طراحی لوگو شرکتی برای موسسات بازاریابی و مارکتینگ

سفارش طراحی لوگو بازاریابی و مارکتینگ

در این مقاله قصد داریم نکات مهم در هنگام طراحی لوگو شرکت های بازاریابی و مارکتینگ را تشریح کنیم. برای شرکتهای بازاریابی یکی از اصلی ترین موضوعات، ارتباط با مشتری است. یعنی این شرکت ها بتوانند با استفاده از ارتباط مناسب و موثر با مشتری، او را برای خرید یک محصول یا سرویس ترغیب کنند.

یکی از مهم ترین روش های بازاریابی، طراحی لوگو و در واقع ارتباط با مشتری از طریق جلوه های بصری (مانند لوگو) است. لوگو در واقع نماینده گرافیکی یک شرکت بازاریابی است که باعث می شود مخاطب شما با توجه به آن، به اعتبار و حرفه ای بودن نهاد و مجموعه شما پی ببرد.

اهمیت طراحی لوگو در بازاریابی

فرض کنید که شما یک شرکت بازاریابی راه اندازی کرده اید. اما مخاطب شما با دیدن لوگو یا عنوان شرکت، نمی‌تواند اهداف بازاریابی شما را درک کند. قاعدتا اعتبار شما نزد مشتری از بین خواهد رفت. اما اگر طراحی لوگو شرکت شما کاملا جدید و خلاقانه باشد، مشتریان را جذب می کنید.
همانطور که مستحضر هستید، کارها و فعالیت های بازاریابی نیاز به استفاده از کارت ویزیت یا بیلبوردها دارند. نمادهای بازاریابی باید به گونه ‌ای طراحی شوند که قابلیت مقیاس پذیری داشته باشند و در سایزهای مختلف بتوانند به مخاطب عرضه شوند.
اصلی ترین موضوعی که در هنگام طراحی لوگو شرکت های بازاریابی و مارکتینگ باید توجه کنید، رنگ است رنگ در ذهن مخاطب و مشتری بسیار مهم است. هر رنگ یک نماد و مفهوم دارد و باید در هنگام طراحی لوگو شرکت های بازاریابی و مارکتینگ به این نماد و مفاهیم، توجه ویژه ای شود. اگر شما از رنگ خاکستری استفاده کنید، احترام و اعتماد را به مخاطب می رسانید.

اگر هم بخواهید از رنگ ‌های تند مانند قرمز استفاده کنید، نشان دهنده شور و هیجان و جسارت شماست. در بازاریابی کسب و کارهایی که این ویژگی‌ها در آنها وجود دارد ( مثل حوزه بورس) رنگ های تند می‌ تواند مفید و مناسب باشد. حتماً سعی کنید که رنگ مناسبی را برای کسب و کار خودتان داشته باشید. . به عبارت دیگر متناسب با کسب و کاری که دارید به طراحی لوگو شرکت های بازاریابی و مارکتینگ بپردازید.

نکات طراحی لوگو شرکت های بازاریابی و مارکتینگ

نکته مهمی که در بازاریابی وجود دارد این است که از آنجاییکه سرویس و محصولات شما، متناسب با نیاز مخاطب است، لوگوی شما نیز باید به گونه ‌ای باشد که برای مخاطبان شما قابل درک باشد. به عبارت دیگر مخاطب شما با دیدن لوگو، به ماهیت محصول یا خدمتی که عرضه می کنید پی ببرد. یعنی جامعه هدف شما با دیدن آن لوگو، ماهیت و اصالت کسب و کار شما را متوجه شود و از آن طریق با آن ارتباط برقرار کنند.

با استفاده از فونت و تایپوگرافی در هنگام طراحی لوگو شرکت های بازاریابی و مارکتینگ می توانید یک نماد و لوگوی جذاب بسازید که در خاطر مشتریان هم ماندگار باشد.
کسب و کارهای مختلفی در زیرمجموعه بازاریابی وجود دارند. به همین دلیل لوگوی آنها نیز باید با نوع کسب و کار هماهنگی داشته باشد. لوگوی شرکت های بازاریابی در حوزه های هنری، پوشاک، حقوقی، معماری، ورزش و تندرستی، صنایع غذایی، املاک، خودرو، کشاورزی و… می‌تواند در زیرمجموعه طراحی لوگو شرکت های بازاریابی و مارکتینگ محسوب شود.

سخن آخر

ما در استودیو مونس خواه با استفاده از گرافیست های بسیار حرفه‌ ای و استفاده از نرم افزارهای جدید و مدرن، آماده ارائه خدمات در حوزه طراحی لوگو شرکت های بازاریابی و مارکتینگ هستیم. اگر یک شرکت بازاریابی هستید و قصد دارید فعالیت خود را آغاز کنید، می توانید برای طراحی لوگو شرکت خود روی ما حساب کنید.

معمولا مدیران در ابتدای ایجاد یک استارتاپ یا شرکت، تمرکز خود را روی موضوعات مالی می گذارند و شاید زمان و تمرکز کافی برای ایجاد یک لوگوی جذاب نداشته باشند. یا شاید هنوز گرافیستی برای شرکت خود استخدام نکرده باشند تا یک لوگو برای کسب و کار آنها طراحی کند. از این رو سفارش طراحی لوگو می تواند هوشمندانه ترین گزینه باشد تا هم در زمان و هم در هزینه صرفه جویی شود. به همین دلیل ما طراحی لوگو شرکت های بازاریابی و مارکتینگ را در کمترین زمان با بهترین و زیباترین و البته خلاقانه ترین حالت ممکن در اختیار شما قرار می دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *