روش های خلق نشانه (بخش سوم)

روش های خلق نشانه (بخش سوم) ادامه بخش اول و بخش دوم این مقاله می باشد که گفته شد طراحی یک نشانه خلاقانه و پرمفهوم فراتر از آن است که میدانید. گاهی طراح برای درک کامل برند و نمایش بصری آن و یا حتی طراحی لوگو، طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی اسم، طراحی نشان تجاری و طراحی آیکون اختصاصی به ساعت ها، روزها ، هفته ها و حتی ماه ها تحقیق نیاز دارد. و به این مورد نیز اشاره شد که خلق نشانه ها در شرکت های طراحی لوگو و طراحی آرم و زیر نظر طراحان و با تعرفه طراحی لوگوی مشخص اتفاق می افتد.

به این صورت که در ابتدا قیمت لوگو به صورت لیست قیمت لوگو ارائه می شود. همچنین گفته شد که برای خلق نشانه ها روش های بسیار زیادی وجود دارد، که در دو بخش قبلی مقاله 4 مورد از این روش ها توضیح داده شد در این مقاله” روش های خلق نشانه (بخش سوم) ” 4 مورد جدید از این روش ها را یاد خواهید گرفت. پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

5) نیاز لوگو را بسنجید

سوال اصلی این است که “آیا واقعاً به آرم نیاز دارید؟” این سوال یکی از مهمترین سوالاتی است که شما باید قبل از شروع طراحی نشانه به آن پاسخ دهید. چرا؟ زیرا اگر یک برند در تلاش است تا برجسته و تأثیرگذار باشد ، دراین صورت طراحی جدید نشانه پاسخگوی این امر نیست.

برخی از برندها ممکن است به اندازه کافی قدرتمند باشند تا بتوانند موقعیت خوبی در بازار کسب کنند، دراین صورت نشانه این برند فقط به یک تغییر جزیی برای ساده سازی در قسمتی از آن نیاز دارد ،  و  طراحی مجدد  نمی تواند پاسخگو دهد.

برخی از برندها فکر می کنند که در واقع به  لوگوی جدید نیاز ندارند و این عاملی است که مانع از ایجاد برند و باعث بروز مشکلات می شود. شرکتی را در نظر بگیرید که نشانه ی خوبی دارد ولی دسترسی به وب سایتی که از طریق آن محصولات خود را به فروش می رساند، برای مشتریانش دشوار است و تجربه کاربر باعث از دست رفتن فروش می شود. ممکن است در فرآیند خرید،  مشتریان تجربه بدی داشته باشند و دراین صورت نیاز به  تغییر بخشی از نشانه یا تغییر کامل آن بیش از بیش بروز کند زیرا این امر بر تجربه مشتری تأثیر می گذارد. بنابراین مهم است که سعی کنید نیاز به یک نشانه و هدف آن را درک کنید.

6) نظرات مهم است

قبل از تصمیم نهایی ، قبل از اینکه متعهد شوید که نشانه ی خود را ارائه کنید ، از دوستان ، خانواده یا حتی همکاران کار خود نظر بگیرید زیرا این نظرات گاهی اوقات می تواند در آخرین لحظات تصمیم گیری به شما کمک کند. از ایده ها و تخیل و نظرات کلی دیگران استقبال کنید چرا که می تواند به شما کمک کند تا لوگو مناسب طراحی کنید . شعار ایده های بیشتر ، خلاقیت بیشتر، همیشه مفید خواهد بود

پس از تجزیه و تحلیل و آزمایش تمام جنبه هایی که به شما کمک می کند طراحی لوگو خود را ارائه دهید ، وقت آن است که بر روی سایر موارد و جنبه های برند  و کسب و کار کار کنید.

روش های خلق نشانه

ممکن است این مسئله ساده به نظر برسد اما اکثر برندها و کسب و کارها به دلیل اینکه به مشتریان یا رقبای خود گوش نمی دهند، شکست می خورند. و بسیار مهم است که بدانید رقبا و مشتریان چه می گویند بنابراین به آنها گوش فرا دهید. بسیاری از  برندها و کسب و کارها از وب استفاده نمی کنند و منظور از نداشتن وب،  نداشتن وب سایت نیست! شما باید از رسانه های اجتماعی استفاده کنید که به آنها “استماع اجتماعی” نیز می گویند تا از آنچه در اطراف شماست آگاه باشید و این یک روند مداوم برای یادگیری مهارت استماع اجتماعی و پیگیری مطالب گفته شده است. این تمرین پاسخ های مقدماتی را در اختیار شما قرار می دهد تا به شما در پرورش و ایجاد تجربیات مثبت و مداوم کمک کند.

7) نمایش فردیت

پشت هویت برند پنهان نشوید. شما باید در صورت امکان برند خود را سفارشی کنید ، شما می توانید کار خود را با استفاده از جمع آوری داده های مشتری که به ایجاد تجارب شخصی در خدمات مشتری و تعاملات محصول کمک می کند ، آغاز کنید.

با شخصی سازی برند مصرف کنندگان خود را متعجب کنید. رفتار تک تک مخاطبان خود را بررسی کرده و کاملاً  آن را درک کنید ، از آنها بخواهید درباره نحوه استفاده از محصولات و خدماتتتان بازخورد ارسال کنند. از این طریق می توانید یاد بگیرید که چگونه محصولات و خدمات خود را به روشی شخصی تر در اختیار آنها قرار دهید. با  ترکیبی از شخصی سازی و سفارشی سازی برند خود می توانید از ماهیت محدود محصولات و خدمات خود تجلیل کنید چرا که آنها می توانند در کنار هم جادوگری کنند.

8) در تجارت شفاف باشید

صادق بودن همیشه بهترین راه برای به نمایش گذاشتن شفافیت برند شماست و این امر باعث خواهد شد تا مشتریان بلافاصله به شما و تجارت شما نسبت به رقبا اعتماد کنند. به تجارت خود متعهد باشید و انتظار هیچ گونه چرخشی نداشته باشید ، به خود اعتماد کنید آنگاه به مرور زمان مشتریان نیز به شما و تجارت شما اعتماد خواهند کرد.

همانطور که گفته شد طراحی یک نشانه خلاقانه و پرمفهوم فراتر از آن است که میدانید. خلق نشانه روش هایی دارد که ما در دو بخش قبلی و این مقاله یعنی “روش های خلق نشانه (بخش سوم)” در مورد آن صحبت کرده ایم. در مقاله بعدی 2 روش نهایی خلق نشانه را توضیح خواهیم داد.

|
0
| 79

مطالعه موردی طراحی لوگو آرسنال

مطالعه موردی طراحی لوگو | آرسنال – لوگو جدید آرسنال ترکیبی از نسخه مدرن و اولین نسخه از سال ۱۸۸۸ بود – استودیو گرافیک مونس خواه

سیر تکامل طراحی لوگو بین سال‌های ۱۸۸۰ تا ۱۹۱۰ — هنر و صنایع‌دستی

  روزهای هنرهای تزئینی و زیبا این جنبش بین‌المللی، با استفاده از عناصر تزیینی به‌صورت اشکال ساده در سبک قرون‌وسطایی، رمانتیک و سبک‌های عامیانه تزئین با بافت‌های پیچیده و برجسته‌سازی حروف اول کلمات، تعریفی نو از طراحی لوگو ارائه کرد. این حرکت به‌عنوان پلی بین ارزش‌های دوره ویکتوریا سنتی و جنبش مدرن عمل می‌کند. یکی […]

مطالعه موردی طراحی لوگو | جگوار

معنی و تاریخچه لوگو جگوار جگوار در سال ۱۹۲۲ به عنوان کمپانی Swallow Sidecar تاسیس شد و اولین وسایل نقلیه تولید شده توسط کارآفرینان بریتانیا نشان SS را بر روی کاپوت خودرو ها گذاشتند. “جگوار” به نام شرکت در سال ۱۹۳۵ اضافه شد. قبل از پایان جنگ در سال ۱۹۴۵ بخش “SS” از لوگو به دلایل […]

روش های خلق نشانه (بخش چهارم)

روش های خلق نشانه (بخش چهارم) آخرین بخش مجموعه مقالات خلق نشانه می باشد. همانطور که در بخش اول، بخش دوم و بخش سوم این مقاله گفته شد طراحی یک نشانه خلاقانه و پرمفهوم فراتر از آن است که میدانید. گاهی طراح برای درک کامل برند و نمایش بصری آن و یا حتی طراحی لوگو، […]

لوگو حرف — نمادهای مبتنی بر حروف

  نمادهای مفهومی، نمادهای تصویری و نمادهای مبتنی بر حروف ما قصد نداریم مرزی دقیق میان نشانه تصویری، یعنی نمادی از یک ایده که کمابیش واقع‌گرایانه بیان شده یا تا آنجا که ممکن است به طبیعت موضوع یا شی‌ء مورد نظر نزدیک باشد، از یک سو و نشانه‌ای که چه به‌طور انتزاعی و چه به‌طور […]

خلاقیت و معنا در نشانه چه مفهومی دارد؟

بسیاری از افراد تصور می کنند طراحی نشانه کاری بسیار آسان است، از نظر آنها قرار دادن یک آیکون و نماد در کنار نام تجاری که با یک قلم مسخره تایپ شده است کاری آسان است. اما طراحی یک نشانه خلاقانه و پرمفهوم فراتر از آن است. گاهی طراح برای درک کامل برند و نمایش […]

whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...