طوفان فکری و خلاقیت در طراحی لوگو (بخش چهارم)

همانطور که در بخش اول، بخش دوم و بخش سوم مقاله‌ی طوفان فکری و خلاقیت در طراحی لوگو گفته شد، لوگوی شما چهره شرکت شماست و اولین چیزی است که مشتریان، رقبا و تقریباً همه افراد روی کره زمین از الان تا ابد با تجارت شما ارتباط برقرارخواهند کرد. بنابراین بهتر است لوگوی خوبی داشته باشید.

اما طراحی لوگوی جذاب، آنقدرها هم آسان نیست. ما لیستی از نکاتی را که برای ایده پردازی در طراحی لوگو لازم است گردآوری کرده ایم که به وسیله ی آنها شما می توانید به یک رقیب جدی در میان سایر طراحان تبدیل شوید. یک طراح لوگوی حرفه ای می‌تواند طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی اسم، طراحی نشان تجاری و طراحی آیکون اختصاصی را به نحو احسن انجام دهد. و افراد صاحب کسب و کار می توانند سفارش طراحی لوگوی مورد نظر خود را به طراح لوگو داده و با دریافت تعرفه طراحی لوگو اقدام به ثبت سفارش خود ‌کنند.

حتی شرکت های طراحی لوگو و طراحی آرم نیز وجود دارند که تعرفه های متفاوتی به نسبت فریلنسرها به مشتریان خود ارائه می‌دهند. این شرکت ها قیمت لوگو، قیمت طراحی لوگو و در کل لیست قیمت لوگوی خود را بر اساس نوع کسب و کار و نوع لوگو از لحاظ حرفه ای یا ساده بودن و … ارائه می‌دهند.

در 3 بخش قبلی این مقاله به 5 مورد از طوفان های فکری خلق نشانه اشاره شد درمقاله ” طوفان فکری و خلاقیت در طراحی لوگو (بخش چهارم)” شما را با 3 مورد نهایی این راهکارها آشنا کنیم.

6) مانند مخاطبان خود فکر کنید

دیگرهنگامی که شما در حال طراحی لوگو خود هستید ، لازم است که خود را جای شخصی که قرار است به آن نگاه کند قرار دهید: یعنی مشتری.
وانمود کنید که شما فردی در جامعه ی هدف هستید و طوفان فکری شما لیستی از تمام ویژگی های مهم در شرکتی را که می خواهید با آن کار کنید ، ارائه می دهد. آیا می خواهید با شرکتی کار کنید که قابل اعتماد باشد و خدمات به مشتری با کیفیت بالا ارائه دهد؟ آیا می خواهید با یک برند سرحال که وضعیت موجود را به چالش می کشد کار کنید؟

طوفان فکری و خلاقیت در طراحی لوگو (بخش چهارم)

7) به دنبال فرصت هایی برای ارسال پیام های مخفی باشید.

بعضی اوقات بهترین عناصر طراحی لوگو مواردی هستند که بلافاصله نمی بینید ، مانند فلش بین “e” و “x” در لوگو FedEx که به طرز ماهرانه ای اشاره به این موضوع می کند که بسته ی شما به سرعت به مکان مورد نظر رسانده می شود یا خط محنی ای که مانند یک لبخند در لوگو آمازون به چشم می خورد و اشاره به این دارد که مشتری از تجربه خرید خود رضایت دارد.
لیستی از ارزش های برند خود تهیه کنید. آیا تمرکز شما بر روی سرعت و کارایی است؟ یا برند شما بر دوستی و قابلیت دسترس بودن متمرکز شده است. ارزش های برند خود از طریق تکنیک طوفان مغزی پیدا کنید و آنها را به طراح خود بدهید. آنها می توانند تصویری متناسب با آن مقادیر ارائه دهند و به روشهایی بیندیشند که با ظرافت آنها را در طراحی لوگو شما بگنجانند.

طوفان فکری و خلاقیت در طراحی لوگو (بخش چهارم)

8) به طراح خود اعتماد کنید

هنگامی که باری برندتان طوفان فکری انجام دادید، تعیین کردید چه سبک ها یا تصاویری را می پسندید و کیفیت هایی را که مشتریان شما به دنبال آن هستند را دریافتید، وقت آن است که یک طراح را پیدا کنید و کار طراحی لوگو را به او محول کنید. پس از انتخاب طراح ، به او اعتماد کنید. کار طراحان ترجمه ی مفاهیم به تصویر است. آنها ممکن است چیزی را به شما بدهند که هرگز فکرش را هم نکرده باشید.

همانطور که در این مقاله” طوفان فکری و خلاقیت در طراحی لوگو (بخش چهارم) ” گفته شد لوگوی شما چهره شرکت شماست و اولین چیزی است که مشتریان، رقبا و تقریباً همه افراد روی کره زمین از الان تا ابد با تجارت شما ارتباط برقرار خواهند کرد. همچنین در مورد اینکه طراحی لوگوی جذاب، آنقدرها هم آسان نیست مطالبی را ارائه دادیم و تلاش کردیم تا در 4 بخش از مقاله به طور کامل بتوانیم تمام طوفان های فکری را که به وسیله‌ی آن می‌توانید نشانه ای خلق کنید را به شما آموزش دهیم. سپاس بابت همراهی تان.

|
0
| 95

چگونگه طراحی لوگوی دایره ای نام تجاری شما را متحد می کند

  حلقه ها یک شکل امن و قابل تشخیص هستند که نشان دهنده وحدت، ثبات و یکپارچگی است. به عنوان مثال زمین و خورشید، آنها نیز یک نماد هستند که با سیاره و طبیعت ما مرتبط هستند. دایره ها را می توان به عنوان آیکون ها در آرم و یا به عنوان شکل در کل […]

نکاتی برای ایجاد لوگوهای به یاد ماندنی – بخش اول

آیا تا به حال متوجه شده اید که برخی از لوگوها مشهور در جهان هیچ معنی ندارند؟ حداقل در نگاه اول معنی ندارند. اگر چه ممکن است رنگ های ساده، گرافیک هوشمندانه طراحی شده یا استفاده نوپا از تایپوگرافی را تحسین کنید، اما اکثر لوگو ها به طور کامل هویت نام تجاری خود را نادیده […]

سیر تکامل ۱۳ لوگوی مشهور

  چگونه لوگوهای نمادین در طول زمان تکامل یافته‌اند؟ آیا تغییرات لوگو معمولاً با دوره‌های رشد درآمد برای برندها مطابقت دارند؟ برای فهمیدن این مسئله شرکت C + R تحقیقی انجام داده است که نشان‌دهنده تغییرات مهم لوگو در ۱۳ نوع برند معروف هست: استارباکس، اپل، گوگل، آمازون، Levi’s، مایکروسافت، Dell، توییتر، نایکی، کوکاکولا، آی […]

۶ اصل اساسی طراحی لوگو

  هدف از یک لوگو این است که برند خود را به طور کامل برای مخاطب نشان دهید و در عین حال شما را از سایر افراد در آنجا نیز متمایز کند. وقتی شخصی به لوگو شما نگاه می کند باید بتواند دو چیز را تعیین کند: تمایل داشتن نسبت به محصول و خرید آن […]

طوفان فکری و خلاقیت در طراحی لوگو(بخش اول)

لوگوی شما چهره شرکت شماست و اولین چیزی است که مشتریان، رقبا و تقریباً همه افراد روی کره زمین از الان تا ابد با تجارت شما ارتباط برقرارخواهند کرد. بنابراین بهتر است لوگوی خوبی داشته باشید. اما طراحی لوگوی جذاب، آنقدرها هم آسان نیست. ما لیستی از نکاتی را که برای ایده پردازی  در طراحی […]

۵۰ نکته حرفه ای در مورد طراحی لوگو – سری ششم

  بهتر است بر روی پیامی تمرکز کنید که با استفاده از یادداشت ۱۰ کلمه در مورد مزایای شرکت به دست آمده است. این واژه ها ممکن است احساسات ، صفات ، اشیا یا دوره های زمانی خاص باشند. لوگوی خوب معرف ماهیت شرکت شماست لوگو نمایش بصری همه مواردی است که رکت قصد دارد […]

whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...