روند طراحی لوگوی موزه‌های معروف جهانی

 

روند طراحی لوگوی موزه‌ها

چندی پیش، موزه هنر متروپولیتن (the Metropolitan Museum of Art) لوگوی خود را تغییر داد.

موزه هنر متروپولیتن استودیو طزاحی و گرافیک مونس خواه

تغییر لوگوی موزه هنر متروپولیتن باعث شد که به کار جذاب و هیجان انگیز  بررسی و تجزیه و تحلیل لوگوی موزه ها بپردازیم.

لوگوی موزه ویکتوریا و آلبرت (The Victoria and Albert Museum) را مبنای شروع بررسی خود قرار دادیم که یکی از بهترین لوگوهای تمام اعصار است.

لوگوی موزه ویکتوریا و آلبرت استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

تلفظ این لوگو  ‘vanda’ می باشد و لوگو مخفف نام موزه است که شامل دو حرف می باشد و این دو حرف در امتداد یک خط موب به هم می پیوندند. این دو حرف به طور هم‌زمان نمادی از تاثیر هر دو بخش، یعنی ویکتوریا و آلبرت است.

جداسازی حروف

لوگوی موزه هنرهای کاربردی و علوم (Museum of Applied Arts and Sciences) با جداسازی حروف از هم ایجاد شده است. امپراتور کسی است نابودکننده ی وجود MAAS  است.

جداسازی حروف استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

دو حرف موجود در لوگو، توسط یک خط مورب از وسط قطع شده اند.

لوگوی موزه بزرگ در سیدنی، یعنی موزه استرالیا (The Australian Museum) مورد بررسی قرار می دهیم.

لوگوی موزه استرالیا استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

در این لوگو A و M متصل و هم‌شکل هستند و از رنگ نارنجی روشن و تیره استفتده کرده اند. اگر کسی کوررنگی نارنجی داشته باشد، حتی نمی‌تواند آن‌ها را از هم تفکیک کند.

لوگوی دیگری در استرالیا یعنی موزه ویکتوریا (Museum Victoria) را ببرسی می کنیم:

موزه ویکتوریا استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

این لوگو به رنگ رنگ طراحی شده است و نه تنها خطوط مورب موجود در لوگو به هم می‌رسند، بلکه هم‌پوشانی هم دارند! حتی خطوط مورب در پس‌زمینه لوگو هم به چشم میخورد!

خطوط متقاطع

شروع به بررسی لوگوی موزه ملی شهر ورشو می کنیم.

خطوط متقاطع استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

همانطور که مشاهده میکنید در این لوگو حروف مشخصی وجود ندارد.شرکتی که کار طراحی را برای موزه ملی شهر ورشو انجام داده است بطو‌ر کامل خطوز را برداشته است و به این نکته نیز اشاره کرده است که اگر این لوگو را تا بی نهایت رسم کنیم چه اتفاقی می‌افتد:

روش طراحی استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

حتی لوگوی موزه ملی جنگ دوم جهانی (National WWII Museum) نیز همین روند را ادامه داده است.

لوگوی موزه ملی جنگ دوم جهانی استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

در این قسمت به بررسی لوگوی موزه ویتنی (WHITNEY) می پردازیم! نام کامل ویتنی،موزه هنر آمریکا است. (the Whitney Museum of American Art). در ابتدا اینگونه به نظر می‌رسد که آن‌ها به دلیل وجود حرف W در نام خود لوگوی خود را به این صورت طراحی کرده اند. اما اگر دقیق‌تر نگاه کنید، آن‌ها برای جلوگیری از تکرار خطوط مورب حروف نام کامل خود (WMAA)، یک ایده ی بسیار نابی را پیاده سازی کرده اند.

لوگوی موزه ویتنی استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

حروف موازی

این ترفند ما را به یاد لوگوی موزه هنر متروپولیتن است (the Metropolitan Museum of Art) می اندازد،که این روزها به نام مت شناخته می‌شود. اعضای کلوب طرفداران هنرهای رزمی ترکیبی اگر نام MMA (مخفف هنرهای رزمی ترکیبی) را بعنوان مخفف نام موزه ببیند اعتراض می کنند.پس طراح نمیتوانند از این نام استفاده کند. پس نتیجه میگیریم در موقع طراحی یک لوگو باید به مخفف ها دقت کنیم.

موزه هنر متروپولیتن استودیو طزاحی و گرافیک مونس خواه

در لوگوی موزه ارمنیان آمریکایی (Armenian American Museum) از تکنیک خط مورب متقاطع به شکل سه‌بعدی بهره گرفته اند:

حروف موازی استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

خطوط منحنی

مرکز هنرهای موری (The Mori Arts Center) از مجموعه ای خطوط منحنی برای طراحی لوگوی خود استفاده کرده است:

خطوط منحنی استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

در لوگوی شبکه موزه های آسیا – اروپا (Asia — Europe Museum Network)  تلاش شده است تا با یک چرخش ۹۰ درجه خطوط مورب خود را بپوشاند:

شبکه موزه های آسیا - اروپا استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

هماهنگی جهانی

چه چیزی می تواند دلیل طراحی لوگوی موزه ها به این شکل باشد؟

موزه آمریکا استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

شاید  «هفته موزه» (Museum Week)  مسئول این توطئه باشد؟

هفته موزه استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

شاید هم چنین توطئه ای زیر سر دارنده مهمترین لوگوی خط مورب دنیا که یک سازمان بین المللی است باشد: یک سازمان بین‌المللی بر می آید که مهم‌ترین لوگوی خط مورب دنیا را دارد:

لوگوی تک چشم استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

ما باید تلاش کنیم و طراحی چنین لوگوهایی را تا  تحت کنترل بگیریم. نام این موزه چنین است:
یک طرح اولیه برای Worldwide Art Museum Name And Visual Identity Nomenclature Merging Awareness Association یعنی انجمن جهانی آگاهی‌بخشی در مورد ادغام فرهنگ اختصارات هویت های نامگذاری و دیداری موزه‌های هنر سراسر جهان یا به اختصار (WAMNAVINMAA) طراحی شده است که در تصویر زیر می توانید بررسی کنید:

طرح اولیه موزه استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

روندهای طراحی در مراکز علمی

ما کمر همت بستیم و شروع به تحقیق در مورد لوگو مراکز علمی کرده‌ایم و به محض درک  اشتراکات بین لوگوها، توطئه آن‌ها برملا خواهد شد.

روند طراحی مراکز علمی استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه

|
+1
| 490

تاریخچه طراحی لوگو برندهای مشهور — بخش چهارم

  لِگو همانند برخی از لوگو های شرکت های دیگر، لوگوی لگو با یک متن ساده و بدون طراحی خاص شروع شد. کلمات خالی به صورت کلاسیک طراحی شده بود. لوگو به تدریج به سمت یک شکل با پس زمینه قرمز حرکت می کند و نتیجه نهایی فونت های سفید در مقابل یک پس زمینه […]

تاریخچه طراحی لوگو برندهای مشهور — بخش پنجم

  میتسوبیشی لوگوی اول میتسوبیشی، ترکیبی از کوه‌های دوقلوی ژاپنی بود که در سال ۱۸۷۵ طراحی شد. لوگو با افزایش ضخامت هر یک از سه الماس منفرد در سال ۱۹۶۴ تقویت شد. آخرین بروزرسانی لوگو، میتسوبیشی در لوگوی خود نام تجاری‌اش را نیز وارد کرد.     MGM MGM یک راه خلاقانه برای فریب دادن […]

مطالعه موردی طراحی لوگو پژو

سیر تحول ، تاریخچه و مفهوم لوگوی Peugeot نشانه پژو یکی از برجسته ترین و برجسته ترین آرم ها در تاریخ خودرو در جهان است. اگر برای این نشان نبود، این شرکت هرگز نمیتوانست به بالاترین سطح برسد و یکی از معتبرترین تولیدکنندگان خودرو در سراسر جهان شود. کرم برند دارای یک تاریخ بسیار غنی است. […]

۵۰ نکته حرفه ای در مورد طراحی لوگو – سری اول

پل راند در کتاب Design Form & Chaos میگوید : لوگو ابزاری برای طراحی غرور است و باید به بهترین شکل ممکن نشان داده شود. اگر در روابط کسب و کار تصاویر پادشاه باشد، ماهیت این تصویر لوگوست و این مورد همانند جواهرات موجود در تاج پادشاهی عمل می‌کند.   بدانید لوگو چیست اول از […]

۵۰ نکته حرفه ای در مورد طراحی لوگو – سری هشتم

برخی از اوقات برای اینکه طراحی خوب و قابل قبولی داشته باشید باید طراحی خود را با چشم اصلاح نمایید. این موضوع در طراحی تایپوگرافی رایج است اما در طراحی لوگو نیز اعمال می‌شود. اصلاحات چشمی را درک کنید اگرچه ما یکی از طرفداران گریدها و خطوط راهنماها هستیم اما برخی از اوقات نمی‌توان به […]

مطالعه موردی طراحی لوگو | کوکا کولا و پپسی

[vc_row][vc_column][vc_empty_space height=”20px”][vc_column_text]”جنگ های مشروبات گاز دار” برای بیش از ۱۰۰ سال بوده و استدلال “کوکا کولا بهتر از پپسی است” یا بالعکس، از قدیم الزمان بوده است. مردم پالت های مختلفی دارند و مانند چیزهای مختلف، این استدلال هرگز حل نمی شود. چیزی که عیان است ، چرا کوکا کولا به طور پیوسته ، پپسی […]

whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...