ایده ها و دستورالعمل های طراحی لوگو حیوانات – بخش سوم

شانه شناسی حیوانات در فرهنگ ها

فرهنگ های مختلف از حیوانات به روش های مختلف استفاده می کنند. ما همه با شیوه ای که شیر برای نشان دادن شجاعت استفاده می شود آشنا هستیم. یا از قو برای نمایش ظرافت استفاده می شود. این تصاویر بسیار رایج هستند و به لطف اقتصاد جهانی ما و سهولت ارتباطات تقریبا جهانی شده است.با این حال، شما به فکر استفاده از همان لوگو حیوانات قدیمی برای برند خود نباشید. برای پیدا کردن ایده های تازه و درک جدیدی از نمادگرایی به فرهنگ های مختلف دست پیدا کنید.

این یک راه عالی برای پیدا کردن الهام برای طراحی لوگو حیوانات است، به ویژه هنگامی که همه ایده های بزرگ قبل از آن انجام شده است. بیایید نگاهی به دو فرهنگ متفاوت، سلتیک و چینی، و سمبل حیوانات مختلف بیاندازیم.

لوگو حیوانات سلتیک

Animal logo design ideas and instructions
Animal logo design ideas and instructions

مارها و افعی

بر خلاف استفاده های سنتی تر، مار در فرهنگ سلتیک صرفا نماد خطر یا فریب نیست. در عوض، مارها و افعی روند آفرینش، از جمله باروری، تولد دوباره، و بهبودی را نشان داده اند. آنها همچنین برای اتصال بین رودخانه ها و دریاها، و همچنین اتصال بین آسمان ها و زمین مناسب هستند.

اگر وارد دنیای دیگری شویم ، مار سلتی یک محافظ می باشد. همچنین به عنوان یک همدم به خدایان عمل میکند. از آنجایی که مارها یک بار در سال پوست اندازی میکنند، آنها نیز به عنوان نمادی از چرخه طبیعت زندگی مطرح می‌شوند.

Ouroboros
Ouroboros

Ouroboros یک نوع خاص از مار سلتیک است. که تصویری از یک مار است که دم خود را در دهانش نگه داشته ، اغلب به نظر می رسد که خود را می خورد. برای نشان دادن انرژی پیچ خورده در داخل زمین و همچنین نماد ابدیت استفاده شده است. Ouroboros به طور همزمان یک نماد مخرب، نماد پایان جهان، و نماد تولد دوباره است.

اسبها

اسطوره های سلتیک اغلب اسب را به عنوان یک نماد در نبرد استفاده می کنند. این اسب به عنوان همراهان خدایان مطرح ده اند، که به خاطر توانایی، سرعت، زیبایی و باروری آنها شناخته شده اند. آنها همچنین بهبود، جوان سازی، توسعه و زندگی در حال حرکت نمادپردازی میکردند. مردی که می تواند چنگال الهه های اسب را بگیرد، Macha و Epona قدرتمندی بود که نیروهای بزرگ را کنترل می کرد.

اسب های سلتیک معانی مشابهی با این الهه ها داشتند، برای مثال شب اسرارآمیز و جادو. سلت ها تصور می کردند که کابوس ها توسط الهه Mare یا Epona با یک اسب عرفانی به خواب مردم ارسال می‌شود.

به دلیل ارتباط نزدیک آنها با سرزمین ها، اسب ها توسط سلت ها هم عشق ورزیده میشد و هم قربانی می کردند. حکاکی سلتیکی ها از اسب ها در صخره ها و مصنوعات در سراسر اروپا یافت می شود.

لوگو حیوانات و گوزن

Cernnunos
Cernnunos

با توجه به اسطوره های سلتیک، گوزن پیرترین موجود در جهان است. گوزن به طرز خاصی با خدای شکار شاخدار و طبیعت، Cernnunos مرتبط بود. که ، از سوی دیگر، با الهه های جنگل مانند Flidais و Saba مرتبط بود.

تصور می شد گوزن ها نشان دهنده فراوانی، باروری و تجدید حیات هستند. شاخهای گوزن اغلب با درختان در ارتباط بودند. آنها در بسیاری از مراسم مربوط به کاشت و برداشت دانه مورد استفاده قرار گرفتند.

گوزن سفید بسیار برجسته بود، سنت نمادینی است که در بسیاری از داستان های مدرن باقی مانده است. گوزن های سفید در حماسه های سلتیک، شعر و افسانه آنها رایج بودند. آنها از دنیای دیگری آمده بودند و قبل از یک تغییر بزرگ در زندگی شخصیت های داستان ظاهر خواهند شد.

سگ های شکاری

Hounds
Hounds

سگ های شکاری برای سلت ها بسیار مهم بودند. در اسکاتلند و ایرلند حیوانات را به شدت مورد توجه قرار می دادند و سگ های شکاری مقدس بودند، سگ های شکاری محافظان وفادار و نماد وفاداری، عزت و ایمان بودند – همانطور که امروزه سگ ها دیده می شوند.

گرگ

پسر عموی وحشی سگ های شکاری ، گرگ نشان دهنده یادگیری و شهود عمیق است. همچنین می تواند قدرت و خوی درنده را نشان دهد زیرا گرگ ها خطرات واقعی برای سلت ها در سراسر اروپا بودند.

کلاغ ها

این پرنده ها با مرگ مرتبط هستند ، چرا که آنها در سراسر وقایع مرگ و میر، مانند میدان های جنگ، دیده میشوند. کلاغ ها بصورت ویژه توسط پیشگوها برای پیشگویی استفاده میشدند، هنگامی که آنها در میدانهای نبرد پرواز می کردند، تصور می شد که خدایان سلتیک هستند.

عقاب

به طریقی که امروزه شاهد آنها هستیم، سلت ها عقاب ها را به عنوان نمادهای نجیب می بینند. آنها نیز با مرگ همراه بودند.

طاووس

Peacock
Peacock

طاووس به عنوان نماد خلوص توسط سلت ها مورد توجه قرار گرفته است.

درنا

درنا ها نماد سلتیک بودند. این به این دلیل است که بسیاری از قهرمانان و خدایان به درنا تبدیل شده اند. آنها اغلب به عنوان نشانه های مجازات برای فریب کاری شناخته می شوند.

حواصیل

"<yoastmark

این پرنده شبیه درنا است، اما سلت ها آن را مشابه نمی بینند. حواصیل جفتی برای زندگی و در گروه های عروسی سلتیکس به عنوان نشانه هایی از افتخار و تعهد استفاده می شود.

طوقی

به طور معمول به نام پرنده سیاه اوراسیایی شناخته شده است، طوقی نوعی پرنده شناخته شده برای رنگ تیره از گونه ی نر است. سلت ها آن را به عنوان نماد حفاظت مورد توجه قرار دادند. طوقی ممکن است کوچک باشد، اما به شدت از خود و دسته خود دفاع میکند.

ماهی سالمون

ماهی سالمون به خاطر سفر طولانی که در طی دوره زندگی ، از آب شیرین به اقیانوس و برگشت دوباره اش دارد به عنوان یک نماد دانش شناخته شده است. آنها همچنین به احساسات عمیق و اسرار مقدس باستانی گره خورده اند.

نمادهای حیوانات چینی

نمادهای حیوانات چینی
نمادهای حیوانات چینی

پروانه

در فرهنگ چینی، پروانه نشان دهنده عشق، به ویژه عشق جوان است. آنها با خوشحالی از گلی به گل دیگر میپرند. آنها یک نماد زندگی اجتماعی شاد برای جوانان و کسانی که دل جوان دارند هستند. در افسانه چینی، پروانه اغلب به عنوان نمادی از پیوند پایدار بین دوستداران استفاده می شود. پروانه ها همچنین نمادهای انرژی یانگ هستند که می توانند به مردم و عزیزانشان انرژی دهند.

خرچنگ

خرچنگ نماد رفاه و وقار است. به این دلیل است که کلمه چینی که به یک پوسته خرچنگ اشاره دارد، بالاترین نمره ای است که یک نامزد می تواند در امتحانات امپریالیسم چینی بگیرد.

درنا (یا حواصیل)

درنا شاهزاده از تمام حیوانات پرنده روی زمین است. این دومین نماد پرنده پرطرفدار چینی بعد از ققنوس است. درنا ها به دلیل طول عمرشان نماد طول عمر هستند. در چند افسانه ارواح سوار بر درنا هستند. آنها همچنین برای حمل ارواح مردگان به آسمان ها مطرح میشوند.

ماهی قرمز (Goldfish)

همانطور که رنگ و نام آنها نشان می دهد، ماهی قرمز با ثروت و فراوانی مرتبط است. آنها سمبل های چینی بسیار محبوب هستند.

یکی از محبوب ترین تصاویر استفاده شده در طول سال نو چینی، بچه ایی است که دارای ماهی قرمز و گل نیلوفر است که ثروت و هماهنگی را به ارمغان می آورد. ماهی قرمز گلدوزی شده بر روی کیسه ها و لباس ها به عنوان راهی برای جمع آوری وفور نعمت و ثروت به زندگی شما است.

اسب

اسب حیوان هفتم در طالع بینی چینی است. برای وفاداری، استقامت و خلوص به راه بودایی معنی می دهد. همچنین به عنوان نماد پیشرفت سریع در رتبه و به رسمیت شناختن قدرت مورد استفاده قرار می گیرد.

زاغ

زاغ ، پرنده شاد چینی است. در فرهنگ چینی، تصور می شود که زمانی که یک زاغ در خانه شماست، دلایل زیادی برای جشن و دیگر زمان های خوشحال کننده به ارمغان می آورد. زاغ ها توسط کسانی که می خواهند تشکیل خانواده بدهند استفاده می شود. بخاطر این که زاغ ها نیروهای مستقر شدن و آشیانه ساختن را جذب میکنند. آنها همچنین شادی را در ارتباط با فرزندان و ازدواج جلب می کنند.

ققنوس

ققنوس نوعی مخلوق بالدار است. یک نماد موفقیت، فرصت و ثروت است. همچنین یک نماد قدرت و انعطاف پذیری است، زیرا از خاکستر خود پدید می آید تا به ارتفاعات آسمانی برسد.

در کنار آن، ققنوس نماد یانگ است، به دلیل ارتباط آن با “چهار باد” و “انرژی آتش”. هنگامی که با یک اژدها برجسته می شود، آن نشان دهنده انرژی یین است. ققنوس نشان دهنده پنج ویژگی انسان از انرژی کیهانی خوب یا همان “chi” است، : فضیلت، وظیفه، هماهنگی، محبت و وفاداری.

خروس

خروس ها نمادهای تمایل به پیشرفت هستند. تاج خروس گوان نامیده می شود، که یک بازی است و در زبان چینی به معنای مقام دولتی است.

آنها همچنین به عنوان حیوانات اهلی مطرح هستند که قادرند ارواح شیطانی را پنهان کنند. در افسانه، خروس آسمانی کوه Dusu با صدای بلند آواز میخواند و تمام خروس های دیگر در جهان همراه با او آوا میخواندند. این دیوار بزرگ از صدا، ارواح شیطانی ترسانده و دور میکرد.

لوگو حیوانات : ببر

ببر نماد چینی شرافت، درندگی، سرسختی و شجاعت است. به تنهایی استفاده می شود و نماد انرژی یین است. ببر یک نماد حفاظت است. ببرها اغلب بر روی لباس و یا به عنوان دکور خانه استفاده میشوند تا آسیب را دفع و مردم را خاطر جمع کنند.

در بعضی نقاط چین و دیگر مناطق آسیا، اگر ببر خدای ثروت باشد. خدای ثروت چینی، Tsai Shen Yeh، بر روی یک ببر نشسته است. این تصویر به معنای برتری نیروهای نامشهود و توانایی استفاده از قدرت است که ببر در زندگی فرد نمایان می شود.

سخن پایانی در طراحی لوگو حیوانی

لوگو حیوانات می تواند یک فرم بسیار مفید از نام تجاری باشدکه تعداد زیادی از راه های ایجاد آنها وجود دارد. با تفکر دقیق، می توانید یک لوگو حیوانی را برای نسل های مختلف در جهان شناخته شده باشد طراحی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *