در سال ۱۹۷۲، IBM در نهایت با لوگو کنونی آبی راه راه خود شناخته می شود.

 

لوگوی فعلی

لوگوی فعلی

 

لوگوهای قبلی

لوگوهای قبلی

مزدا

اولین لوگوی مزدا در سال ۱۹۳۴ یک لوگوی شیک و ساده از نام تجاری آن بود. دو سال بعد، مزدا لوگوی خود را به صورت یک “M” سه گانه تغییر داد که به شکل یک بال در آمد که نشان دهنده توانایی آن برای رسیدن به قله های جدید بود. لوگو هایی که بعدا ارائه شدند، توسط یک حلقه / بیضی محصور شده اند، و آخرین نسخه در سال ۱۹۹۷، برخی شباهت ها به لوگوی بالدار در سال ۱۹۳۶ دارد.

لوگوی فعلی

لوگوی فعلی

 

لوگوهای قبلی

لوگوهای قبلی

ال جی

به غیر از شعار شرکت “Life’s Good”، ال جی همچنین از ادغام دو شرکت دیگر یعنی Lucky و Goldstar تشکیل یافته است. در سال ۱۹۹۵، “Lucky Goldstar” نام خود را به “ال جی الکترونیک” تغییر داد، و علامت تجاری فعلی آن طراحی شد.

لوگوی فعلی

لوگوی فعلی

 

لوگوی قبلی

لوگوی قبلی

 

مرسدس بنز

نماد ستاره سه جانبه از سال ۱۹۰۹ در لوگو مرسدس بنز و پس از دو لوگو قبلی وارد شد. در سال ۱۹۳۳، یک دایره شامل ستاره محصور شده بود. سپس، لوگویی طراحی شد که تقریبا همان چیزی است که امروز می‌بینیم.

لوگوی فعلی

لوگوی فعلی

 

لوگوهای قبلی

لوگوهای قبلی

 

مسترکارت

MasterCard به عنوان یک فدراسیون بین بانکی در سال ۱۹۶۶ شناخته می شود، از این رو اولین لوگوی آن به صورتی که در زیر می بینید بوده است. در ادامه، دو پوسته قرمز و نارنجی برجسته که با هم تداخل دارند و نام Master در آن به کار رفته است. در دهه ۱۹۹۰ رنگ دایره ها روشن تر شده است و از این رو بیشتر قابل مشاهده است. از سال ۱۹۹۶ این لوگو هیچ به روزرسانی نداشته است.

لوگوی فعلی

لوگوی فعلی

 

لوگوهای قبلی

لوگوهای قبلی

 

اگر یک لوگو را ایجاد کنید که یک پایه قوی برای برند شما ایجاد کند، به کسب‌وکار شما قدرت خواهد داد تا رشد کند. ما در بخش اول، دوم،سوم و این مقاله ” تاریخچه طراحی لوگو برندهای مشهور (بخش چهارم) ” شما را با تاریخچه چند لوگوی معروف آشنا کردیم. در بخش نهایی و پنجم ادامه این موارد را ذکر خواهیم کرد. در ادامه با ما همراه باشید.

سخن نهایی

استودیو طراحی مونس خواه یکی از معتبرترین شرکت های طراحی لوگو و طراحی آرم می باشد که در زمینه طراحی لوگو، طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی اسم، طراحی نشان تجاری و طراحی آیکون اختصاصی تخصص دارد. این شرکت تعرفه طراحی لوگو مختص خود را دارا بوده و در مقابل هر سفارش طراحی لوگو ، قیمت لوگو، قیمت طراحی لوگو و در کل لیست قیمت لوگو خاصی را ارائه داده و لوگوی مورد نظر را طراحی می نماید.

جهت دیدن نمونه کارها و سفارش طراحی به سایت استودیو طراحی مونس خواه مراجعه نمایید.

|
+2
| 779

مطالعه موردی طراحی لوگو – نایک (Swoosh مشهور)

در دنیای خلاق طراحی، Nike Swoosh بدون شک یک لوگو برند درخشان با یک پیام ساده و واضح است. مفهوم پشت Swoosh متفکرانه است – ظرافت در سادگی نهفته است. تقریبا نیم قرن پیش از آن در سال ۱۹۷۱، یک دانشجوی دختر دانشگاه کارولین دیویدسون، دانشگاه ایالتی پورتلند، با طراحی لوگو در سطح جهانی، Nike […]

باز طراحی لوگوهای معروف – بخش دوم

لوگوی قدیمی در برابر لوگوی جدید آکادمی علوم و هنرهای تجسمی آکادمی علوم و هنرهای تجسمی از یک لوگوی جدید برای اولین بار در تاریخ این شرکت پرده‌برداری کرد. لوگوی جدید نماد جایزه سینمایی اسکار را در فضای منفی و درون مثلثی که شکل A را تشکیل می‌دهد، نشان می‌دهد. آژانس خلاقیت «LA180» به توسعه […]

طراحی تایپوگرافی ماجراجویانه و خوشنویسی

تایپوگرافی‌های هنرمند ویتنامی، نگویان در این نوشته با یک طراحی تایپوگرافی و پروژه خوشنویسی که به‌طور کامل ژانر و سَبک را توصیف می‌کند، آشنا می‌شویم. به‌طورکلی، این پروژه به‌نوعی ما را به یاد کاری از آخرین فیلم از سری فیلم‌های هری پاتر «جانوران شگفت‌انگیز» و یا حتی فیلم مشهور «دزدان دریایی کاراییب» می‌اندازد. این طرح‌ها […]

تاریخچه طراحی لوگو برندهای مشهور (بخش دوم)

همانطور که در بخش اول مقاله  گفته شد لوگوی شرکت یک ابزار شناختن عمومی آن است که باعث می‌شود افراد بتوانند خدمات و محصولات شرکت را به آن مرتبط کنند. به عبارت دیگر، لوگو بخشی از نام تجاری شرکت است. بدون چنین نام تجاری، مردم نمی توانند بین شرکت ها تمایز داشته باشند و از […]

روندهای طراحی لوگو ۲۰۱۸

  لوگوها مانند یک معما و یک عامل کلیدی در شناسایی یک شرکت و یا محصول هستند. لوگوها می‌توانند بسته به نوع برند، حس نوستالژی، اعتماد و حتی گاهی اوقات احساس آرامش را در مخاطبان برانگیزند. تداوم استفاده از لوگو‌ اهمیت زیادی دارد تا جاییکه تلاش برای معرفی لوگوی جدید، اغلب با واکنش شدیدی مواجه […]

مطالعه موردی طراحی لوگو | سازمان ملل متحد

سازمان ملل یکی از مشهورترین سازمان های جهان است. کلیات سازمان ملل متحد در مورد چیست ، به شرح زیر است: “اهداف سازمان ملل عبارتند از ترویج و تسهیل همکاری در حقوق بین الملل، امنیت بین المللی، توسعه اقتصادی، پیشرفت اجتماعی، حقوق بشر، حقوق مدنی، آزادی های مدنی، آزادی های سیاسی، دموکراسی و دستیابی به […]

whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...