شش اشتباه بزرگ طراحان لوگو

[vc_row][vc_column][vc_empty_space height=”20px”][vc_column_text]نمیتوان اهمیت لوگو را نادیده گرفت. لوگو نشانگر گرافیکی هویت یک شرکت است و این نماد کوچک چنان قدرتمند است که میتواند باعث شهرت یا صدمه زدن به شرکت شما شود. مهم نیست که چقدر خدمات شما شگفت انگیز است، اگر لوگوی شما به اندازه کافی خوب طراحی شده باشد، چگونه محصولات منحصر به فرد خود را طراحی کنید، زمان زیادی را صرف توجه مخاطبان خود خواهید کرد.

 

زمانی که به طراحی لوگو قانع کننده می رسیم حتی بهترین طراحان به چالش کشیده میشوند. برای نجات شما از برخی از ضربه های بزرگ و کبودی در روند طراحی، ما در این وبلاگ ۶ اشتباه بزرگ را که طراحان لوگو انجام می دهند را پوشش داده ایم.

 

  1. تاکید بیش از حد در روند

صنعت طراحی اغلب در طی دوره های زمانی تحت سلطه طراحی های مختلف بوده است. بسیاری از طراحان لوگو این اشتباه طراحی لوگو بر اساس آخرین روندهای طراحی را انجام می دهند.

طراحی لوگو شرکت، نماد هویت آن است و نیاز به زمان بی نهایت دارد و اگر براساس روند طراحی شده باشد، ممکن است به زودی به دنبال به روز شدن و کلیک کردن باشد. روند همانند فوت کردن دود، ناپدید می شود و به همین دلیل است که هنگام طراحی یک لوگو بیش از حد به این روندها متکی است و می تواند آسیب بیشتری نسبت به خیر آن ، برای سازمان داشته باشد. اگرچه شما همیشه می توانید با الهام گرفتن از روند، اطمینان حاصل کنید که لوگو شما در طولانی مدت، منحصر به فرد و چشم نواز است.

 

  1. استفاده نامناسب تایپوگرافی

یک تایپوگرافی خوب می تواند یک طراحی لوگو را به یادماندنی کند در حالیکه به همان اندازه یک تایپوگرافی بد ، می تواند آن را غیر حرفه ای نشان دهد و مطمئن هستم که نمی خواهید شانس خود را در این موضوع امتحان کنید. طراح لوگو نیاز به تصمیم گیری عاقلانه در هنگام برداشتن یک متن دارد، استفاده از چندین تایپ در یک لوگو تنها باید برای بهترین نتایج اجتناب شود. هر فونت شخصیتی دارد و یک طراح است، شما باید یک فونت را که ویژگی های آیکون را نشان می دهد انتخاب کنید و با پیام نام تجاری همخوانی داشته باشید.

اگر چه بسیاری از طراحان لوگو از تایپوگرافی زیادی در طراحی های خود استفاده می کنند تا لوگو را جذاب نگاه دارند اما در نهایت طراحی آنها ناشیانه به نظر می رسد. در حالت ایده آل توصیه می شود یک یا دو تایپوگرافی در طراحی لوگو به جای چندین تایپوگرافی اضافه کنید.

 

  1. انتخاب رنگ ضعیف

این رایج ترین اشتباهی است که طراحان انجام میدهند، آنها رنگ دلخواه خود را برای لوگوی خود انتخاب می کنند و برخی دیگر بی دلیل رنگ ها را اضافه میکنند. شناخت روانشناسی پشت رنگ ها برای طراحی لوگو قابل توجه است. به عنوان یک طراح، شما باید رنگ هایی را انتخاب کنید که با شخصیت و پیام اصلی برند واکنش نشان می دهند. فرآیند فکر و دلیل باید پشت انتخاب یک طرح رنگ خاص باشد، در غیر این صورت ممکن است عدالت را به تصویر شرکت ندهد.

در مرحله دوم، افزودن رنگ باید آخرین تصمیم شما باشد، بنابراین اول باید علامت را در تصاویر سیاه و سفید بررسی کنید. لوگو خوب هم در تصاویر سیاه و سفید و همچنین در فرم های رنگی، خوب به نظر می رسد. بنابراین پیشنهاد می شود عجله نکنید که رنگ ها را در لوگو خود برای بهترین نتایج اضافه کنید.

 

  1. استفاده از تصاوير شطرنجی

اشتباه دیگری که توسط طراحان لوگو انجام میشود، طراحی لوگو با استفاده از تصاویر شطرنجی است. ناکامی طراحی در تصاویر شطرنجی، این است که آنها را نمی توان در اندازه های مختلف اسکیل بندی کرد. تصاویر شطرنجی از پیکسل ها ساخته شده و مقیاس بندی به اندازه های مختلف باعث می شود که تصویر تار شود و به طور چشمگیری بر کیفیت لوگو تاثیر می گذارد.

بنابراین، طراحی لوگو های خود را در گرافیک های بردار مانند Illustrator و Adobe انجام دهید ، این نرم افزار ها مناسب اند تا لوگوی شما به هر اندازه بزرگ شود. یک لوگوی بخوبی طراحی شده ، همیشه همه کاره است و زمانی که به اندازه یک تمبر کوچک شده باشد و یا به اندازه بنر بدون افت در کیفیت بزرگ باشد، عالی به نظر می رسد. بنابراین، لوگو خود را همه کاره طراحی کنید تا همیشه عالی به نظر برسد.

 

  1. ایجاد یک طراحی پیچیده

به نقل از یک نفر “زیبایی از طریق سادگی می آید “. طراحی لوگو شما باید ساده و موثر باشد. درصورتی که لوگوی شما پیچیده شود و مخاطبان شما باید تلاش کنند تا معنای پشت لوگوی خود را درک کنند، سرانجام هدف لوگو شما شکست خواهد خورد.

طراحی آرم با رنگ های بیشماری، جفت شدن بدی از شکل و آیکون های بیشماری می تواند لوگوی شما را پیچیده کند و ممکن است نام تجاری شما را اشتباه نماید. همه مارک های ثابت شده اپل، مک دونالد، نایک، فدرال اکسپرس، همه چیز مشترک دارند، آرم های آنها ساده و در عین حال به یاد ماندنی هستند. بنابراین، به عنوان یک طراح، شما باید در طراحی لوگو خود به سادگی تلاش کنید تا در ذهن مخاطبان شما به یاد ماندنی تبدیل شود.

 

  1. سرقت ایده

این یکی از بزرگترین اشتباهات است که طراح لوگو می تواند انجام دهد، و متأسفانه، این روزها بسیار شایع شده است. هر طراح حرفه ای اهمیت یک طراحی لوگو اصلی و منحصر به فرد را درک می کند.

هدف لوگو این است که نمایانگر یک شرکت در بهترین شکل ممکن باشد و زمانی که طراحان این ایده را از کارهای دیگر کپی یا سرقت می کنند، تاثیر منفی بر نام تجاری شرکت می گذارند. علاوه بر این، سرقت ایده نیز می تواند به قضایای قانونی منجر شود و شما ممکن است در نهایت هزینه سنگینی را برای همین هزینه ها به پایان برسانید.

سخن نهایی

استودیو طراحی مونس خواه یکی از معتبرترین شرکت های طراحی لوگو و طراحی آرم می باشد که در زمینه طراحی لوگو، طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی اسم، طراحی نشان تجاری و طراحی آیکون اختصاصی تخصص دارد. این شرکت تعرفه طراحی لوگو مختص خود را دارا بوده و در مقابل هر سفارش طراحی لوگو ، قیمت لوگو، قیمت طراحی لوگو و در کل لیست قیمت لوگو خاصی را ارائه داده و لوگوی مورد نظر را طراحی می نماید.

جهت دیدن نمونه کارها و سفارش طراحی به سایت استودیو طراحی مونس خواه مراجعه نمایید.

|
0
| 648

۵۰ نکته حرفه ای در مورد طراحی لوگو – سری اول

پل راند در کتاب Design Form & Chaos میگوید : لوگو ابزاری برای طراحی غرور است و باید به بهترین شکل ممکن نشان داده شود. اگر در روابط کسب و کار تصاویر پادشاه باشد، ماهیت این تصویر لوگوست و این مورد همانند جواهرات موجود در تاج پادشاهی عمل می‌کند.   بدانید لوگو چیست اول از […]

بهترین لوگوهای داروخانه به جهت الهام گرفتن از آنها

  شما در صنعت داروسازی هستید زیرا شما اعتماد به نفس مشتریان خود را با منابع برای کمک به آنها با ایجاد احساس شاد و سالم فراهم می کنید. این که آیا طب غربی یا روش های طبیعی شفابخش است، شما یک به عنوان یک حل کننده اینگونه مشکل باید پاسخگو باشید و شما نیاز […]

ایده ها و دستورالعمل های طراحی لوگو حیوانات – بخش دوم

نگاهی به لوگو های حیوانی موفق هنگامی که شما شروع به تفکر در مورد آن کنید، شما قادر خواهید بود تمام انواع لوگو های حیوانات موفق را نام گذاری کنید. اکثر آنها برای برند ها و محصولات مورد استفاده قرار می گیرند که در واقع هیچ ارتباطی با حیوانات استفاده شده در لوگو یا کلا […]

روش های خلق نشانه (بخش چهارم)

روش های خلق نشانه (بخش چهارم) آخرین بخش مجموعه مقالات خلق نشانه می باشد. همانطور که در بخش اول، بخش دوم و بخش سوم این مقاله گفته شد طراحی یک نشانه خلاقانه و پرمفهوم فراتر از آن است که میدانید. گاهی طراح برای درک کامل برند و نمایش بصری آن و یا حتی طراحی لوگو، […]

سیر تکامل طراحی لوگو بین سال‌های ۱۹۰۵ تا ۱۹۳۵ — اکسپرسیونیسم آلمانی

  تجلی گرایی آلمانی نوعی از طراحی لوگو است که با دیدگاه عاطفی و معنوی جهان تغذیه می‌شود. این سبک شکل نئو‌نوآر طراحی با خطوط زاویه‌دار مستقیم، اشکال هندسی، اشکال انتزاعی و عناصر مذهبی و فرهنگی را در رنگ‌های سیاه‌وسفید تطبیق می‌دهد. لوگوی VOLKSWAGEN پیش از جنگ دوم جهانی، هنگامی‌که تجلی گرایی آلمانی محبوب‌ترین اصطلاح […]

طراحی لوگو برای صنعت نوشیدنی

  انتخاب نوشیدنی اغلب بخشی از کارهای روزانه ما هستند. صبح انتخاب نوشیدنی قهوه، یا شاید یک کامبوچو یا یک آبمیوه خنک بعد از اتمام کار به نظر خوب بیاید. فقط بیاید در مورد چند الگوی نوشیدنی که هر روز آنها را میبینیم فکر کنیم. با این وجود، ما همه آنها را به نمی توانیم […]

whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...