طراحی لوگو با دست در عین سادگی، منحصربه فرد

طراحی لوگو با دست در عین سادگی، منحصربه فرد

استفاده از نرم افزارهای طراحی و تبلت های دیجیتال که جایگزین جوهر و کاغذ شده است فراموش می شود که طراحی لوگو ابتدا با عمل دست طراحی شده است. در واقع، بسیاری از آرم های مشهور در دهه های ۶۰، ۷۰ و ۸۰ بدون کامپیوتر ساخته شده بودند. با توجه به اینکه چقدر طول کشیده، ممکن است فقط به فکر خط خطی کردن با قلم فانتزی خود بپردازید (حداقل برای اولین بار).

اتود با مداد
اتود با مداد

از آنجایی که ابزارهای دیجیتال از روند طراحی ساده تر برخوردار هستند، اما طراحان هنوز هم از طراحی آرم با دست استفاده می کنند – نه تنها برای تحریک عواطف احساسی از روزهای اولیه طراحی گرافیک، بلکه برای ارزش های نام تجاری لوگوها در زمان مورد توجه قرار گرفته و با آنها ارتباط برقرار می کنند.

تعداد کمی از نمونه هایی که در اینجا جمع آوری شده اند، ارزش های این نام تجاری را نشان می دهند، و اگر به آنها توجه کنید، لوگوها فقط به کمک دست طراحی و ایده پردازی شده اند. اهمیت لوگو بسیار بالاست و این مثال‌ها می‌توانند به خوبی این مورد را نشان دهند.

آرم های قابل لمس به وسیله دست

آرم و علامت های دست، به صورت کلاسیک می توانند به عنوان نام تجاری مورد استفاده قرار گیرند. آنها به جز یک کسب و کار به طور مشابه به یک امضا شخصی عمل می کنند. از آنجا که هیچ دو امضا یکسان نیستند، این سبک یک راه عالی برای تضمین یک لوگوی منحصر به فرد است.

اتود با مداد
اتود با مداد

علاوه بر این، امضاهای شخصی باعث می شود که نام تجاری شما با شخصیت و دوستانه تر احساس شود. این سبک می تواند برای فروش محصولاتی مانند صابون های طبیعی، کافی شاپ های کوچک و روش های درمانی، کسب و کارهایی که به طور مستقیم با مشتریان خود ارتباط برقرار می کند و یا مایل به مهر تایید در محصولات دست ساز خود هستند، عالی عمل می کند.

طرح های کشیده شده با دست

رویکرد دیگر به آرم های طراحی با دست این است که طرح یک شی، صحنه یا ایده را در نظر می گیریم. برای مثال یک آرم فروشگاهی که بالای آن یک میز و صندلی را نشان می دهد را ببینید. اشکال به صورت آزاد شکل گرفته و تا حدودی به تفسیر باز می شود. این یک ظاهر تقریبا انتزاعی است که جوی، آرام و غریب است.

آرم طرحواره ای انتخاب خوبی است، اگر کسب و کار شما با هدف ایجاد یک فضای آزاد و شناور برای شرکت های مربوط به محصولات تجربی یا محیط هایی مانند کافی شاپ ها، فروشگاه های مبلمان و یا حتی کسب و کارهای کشاورزی که ممکن است بخواهند به مشتریان محصولات خود را پیشنهاد دهند، انتخاب خوبی است. طبیعت محیطی شاد از بخش زمین زراعی خود را دارد.

کشیدن طرح با دست اولین قدم در طراحی لوگو تصویری است. برای آشنایی بیشتر با این نوع از لوگو حتما مقاله لوگو تصویری چیست را مطالعه کنید.

واقع بین بودن

شما احتمالا متوجه شده اید که بسیاری از نمونه ها تاکنون احساس ملایم و آلی دارند. به نظر می رسد این فقط یک ویژگی اساسی از طرح های با دست است. اگر زمانی به طراحی لوگو با دست شروع کردید، به نظر می رسد احساس شما خیلی واقع بینانه است. علاوه بر این، لمس ناهماهنگی آرم ها را با ظاهر طبیعی و انسانی مخلوط می کند و به نظر دقت خوبی از ساختار دارد.

اتود با مداد
اتود با مداد

طرح های برجسته بالا منعکس کننده این احساس با تصاویر ملایم، الگوهای نازک تزئینی و مفاهیم عجیب و غریب است. اگر یک احساس خوبی به یک نقطه کانونی از کسب و کار شما باشد، این سبک طراحی لوگو را در نظر بگیرید.

عناصر دست ساز سرگرم کننده و شاداب

ایجاد آرم از طریق دست نیز می تواند واقعا سرگرم کننده همانند پخت و پز، پخش موسیقی، نقاشی و غیره باشد، طراحی گرافیک بیش از حد! مثال هایی که در بالا ذکر شد، جز سرگرمی های ساخت طراحی آرم با دست هستند، مانند نقاشی با رنگ های روشن، ترکیب نقاشی کودکان و یا استفاده از الگوهای خوب  با رنگ هایی که شاد. هر کسب و کار که ارزش سرگرمی را داشته باشد باید یک لوگوی دست ساز را در نظر بگیرد.

یک انتخاب عالی به وسیله دست

اگر احساس می کنید که برند شما می تواند از تماس با انسان استفاده کند و برای انجام این کار همانند یک مدرسه کوچک قدیمی به نظر برسد، طراحی لوگو با دست عالی شده است. طراحی آن پیام شخصی و منحصر به فرد خود را به تصویر می کشد.

طراحی لوگو با مداد
طراحی لوگو با مداد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *