روش های خلق نشانه (بخش دوم)

روش های خلق نشانه (بخش دوم)

همانطور که در بخش اول این مقاله گفته شد طراحی یک نشانه خلاقانه و پرمفهوم فراتر از آن است که می دانید. گاهی طراح برای درک کامل برند و نمایش بصری آن و یا حتی طراحی لوگو، طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی اسم، طراحی نشان تجاری و طراحی آیکون اختصاصی به ساعت ها، روز ، هفته ها و حتی ماه ها تحقیق نیاز دارد. و به این مورد نیز اشاره شد که خلق نشانه ها در شرکت های طراحی لوگو و طراحی آرم و زیر نظر طراحان و با تعرفه طراحی لوگوی مشخص اتفاق می افتد به این صورت که در ابتدا قیمت لوگو به صورت لیست قیمت لوگو ارائه می شود. همچنین گفته شد که برای خلق نشانه ها روش های بسیار زیادی وجود دارد که در مقاله روش های خلق نشانه (بخش اول) به 2 مورد از این روش ها اشاره شد. در این مقاله ” روش های خلق نشانه (بخش دوم)” نیز می خواهیم شما را با 2 مورد دیگر از روش های خلق نشانه آشنا کنیم.

3) به نشانه ی خود معنی دهید

برای معنا بخشیدن به نشانه ، بیایید برخی از نکات و پیشنهادات را عمیق تر بررسی کنیم. قبل از خلق نشانه ی  به نکات زیر توجه کنید:

  • چه چیزی کسب و کار شما را از سایر رقبا متفاوت می کند؟
  • ارزشهای غالب کسب و کار شما چیست؟
  • وقتی به برند خود فکر می کنید چه کلماتی به ذهن شما خطور می کند؟
  • درباره عواطف و احساسات مرتبط فکر کنید ، می خواهیدچه حسی به مصرف کنندگان القا کنید؟
  • اگر مجبور باشید کسب و کار خود را با تصاویر و رنگ ارائه دهید ، چگونه آن را ارائه می دهید؟ این ممکن است عجیب به نظر برسد ، اما ساده فکر کنید و سعی کنید یک رویکرد حداقلی را در پیش بگیرید ، ما باید همه عناصر اضافی را حذف کنیم و سعی کنیم از نظر بصری به یک شکل اساسی و ساده برسیم. این بعد جدیدی به طراحی نشانه در کسب و کار شما می بخشد.
  • به این فکر کنید که نشانه چگونه نمایش داده می شود ، در کجا نمایش داده می شود؟ روی چه چیزی نمایش داده می شود؟ به تمام رسانه هایی که از آن استفاده می شود مانند سیستم عامل های آنلاین و فیزیکی، برنامه های کاربردی ( اپلیکیشن) در دنیای واقعی را بررسی کنید.

هنگامی که هدف خود را به سرانجام رساندید و احساس کردید مفهوم نشانه نهایی برای برند مناسب است ، نحوه ی  ارائه ی نشانه و دلیل طراحی آن به این شکل را یاد بگیرید. به آن یک داستان درست و معتبر ارائه دهید تا نشانه مذکور  به معنای داستان برند مربوط باشد.

روش های خلق نشانه ( بخش دوم)

در طراحی نشانه از انجام موارد زیر  اجتناب کنید:

  • اگر دیدید همه افراد سمت یک چیز مشخص می روند، وارد این مسابقه بیهوده نشوید. راه مخصوص خودتان را بروید
  • از استفاده از نشانه های آماده خودداری کنید چون هیچ ارزشی ندارند چرا که برای خلق نشانه های دیگر نیز از آنها استفاده  می شود‌. بنابراین هیچ چیز منحصر به فردی در این جریان وجود ندارد ، هیچ تحقیقی صورت نگرفته و هیچ عنصر انسانی در طراحی آن دخالت نداشته ، و از طراحی خلاقانه به دور است و تنها یک زباله ی نامفهوم به شمار می رود.
  • گر می خواهید یک نشانه منحصر به فرد داشته باشید با یک طراح حرفه ای لوگو همکاری داشته باشید تا به صحبت های شما گوش فرا دهد ، درباره برند شما تحقیق کند و مفاهیم منحصر به فردی را که برای برند شما خلاقانه و معنی دار هستند ، طراحی کند.
  • نشانه را با جزئیات زیادی طراحی نکنید چرا که لازم نیست نشانه توضیح دهد که کسب و کار دقیقا چه کاری انجام می دهد! همیشه به یاد داشته باشید سادگی یک اصل مهم در طراحی نشانه است!

روش های خلق نشانه( بخش دوم)

4) هرگز به ایده های اولیه تان برنگردید.

من کاملا مطمئن هستم که این اتفاق برای برخی از طراحان در مرحله ایده پردازی  رخ داده است. فرض کنید شما در حال طراحی مفهوم نشانه هستید و پس از چندین تلاش برای حرکت و تغییر ، به نظر می رسد که نتیجه خوب و مطلوبی که انتظار داشتید حاصل نشده است، بنابراین از ادامه طراحی آن ایده منصرف خواهید شد و هرگز به آن ایده برنخواهید گشت. این یک امر طبیعی  در روند طراحی است و برای همه ما در کل روند طراحی اتفاق می افتد و شما باید خود را آموزش دهید تا هنگام بروز، این مسئله را بپذیرید.

به عنوان یک طراح ، شما هرگز به ایده های اولیه که در ابتدا در مراحل طراحی شروع کرده اید بر نخواهید گشت. بسیار نادر است که ایده اول بهترین ایده باشد ، ایده ها اصولا با گذشت زمان توسعه و بهبود می یابند.  به یاد داشته باشید که ایده های آزمایشی در نهایت به کمال خواهند رسید! پذیرفتن این واقعیت مهم است که در ابتدا برخی از ایده ها کارایی آنچنانی ندارند و این ایده ها باید بیشتر مورد بررسی قرار گیرند تا زمانی که به ایده ای خاص ، منحصر به فرد و مناسب برسید. هرگز کاوش را متوقف نکنید تا زمانی که جرقه ی بهترین ایده در ذهنتان زده شود!

همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد روش های زیادی برای خلق نشانه وجود دارد که ما در این مقاله 2 روش را با شما درمیان گذاشتیم جهت اطلاع از مابقی روش ها در مقاله بعدی ” روش های خلق نشانه (بخش سوم)” با ما همراه باشید.

روش های خلق نشانه

|
0
| 72

بایدها و نبایدها استفاده از گرادیان در طراحی لوگو

طراحی مسطح برای بسیاری آرم ها در این روزها گشترس یافته است، اما لزوما به این معنی نیست که طراحی گرادیانی برای همیشه کنار رفته است. این بدان معنی است که بسیاری می توانند استفاده از گرادیان را در طراحی آرم ها بیشتر از آنچه استفاده می شوند، استفاده کنند. این روش می تواند به خوبی انجام […]

۵ دلیل که شما باید یک لوگو داشته باشید

حتی اگر نام برند در طرح آن‌ ادغام نشده باشد، احتمالاً حداقل ۹۹٫۹۹% از مردم روی کره زمین می‌توانند نام برند را تشخیص دهند و آن را مشخص کنند؛ اما اگر به رسمیت شناختن جهانی و سلطه جهانی در صنعتتان برای شما خوب نیست، چند دلیل دیگر هم وجود دارد: یک لوگو به این دلیل […]

سیر تکامل طراحی لوگو (قرن نوزدهم)

دنیای لوگوها دنیای پیچیده ای است و این پیچیده گی ها در طول سالیان دراز تکامل یافته. چیزی که امروزه به عنوان طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی اسم، طراحی نشان تجاری و طراحی آیکون اختصاصی می شناسیم و یا شرکت های طراحی لوگو و طراحی آرم که به […]

لوگو حرف — نمادهای مبتنی بر حروف

  نمادهای مفهومی، نمادهای تصویری و نمادهای مبتنی بر حروف ما قصد نداریم مرزی دقیق میان نشانه تصویری، یعنی نمادی از یک ایده که کمابیش واقع‌گرایانه بیان شده یا تا آنجا که ممکن است به طبیعت موضوع یا شی‌ء مورد نظر نزدیک باشد، از یک سو و نشانه‌ای که چه به‌طور انتزاعی و چه به‌طور […]

خلاقیت و معنا در نشانه چه مفهومی دارد؟

بسیاری از افراد تصور می کنند طراحی نشانه کاری بسیار آسان است، از نظر آنها قرار دادن یک آیکون و نماد در کنار نام تجاری که با یک قلم مسخره تایپ شده است کاری آسان است. اما طراحی یک نشانه خلاقانه و پرمفهوم فراتر از آن است. گاهی طراح برای درک کامل برند و نمایش […]

لوگو حرف C

  حرف C حرف C محصولی از الفبای لاتین است. این حرف در فاصله اولین و دومین جنگ *کارتاژی وارد الفبای لاتین شد، به همین دلیل این حرف در بسیاری از الفباهای کهن وجود ندارد. حرف C مصری که اولین بار به شکلی خوابیده بر روی پهلو دیده شده است، بر طبق الگوی کوهان شتر […]

whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...