خدمات تغییر و ریدیزاین لوگو (طراحی مجدد)

تغییر و ریدیزاین لوگو

یکی از موضوعات بسیار مهمی که در حوزه کسب و کارها وجود دارد، تغییر و ریدیزاین لوگو است. به احتمال زیاد کسب و کار شما پس از مدتی نیاز به تغییر یا گسترش دارد. منظور از تغییر یا گسترش، هم در محصولات و خدمات است و هم در ماهیت اصلی. به هر میزان که کسب و کار شما گسترش پیدا کند و حرفه‌ای تر بشود، نیاز است تا لوگوی شما نیز تغییرات خاص خود را داشته باشد.

منظور از تغییرات در لوگو صرفاً تغییر کلی آن نیست، بلکه نیاز به تغییر و طراحی لوگو در حد جزئی، معمولا پس از چند سال در اغلب کسب و کارها احساس می شود. اگر دقت کنید اغلب کسب و کارهای بزرگ دنیا نیز این کار را انجام داده اند. این موضوع، هم می تواند به دلیل گسترش خدمات یا محصولات باشد و هم به خاطر تغییر فرهنگ یا نیازهای کاربران. برای مثال اگر یک کمپانی بزرگ قصد ایجاد شعبه در یک کشور جدید داشته باشد، باید لوگویی متناسب با ذائقه و فرهنگ آن کشور نیز طراحی کند.

تغییر و ریدیزاین لوگو
تغییر و ریدیزاین لوگو

تغییر و ریدیزاین لوگو روشی معمول در کسب و کارهای بزرگ دنیا

خیلی از شرکت ها و کمپانی های بزرگ پس از مدتی برای اینکه جلوه زیباتری در لوگو خود داشته باشند، تغییر لوگو را در دستور کار خود قرار می دهند. از این رو تغییر و ریدیزاین لوگو می‌تواند یکی از اصلی ترین کارهایی باشد که برای کسب و کارهای عمدتاً جا افتاده و باسابقه، در فضای تجارت فعلی کشور لازم و ضروری است.

معمولا کسب و کارها با لوگوی ابتدایی خود، شروع به فعالیت می ‌کنند. اما با گسترش نیروی انسانی و مهارت های آن ها، می ‌توانند خدمات و سرویس های متنوع دیگری را نیز به کاربران خود ارائه بدهند.

به همین دلیل گسترش کسب و کار (یا تغییر روند کسب و کار) می ‌تواند یکی از دلایل اصلی تغییر و ریدیزاین لوگو باشد. به همین دلیل توصیه می کنیم که حتماً پس از مدتی که کسب و کار شما رونق گرفت و فضای خدمات و محصولات شما گسترش پیدا کرد، تغییر و ریدیزاین لوگو را از یاد نبرید.

همچنین نکته مهم دیگر در هنگام تغییر لوگو و طراحی مجدد لوگو، این است که ممکن است مخاطبان و مشتریان شما بازخورد متفاوتی نسبت به سرویس های شما داشته باشند. بازخورد متفاوت و سلیقه آن ها (و بعضاً تغییر ذائقه آنها ) می تواند از اصلی ترین دلایل برای تغییر و ریدیزاین لوگو باشند. طراحی لوگو ساختمانی نمونه بارز این تغییرات است.

اهمیت تغییر لوگو و طراحی مجدد نماد تجاری

قاعدتاً شما برای اینکه لوگوی خود را جذاب تر و به روز کنید و آن را با فرهنگ جامعه متناسب کنید، نیاز به تغییر کوچک در لوگو دارید. همچنین یکی از اصلی ترین ویژگی های که در حال حاضر در دنیا وجود دارد، تغییر نظام برندینگ است.

شما به عنوان یک کسب و کار حرفه ‌ای، باید تمام تلاش خود را بکنید تا از طراحی های جدید با نرم افزارهای مختلف و ویژگی‌هایی که روز به روز بر دنیای تکنولوژی سایه می افکنند، عقب نمانید. به همین دلیل نیاز به تغییر لوگو دارید. یکی از مثال های مهم در مورد این موضوع، لوگو گوگل است.

اگر دقت کنید گوگل یک فرآیندی در نماد خود ایجاد کرده است که متناسب با سالهای فعالیت خود و آپدیت هایی که روی نرم افزارهای خود دارد، تغییرات کوچک، اما محسوسی را اعمال می کند.

خدمات تغییر و ریدیزاین لوگو (طراحی مجدد)
خدمات تغییر و ریدیزاین لوگو (طراحی مجدد)

نتیجه گیری

بیشتر طراحان لوگو اعتقاد دارند که اصلی ترین عاملی که باید برای تغییر و ریدیزاین لوگو انجام بشود، حس آمیزی است. شما باید بتوانید که در لوگوی سازمان یا شرکت، مفهوم و اصالت کسب و کار خود را متناسب با شرایط امروز جامعه ارائه بدهید.

به همین دلیل است که می بینیم خیلی از کسب و کارها تقریباً هر ۱۰ سال یکبار، در لوگوی خود تغییرات جالبی را اعمال می کنند.این تغییرات ممکن است بسیار سطحی و کوچک یا بسیار بزرگ باشد. اما آنچه که مهم است این است که شما نباید از این تغییرات عقب بیفتید.

همین حالا کلیک کنید و نمونه کارهای استودیو مونس خواه را ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *