تاریخچه طراحی لوگو برندهای مشهور — بخش چهارم

 

لِگو

همانند برخی از لوگو های شرکت های دیگر، لوگوی لگو با یک متن ساده و بدون طراحی خاص شروع شد. کلمات خالی به صورت کلاسیک طراحی شده بود. لوگو به تدریج به سمت یک شکل با پس زمینه قرمز حرکت می کند و نتیجه نهایی فونت های سفید در مقابل یک پس زمینه قرمز روشن است.

 

لوگوی فعلی

لوگوی فعلی

 

لوگوهای قبلی

 

آی بی ام

لوگوی آی بی ام از ادغام لوگوی دو شرکت (شرکت رکوردینگ بین المللی و شرکت مقیاس محاسبات) ایجاد شد که منجر به اولین لوگو رسمی آی بی ام در سال ۱۹۱۱ شد. آی بی ام در سال ۱۹۴۷، لوگوی شناخته شده کنونی خود را ساخت. بعد از اصلاحات کمی در سال ۱۹۵۶ و تغییر دیگری در سال ۱۹۷۲، IBM در نهایت با لوگو کنونی آبی راه راه خود شناخته می شود.

 

لوگوی فعلی

لوگوی فعلی

 

لوگوهای قبلی

لوگوهای قبلی

مزدا

اولین لوگوی مزدا در سال ۱۹۳۴ یک لوگوی شیک و ساده از نام تجاری آن بود. دو سال بعد، مزدا لوگوی خود را به صورت یک “M” سه گانه تغییر داد که به شکل یک بال در آمد که نشان دهنده توانایی آن برای رسیدن به قله های جدید بود. لوگو هایی که بعدا ارائه شدند، توسط یک حلقه / بیضی محصور شده اند، و آخرین نسخه در سال ۱۹۹۷، برخی شباهت ها به لوگوی بالدار در سال ۱۹۳۶ دارد.

لوگوی فعلی

لوگوی فعلی

 

لوگوهای قبلی

لوگوهای قبلی

ال جی

به غیر از شعار شرکت “Life’s Good”، ال جی همچنین از ادغام دو شرکت دیگر یعنی Lucky و Goldstar تشکیل یافته است. در سال ۱۹۹۵، “Lucky Goldstar” نام خود را به “ال جی الکترونیک” تغییر داد، و علامت تجاری فعلی آن طراحی شد.

لوگوی فعلی

لوگوی فعلی

 

لوگوی قبلی

لوگوی قبلی

 

مرسدس بنز

نماد ستاره سه جانبه از سال ۱۹۰۹ در لوگو مرسدس بنز و پس از دو لوگو قبلی وارد شد. در سال ۱۹۳۳، یک دایره شامل ستاره محصور شده بود. سپس، لوگویی طراحی شد که تقریبا همان چیزی است که امروز می‌بینیم.

لوگوی فعلی

لوگوی فعلی

 

لوگوهای قبلی

لوگوهای قبلی

 

مسترکارت

 

 

MasterCard به عنوان یک فدراسیون بین بانکی در سال ۱۹۶۶ شناخته می شود، از این رو اولین لوگوی آن به صورتی که در زیر می بینید بوده است. در ادامه، دو پوسته قرمز و نارنجی برجسته که با هم تداخل دارند و نام Master در آن به کار رفته است. در دهه ۱۹۹۰ رنگ دایره ها روشن تر شده است و از این رو بیشتر قابل مشاهده است. از سال ۱۹۹۶ این لوگو هیچ به روزرسانی نداشته است.

لوگوی فعلی

لوگوی فعلی

 

لوگوهای قبلی

لوگوهای قبلی

 

 

2+
Print Friendly, PDF & Email

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید...دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های الزامی علامت گذاری شده اند *

نمونه لوگوهای طراحی شده در استودیو مونس خواه

× Chat with us on WhatsApp