طوفان فکری و خلاقیت در طراحی لوگو (بخش سوم)

همانطور که در بخش اول و بخش دوم مقاله‌ی طوفان فکری و خلاقیت در طراحی لوگو گفته شد، لوگوی شما چهره شرکت شماست و اولین چیزی است که مشتریان، رقبا و تقریباً همه افراد روی کره زمین از الان تا ابد با تجارت شما ارتباط برقرارخواهند کرد. بنابراین بهتر است لوگوی خوبی داشته باشید.

اما طراحی لوگوی جذاب، آنقدرها هم آسان نیست. ما لیستی از نکاتی را که برای ایده پردازی در طراحی لوگو لازم است گردآوری کرده ایم که به وسیله ی آنها شما می توانید به یک رقیب جدی در میان سایر طراحان تبدیل شوید. یک طراح لوگوی حرفه ای می‌تواند طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی اسم، طراحی نشان تجاری و طراحی آیکون اختصاصی را به نحو احسن انجام دهد. و افراد صاحب کسب و کار می توانند سفارش طراحی لوگوی مورد نظر خود را به طراح لوگو داده و با دریافت تعرفه طراحی لوگو اقدام به ثبت سفارش خود ‌کنند.

حتی شرکت های طراحی لوگو و طراحی آرم نیز وجود دارند که تعرفه های متفاوتی به نسبت فریلنسرها به مشتریان خود ارائه می‌دهند. این شرکت ها قیمت لوگو، قیمت طراحی لوگو و در کل لیست قیمت لوگوی خود را بر اساس نوع کسب و کار و نوع لوگو از لحاظ حرفه ای یا ساده بودن و … ارائه می‌دهند.در ادامه مطلب می خواهیم به 2 مورد دیگر از طوفان های فکری خلق نشانه اشاره کنیم که یادگیری و درک آن به شما در این راه کمک بزرگ و اساسی می‌کند. پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

4) کل تیم خود را درگیر طراحی لوگوکنید

افراد مختلف دیدگاه های مختلفی را ارائه می دهند و می توانند ایده های جدیدی را در رابطه با لوگو شما ارائه دهند ، بنابراین کل تیم را درگیر طوفان مغزی خود کنید. اگر تیمی ندارید، سعی کنید از خانواده یا دوستانی که تجربه ی تجارت و بازاریابی دارند در رابطه با لوگو نظر بخواهید، آنها قادر خواهند بود از دیدگاه کسب و کار به شما بینش دهند.

5) با در نظر گرفتن هدف نهایی طوفان فکری کنید.

در حالی که طوفان فکری می کنید ، به یاد داشته باشید که در نهایت می خواهید از لوگو خود برای چه چیزی استفاده کنید. لیستی از هر جایی که قصد استفاده از لوگو خود را دارید تهیه کنید مانند وب سایت ، مواد بازاریابی یا کالاهای شرکت. سپس ، مطمئن شوید که طراحی لوگوی شما در همه رسانه ها کار خواهد کرد ، نه فقط در موارد خاص. دانستن اینکه لوگوی شما در کجا استفاده خواهد شد ، به روند طراحی کمک می کند. بنابراین ، به عنوان مثال ، اگر می دانید که لوگوی شما بر روی قلم حکاکی خواهد شد، باید مطمئن شوید که هنوز می توانید تمام عناصر طرح خود را در آن مقیاس کوچک کنید.

طوفان فکری و خلاقیت در طراحی لوگو (بخش سوم)

6) از رقابت الهام بگیرید

قدرترین رقیب خود در بازار را بیابید- نوع شرکتی که آرزو دارید مانند آن باشید. سپس ، به لوگو آنها نگاه کنید و از خود بپرسید:
شرکت موردنظر چه کار می کند؟
چگونه می توانید آنچه را که در حال کار بر روی لوگو شرکت موردنظر است ، بر روی لوگو خود اعمال کنید در حالی که به نام تجاری خود پایبند هستید؟
به عنوان مثال ، فرض کنید شما در حال راه اندازی یک فروشگاه الکترونیکی برای فروش محصولات کودک هستید. ممکن است متوجه شوید که برخی از رقبای شما از یک مسکات کارتونی در لوگوی خود استفاده کرده اند. هرچه که باشد ، شما آن عنصر مشترک را برداشته و از آن برای الهام بخشیدن به طراحی لوگوی خود استفاده می کنید. دقیقا از همان مسکات استفاده نکنید. فقط از آن به عنوان الهام استفاده کنید.

طوفان فکری و خلاقیت در طراحی لوگو (بخش سوم)

همانطور که در 2 بخش قبلی و این مقاله ” طوفان فکری و خلاقیت در طراحی لوگو (بخش سوم)” مطالعه کرده اید، راهکارهای متفاوتی برای خلق نشانه وجود دارد. در 3 بخش اول از این مقاله به 5 مورد از این راهکارها و طوفان های فکری اشاره شده، و در بخش های بعدی نیز به ارائه توضیحات در مورد سایر بخش ها می‌پردازیم. در صورت تمایل در “بخش چهارم” این مقاله همراه ما باشید.

|
0
| 97

روش های خلق نشانه (بخش دوم)

روش های خلق نشانه (بخش دوم) همانطور که در بخش اول این مقاله گفته شد طراحی یک نشانه خلاقانه و پرمفهوم فراتر از آن است که می دانید. گاهی طراح برای درک کامل برند و نمایش بصری آن و یا حتی طراحی لوگو، طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی […]

طراحی لوگوی شرکتهای شیمیایی

مواد شیمیایی در اطراف ما هستند، بنابراین ما به ندرت حتی در مورد آنها فکر می کنیم. مواد شیمیایی در محصولاتی هستند که ما برای تمیز کردن خانه های خالی، استفاده به جای سوخت مخزنی و گاز و محصولاتی که ما برای حمام کردن از آنها استفاده می کنیم. ما حتی مواد شیمیایی، مواد افزودنی […]

چگونگی ایجاد یک آرم تجاری

  چگونگی ایجاد یک آرم تجاری: اولین قدم شما در نام تجاری بصری آرم ها ممکن است فقط تصاویر کوچک یا گرافیک پایه باشند، اما آرم ها نشانه های قدرتمندی هستند. ایجاد یک آرم تجاری به معنای تقلید معنای و جوهر شرکت شما در یک عنصر تصویری است که می تواند شخصیت شما را در […]

۱۰ مورد از روند لوگوها در سال ۲۰۱۹

  سال نو به معنای شروع تازه، فرصت های بیشتر و مهمتر از همه روند تغییر آرم است. ما از برخی طراحان گرافیک از سراسر جهان پرسش هایی کرده ایم و با طراحان داخلی خود مورد بررسی قرار داده ایم تا پیش بینی کنیم که بزرگترین روند لوگو در سال ۲۰۱۹ چگونه می تواند باشد. […]

مطالعه موردی طراحی لوگو | جگوار

معنی و تاریخچه لوگو جگوار جگوار در سال ۱۹۲۲ به عنوان کمپانی Swallow Sidecar تاسیس شد و اولین وسایل نقلیه تولید شده توسط کارآفرینان بریتانیا نشان SS را بر روی کاپوت خودرو ها گذاشتند. “جگوار” به نام شرکت در سال ۱۹۳۵ اضافه شد. قبل از پایان جنگ در سال ۱۹۴۵ بخش “SS” از لوگو به دلایل […]

چگونه می توان طراحی مجدد لوگو را درست انجام داد؟

لوگوی قوی می تواند تاثیر زیادی بر کسب و کار شما داشته باشد. گاهی اوقات شرکت ها این موضوع را در همان اولین بار درست انجام میدهند (به لوگو شل و نایک فکر کنید) و هرگز مجبور نیستند لوگو خود را بازبینی کنند. اما اغلب اوقات، لوگو باید اصلاح یا تنظیم شود تا با پیشرفت […]

whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...