خلاقیت و معنا در نشانه چه مفهومی دارد؟

خلاقیت و معنا در نشانه چه مفهومی دارد؟

بسیاری از افراد تصور می کنند طراحی نشانه کاری بسیار آسان است. از نظر آنها قرار دادن یک آیکون و نماد در کنار نام تجاری که با یک قلم مسخره تایپ شده است کاری آسان است. اما طراحی یک نشانه خلاقانه و پرمفهوم فراتر از آن است. گاهی درک کامل برند و نمایش بصری آن و یا حتی طراحی لوگو به روزها ، هفته ها و حتی ماه ها تحقیق نیاز دارد. در این مقاله درباره خلاقیت و معنا در نشانه بحث می کنیم.

در بازار بین المللی، طراحی مناسب نشانه، بخش بزرگی از روند کلی تجسم برند است که به آن، ظاهری برجسته می بخشد. تعداد سفارشات طراحان لوگو حرفه ای نسبت به سایر طراحان بسیار زیاد است و دلیل عمده‌ی آن این است که شرکت ها و برندهای بیشتری شروع به درک اهمیت هویت بصری و تأثیر آن بر مصرف کنندگان هدف می کنند.

خلاقیت در لوگو
خلاقیت در لوگو

هدف خلاقیت ها

هدف این برندها این است که  بیشتر مخاطبان و  به خصوص مشتریان بالقوه و خریداران محصولات و خدمات خود را هدف قرار دهند. نکته اصلی این است که از طریق بصری مخاطب بیشتری جذب کرده و با بازار هدف برند ارتباط برقرار کنند. طراحی یک نشانه ی جذاب برای کسب و کار که از نظر عاطفی هم با بینندگان خود ارتباط برقرار کند، امری بسیار دشوار است اما وقتی که این مورد درست انجام شود ارزش زمان و سرمایه گذاری را دارد. خلاقیت و معنا در نشانه میتواند برند را به اهداف خود بسیار نزدیک کند.

همانطور که همه ما می دانیم اولین تاثیر، آخرین تاثیر نیز است! به همین علت ایجاد یک اثر تأثیرگذار و داشتن یک نشانه ی حرفه ای برای شرکت بهترین سرمایه گذاری است که از این طریق می توانید برای رشد آینده ی شرکت و برند کلی خود انجام دهید. شاید خلاقیت یک لوگو حرف بتواند بیشتر از یک طرح پیچیده تاثیر گذار باشد و این کاملا به هنر طراح وابسته است.

درباره نشانه ها

نشانه، هویت متمایزی به برند و تجارت شما می بخشد و باعث می شود تا شما از دیگران متمایز باشید. نشانه فقط  یک تصویر نیست بلکه برای برند شما یک شناسه بصری است که مصرف کنندگان ظرف چند ثانیه آن را تشخیص می دهند و بلافاصله با آنها ارتباط عاطفی برقرار می کنند. از آنجایی که نشانه معرف برند و کسب و کار است، پیام کوتاهی را به مخاطبان منتقل می کند. پیام پنهان پشت نشانه، مخاطبان را ترغیب می کند تا بیشتر و بیشتر در مورد نام تجاری شما بیاموزند.

خلاقیت در لوگو

جالب است بدانید این خلق نماد ها در شرکت های طراحی لوگو و طراحی آرم و زیر نظر طراحان و با تعرفه طراحی لوگوی مشخص و لیست قیمت لوگو اتفاق می افتد. نمونه این اتفاق را می‌توانید در طراحی لوگو لوازم آرایشی مشاهده کنید. جایی که با وجود شباهت های زیاد، خلاقیت و معنا در نشانه موج میزند.

دسته بندی مجله طراحی
فهرست مطالب صفحه

مطالب مرتبط

سفارش طراحی لوگو کیف، کفش و چرم, طراحی لوگو کیف و کفش
طراحی لوگوی مشاغل

طراحی لوگو کیف، کفش و چرم

اگر نگاهی به محصولات برندهای روز بیندازیم، متوجه خواهیم شد که آنچه سبب متمایز شدن آنها شده است لوگو و آرم آنها است. مخاطبین برندها

ادامه مطلب »