طراحی ایزومتریک با ایلاستریتور

در آموزش امروز ایلاستریتور قصد داریم یک وکتور با قسمت های پر جنب و جوش و دارای نوع سه بعدی از دید ایزومتریک ایجاد کنیم. این نوع افکت معمولا با رنگ های درخشان ترکیب می شود تا یک سبک طراحی جالب ایجاد کند.

ایزومتریک۱ استودیو مونس خواه

آثار هنری نوع ایزومتریک که در این آموزش ایجاد می کنیم، دارای یک اثر faux-3D که توسط تابع Extrude & Bevel تولید شده است که ما می توانیم آن را با جدا کردن تک تک اشکال  و تغییر رنگ تک تک آن ها یک اثر هنری جذاب جدیدی ایجاد کنیم. ایجاد یک سایه روی زمین برای نوشته باعث می شود حالت سه بعدی بیشتر به چشم بخورد در حالی که الگوهای اضافی به این سبک تصویر فلت کمک می کنند.

ایزومتریک۲ استودیو مونس خواه

یک سند جدید در ایلاستریتور ایجاد کنید و یک نوشته ی ساده با فونت معروف sans-serif ایجاد کنید.

ایزومتریک۳ استودیو مونس خواه

نوشته را با رنگ طوسی مطابق شکل رنگ کنید. بنابراین زمانی که ما افکت سه بعدی ( Effect > 3D > Extrude & Bevel) بر روی آن اعمال می کنیم، سایه ی اشکال مختلف قابل مشاهده خواهد بود.

ایزومتریک۴ استودیو مونس خواه

در گزینه های ۳D Extrude & Bevel از تنظیمات پیش فرض Isometric Top  استفاده کنید تا زاویه ها به صورت خودکار تنظیم شود تا یک طرح دقیق ایجاد شود.

ایزومتریک ۵ استودیو مونس خواهایزومتریک ۵ استودیو مونس خواه

روی گزینه ی Object > Expand Appearance برای اعمال حالت سه بعدی به تک تک حروف کلیک کنید.

ایزومتریک۶ استودیو مونس خواه

روی نوشته راست کلیک کنید و گزینه ی  Ungroup را برای تفکیک حروف از هم انتخاب کنید و سپس دوباره Ungroup کنید تا اجزای هر حرف از هم تفکیک شوند.

ایزومتریک ۷ استودیو مونس خواه

یک الگوی رنگ های شاد مانند این الگو که نامش Frankly Lisa است پیدا کنید. چند شکل را روی صفحه بکشید و آن ها را با رنگ های الگو رنگ کنید.

ایزومتریک ۸ استودیو مونس خواه

یک مستطیل زرد بزرگ بعنوان پس زمینه ی طرح رسم کنید. سپس راست کلیک کنید و Arrange > Send to Back را انتخاب کنید. مستطیل را انتخاب کرده و به گزینه ی Object > Lock > Selection رفته و آن را قفل کنید تا از تغییر مکان آن بطور اتفاقی جلوگیری کنید.

ایزومتریک۹ استودیو مونس خواه

دکمه شیفت را نگه داشته و روی تمامی وجه های بالایی حروف کلیک کرده و آن ها را با رنگ آبی، رنگ کنید.

ایزومتریک۱۰ استودیو مونس خواه

حروفی که حالت گرد دارند وقتی به حالت سه بعدی تبدیل می شوند تکه های زیادی کنار هم قرار میگیرند تا آن حالت گرد را ایجاد کنند آن ها را انتخاب کرده و با گزینه ی  Unite موجود در پنل Pathfinder آن ها را با هم ادغام کنید.

ایزومتریک۱۱ استودیو مونس خواه

دکمه ی شیفت را نگه دارید و قسمت هایی که در شکل در حالت انتخاب مشاهده می کنید را انتخاب کرده و آن را با رنگ بنفش موجود در الگوی رنگ، رنگ کنید.

ایزومتریک ۱۲ استودیو مونس خواه

تمامی قسمت هایی که در تصویر مشاهده می کنید را با نگه داشتن کلید شیفت انتخاب و رنگ سرخابی الگوی رنگ را به آن ها بدهید.

ایزومتریک ۱۳ استودیو مونس خواه

کل نوشته را انتخاب کنید و یک استروک به ضخامت ۲pt روی آن اعمال کنید.

ایزومتریک۱۴ استودیو مونس خواه

برای رفع حالت هم پوشانی استروک در گوشه ها از تنظیمات گزینه ی Round Corner موجود در پنل استروک استفاده کنید.

ایزومتریک ۱۵ استویدو مونس خواه

همه چیز را Deselect کنید و سپس یک دایره کوچک هر جایی که می خواهید مطابق شکل رسم کنید و گزینه ی  Object > Pattern > Make را انتخاب کنید.

ایزومتریک ۱۶ استودیو مونس خواهایزومتریک ۱۶ استودیو مونس خواه

از قسمت Tile Type گزینه ی Brick by Row را انتخاب کنید و سپس عرض و ارتفاع را افزایش دهید. سپس از هدر صفحه ی کار روی ok کلیک کنید تا این پترن را ذخیره کنید.

ایزومتریک ۱۷ استودیو مونس خواهایزومتریک ۱۷ استودیو مونس خواه

یک وجه را انتخاب کنید و روی گزینه ی Add New Fill از پنل  Appearance کلیک کنید . این لایه دومین لایه روی لایه ی رنگی خواهد بود.

ایزومتریک ۱۸ استودیو مونس خواه

پترنی را که قبلا ایجاد کردیم را انتخاب کنید.

ایزومتریک ۱۹ استودیو مونس خواه

تمام وجوه دیگر را هم مانند تصویر پترن بدهید.

ایزومتریک ۲۰ استودیو مونس خواه

وجوه بالایی را انتخاب کنید و یک کپی و پیست روی همان قسمت انجام دهید و رنگ آن را به مشکی تغییر دهید و سپس گزینه ی را   Object > Expand انتخاب کنید.

ایزومتریک ۲۱ استودیو مونس خواه

روی گزینه ی Unite از پنل Pathfinder کلیک کنید تا لایه ی بالایی با لایه ی اصلی نوشته ادغام شوند تا یک طرح یکپارچه ایجاد شود.

ایزومتریک۲۲ استودیو مونس خواهایزومتریک۲۲ استودیو مونس خواه

یک کپی و پیست برای این لایه انجام دهید و با نگه داشتن کلید شیفت آن را با کلیدهای مکان نما به سمت چپ انتقال دهید و سپس گزینه ی  Object > Blend > Make را انتخاب کنید.

ایزومتریک۲۳ استودیو مونس خواهایزومتریک۲۳ استودیو مونس خواه

به گزینه ی Object > Blend > Blend بروید و  Spacing را به  Specified Steps تغییر دهید و مقدار آن را به ۱۰۰ افزایش دهید تا یک انتقال صاف و مستقیم بین دو شکل ایجاد کنید.

ایزومتریک ۲۴ استودیو مونس خواهایزومتریک ۲۴ استودیو مونس خواه

گزینه ی Object > Expand را انتخاب کنبد و سپس از پنل Pathfinder روی گزینه ی  Unite کلیک کنید تا یک طرح کلی ساده ایجاد کنید.

ایزومتریک ۲۵ استودیو مونس خواه

روی لایه کلیک راست کرده و گزینه ی Arrange > Send to Back  را انتخاب کنید تا این لایه روی پس زمینه انتقال یابد.

ایزومتریک ۲۶ استودیو مونس خواه

Opacity را به ۱۰% کاهش دهید.

ایزومتریک۱ استودیو مونس خواه

ایلاستریتور یک ابزار عالی برای ایجاد اثرهنری ایزومتریک می باشد.

سخن نهایی

استودیو طراحی مونس خواه یکی از معتبرترین شرکت های طراحی لوگو و طراحی آرم می باشد که در زمینه طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی اسم، طراحی نشان تجاری و طراحی آیکون اختصاصی تخصص دارد. این شرکت تعرفه طراحی لوگو مختص خود را دارا بوده و در مقابل هر سفارش طراحی لوگو ، قیمت لوگو، قیمت طراحی لوگو و در کل لیست قیمت لوگو خاصی را ارائه داده و لوگوی مورد نظر را طراحی می نماید.

جهت دیدن نمونه کارها و سفارش طراحی به سایت استودیو طراحی مونس خواه مراجعه نمایید.

|
+1
| 1,572

آشنایی با لوگو تصویری

لوگو تصویری چیست؟ این لوگو یا لوگو نمادین یک علامت یا نماد شناسایی است که اشاره ای به نوع تجارت نداشته و ارتباط معنایی خاصی با نام شرکت دارد. طراحی این لوگو توأم با اشکال، مفاهیم انتزاعی و ترسیمات بسیار ساده است که بهتر می توانند با مخاطب ارتباط برقرار کنند و ارتباط مشتریان با […]

طراحی لوگو پزشکی

لوگو یا آرم عنصری گرافیکی از علائم یا برچسب‌ها است به‌طوری که با سبک حروف یا قلم خاصی تنظیم شده یا به صورت ویژه اما خوانایی چیده شده‌است. شکل، رنگ، سبک حروف و … باید مشخصاً از دیگر علایم مشابه بازار متفاوت باشد. به زبان عامیانه لوگو نشانه یا علامتی گرافیکی است که توسط سرمایه داران […]

روانشناسی فونت و الهام از تایپوگرافی در طراحی لوگو – بخش دوم

تایپوگرافی شگفت انگیز: الهام بخشی طراحی لوگو درک روانشناسی فونت و نحوه تایپ فونت های مختلف می تواند موجب تحریک احساسات مختلف شود، این که بدانید کدام تایپوگرافی مورد استفاده شما برای برقراری ارتباط در مورد مارک شما مناسب است، نکته کلیدی است. در حقیقت، فونتی که برای لوگوی شما استفاده می کنید، می تواند […]

ایجاد گرادیانت بصورت اشکال نافرم

در این آموزش ما سعی کردیم با استفاده از ایلاستریتور یک گرادیانت با رنگ های جذاب و شاد ایجاد کنیم.در این آموزش ما نحوه ی استفاده از ابزار Gradient Mesh را برای خلق یک شکل کروی  نافرم رنگی را آموزش می دهیم. اثر هنری که امروز با استفاده از ایلاستریتور آموزش می دهیم یک گرادیانت […]

چگونه می توان طراحی مجدد لوگو را درست انجام داد؟

لوگوی قوی می تواند تاثیر زیادی بر کسب و کار شما داشته باشد. گاهی اوقات شرکت ها این موضوع را در همان اولین بار درست انجام میدهند (به لوگو شل و نایک فکر کنید) و هرگز مجبور نیستند لوگو خود را بازبینی کنند. اما اغلب اوقات، لوگو باید اصلاح یا تنظیم شود تا با پیشرفت […]

طراحی لوگو برای صنعت نوشیدنی

  انتخاب نوشیدنی اغلب بخشی از کارهای روزانه ما هستند. صبح انتخاب نوشیدنی قهوه، یا شاید یک کامبوچو یا یک آبمیوه خنک بعد از اتمام کار به نظر خوب بیاید. فقط بیاید در مورد چند الگوی نوشیدنی که هر روز آنها را میبینیم فکر کنیم. با این وجود، ما همه آنها را به نمی توانیم […]

guest
2 نظرات
قدیمی ترین
جدید ترین پر سر و صدا ترین
Inline Feedbacks
View all comments
گرافیک مستر
گرافیک مستر
2 سال پیش

واقعا فوق العاده بود استاد مونس خواه …
سپاس فراوان از شما .
راستی در تلگرام دیگه فعالیت نمی کنید ؟

whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...