طراحی ایزومتریک با ایلاستریتور

در آموزش امروز ایلاستریتور قصد داریم یک وکتور با قسمت های پر جنب و جوش و دارای نوع سه بعدی از دید ایزومتریک ایجاد کنیم. این نوع افکت معمولا با رنگ های درخشان ترکیب می شود تا یک سبک طراحی جالب ایجاد کند.

ایزومتریک۱ استودیو مونس خواه

آثار هنری نوع ایزومتریک که در این آموزش ایجاد می کنیم، دارای یک اثر faux-3D که توسط تابع Extrude & Bevel تولید شده است که ما می توانیم آن را با جدا کردن تک تک اشکال  و تغییر رنگ تک تک آن ها یک اثر هنری جذاب جدیدی ایجاد کنیم. ایجاد یک سایه روی زمین برای نوشته باعث می شود حالت سه بعدی بیشتر به چشم بخورد در حالی که الگوهای اضافی به این سبک تصویر فلت کمک می کنند.

ایزومتریک۲ استودیو مونس خواه

یک سند جدید در ایلاستریتور ایجاد کنید و یک نوشته ی ساده با فونت معروف sans-serif ایجاد کنید.

ایزومتریک۳ استودیو مونس خواه

نوشته را با رنگ طوسی مطابق شکل رنگ کنید. بنابراین زمانی که ما افکت سه بعدی ( Effect > 3D > Extrude & Bevel) بر روی آن اعمال می کنیم، سایه ی اشکال مختلف قابل مشاهده خواهد بود.

ایزومتریک۴ استودیو مونس خواه

در گزینه های ۳D Extrude & Bevel از تنظیمات پیش فرض Isometric Top  استفاده کنید تا زاویه ها به صورت خودکار تنظیم شود تا یک طرح دقیق ایجاد شود.

ایزومتریک ۵ استودیو مونس خواهایزومتریک ۵ استودیو مونس خواه

روی گزینه ی Object > Expand Appearance برای اعمال حالت سه بعدی به تک تک حروف کلیک کنید.

ایزومتریک۶ استودیو مونس خواه

روی نوشته راست کلیک کنید و گزینه ی  Ungroup را برای تفکیک حروف از هم انتخاب کنید و سپس دوباره Ungroup کنید تا اجزای هر حرف از هم تفکیک شوند.

ایزومتریک ۷ استودیو مونس خواه

یک الگوی رنگ های شاد مانند این الگو که نامش Frankly Lisa است پیدا کنید. چند شکل را روی صفحه بکشید و آن ها را با رنگ های الگو رنگ کنید.

ایزومتریک ۸ استودیو مونس خواه

یک مستطیل زرد بزرگ بعنوان پس زمینه ی طرح رسم کنید. سپس راست کلیک کنید و Arrange > Send to Back را انتخاب کنید. مستطیل را انتخاب کرده و به گزینه ی Object > Lock > Selection رفته و آن را قفل کنید تا از تغییر مکان آن بطور اتفاقی جلوگیری کنید.

ایزومتریک۹ استودیو مونس خواه

دکمه شیفت را نگه داشته و روی تمامی وجه های بالایی حروف کلیک کرده و آن ها را با رنگ آبی، رنگ کنید.

ایزومتریک۱۰ استودیو مونس خواه

حروفی که حالت گرد دارند وقتی به حالت سه بعدی تبدیل می شوند تکه های زیادی کنار هم قرار میگیرند تا آن حالت گرد را ایجاد کنند آن ها را انتخاب کرده و با گزینه ی  Unite موجود در پنل Pathfinder آن ها را با هم ادغام کنید.

ایزومتریک۱۱ استودیو مونس خواه

دکمه ی شیفت را نگه دارید و قسمت هایی که در شکل در حالت انتخاب مشاهده می کنید را انتخاب کرده و آن را با رنگ بنفش موجود در الگوی رنگ، رنگ کنید.

ایزومتریک ۱۲ استودیو مونس خواه

تمامی قسمت هایی که در تصویر مشاهده می کنید را با نگه داشتن کلید شیفت انتخاب و رنگ سرخابی الگوی رنگ را به آن ها بدهید.

ایزومتریک ۱۳ استودیو مونس خواه

کل نوشته را انتخاب کنید و یک استروک به ضخامت ۲pt روی آن اعمال کنید.

ایزومتریک۱۴ استودیو مونس خواه

برای رفع حالت هم پوشانی استروک در گوشه ها از تنظیمات گزینه ی Round Corner موجود در پنل استروک استفاده کنید.

ایزومتریک ۱۵ استویدو مونس خواه

همه چیز را Deselect کنید و سپس یک دایره کوچک هر جایی که می خواهید مطابق شکل رسم کنید و گزینه ی  Object > Pattern > Make را انتخاب کنید.

ایزومتریک ۱۶ استودیو مونس خواهایزومتریک ۱۶ استودیو مونس خواه

از قسمت Tile Type گزینه ی Brick by Row را انتخاب کنید و سپس عرض و ارتفاع را افزایش دهید. سپس از هدر صفحه ی کار روی ok کلیک کنید تا این پترن را ذخیره کنید.

ایزومتریک ۱۷ استودیو مونس خواهایزومتریک ۱۷ استودیو مونس خواه

یک وجه را انتخاب کنید و روی گزینه ی Add New Fill از پنل  Appearance کلیک کنید . این لایه دومین لایه روی لایه ی رنگی خواهد بود.

ایزومتریک ۱۸ استودیو مونس خواه

پترنی را که قبلا ایجاد کردیم را انتخاب کنید.

ایزومتریک ۱۹ استودیو مونس خواه

تمام وجوه دیگر را هم مانند تصویر پترن بدهید.

ایزومتریک ۲۰ استودیو مونس خواه

وجوه بالایی را انتخاب کنید و یک کپی و پیست روی همان قسمت انجام دهید و رنگ آن را به مشکی تغییر دهید و سپس گزینه ی را   Object > Expand انتخاب کنید.

ایزومتریک ۲۱ استودیو مونس خواه

روی گزینه ی Unite از پنل Pathfinder کلیک کنید تا لایه ی بالایی با لایه ی اصلی نوشته ادغام شوند تا یک طرح یکپارچه ایجاد شود.

ایزومتریک۲۲ استودیو مونس خواهایزومتریک۲۲ استودیو مونس خواه

یک کپی و پیست برای این لایه انجام دهید و با نگه داشتن کلید شیفت آن را با کلیدهای مکان نما به سمت چپ انتقال دهید و سپس گزینه ی  Object > Blend > Make را انتخاب کنید.

ایزومتریک۲۳ استودیو مونس خواهایزومتریک۲۳ استودیو مونس خواه

به گزینه ی Object > Blend > Blend بروید و  Spacing را به  Specified Steps تغییر دهید و مقدار آن را به ۱۰۰ افزایش دهید تا یک انتقال صاف و مستقیم بین دو شکل ایجاد کنید.

ایزومتریک ۲۴ استودیو مونس خواهایزومتریک ۲۴ استودیو مونس خواه

گزینه ی Object > Expand را انتخاب کنبد و سپس از پنل Pathfinder روی گزینه ی  Unite کلیک کنید تا یک طرح کلی ساده ایجاد کنید.

ایزومتریک ۲۵ استودیو مونس خواه

روی لایه کلیک راست کرده و گزینه ی Arrange > Send to Back  را انتخاب کنید تا این لایه روی پس زمینه انتقال یابد.

ایزومتریک ۲۶ استودیو مونس خواه

Opacity را به ۱۰% کاهش دهید.

ایزومتریک۱ استودیو مونس خواه

ایلاستریتور یک ابزار عالی برای ایجاد اثرهنری ایزومتریک می باشد.

سخن نهایی

استودیو طراحی مونس خواه یکی از معتبرترین شرکت های طراحی لوگو و طراحی آرم می باشد که در زمینه طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی اسم، طراحی نشان تجاری و طراحی آیکون اختصاصی تخصص دارد. این شرکت تعرفه طراحی لوگو مختص خود را دارا بوده و در مقابل هر سفارش طراحی لوگو ، قیمت لوگو، قیمت طراحی لوگو و در کل لیست قیمت لوگو خاصی را ارائه داده و لوگوی مورد نظر را طراحی می نماید.

جهت دیدن نمونه کارها و سفارش طراحی به سایت استودیو طراحی مونس خواه مراجعه نمایید.

|
+1
| 1,255

طراحی وکتور با ایلاستریتور

کارکردن با ابزارهای جدید و تکنیک های خاص در ایلاستریتور ممکن است یک تجربه عالی باشد. در آموزش امروز طراحی چند وکتور خوشمزه را یاد می گیرید. در این آموزش شما طراحی ۵ بستنی خوشمزه و خوشرنگ را یاد می گیرید که علی رغم ظاهری ساده زیبا هستند. با بکارگیری اشکال ساده، اشکالی زیبا با […]

چگونه در ایلاستریتور یک کاراکتر برای آواتار بسازیم

ساخت تصاویر شخصی همیشه جالب است اما زمانی جذابیت بیشتری دارد که آن کاراکتر به شخص واقعی شباهت داشته باشد. آواتارهای به سبک کارتونی اغلب با ایجاد توازن بین شخص واقعی و تصویر آن طراحی می شوند. در حالیکه برخی ها ممکن است ناشناس باشند. در این آموزش، ما از ابزارهای ساخت وکتور در ایلاستریتور […]

اعمال افکت سه بعدی به نوشته در ایلاستریتور

با افکت هایی خاص می توانیم نوشته های ساده را نوشته هایی بسیار جذاب  در ایلاستریتور تبدیل کنیم و آثار هنری خارق العاده ای خلق کنیم.در آموزش امروز ما نگاهی به Appearance Panel می اندازیم که چگونه می توان از آن برای ایجاد لایه های افکت های non- destructive  استفاده کرد که می تواند به […]

ساخت وکتورهای کودکانه

  در این آموزش نحوه ی ایجاد وکتورهای جالب و کودکانه را با اشکال ساده، خواهید آموخت. در این آموزش، نحوه ی طراحی ۴ وکتور را آموزش خواهیم داد. ما ابتدا کارمان را با رسم اشکال بسیار ساده ی هندسی شروع خواهیم کرد و سپس با تکنیک های پیشرفته و بهره گیری از ابزار های […]

ایجاد افکت چاپ قدیمی در نوشته

در آموزش امروز با نحوه ایجاد یک اثر سه بعدی اساسی با استفاده از ابزار Blend آشنا خواهید شد و می آموزید که چگونه با  استفاده از پترن های نیمه پنهان می توان به طرح خود ظاهر چاپ شده روی صفحه نمایش داد. این دو تکنیک به تنهایی یک عنصر حیاتی برای مهارت های Illustrator […]

طراحی انتزاعی وکتور گوزن

آموزش امروز طراحی لوگو با استفاده از خطوط صاف به شکل گوزن می باشد، که این سبک یکی از سبک های بسیار کاربردی در طراحی لوگو با استفاده از ایلاستریتور است. هر یک از این شکل های انتزاعی تنها با استفاده از خطوط مستقیم ایجاد می شود تا ظاهر چند ضلعی تلطیف شده ایجاد کند […]

whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...