۱۰ مورد از روند لوگوها در سال ۲۰۱۹

10 مورد از روند لوگوها در سال 2019

سال نو به معنای شروع تازه، فرصت های بیشتر و مهمتر از همه روند تغییر لوگو است. ما از برخی طراحان گرافیک از سراسر جهان پرسش هایی کرده ایم و با طراحان داخلی خود مورد بررسی قرار داده ایم تا پیش بینی کنیم که بزرگترین روند لوگوها در سال ۲۰۱۹ چگونه می تواند باشد.

در حالی که یک لوگو چهره یک شرکت است، این بدان معنا نیست که باید برای همیشه ابدی باقی بماند. در واقع، نه تنها ۵۰۰ شرکت از نظر روانشناسی رنگ برای افزایش کارآیی آرم خود استفاده می کنند، بلکه آرم های قدرتمند مانند اپل، گوگل، اینستاگرام و کوکا کولا همگی به روز رسانی خود را به منظور سازگاری با زمان انجام می دهند. آنها لوگو خود را بازسازی میکنند و این چیزی است که نام تجاری شما باید در سال جدید توجه مخاطب خود را جلب کند.

آیا کسب و کار خود را برای مدت طولانی یا برای زمان محدود راه اندازی کرده اید؟! به منظور طراحی لوگو الان لبه ها را برش داده و به عنوان نگه داشتن آرم در ذهن افراد استفاده می کنند و این کار می تواند به شما کمک کند. در زیر به ۱۰ روندی که ما پیش بینی می کنیم در سال ۲۰۱۹ محبوب خواهد شد می پردازیم.

لوگوهای نیمه تخت

روند لوگوها در سال ۲۰۱۹
روند لوگوها در سال ۲۰۱۹

یکی از راه های کنار گذاشتن رقیبان این است که لوگوی خود را به سه بعدی تبدیل کنید. در این سال، مشاهده خواهید کرد آرم ها بنا به دلیل لوگوهای نیمه تخت از صفحه ی شرکت ها حذف خواهد شد. علت محبوبیت آرم های نیمه تخت به این دلیل است که این نوع آرم ها به ویژه برای شرکت های آنلاین علمکردی بهتری داشته است.

طراحان این زیبایی را با استفاده از رنگ های گرادیان برای ایجاد یک سایه، همراه با استفاده هوشمندانه از زاویه ایجاد می کنند. بخشی از موفقیت این نوع طراحی، به ویژه در حوزه فناوری، این است که نشان می دهد که نام تجاری شما مدرن، به روز و سازگار با سرعت است.

لوگوهای گرادیانی (بیشتر مطالعه کنید)

روند لوگوها در سال ۲۰۱۹
روند لوگوها در سال ۲۰۱۹

ما پیش بینی می کنیم که استفاده از گرادیان ها در سال ۲۰۱۹ به یک روند عظیم مبدل شود. در حالی که Instagram این نوع سبک را برای آخرین نسخه خود در سال ۲۰۱۶ برگزید، از آن زمان تنها توانست به رشد خود ادامه دهد. با ترکیب رنگ ها، طراحان گرافیک قادر به انتخاب پالت رنگی وسیع تر و ایجاد چیزی منحصر به فرد و تازه می کنند.

گرادیان ها اغلب برای ایجاد اظهارات جسورانه استفاده می شوند و طراحان از رنگ های روشن برای ایجاد احساسات استفاده می کنند. برای نقاط همجوار، رنگ های شیب دار به راحتی به GIF های متحرک تبدیل می شوند و فیلم هایی که برای بازاریابی لوگوی خود در حوزه دیجیتال هستند، سازگار و مناسب است.

نکته: هنگام انتخاب یک پالت رنگ، شیب رنگها را به طور تصادفی انتخاب نکنید. در عوض، رنگهایی را انتخاب کنید که روی چرخ رنگی نزدیک بهم هستند. به این ترتیب آنها می توانند یکپارچه باشند. در زیر یک مثال زده شده است.

روند لوگوها در سال ۲۰۱۹
روند لوگوها در سال ۲۰۱۹

الهام گرفتن از لوگوهای دهه ۸۰

به طور مداوم، یک باور معمول وجود دارد که اگر یک بار چیزی قدیمی شده است باید آن را دوباره به حالت جدید درآورد، و همان را می توان برای روند طراحی گفت. بسیار شبیه به مو و شانه پد بزرگ که در دهه ۸۰ وجود داشت، طراحی گرافیک نیز در این در رنگ های جسورانه، الگوهای قابل توجه و اعتقاد راسخ در حداکثرگرایی تشکیل شده بود البته در سال ۲۰۱۹ به حالت جدید برگشت.

Lilli Collingwood ، مشاور خلاق از Social Cut معتقد است که دهه ۸۰ در حال حاضر یک لحظه بزرگ در دنیای طراحی ایجاد کرد است: “من فکر می کنم که ما در طول سال های دهه ۸۰ بازسازی طراحی داشته ایم که در سال های اخیر بازنگری نشده است، بنابراین ممکن است در سال ۲۰۱۹ دوباره این بازسازی لوگو برگردد.”

لوگوی جعبه متنی

دشوار است که یک جعبه متن را به عنوان یک روند طراحی پررونق در نظر بگیریم. عمدتا به این دلیل که آنها لزوما یک ایده جدید نیستند. با این حال، Cat Van der Werff، طراح داخلی شرکت Canva توضیح می دهد که چگونه این روند می تواند همه کاره باشد و چرا مردم این روند را در سال ۲۰۱۹ پذیرفته اند. “جعبه متن اجازه استفاده زیادی از تصاویر را می دهد. این همچنین به این معنی است که رنگ جعبه را می توان تغییر داد و کمی یکپارچه سازی تعامل با سیستم ایجاد کرد. “

لوگو های 2019
لوگو های 2019

از مثال های بالا، قابل فهم است که چگونه جعبه های متن به عنوان مرزهای اطراف حروف، فونت و نام کسب و کار اجازه تبدیل شدن به برجسته ترین حالت در برابر هر نوع پس زمینه ای دارد. در این حالت مرز متن را با هم به اشتراک می گذارند که باعث می شود از انواع مختلف فونت ها در یک لوگو استفاده شود.

اشکل هندسی لوگو

در طراحی گرافیک، اشکال ارتباط معانی مختلف باهم دارند. به عنوان مثال، لبه های منحنی و مستمر، سهولت و آرامش را در بر می گیرد، در حالی که اشکال هندسی (فکر می کنید دایره ها، مربع ها و مثلث ها) ارتباط ساختار، سازمان و کارایی را دارد. هر کدامیک برای هر کسب و کار، ویژگی های مثبت برای ذهن افراد مختلف دارند.

سعی کنید شکل اشکال هندسی را به یک قالب مینیمالیستی تبدیل کنید تا آرم مدرن و براق داشته باشید که در بسیاری از انواع مختلف رسانه قابل تشخیص است.

لوگوهای نئون (بیشتر مطالعه کنید)

شاید با توجه به جذابیت خاص این لوگوها، طراح گرافیک آزادکار، سونی نیروانا معتقد است که لوگوهای نئون در حال ایجاد رنسانس هستند. همچنین می توان به این واقعیت اشاره کرد که قدمت ۸۰ سالگی آنها نیز در این سال محبوب خواهد بود و رنگ های نئون در این روند گره خورده باشد.

لوگوی مک دونالد
لوگوی مک دونالد

این که آیا شما در واقع انتخاب آرم خود را به لوگوی نئون ۳D (مانند برند معروف طلای مک دونالد) می دهید یا تصمیم به نگه داشتن لوگو خود در درجه اول برای چاپ و دیجیتال بودن نئون که یک راه موثر به دلیل بیان فونت و پالت رنگ است می کنید. سونی میگوید: “نئون، این روند بعدی در طراحی در سال ۲۰۱۹ خواهد بود. هر کسی که دوست داشته باشد می تواند از طراوت و ظرافت نئون به جهت نگاه کردن افراد استفاده کند.

لوگوی تک تصویری

Instagram، Dropbox، Pepsi، Apple و Target یک چیز مشترک دارند (البته مارک های معروف بین المللی هم هستند) . واقعیت این است که آنها از یک تصویر واحد به عنوان لوگوی خود استفاده می کنند. در حالی که این ممکن است به نظر یک انتخاب مخاطره آمیز باشد، ممکن است مردم بپرسند: نام تجاری آنها چیست؟ با آگاهی از بازاریابی و برند کافیست به این نتیجه برسیم، که یک لوگوی تک تصویر توانایی استفاده از کلمات را موثرتر می کند.

به خصوص با توجه به مقالات Forbes، بیش از نیمی از جهان دانشجویان بصری هستند. به گفته جیمز ساتون، مالک و طراح در STUDIO LDN، این نوع از آرم ها نیز به دلیل مصرف کنندگان مشخص استفاده شده اند: “یک عکس می گوید هزار کلمه برای مخاطبان همیشه در حال ظهور است. علامت های تجاری تنها دو یا سه ثانیه برای نشان دادن برتری به مصرف کننده ی هوشمند و آگاه امروز وجود دارد. “

لوگوهای کشیده شده با دست

لوگوهای 2019
لوگوهای 2019

Andy Kahle از AndyK Design معتقد است در جهان طراحی گرافیک بسیار دیجیتالی و تقویت شده است. این بدان معنی است که شرکت ها با استفاده از لوگوهای سبک تر به منظور تمایز خود از دیگران درحال عقبگرد هستند و البته این شامل طرح های دست نویس است. او همچنین می گوید “اینگونه طراحی ها پررنگ و بسیار سفارشی شده، اما هنوز هم ساده و مسیر فعلی مشتریان من به جهت انتخاب هستند. این شامل استفاده ساده از رنگ ها برای خطوط دست کشیده شده است.”

آرم های دست نوشته ای برای کسب و کارهای کوچک و شرکت های خلاق به مشتری اجازه می دهد حس اعتبار خود را احساس کنند. Eddie Lobanovskiy از Unfold همچنین معتقد است که مشتریان از نگاه کردن به چیزهای شلوغ خسته می شوند. بنابراین، لوگوی دستی با مقدار زیادی از فضای سفید، پادزهر مناسبی است.

لوگوهای خطی زیبا

با الهام از مینیمالیسم، استفاده از خطوط خالص یک روند دیگر است که در سال ۲۰۱۹ تسلط خواهد یافت. خطوط زیبا به عنوان یک انتخاب مردمی انتخاب می شوند، زیرا آنها نه تنها چند منظوره بلکه همچنین به عنوان سازه های طراحی، می توانند به راحتی دستکاری و سازگاری داشته باشند. آنها بسیار شبیه به اشکال هندسی هستند، خطوط نیز می تواند به برقراری احساسات و اطلاعات بپردازد.

همانطور که در مثال های بالا دیده می شود، خطوط مستقیم باعث احساس نظم و ساختار می شوند. آنها همچنین برای ایجاد یک عنصر عمق همپوشانی دارند. در مثال دوم، خطوط منحنی برای برقراری ارتباط ایده با یک اقیانوس، که همچنین احساس آرامش و وضوح را فراهم می کند، مورد استفاده قرار گرفته است.

لوگوهای حبابی

تایپوگرافی مدرن با کمی شخصیت: چه چیزی می توانید برای لوگوی خود بخواهید؟ در حالت ایده آل برای طراحی ساده، حروف حبابدار اجازه می دهد تا مخاطبان به دیدن شخصیت از نام تجاری شما بپردازند. این نیز احساس کمی یکپارچه سازی را فراهم می کند، ارتباطی که مدت ها در اطرافتان بوده است (حتی خود شما).

حروف حبابی در اوائل دهه ۹۰ محبوبیت زیادی به دست آورده است. به طوری که فیلم های کمدی تلویزیونی مانند The Prince of Bel Air و Full House از این سبک طراحی استفاده کرده اند. طراحان پیش بینی می کنند که این حالت دوباره برای استفاده طراحی برگردد.

ترندهای طراحی لوگو در سال 2019
ترندهای طراحی لوگو در سال 2019

Lilli از Social Cut می گوید: “نوع حباب به طور معمول دیگر استفاده نمی شود، بنابراین این روند ممکن است در سال ۲۰۱۹ برای طراحانی که سعی می کنند از آن چشم پوشی کنند و منحصر به فرد باشند، حتی اگر عنوان متن قابل توجهی نداشته باشند، دوباره استفاده می شود.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *