خلق اثر هنری انتزاعی با ایلاستریتور

انتزاعی۱۹استودیو مونس خواه

ایلاستریتور یک ابزار عالی برای خلق هنر انتزاعی با خطوط و اشکال پایه ای، می باشد. در آموزش امروز نحوه ی ایجاد نوارهای هندسی با  Art Brush خواهیم داشت.

انتزاعی۱استودیو مونس خواه

در کار هنری امروز یک در هم آمیختگی نواری با مفهوم خطی ایجاد خواهیم کرد. این روند بسیار ساده است ولی می توان در طراحی های خاص از آن ها استفاده کرد. از این آموزش می توان برای ایجاد پوسترهای رنگی و جذاب استفاده کرد اما زمانی عالی به نظر می رسد که در طراحی لوگو و تایپوگرافی های خاص از آن استفاده کنیم.

انتزاعی۲استودیو مونس خواه

یک سند جدید باز کنید و از ابزار رسم مستطیل برای رسم یک مستطیل باریک و دراز با رنگ مشکی استفاده کنید. گزینه ی Smart Guides را فعال کنید و سپس با نگه داشتن ALT و Shift و درگ کردن یک کپی از شکل ایجاد کنید. فعال بودن Smart Guides  باعث می شود چیدمان خطوط کنار هم راحت تر انجام شود.

انتزاعی۳استودیو مونس خواه

این کار را بطور متوالی کپی از شکل مورد نظر بگیرید و کنار هم بچینید.

انتزاعی۴استودیو مونس خواه

یک در میان مستطیل ها را انتخاب و رنگ آن ها به سفید تغییر دهید تا یک الگوی راه راه ایجاد شود.

انتزاعی۵استودیو مونس خواه

روی آیکن   “New” در انتهای پنل  Brushes برای ایجاد براش جدید کلیک کنید. گزینه ی Art Brush را انتخاب کنید و سپس روی ok کلیک کنید.

انتزاعی۶استودیو مونس خواه

یک دایره در هر جای صفحه می خواهید رسم کنید و رنگ و استروک آن را پاک کنید و براش راه راه جدید را روی آن اعمال کنید. نکته ی مهم: « Scale Strokes and Effects » را از Preferences به غیر فعال کنید تا بدون تغییر شکل الگوی براش، تغییر شکل داده شود.

انتزاعی۷استودیو مونس خواه

از ابزار Pen برای اضافه کردن نقطه ی anchor بین دو نقطه ی موجود استفاده کنید و سپس کلید delete را برای ایجاد ۳/۴ دایره فشار دهید.

انتزاعی۸استودیو مونس خواه

از ۳/۴ دایره یک کپی بگیرید و سپس با ابزار Direct Selection 1/4 دایره را انتخاب و آن را حذف کنید تا فقط ۱/۲ دایره باقی بماند.

انتزاعی۹استودیو مونس خواه

از ۱/۲ دایره کپی بگیرید و نقطه ی دیگر را پاک کنید تا فقط ۱/۴ دایره باقی بماند. تمام شکل ها را بصورت تصویر بالا ایجاد کردیم.

انتزاعی۱۰استودیو مونس خواه

حالا ما می توانیم با کپی کردن از شکل های موجود و چیدن دقیق آن ها کنار هم طرح های جدید و جالبی را خلق کنیم.با استفاده از Smart Guides کار چیدمان خطوط راه راه در امتداد هم راحت تر می شود.

انتزاعی۱۱استودیو مونس خواه

جاهای که اشکال با هم هم پوشانی دارند می توانیم با استفاده از راست کلیک روی شکل و استفاده از گزینه های Arrange نحوه ی قرار گیری لایه ها را به دلخواه خود تنظیم کنید.

انتزاعی۱۲استودیو مونس خواه

زمانی که اشکال به طور دقیق کنار هم چیده می شوند. خطوط همدیگر را از شکلی به شکل دیگر دنبال می کنند.

انتزاعی۱۳استودیو مونس خواه

چیدمان اشکال را ادامه دهید. به این نکته توجه داشته باشید، در صورتی که نیاز باشد، میتوانید اشکال را بچرخانید تا خطوط در امتداد هم قرار گیرند.

انتزاعی۱۴استودیو مونس خواه

از اشکال افقی و عمودی برای گسترش طرح استفاده کنید. ابعاد این شکل های افقی و عمودی را می توانید به هر اندازه ای که می خواهید، تغییر دهید.

انتزاعی۱۵استودیو مونس خواه

وقتی اشکال را کنار هم قرار دادید، همه ی آن ها را انتخاب و با هم group کنید. از اثر هنری خود یک کپی بگیرید.

انتزاعی۱۶استودیو مونس خواهانتزاعی۱۶استودیو مونس خواه

در جایی دیگر از صفحه ی خود یک مستطیل بزرگ رسم کنید و یک گرادیانت به آن اضافه کنید.  دو رنگ شاد و جذاب را برای این گرادیانت انتخاب کنید.

انتزاعی۱۷استودیو مونس خواه

گرادیانت را انتخاب کنید و از پنل Transparency گزینه ی Make Opacity Mask را انتخاب نمایید.

انتزاعی۱۸استودیو مونس خواه

بعد از اعمال گرادیانت روی شکل، روی مربع پنل Transparency در سمت چپ کلیک کنید.

انتزاعی۱۹استودیو مونس خواه

در نتیجه یک طرح انتزاعی داریم که با خطوط صاف و منحنی ایجاد شده است که با یک گرادیانت خوش رنگ، جذابیت آن را دو چندان کردیم. استفاده از این نوع طرح های انتزاعی برای طراحی لوگو و تایپوگرافی بسیار عالی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما

با ما تماس بگیرید یا فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم. ما تلاش می کنیم در 24 روز در روزهای کاری به تمام سوالات پاسخ دهیم.