روانشناسی فونت و الهام از تایپوگرافی در طراحی لوگو – بخش دوم

تایپوگرافی شگفت انگیز: الهام بخشی طراحی لوگو

درک روانشناسی فونت و نحوه تایپ فونت های مختلف می تواند موجب تحریک احساسات مختلف شود، این که بدانید کدام تایپوگرافی مورد استفاده شما برای برقراری ارتباط در مورد مارک شما مناسب است، نکته کلیدی است. در حقیقت، فونتی که برای لوگوی شما استفاده می کنید، می تواند بخشی از استراتژی تمایز شما باشد.

البته، انتخاب فونت عالی و مناسب همیشه به همان اندازه ساده نیست. قبل از اینکه بتوانید شروع به بررسی اینکه آیا انتخاب یک گزینه سفارشی برای شما مناسب است، نه تنها شما باید چیزی را پیدا کنید که در بازار به شما کمک می کند بلکه شما باید هزاران فونت پیش فرض موجود را مرور کنید.

یکی از ساده ترین راه های استفاده از تایپوگرافی در طراحی لوگو ، الهام گرفتن از برخی از بزرگترین برند های دنیا است. با چک کردن برخی از رقبای اصلی در بازار، می توانید ببینید که چگونه شرکت های دیگر از تایپوگرافی الهام بخش استفاده می کنند.

 

  1. Innocent Smoothies

هنگامی که به بحث الهام از طراحی الگوی تایپوگرافی می رسیم، Innocent Smoothies نمونه ای کامل از یک شرکت است که از فضای دوستانه فونت “Sans serif” به نفع خود استفاده کرده است.Innocent  خود را به عنوان سازندگان نوشیدنی هایی که سالم و سازگار با محیط زیست هستند تبلیغ میکنند، که برای لوگو خود یک متن صاف، ساده و موثر را انتخاب کردند که حس خوبی از آن را نشان می دهد.

 

  1. Tropicana

یکی دیگر از برند های مبتنی بر نوشیدنی، Tropicana یک فونت تزئینی را برای نشان دادن خود به عنوان سرگرم کننده و جالب و سالم انتخاب کرده است. ترکیبی از رنگ سبز در لوگوی خود، طرح برگ و تایپوگرافی منحصر به فرد، به Tropicana کمک می کند تا یک برند طبیعی، اما جذاب را به مشتریان خود نشان دهد.

 

  1. Pepsi

فهم عالی در مورد اینکه چگونه در طراحی لوگو تایپوگرافی ساده با ویژگی های خاص ترکیب می شود،  باعث شده است لوگوتایپ پپسی فورا قابل تشخیص باشد. یک مسیر موجدار نامحسوس در حرف””e ، در حالی که شخصیت سرگرم کننده شرکت را نشان می دهد، باعث میشود حس یک لیوان با طراوت از پپسی تداعی شود. جای تعجب نیست که پپسی در طول سالها لوگو خود را بصورت اندکی تغییر داده است.

 

  1. TUI

TUI (formally known as Thomson) برای فریب جهان روان شناسی تایپوگرافی، فونت sans-serif را با قرمز روشن انتخاب کرد. فونت معتبر و ساده است با حروف چابک که سرگرم کنندگی را پشت ایده سفر منتقل می کند. گرافیک با چهره خندان در کنار نام آن ، مشتریان را به یاد شادی ای که با تعطیلات خانوادگی می آید یادآوری می کند، در حالی که تایپوگرافی بولد آن احساس ثبات و ایمنی را نشان می دهد. به مشتریان اطمینان خاطر می دهند که TUI می تواند شما را حفظ کند.

 

  1. MailChimp

لوگو اسکریپت دستنویس MailChimp نشان دهنده ماهیت غیررسمی و دوستانه این برند است که کاملا در کنار نماد میمونی که اغلب در لوگو آن موجود است، شگفت انگیز به نظر می رسد. MailChimp یک نمونه عالی از الهام گیری از طراحی الگوی تایپوگرافی است، زیرا نشان می دهد که چگونه یک متن ساده می تواند برای سرگرمی، خلاقیت و جامعه استفاده شود.

 

  1. FedEx

در نهایت، سخت است که بدون توجه به نماد FedEx یک لیست از آرم تایپوگرافی ایجاد کنیم. لوگوی FedEx که در سال ۱۹۹۴ طراحی شده است، در طول سالها عمدتا بدون تغییر بوده و به عنوان ملاکی برای لوگوهای هوشمندانه و در عین حال ساده مطرح شده است که همچنان همانند چند دهه قبل تاثیرگذار است. یکی از بخشهای جذاب این استفاده از روانشناسی فونت، شکل فلش در فضای سفید بین E و X است که نشان دهنده تعهد شرکت به تحویل سریع است.

 

نحوه انتخاب تایپوگرافی در طراحی لوگو

با این حال، شما باید الهام گیری زیادی از تایپوگرافی و زمینه روانشناسی فونت داشته باشید که می توانید از آن برای کمک به طراحی لوگویی عالی استفاده کنید. با این وجود، ممکن است نیاز بیشتری به فکر کردن داشته باشید که قبل از اینکه بفهمید که فونت ایده آل را انتخاب کرده اید.

بسیاری از کسب و کار ها وسوسه می شوند که در ابتدا یک فونتی که منحصر به فرد و سرگرم کننده است، انتخاب کنند، اما تفاوت اساسی کیفیت است که شما باید در ذهن داشته باشید. فونت باید چیزی فراتر از زیبایی در لوگوی شما باشد، همچنین باید قابل خواندن و معنادار باشد.

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که انتخاب فونت مناسب کلید ایجاد لوگو زیبا است. با در نظر گرفتن گزینه های موجود در صدها هزار گزینه، ایده خوبی است که چندین نکته را در ذهن داشته باشید زمانی که گزینه های خود را گلچین کرید. اجازه دهید شروع کنیم.

 

مرحله ۱: هویت نام تجاری خود را مشخص کنید

قبل از اینکه بتوانید از طریق گزینه های فونت مرور کنید، باید مطمئن شوید که شما به طور کامل هویت برند خود و تصویر مورد نظر خود را درک می کنید. از خودتان بپرسید که مشتریانتان چه احساسی دارند و وقتی به تصاویر اطراف شرکت شما نگاه می کنند چه فکری می کنند. شما چه چیزی میخواهید ، چیزی بیش از نام و لوگو؟

حتی یک فهم اولیه از هویت برند شما باید به اندازه کافی برای کمک به شما در تعیین فونت های مورد نظر برای شرکت شما مناسب باشد. به عنوان مثال، یک شرکت حقوقی ، یک فونت همانند یک شرکت مد برای زنان جوان را انتخاب نخواهد کرد. تعریف تصویر شما اولین قدم برای طراحی لوگو بسیار ساده است.

 

مرحله ۲: مخاطبان مورد نظر خود را شناسایی کنید

اگر می خواهید لوگویی بی نقص را انتخاب و آن را ایجاد کنید، پس شما نیاز به درک کاملی از مشتریان خود و ترجیحات آنها از لحاظ شکل ها، سبک ها و رنگ ها دارید. یکی از ساده ترین راه ها برای اطمینان از این که شما تصور درست را در مورد مخاطب مورد نظر دارید، این است که به طرفداران فعلی خود نگاه کنید یا یک شخصیت کاربر ایجاد کنید.

بررسی دقیق بازار هدف شما باید به شما کمک کند چند کلمه ای را انتخاب کنید که بهترین آنها را توصیف کند. این مسئله کار سختی به نظر می رسد ، اما به یاد داشته باشید که برندی موفق ترین است که جذابیت به بازار هدف خود و حس شخصی خود را همان زمان بکار ببرد.

 

مرحله ۳: در نظر بگیرید که رقبای شما چه کار می کنند

به طور کلی، ایده خوبی است که از آنچه که رقبا انجام میدهند آگاه باشید – صرف نظر از اینکه شما در حال طراحی یک وب سایت جدید یا ایجاد لوگو هستید. این به این دلیل نیست که شما باید ایده های خود را از دیگران سرقت کنید، اما به این دلیل که می خواهید اطمینان حاصل کنید که خودتان را در بازار قرار می دهید.

تجزیه و تحلیل رقبای خود نیز می تواند به شما در کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنچه که در بازار درست یا غلط انجام داده اید کمک کند، بنابراین می توانید از فرصت های از دست رفته خود استفاده کنید. سعی کنید به برخی از افراد اصلی در صنعت خود نگاه کنید و از خودتان بپرسید که استفاده آنها از روانشناسی فونت چه چیزی به شما می آموزد.

 

مرحله ۴: انتخاب های خود را ساده و بی انتها نگه دارید

روانشناسی تایپوگرافی ممکن است پیچیده باشد، اما فونت شما نباید این چنین باشد. در حقیقت، خوانایی هنگام طراحی لوگو ضروری است. پس از همه، اگر مشتریان شما هیچ ایده ای از نام کسب و کار شما ندارند، ممکن است تصمیم بگیرند که از انجام کار با شما به طور کامل اجتناب کنند. در حالی که می خواهید لوگو زیبای خود را داشته باشید، ابتدا باید قابلیت خوانایی داشته باشد.

اطمینان حاصل کنید که شما هیچ یک از حوادث را دست نداده اید. شما می خواهید لوگو خود را تا حد امکان بی حد و حصر داشته باشید، پس به خاطر الهام گرفتن از تایپوگرافی، آن را در ذهن داشته باشید.

 

مرحله ۵: فکر کنید که چگونه لوگوی شما در رسانه های مختلف ظاهر خواهد شد

در نهایت، هنگامی که گزینه های خود را تا حد امکان گلچین می کنید، باید آنها در فرمت های مختلف ببینید. تایپوگرافی الهام بخش نه تنها به عنوان بخشی از حضور آنلاین شما ظاهر می شود، بلکه بر روی ارتباطات برند و بروشور، لوازم التحریر، در سراسر کمپین های تبلیغاتی و حتی بیلبورد ها در برخی از صحنه ها چاپ می شود.

فونت های خاص هنگامی که در جلوی یک ساختمان گچ بوری میشوند، همانطور که آنها در زمانی که به یک آیکون کوچک محدود می شوند، جذاب نیستند. در حالت ایده آل، شما باید با گزینه های مختلف بازی کنید و از آژانس طراحی که با آن کار میکنید بپرسید تا بتوانید لوگو خود را در رسانه های مختلف ظاهر کنید تا ریسک مشکلات طولانی مدت خود را محدود سازید.

 

تایپوگرافی الهام بخش: فونت خود را پیدا کنید

طراحی یک لوگو برند زیبا و قابل تشخیص که با مخاطبان متعدد در سراسر پلتفورم ها و رسانه های مختلف واکنش نشان می دهد یک کار فوق العاده دلهره آور است. با تصمیم گیری های مختلفی که انجام می دهید، ساده است یکی از مهم ترین جزئیات طراحی شما را نادیده گرفته شود: فونتی که هویت برند منحصر به فرد شما را نشان می دهد.

اگرچه ممکن است تایپوگرافی اغلب به عنوان رنگ و شکل در هنگام طراحی لوگو در نظر گرفته نشود، اما حقیقت این است که می تواند به همان اندازه مهم باشد. به عنوان مثال، به کوکا کولا دقت کنید که موفق شده است اسکریپت های ساده را به نمایندگی کامل یکی از نوشیدنی های گازدار شده در دنیا تبدیل کند.

اگر می خواهید نام خود را در لوگو خود برجسته کنید، بسیار مهم است که به یاد داشته باشید که ظاهر متن تقریبا به اندازه خود کلمه مهم است. اگرچه نام شما در آگاهی از برند نقش مهمی ایفا می کند، اگر سبک و شکل حروف شما نتواند نظر مشتری شما را جلب کند، ممکن است شناخت برند که می خواهید، از دست برود.

در دنیایی که لوگوی شما اغلب اولین نقطه تماس شما با مخاطبان شما است، شما نمی توانید از انتخاب فونت مناسب خودداری کنید. درک روانشناسی تایپوگرافی، شخصیتی که سبکهای مختلف را در بر میگیرد و اینکه چگونه میتوانید با انتخاب متن خود به احساس مشتری تاثیر بگذارید، به این معنی است که شما فورا رقبا را از بین میبرید. نوع خود را عاقلانه انتخاب کنید.

|
+2
| 962

طراحی لوگو با دست در عین سادگی، منحصربه فرد

استفاده از نرم افزارهای طراحی و تبلت های دیجیتال که جایگزین جوهر و کاغذ شده است فراموش می شود که طراحی لوگو ابتدا با عمل دست طراحی شده است. در واقع، بسیاری از آرم های مشهور در دهه های ۶۰، ۷۰ و ۸۰ بدون کامپیوتر ساخته شده بودند. با توجه به اینکه چقدر طول کشیده، […]

اعمال افکت سه بعدی به نوشته در ایلاستریتور

با افکت هایی خاص می توانیم نوشته های ساده را نوشته هایی بسیار جذاب  در ایلاستریتور تبدیل کنیم و آثار هنری خارق العاده ای خلق کنیم.در آموزش امروز ما نگاهی به Appearance Panel می اندازیم که چگونه می توان از آن برای ایجاد لایه های افکت های non- destructive  استفاده کرد که می تواند به […]

بررسی لوگوهای نئون

لوگوهای نئونی به خاطر شباهتشان به آرم های امروزی رایج تر هستند و حتی از زمان خودشان دارای محبوبیت بیشتر بین طراحان و شرکت ها کسب کرده اند. با این حال، آنها از حالت قدیمی خود خارج شدند و به سبک امروزی تر نزدیک شده اند. ما بر این باوریم که به خاطر تاریخچه ای […]

خلق اثر هنری انتزاعی با ایلاستریتور

ایلاستریتور یک ابزار عالی برای خلق هنر انتزاعی با خطوط و اشکال پایه ای، می باشد. در آموزش امروز نحوه ی ایجاد نوارهای هندسی با  Art Brush خواهیم داشت.

طراحی لوگو در تبریز

لوگوی شما چهره برند شماست. فرض کنید هر آنچه برای رقم زدن یک کسب‌وکار موفق لازم بوده را آماده کرده‌اید. محصولات و خدمات مناسبی را تدارک دیده‌اید، کارکنان خوبی را استخدام کرده‌اید و در بازار مشغول به فعالیت هستید، اما چهره‌ای بصری برای کسب‌وکارتان ترسیم نکرده‌اید؛ در این صورت، چگونه خواهید توانست خودتان را به […]

مطالعه موردی طراحی لوگو – نایک (Swoosh مشهور)

در دنیای خلاق طراحی، Nike Swoosh بدون شک یک لوگو برند درخشان با یک پیام ساده و واضح است. مفهوم پشت Swoosh متفکرانه است – ظرافت در سادگی نهفته است. تقریبا نیم قرن پیش از آن در سال ۱۹۷۱، یک دانشجوی دختر دانشگاه کارولین دیویدسون، دانشگاه ایالتی پورتلند، با طراحی لوگو در سطح جهانی، Nike […]

guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...