تاثیر جلوه های بصری برای توسعه یک برند

 

لوگوی اجتماعی استودیو گرافیک و طراحی مونس خواه

 

امروزه در زمینه بازاریابی فعالیت های گسترده ای بر روی ویژگی های بصری انجام می شود و برای مثال در شبکه های اجتماعی مانند اسنپ چت، اینستاگرام، واتس آپ هدف نخست جلب توجه کاربران با محتوای بصری است.

بازاریابان برای اینکه بتوانند در این زمینه موفق شوند باید استراتژی های خاص برندسازی را بکارگیرند تا یک محیط بصری جذابی برای کاربران ایجاد کنند. ابن کار تعیین می‌کند که محتوای شبکه‌های اجتماعی چگونه به نظر می‌رسند . مغز انسان، طوری برنامه‌ریزی‌ شده است که می تواند تصاویر موجود را سریعتر از کلمات درک کند، بناباستفاده از تصاویر عالی، در شبکه‌های اجتماعی بسیار حائز اهمیت است.

ما در این مقاله روشهایی برای موفقیت در بحث ویژگیهای بصری در محتوای شبکه مجازی را ارائه می کنیم.

چهار عنصر موفقیت در شبکه‌های اجتماعی

۱. یک پالت رنگی یکپارچه

دو یا چهار رنگ را انتخاب کنید و به‌طور مداوم در تمام قسمت های محتوایی کار خود از آن‌ها استفاده کنید. استفاده مکرر از رنگ‌های مشابه، باعث می شود که مصرف کنندگان با برند شما آشنا شوند. کاری که تمام برندهای معروف انجام می دهند.

برای مثال، توجه شما را به برند Cadbury جلب می کنیم که در کل تصاویر، متن‌ها و لوگو از رنگ  بنفش و سفید استفاده می‌کند.

تبلیغ شکلات استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

درک روان‌شناسی رنگ شما عکس العمل مخاطب خود را حدس بزنید. برای مثال رنگ بعنوان نماد اعتماد، هوش و پیشرفت استفاده می‌ شود.  رنگ قرمز پویایی، جسارت و اعتمادبه‌نفس را به نمایش می‌گذارد.

روانشناسی رنگ استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

رنگ هایی که انتخاب می کنید باید گویای زمینه کاری برند شما باشد. . برای برندهای تازه تاسیس می توانید از رنگ روشن استفاده کنید(رنگ هایی که  در خارج از چرخه رنگ قرار دارند). برای برند های تجاری بزرگ، رنگ های پاستلی گزینه خوبی هستند زیرا دلپذیر و آرام بنظر می آیند.

شما به عنوان طراح حتما با اصطلاح HEX آشنایی دارید، برای افراد مبتدی این اصطلاح نیازمند توضیح بیشتر است.. کد Hex، یک کد شش‌ رقمی است که توسط HTML و CSS شناسایی‌شده است و نشان‌دهنده یک رنگ دقیق است . برای مثال، این کد رنگ  #۰۰c4cc، نشاندهنده رنگ Canva فیروزه‌ای می باشد که در تصویر روی چرخه رنگ نمایش داده شده است.

تنظیم رنگ استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

اگه شما به کد رنگ ها مسط باشید می توانید آن را به صورت پی در پی در تمام محتوای کارتان استفاده کنید.

۲. دقت در انتخاب فونت هماهنگ با برند

آیا هدفتان انتخاب یک فونت قوی است یا یک فونت ساده، زیبا یا شیک؟ انتخاب فونت نیز مانند پالت رنگ، باید منعکس کننده هویت برند شما باشد.

اصولا باید در تمام محتوای برند ار سه نوع فونت استفاده کرد: یک فونت برای عنوان، یک فونت برای عناوین فرعی و یک فونت برای متن معمولی.

انتخاب فونت استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

بزرگ‌ترین فونتی که قصد استفاده آن را دارید،باید به عنوان اصلی اختصاص داده شود. عنوان تنها جایی است که شما میتوانید درآن از فونت خاص  و یا یک فونت‌هایی با حالت دستنویس استفاده کنید. فونت عنوان فرعی و فونت بدنه اصلی باید برای خواندن آسان باشد.

تبلیغ نایک استودیو گرافیک و طراحی مونس خواه

توجه کنید که چگونه شرکت نایک در تبلیغات خود از یک فونت خوانا به همراه یک فونت خوش‌نویسی برای شعار  استفاده کرده است. برند زارا برای اینکه بتواند بر احساس زنانه بودن آگهی بیافزاید از فونت‌های نازک‌تر،  همراه با فاصله‌گذاری ظریف بین حروف استفاده کرده است.

تبلیغ زارا استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

۳. استفاده از تصویر و جلوه های خاص مناسب

تصویری را انتخاب کنید که یک تم یکپارچه دارد. اگر عکس‌هایتان را خودتان می‌گیرید، دقت کنید که انسجام تم طراحی خود را حفظ کنید.اگز  به دنبال عکس‌های با کیفیت بالا هستید، پلت فرم طراحی رایگان Canva ، یک کتابخانه متشکل از بیش از یک ‌میلیون تصویر تهیه‌کرده است.

یکی دیگر از جنبه‌های مهم تصویر، فیلترهایی هستند که ثبات را به تصویر اضافه می‌کنند. برای مثال، برند Corona  از یک فیلتر با گذردهی بالای نور خورشید احساس «تابستان» را در تبلیغات خود به مخاطبان القا می کند.

انتخاب افکت استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

اگر از فیلتر خاص خود در Canva استفاده می‌کنید، کد فیلتر موردعلاقه‌تان را کپی کرده و آن را به عنوان یک سبک جدید به راهنمای سبک خود اضافه کنید.

۴. استفاده از الگوهای شبکه‌های اجتماعی برای تسریع فرآیند طراحی

داشتن یک الگوی ثایت برای پست های شبکه اجتماعی امری مهم است. توجه به اینکه  آیا لوگوی شما در همان موقعیتی که هر بار استفاده می‌شود، قرارگرفته است یا نه اهمیت زیادی دارد. برای آنکه مطمئن شوید که تمام عناصر برند شما در هماهنگی با هم عمل می‌کنند، پیدا کردن یک راهنمای سبک، به شما کمک خواهد کرد.

ایجاد الگو یک ‌راه مؤثر برای چیدمان المانهای شبکه اجتماعی است. برای مثال، برای افزودن یک نکته هفتگی در شبکه اجتماعی برای اشتراک با جامعه مخاطبان، به چگونگی داشتن یک فرمت پایه توجه داشته باشید.

الگوی شبکه اجتماعی استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

قرار گرفتن لوگو، رنگ‌ها و فونت‌های شما در تمام طراحی های شما باید یکپارچه باشد. هر پلت فرم شبکه‌ اجتماعی، ابعاد تصویر ایده آل متفاوتی دارد، بنابراین دقت داشته باشید که با حفظ برندسازی خود، گرافیک خود را با این ابعاد متناسب کنید.

چیدمان المان استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

به چگونگی تغییر برندسازی طرح روی جلد چپ برای استفاده به عنوان پست فیس‌بوک در سمت راست توجه داشته باشید. همین تصویر پس‌زمینه به همراه فونت‌های مکمل و فیلتر کشیده شده و مورد استفاده قرار گرفته است.

آیا آماده‌اید که مهارت‌های خود را به عمل درآورید؟

عناصر طراحی گرافیکی شامل تصاویر، رنگ‌ها، فونت‌ها و چیدمان‌ها می باشد که در ساخت تصویر برند شما نقش مهم را ایفا می‌کنند. تعجبی ندارد که مردم به‌خوبی به طراحی های حرفه ای و خوب، واکنش نشان می‌دهند زیرا ۹۰ درصد اطلاعات منتقل‌شده به مغز دیداری است.

رقابت تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی ادامه دارد برای موفقیت در زمینه جلوه ها بصری برند شما، گام اول را بردارید و حرکت خود را شروع کنید.

|
+1
| 560

۵ سطح یک هویت بصری قوی

تمایز اولین مسئولیت یک طراح هویت بصری، تحلیل فضای رقابتی مشتری هست. این امر در شرایط کسب‌وکار یک حسابرسی رقابتی نامیده می‌شود، در این فرایند شما به فضای رقابت نگاه می‌کنید و می‌بینید چه محصولات و خدماتی ارائه می‌دهند، استراتژی برند آن‌ها چیست و موقعیت آن‌ها کجاست. یکی از اهداف این کار، شناسایی یک استراتژی […]

انتخاب تصاویر برای نمایش نام تجاری

آیا تابحال در مورد تعداد تصاویری که هر روز مشاهده میکنیم چه در فیدهای فیسبوک و توییتر، چه در وبسایتهایی که بازدید میکنیم یا در بازیها و برنامه هایی که در تلفنهایمان استفاده میکنیم، فکر میکنیم. اگر چه بیلبوردها و تبلیغات چاپی ثابت می کنند که تصاویر برند همواره در بازاریابی جایگاهی داشته و این […]

سیر تکامل طراحی لوگو بین سال‌های ۱۹۲۵ تا ۱۹۴۰ — هنر دکو

  سلام تکنولوژی هنر دکو، سبکی گلچین شده است که شکل‌های هنری سنتی را با عناصر مکانیکی و مواد مختلف ترکیب می‌کند. شما می‌توانید محصول طراحی آرت دکو را با استفاده از رنگ‌های غنی، اشکال هندسی پررنگ و زیورآلات پرزرق‌وبرق، تشخیص دهید. چنین لوگو‌هایی نشان‌دهنده تجمل، زرق‌وبرق، سرزندگی و اشتیاق به پیشرفت اجتماعی و تکنولوژیکی […]

مطالعه موردی طراحی لوگو – نایک (Swoosh مشهور)

در دنیای خلاق طراحی، Nike Swoosh بدون شک یک لوگو برند درخشان با یک پیام ساده و واضح است. مفهوم پشت Swoosh متفکرانه است – ظرافت در سادگی نهفته است. تقریبا نیم قرن پیش از آن در سال ۱۹۷۱، یک دانشجوی دختر دانشگاه کارولین دیویدسون، دانشگاه ایالتی پورتلند، با طراحی لوگو در سطح جهانی، Nike […]

آزمون طراحی لوگو های معروف توسط افراد عادی

آزمون میزان یادآوری برندهای مشهور برندهای مشهور میلیاردها دلار صرف تبلیغات برای ماندگاری نام و لوگوهایشان می کنند مانند  Apple، Starbucks، Target و Walmart  اما سوال اینجاست که چه مقدار موفق شده اند؟ حال نتیجه ی خنده‌دار آزمون میزان یادآوری برندهای مشهور که توسط سایت signs.com بین ۱۵۰ فرد عادی در آمریکا برگزار شد را بررسی می […]

فرآیند طراحی لوگو های موفق و جذاب

  لوگو در اولین ملاقات با مشتری یا کارفرما، مهم‌ترین چیزی است  که جلب توجه می‌کند بنابراین یک امر ضروری و حیاتی برای موفقیت یک برند در بازاریابی است. اگر برند‌ی قوی و جذاب برای خود ایجاد نکنیم به سرعت در اقیانوس بازار رقبا سقوط خواهیم کرد. یکی از برداشت‌های نادرست در دنیای کسب‌وکار این است […]

whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...