تاریخچه طراحی لوگو برندهای مشهور ( بخش پنجم)

همانطور که در بخش اول، بخش دوم ، بخش سوم و بخش چهارم مقاله  گفته شد لوگوی شرکت یک ابزار شناختن عمومی آن است که باعث می‌شود افراد بتوانند خدمات و محصولات شرکت را به آن مرتبط کنند. به عبارت دیگر، لوگو بخشی از نام تجاری شرکت است. بدون چنین نام تجاری، مردم نمی توانند بین شرکت ها تمایز داشته باشند و از این رو نمی‌توان انتظار داشت که استاندارد یا کیفیت خاصی از شرکت را به آن مرتبط بدانند.

لوگو، اگر به طور موثر طراحی شده باشد، می تواند به افکار عمومی یک پیشنهاد فروش منحصر به فرد سازمان ارائه دهد و در نتیجه یاعث ترویج برند شرکت و آگاهی بخشی می‌شود.

برای ارزیابی اثربخشی لوگوها چه راهی بهتر از تحلیل آنها در شرکت های موفق قدیمی وجود دارد؟ ما در این نوشته” تاریخچه طراحی لوگو برندهای مشهور (بخش پنجم) برخی از لوگوهای شرکت های شناخته شده جهان را بررسی کرده ایم و در مورد چگونگی تغییر لوگوهای آنها در طول سال ها، دهه ها و حتی قرن های مختلف توضیح داده ایم. ما امیدواریم که این لوگوها برخی از ایده های چگونگی طراحی این گونه لوگوها از سوی شرکت ها را توضیح دهند . بدین ترتیب افراد می توانند شرکت ها را با نام های تجاری شان شناسایی کنند.

در این مقاله” تاریخچه طراحی لوگو برندهای مشهور (بخش پنجم)” با مابقی این لوگوها آشنا خواهید شد

میتسوبیشی

لوگوی اول میتسوبیشی، ترکیبی از کوه‌های دوقلوی ژاپنی بود که در سال ۱۸۷۵ طراحی شد. لوگو با افزایش ضخامت هر یک از سه الماس منفرد در سال ۱۹۶۴ تقویت شد. آخرین بروزرسانی لوگو، میتسوبیشی در لوگوی خود نام تجاری‌اش را نیز وارد کرد.

 

لوگوی فعلی

لوگوی فعلی

 

لوگوهای قبلی

لوگوهای قبلی

MGM

MGM یک راه خلاقانه برای فریب دادن مخاطبانش با لوگوی خود از طریق استفاده از یک شیر واقعی داشته است. در طول سال‌ها، با پیشرفت تکنولوژی فیلمبرداری بهبود هایی در لوگو می بینیم که تغییر تدریجی در کیفیت لوگو نیز رخ می دهد. قبل از شروع فیلم همواره لوگوی MGM به مخاطبان نشان داده می شود. اگر متوجه شوید، شیر استفاده شده در هر لوگو متفاوت است، اما پس زمینه و هر چیز دیگری در تمام این سالها همان طور باقی مانده است.

لوگوی فعلی

لوگوی فعلی

 

لوگوهای قبلی

لوگوهای قبلی

پژو

لوگوی Peugeot تقریبا نیم قرن است که به همان حال باقی مانده است. از سال ۱۸۵۰، شیرهای پژو در تمام لوگو های مختلف خود تا به امروز حضور داشته اند. گرچه در سال های ۱۹۶۰ و ۱۹۶۵ لوگوی شرکت فقط سر شیر را به جای تمام بدن نشان می داد، اما هنوز شیر در آنجا بود. مهمترین تغییر اضافه شده رنگ آبی پس زمینه به لوگو در سال ۱۹۹۸ است.

 

لوگوی فعلی

لوگوی فعلی

 

لوگوهای قبلی

لوگوهای قبلی

پالم

پالم چندین سال پیش و در سال ۱۹۹۲ تاسیس شده است. در این زمان برند به نام Palm Computing شناخته می شد و لوگو یک نقطه ساده “P” در پنج خط افقی بود. این لوگو به زودی در سال ۲۰۰۰ تغییر کرد، این واقعه مصادف با زمانی بود که شرکت به دو بخش تقسیم شد. لوگو چیزی بود که بیشتر ما با آن آشنایی داریم، یک دکمه آبی دایره ای با نشان «کف دست» که روی آن چاپ شده است. تغییرات بیشتری که متعاقبا در شرکت رخ دادرباعث شد که دو تغییر در لوگو ایجاد شود، تا اینکه در حال حاضر به شکل یک لوگو نارنجی دایره ای در آمده است.

لوگوی فعلی

لوگوی فعلی

 

لوگوهای قبلی

لوگوهای قبلی

اگر یک لوگو را ایجاد کنید که یک پایه قوی برای برند شما ایجاد کند، به کسب‌وکار شما قدرت خواهد داد تا رشد کند. ما کلا در مجموعه مقالات و در بخش اول، دوم، سوم، چهارم و این مقاله ” تاریخچه طراحی لوگو برندهای مشهور (بخش پنجم) ” شما را با تاریخچه چند لوگوی معروف آشنا کردیم.

سخن نهایی

استدیو طراحی مونس خواه یکی از معتبرترین شرکت های طراحی لوگو و طراحی آرم می باشد که در زمینه طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی اسم، طراحی نشان تجاری و طراحی آیکون اختصاصی تخصص دارد. این شرکت تعرفه طراحی لوگو مختص خود را دارا بوده و در مقابل هر سفارش طراحی لوگو ، قیمت لوگو، قیمت طراحی لوگو و در کل لیست قیمت لوگو خاصی را ارائه داده و لوگوی مورد نظر را طراحی می نماید.

جهت دیدن نمونه کارها و سفارش طراحی به سایت استدیو طراحی مونس خواه مراجعه نمایید.

|
0
| 649

تاریخچه طراحی لوگو برندهای مشهور ( بخش سوم)

همانطور که در بخش اول و بخش دوم مقاله  گفته شد لوگوی شرکت یک ابزار شناختن عمومی آن است که باعث می‌شود افراد بتوانند خدمات و محصولات شرکت را به آن مرتبط کنند. به عبارت دیگر، لوگو بخشی از نام تجاری شرکت است. بدون چنین نام تجاری، مردم نمی توانند بین شرکت ها تمایز داشته […]

مطالعه موردی طراحی لوگو پژو

سیر تحول ، تاریخچه و مفهوم لوگوی Peugeot نشانه پژو یکی از برجسته ترین و برجسته ترین آرم ها در تاریخ خودرو در جهان است. اگر برای این نشان نبود، این شرکت هرگز نمیتوانست به بالاترین سطح برسد و یکی از معتبرترین تولیدکنندگان خودرو در سراسر جهان شود. کرم برند دارای یک تاریخ بسیار غنی است. […]

مطالعه موردی طراحی لوگو هیوندا

  معنی و تاریخچه لوگوی هیوندای شرکت موتورسازی هیوندای در سال ۱۹۶۷ تأسیس شد و یکی از جوانترین شرکتهای خودروسازی در بازار جهانی است. با این وجود، در کمتر از ۵۰ سال، شرکتی که در شهر سئول کره قرار دارد موفق به رسیدن به سطح تولید کنندگان خودروی ژاپنی، اروپایی و آمریکایی شد و با […]

سیر تکامل طراحی لوگو بین سال‌های ۱۹۰۵ تا ۱۹۳۵ — اکسپرسیونیسم آلمانی

  تجلی گرایی آلمانی نوعی از طراحی لوگو است که با دیدگاه عاطفی و معنوی جهان تغذیه می‌شود. این سبک شکل نئو‌نوآر طراحی با خطوط زاویه‌دار مستقیم، اشکال هندسی، اشکال انتزاعی و عناصر مذهبی و فرهنگی را در رنگ‌های سیاه‌وسفید تطبیق می‌دهد. لوگوی VOLKSWAGEN پیش از جنگ دوم جهانی، هنگامی‌که تجلی گرایی آلمانی محبوب‌ترین اصطلاح […]

مطالعه موردی طراحی لوگو آرسنال

مطالعه موردی طراحی لوگو | آرسنال – لوگو جدید آرسنال ترکیبی از نسخه مدرن و اولین نسخه از سال ۱۸۸۸ بود – استودیو گرافیک مونس خواه

مطالعه موردی طراحی لوگو | جگوار

معنی و تاریخچه لوگو جگوار جگوار در سال ۱۹۲۲ به عنوان کمپانی Swallow Sidecar تاسیس شد و اولین وسایل نقلیه تولید شده توسط کارآفرینان بریتانیا نشان SS را بر روی کاپوت خودرو ها گذاشتند. “جگوار” به نام شرکت در سال ۱۹۳۵ اضافه شد. قبل از پایان جنگ در سال ۱۹۴۵ بخش “SS” از لوگو به دلایل […]

whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...