سیر تکامل طراحی لوگو (قرن نوزدهم)

دنیای لوگوها دنیای پیچیده ای است و این پیچیده گی ها در طول سالیان دراز تکامل یافته. چیزی که امروزه به عنوان طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی اسم، طراحی نشان تجاری و طراحی آیکون اختصاصی می شناسیم و یا شرکت های طراحی لوگو و طراحی آرم که به تازگی رونق گرفته اند و سفارش طراحی لوگو دریافت می کنند، سالیان سال تلاش کرده اند تا امروزه وجودشان به اثبات برسد و اعتبار دریافت کنند. ما در ادامه می خواهیم در مورد سیر تکامل طراحی لوگو (قرن نوزدهم) اطلاعاتی ارائه دهیم.

سیر تکامل طراحی لوگو (قرن نوزدهم)

نمادهای گرافیکی و عناصری که امروز در اطراف خود شاهد هستیم، پاسخ‌های قطعی از تکنیک‌های گرافیکی متعددی است که در دو قرن اخیر مورد بررسی و اجرا قرارگرفته‌اند. تاریخچه و تکامل تکنیک‌های طراحی لوگو، از سبک‌های گل و هنری گرفته تا سبک‌های مینیمالیستی و صاف، درک کنونی ما از شکل‌ها و نمادها را شکل داده‌اند.

با مطالعه ادامه این نوشته، اهمیت لوگو در زندگی روزمره و اینکه چگونه در طول دو قرن گذشته تکامل‌یافته است را درک خواهید کرد. اگر شما تاریخچه لوگوی اپل را مسحور کننده و یا لوگوی استارباکس را مرموز می‌دانید، در این صورت این لوگو‌های مشهور، نقاط عطف مهمی را در تاریخ و تکامل لوگو نشان می‌دهند. این فلسفه طراحی مدت‌هاست به ما کمک کرده ‌است تا هزاران کلمه از سخنرانی را از طریق یک نماد بیان کنیم.

سیر تکامل لوگو ۱ استودیو مونس خواه

سال‌های ۱۸۳۷ تا ۱۹۰۱: عصر ویکتوریایی — تلاش‌های اولیه برای نمادگرایی

در عصر ویکتوریایی و سلطنت ملکه ویکتوریا در بریتانیا، هنرمندان و طراحان گرافیک متعددی به مرزهای آنچه امروز «طراحی گرافیک» می‌نامیم، وارد شدند. تلاش آن‌ها برای داشتن طرح‌بندی‌های متقارن، تزیین و دکوراسیون سنگین برای نیم‌قرن در طول تاریخ دوره ویکتوریا به‌طور فوق‌العاده‌ای مؤثر بود. شما چه تعداد لوگو‌های سبک ویکتوریایی را می‌شناسید از این جنبش هنری الهام‌ گرفته‌اند؟

سیر تکامل لوگو ۲ استودیو مونس خواه

ظهور سبک گوتیک

تاریخچه لوگو پپسی بسیار جذاب است. لوگوی پپسی که ما امروزه می‌بینیم برای اولین بار در سال ۱۸۹۸ با فونت سبک گوتیک شروع شد. در این هنگام بود که شرکت نوشیدنی براد (Brad’s Drink) به نام شرکت پپسی تغییر نام داد.

سیر تکامل لوگو ۳ استودیو مونس خواه

سبک حروف رویال

تاریخچه باشکوه دوره ویکتوریا شاهد ظهور سبک حروفی بود که جزئیات بیش‌ازحد، سایه‌ها و تزیینات به‌کاررفته را در زمینه طراحی لوگو دنبال می‌کرد.

سیر تکامل لوگو ۴ استودیو مونس خواه

نوآوری صنعتی

لوگوی Valvoline که در سال ۱۸۸۶ طراحی شده ‌است، می‌تواند اولین نمونه‌ای از آن چیزی باشد که امروزه به آن لوگوی تجاری می‌گوییم. سبک فونت ویکتوریایی با انحنای بیرونی و نقطه‌های کوچک درون آن تکمیل شده است.

سال‌های ۱۸۸۰ تا ۱۹۱۰: دوران هنر و صنایع‌دستی — روزهای هنرهای تزئینی و زیبا

این جنبش بین‌المللی، با استفاده از عناصر تزیینی به‌صورت اشکال ساده در سبک قرون‌وسطایی، رمانتیک و سبک‌های عامیانه تزئین با بافت‌های پیچیده و برجسته‌سازی حروف اول کلمات، تعریفی نو از طراحی لوگو ارائه کرد. این حرکت به‌عنوان پلی بین ارزش‌های دوره ویکتوریا سنتی و جنبش مدرن عمل می‌کند. یکی از بهترین لوگو‌ها این جنبش را بررسی می‌کنیم.

سیر تکامل لوگو ۵ استودیو مونس خواه

طرح‌های گل‌وبته در لوگوی خودرو

فورد، با الهام از این حرکت صنعت طراحی گرافیک، اولین لوگوی خود را در سال ۱۹۰۳ به معرض نمایش گذاشت. اگرچه این لوگوی با سبک هنری و صنایع‌دستی از سال ۱۹۰۳ چندین بار بازطراحی شده ‌است؛ اما هنوز هم یکی از بهترین لوگوهای جهانی اتومبیل در نظر گرفته می‌شود.

«طراحی می‌تواند هنری باشد. طراحی می‌تواند زیبایی شناسانه باشد. طراحی بسیار ساده است و به همین دلیل است که بسیار پیچیده است.»

پل رند

سال‌های ۱۸۹۰ تا ۱۹۲۰: دوران هنر نو — جدیدترین روندهای نوظهور

سبک هنر نو یک فلسفه طراحی گرافیکی محبوب است که به خاطر تصویرسازی‌های مسطح، مرزبندی شده و سبک حروف دست‌نویس مشهور است. این جنبش هنری نوظهور جدید، الهام‌بخش طراحان لوگو بود تا از طراحی اشکال و ساختارهای طبیعی در لوگوهای خود بهره بگیرند.

سیر تکامل لوگو ۶ استودیو مونس خواه

بی‌زمانی کوکاکولا

تاریخچه بی‌زمان لوگوی کوکاکولا هرگز در زمینه تحت تأثیر قرار دادن هر فردی با گرایش‌ها و سلیقه‌های متفاوت شکست نمی‌خورد. سبک حروف لوگوی کوکاکولا که در اواسط دهه ۱۹۲۰ با فونت Spencerian طراحی شده است، بیش از یک قرن دوام آورده است. این اثر عالی از طراحی هنر نو به ‌راستی آغازگر عصر لوگوهای منحنی وار (Arciform) یا دنباله‌دار (fishtail) بود.

سیر تکامل لوگو ۷ استودیو مونس خواه

جنرال الکتریک

اوج تاریخ حقیقی هنر نو و تاریخچه فریبنده لوگوی شرکت جنرال الکتریک به بیش از یک قرن پیش برمی‌گردد. یکی از بهترین نمونه‌های طراحی‌های گرافیکی نو، لوگوی این شرکت معروف، حاصل یک ویژگی کاملاً تایپوگرافیک است و یکی از خنثی‌ترین و راحت‌ترین ظاهرها را دارد.

سیر تکامل لوگو ۸ استودیو مونس خواه

مرسدس در میان گل‌ها

این لوگو بین سال‌های ۱۹۰۹ تا ۱۹۱۶ طراحی شده است. لوگوی سبک نو مرسدس که شامل یک ستاره سه وجهی است که با یک مرز گل‌وبته به معنای تسلط شرکت بر هوا، زمین و دریا است، در اصل توسط گوتلیب دایملر در سال ۱۹۰۹ طراحی شد. لوگوی مرسدس به‌طور پیوسته در کنار برخی از بهترین لوگو‌ها تجاری دنیا قرار دارد.

سیر تکامل لوگو ۹ استودیو مونس خواه

مدوسای (یکی از اساطیر یونان) ورساچه

لوگوی نمادین مشهورترین برند مد یعنی ورساچه یک نمونه خاص از سبک هنر نو است. لوگوی ورساچه از خطوط انتزاعی برای تشکیل یک الگوی تزیینی استفاده می‌کند، مثل یک مارپیچ که سر مدوسا را احاطه کرده است. مدوسا یک زن یونانی است که توسط الهه آتنا به خاطر اشتباهاتش به هیولایی تبدیل‌شده است.

سیر تکامل لوگو ۱۰ استودیو مونس خواه

کارهای تزئینی

پیچیدگی موجود در لوگوهای خاص، نتیجه فلسفه کلاسیک است. این لوگو، دارای خطوط گل به شکل مارپیچ است مانند سبکی برای حمایت از تایپوگرافی محصور در شکل که شباهت به یک تاج دارد.

سیر تکامل لوگو ۱۱ استودیو مونس خواه

فرم ساده

برخی از مشهورترین لوگو‌های هنر نو در این دوران به‌شدت بر پر کردن فضای منفی با اشکال ساده طبیعت متمرکز شده‌اند.

سخن نهایی

استودیو طراحی مونس خواه یکی از معتبرترین شرکت های طراحی لوگو و طراحی آرم می باشد که در زمینه طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی اسم، طراحی نشان تجاری و طراحی آیکون اختصاصی تخصص دارد. این شرکت تعرفه طراحی لوگو مختص خود را دارا بوده و در مقابل هر سفارش طراحی لوگو ، قیمت لوگو، قیمت طراحی لوگو و در کل لیست قیمت لوگو خاصی را ارائه داده و لوگوی مورد نظر را طراحی می نماید.

جهت دیدن نمونه کارها و سفارش طراحی به سایت استودیو طراحی مونس خواه مراجعه نمایید.

 

|
+1
| 859

چرا شرکتهای کوچک به لوگوهای قدرتمند نیاز دارند؟

  \ همه کسب و کارها به لوگو احتیاج دارند و هر کدام بر اساس نیاز خود طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی اسم، طراحی نشان تجاری و طراحی آیکون اختصاصی خود را به شرکت های طراحی لوگو و طراحی آرم می دهند. سفارش طراحی لوگو با دریافت تعرفه […]

ایده ها و دستورالعمل های طراحی لوگو حیوانات – بخش اول

امروزه برندینگ فوق العاده مهم شده است و یکی از موثرترین فرم های برندینگ طراحی لوگو حیوانی است. این روزها و در این عصر از شبکه های اجتماعی برندینگ به چه معناست؟ برندینگ راهی است که شما می توانید هویت و سیمای سازمان خود را بسازید. برندینگ ایجاد یک نگاهی است که مصرف کنندگان فورا […]

سیر تکامل طراحی لوگو بین سال‌های ۱۹۲۵ تا ۱۹۴۰ — هنر دکو

  سلام تکنولوژی هنر دکو، سبکی گلچین شده است که شکل‌های هنری سنتی را با عناصر مکانیکی و مواد مختلف ترکیب می‌کند. شما می‌توانید محصول طراحی آرت دکو را با استفاده از رنگ‌های غنی، اشکال هندسی پررنگ و زیورآلات پرزرق‌وبرق، تشخیص دهید. چنین لوگو‌هایی نشان‌دهنده تجمل، زرق‌وبرق، سرزندگی و اشتیاق به پیشرفت اجتماعی و تکنولوژیکی […]

طراحی لوگو پزشکی

لوگو یا آرم عنصری گرافیکی از علائم یا برچسب‌ها است به‌طوری که با سبک حروف یا قلم خاصی تنظیم شده یا به صورت ویژه اما خوانایی چیده شده‌است. شکل، رنگ، سبک حروف و … باید مشخصاً از دیگر علایم مشابه بازار متفاوت باشد. به زبان عامیانه لوگو نشانه یا علامتی گرافیکی است که توسط سرمایه داران […]

۱۸ آرم مثلث که به هدف رسیدند

  آرم های مثلث، خود را از آرم های دایره ای جدا کرده اند. به عنوان مثال در نظر بگیرید، که چگونه میزهای تاشو اغلب دارای پایه های مثلثی شکل هستند؟ یا  چگونه صندلی دارای پایه های مثلثی است. پس می توان گفت این یک شکل قابل اعتماد است! این ویژگی های منحصر به فرد […]

نکاتی برای ایجاد لوگوهای به یاد ماندنی – بخش دوم

جذب مشتریان با رنگ یک استراتژی بازاریابی شناخته شده است. رنگ باعث تحریک قوی احساسات و ارتباطات درون مغز می شود. سیاه غنی ، توانا ، قدرت   وقتی میخواهید قدرت، کلاس یا لوکس بودن را انتقال دهید، سیاه انتخابی آسان است. در حالی که میان برخی از گزینه های رنگی پر زرق و برق […]

whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...