قیمت گذاری طراحی لوگو

تصور کنید از شما خواسته شده قیمتی برای طراحی یک لوگو جدید بدهید؟ حتماً از خودتان می‌پرسید چقدر سخت است؟ با خودتان فکر می‌کنید همین‌الان به اینترنت نگاه می‌کنم و پاسخی پیدا می‌کنم. درخواست شما از گوگل چیزی شبیه این است: «چگونه یک طراحی لوگو را قیمت‌گذاری کنید؟» و اما نتایج گوگل چه خواهد بود؟

احتمالاً گوگل نتایجی از این دست خواهد داشت: اصول طراحی لوگو، طراحی لوگوی قدرتمند برای کسب‌وکارهای کوچک،۱۰ گام تا طراحی لوگویی ایده آل و …

تجربه نشان می‌دهد با این روش به پاسخی دست نخواهید یافت.

ما این مطلب را در استودیو مونس خواه تهیه کردیم چون فکر می‌کنیم باید حداقل چند دقیقه وقت صرف این کار کنید. در غیر این صورت، پول کافی دریافت نمی‌کنید همچنین، باید دنبال یک توجیه اساسی برای قیمت خود داشته باشید اگر نمی‌دانید چطور برای مشتری توضیح دهید که چرا این مقدار پول را درخواست می‌کنید، زمانی که آن‌ها می‌توانند به سادگی یک لوگو را از یک سایت اینترنتی به قیمت سی هزار تومان به دست آورند، پیشنهاد می کنمیم حتما این مقاله را مطالعه نمایید.

توجه داشته باشید، ممکن است مشتری شما نتواند تفاوت بین لوگوهای طراحی شده بصورت اختصاصی و دانلود از اینترنت را تشخیص دهد.

خوب، این وظیفه شماست که آن‌ها را در مورد فرآیند طراحی لوگو آموزش دهید.

آماده‌اید که بدانید چگونه یک طراحی لوگو را قیمت‌گذاری کنید؟

قیمت لوگو۱ استودیو مونس خواه

۱. ایجاد یک خلاصه‌ی طرح

قبل از ایهر کاری باید درک کنید مشتری دقیقاً برای چه به لوگو نیاز دارد.

کاری که باید انجام دهید

شما باید محدودیت‌های مشتری را درک کنید و با آن‌ها در ارتباط باشید تا بدانید دقیقاً چه کاری برای آن‌ها می خواهید انجام ‌دهید. شما می‌توانید خلاصه طرح را از طریق مصاحبه حضوری یا از طریق ایمیل و یا با پرسشنامه‌ای که پر می کند، تهیه کنید. در این مصاحبه هرچه جواب‌های مفصل‌تری دریافت کنید، بهتر است.

این‌ها سوالاتی هستند که شما می‌خواهید به جوابشان برسید:

۱. هدف از لوگو چیست و در کجا ارائه می‌شود یا مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

۲ . تاریخچه شرکت چیست؟

۳ . محصول یا خدماتی که کسب‌وکار شما ارائه می‌دهد، دقیقاً چیست؟

۴ . آیا محدودیتهای فرهنگی یا اجتماعی وجود دارد؟

۵ . مخاطب هدف چه کسی است؟

۶ . آخرین مهلت برای آماده شدن لوگو چه زمانی است؟

۷ . رقبای شما چه کسانی هستند؟

۸ . چه فرمت‌هایی نیاز است؟ چاپی یا آنلاین؟ سایز و فرمت‌های فایل را نیز یادداشت کنید.

۹ . قبل از تائید لوگو به عنوان مشتری می‌خواهید چند ایده مفهومی را ببینید؟ ⃝ یک؟ ⃝ سه؟ ⃝ بیشتر؟ (در مورد این سوال در ادامه بیشتر توضیح داده ایم)

باید مشتری بداند که با افزایش تعداد پیش‌طرح و یا تجدیدنظر قیمت نیز افزایش می‌یابد. در مورد تعداد ایده های مفهومی، باید عددی که فکر می‌کنید بهترین است را پیشنهاد کنید.

شما هرگز نباید قبل از اینکه همه چیز روشن باشد، روی طراحی کار کنید بنابراین هنگامی‌که همه اطلاعات را دریافت کردید، باید یک طرح کلی طراحی کنید و آن را به مشتری ارائه کنید.

چقدر زمان لازم است

مهم نیست که تهیه خلاصه طرح از طریق ایمیل صورت می گیرد و یا در یک جلسه شخصی اتفاق می افتد، در هر صورت این بخش حداقل۲ تا ۴ ساعت زمان می برد. شما باید مسئولیت آن را قبول کنید. بعضی اوقات ممکن است ترجیح ‌دهید که این کار را قبل از عقد قرارداد انجام دهید، چون تنها بعد از دریافت این پاسخ‌ها می‌توانید واقعاً بفهمید که چطور این پروژه را قیمت‌گذاری خواهید کرد.

نکته مهم

سؤالات را برمبنای یک الگو و به زیبایی طراحی کنید و برای مشتری بفرستید و لوگوی برند خود را اضافه کنید. این کار به مشتریان نشان می‌دهد که آن‌ها با یک حرفه‌ای کار می‌کنند و آن‌ها در حال انجام یک روند واقعی و عمیق هستند.

نکته مهم دوم

زمانی که این سؤالات را مطرح می‌کنید، یک فرصت عالی برای شما است که کار بیشتری برای خود ایجاد کنید. هر چیزی در مورد کار به ذهنتان خطور می کند را به مشتری پیشنهاد دهید. برای مثال چه کسی قصد دارد کارت‌ ویزیت کسب‌وکار را طراحی کند که لوگو در آن ظاهر می‌ شود؟ آیا آن‌ها به یک صفحه فیس بوک نیاز دارند؟ چه کسی قصد دارد این صفحه را برای آن‌ها طراحی کند؟

پس از تکمیل تمام سئوالات،  به مشتریان پیشنهاد کنید که این کار را برای آن‌ها انجام می دهید.

قیمت لوگو۲ استودیو مونس خواه

۲. تحقیق و مطالعه در مورد کسب‌وکار سفارش‌دهنده لوگو

شما باید تحقیق کنید تا بتوانید به خوبی درک کنید که در حال طراحی لوگو برای چه چیزی هستید.

کاری که باید انجام دهید

در این مرحله شما می‌خواهید بفهمید که مشتریان کسب‌وکار یا رقبای بالقوه چه کسانی هستند. تعامل بین آن‌ها و کسب‌وکار چیست. مشتری چه سبکی را می خواهد در لوگوی خود انتقال دهد.

اگر سفارش‌دهنده لوگو دارای یک کسب‌وکار تثبیت شده باشد، اهمیت چنین تحقیقاتی بسیار بیشتر است. شما واقعاً باید بدانید که مشتری چه چیزی در ذهن خود دارد، چه تصور و رؤیاهایی دارد. آن‌ها حتی ممکن است ندانند چطور آن را در قالب کلمات قرار دهند و شاید به کمک شما به عنوان یک طراح برای بیان آن نیاز دارند.

شما باید در این باره با مشتریان صحبت کنید، اما نباید فرض کنید که آن‌ها تمام پاسخ‌های خود را می‌دانند. شما باید سعی کنید درباره کسب‌وکار آنلاین تحقیق کنید، سعی کنید محصولی که آن‌ها می‌فروشند، مدل کسب‌وکار پشت آن و فرهنگ اطراف آن را درک کنید.

شما باید سعی کنید با کارگران مختلف در کسب‌وکار صحبت کنید. این افراد می‌توانند باعث شوند، شما ایده‌های بیشتر و زوایای جدیدی از کار را درک کنید.شما همچنین باید بدانید که رقبای کارفرما چه کسانی هستند و چه چیز منحصربه‌فردی در کسب‌وکار آنها وجود دارد.

در نهایت، روندهای کنونی طراحی لوگو و سبک‌هایی که با این کسب‌وکار و محصول یا سرویس آن مرتبط هستند را بشناسید. به برندهای موفق در این حوزه نگاه کنید و سعی کنید بفهمید با توجه به لوگوهایی که دارند، کدام برند موفق است و کدام برند موفقیتی کسب نکرده است.

چقدر زمان لازم است

تخمین زدن یا حتی تقریب نسبی زمان لازم برای تحقیق بر روی لوگو نیز کار دشواری است و حداقل ۴ تا ۸ ساعت در نظر می گیریم. اما به خاطر داشته باشید که مشتری، شما را برای یک کار برند سازی کامل استخدام نکرده است، بلکه برای طراحی لوگو استخدام کرده است و باید وقت خود را صرف تحقیق بر وی این کار بکنید.

نکته مهم

از مشتری بخواهید تا نمونه های دیگری از لوگوهایمورد علاقه یا لوگو هایی از سایر کسب و کارهایی مرتبط را برای شما ارسال کند. این کار به شما کمک می‌کند با ذهن مشتریان ارتباط برقرار کنید.

قیمت لوگو۳ استودیو مونس خواه

۳. مفهوم سازی

در این مرحله شما در حال تولید مفاهیم بر اساس شناختی هستید که از طراحی اولیه و تحقیق به دست آورده اید.

کاری که باید انجام دهید

در این مرحله نباید طرح را به مشتری نشان دهید. اکثر مشتریان قوه تخیل لازم برای دیدن این که چگونه طراحی شما می‌تواند به یک لوگوی طراحی‌شده زیبا تبدیل شود را ندارند. شما نباید خود را فقط به یک ایده محدود کنید؛ بلکه باید چندین ایده داشته باشید که در صورت امکان به کمک فردی که به وی اعتماد دارید یا افرادی در میان مخاطبین هدف، آن را تست کنید. فراموش نکنید دریافت بازخورد به زمان نیاز دارد.

اکثر مردم نمی‌توانند زمان بسیار زیادی را صرف نشستن و طراحی طرح های مختلف مدادی برای لوگو بکنند، بنابراین توجه داشته باشید که هم برای الهام گرفتن و هم برای رسیدن به آرامش ذهنی در فرایند طراحی لوگو به کمی استراحت نیاز دارید. اگر ۱۵ دقیقه وقت اضافی دارید، نگاهی به این بیندازید که چگونه آرون دراپلین در حال کشیدن طرح های مدادی برای لوگوی خودش است.

پس از طراحی چند نمونه باید عمیق‌تر کار کنید و به این فکر کنید که این لوگو در کجا مورد استفاده قرار می‌گیرد. در یک وب سایت، کارت‌ ویزیت، صفحه فیسبوک، و یا موارد دیگر. برخی لوگو ها ممکن است در یک چهارچوب خاص، عالی به نظر برسند ولی در جایی دیگر مناسب نباشد. بنابراین باید بیشتر روی ایده ی خود کار کنید.

چقدر زمان لازم است

برای الهام گرفتن و ارائه طرح، حداقل ۴ تا ۸ ساعت مورد نیاز است.

نکته مهم

خوشبختانه ما در عصر اینترنت هستیم، بنابراین می توانیم از منابع موجود در طراحی خود الهام بگیریم. همچنین منابع دیگری نیز در اختیار داریم که برای ایجاد لوگو به روشی منظم به ما کمک می‌کنند.

قیمت لوگو۴ استودیو مونس خواه

۴. ارائه به مشتری و بازبینی

توضیح دادن و متقاعد کردن مشتری در مورد آنچه که می‌بیند متناسب با نیازهای وی است یکی از وظایف شما محسوب می شود. حالا شما آماده اید که چند نسخه از لوگو را طراحی کنید و آن‌ها را به مشتری خود نشان دهید تا بازخوردشان را دریافت کنید.

کاری که باید انجام دهید

یک یا دو مورد از نمونه ها را با همفکری مشتری انتخاب کنید،  و شروع به کار برای ارائه نسخه های بازبینی‌ بیشتر بکنید.

پس از این که تغییرات مورد نظر مشتری را انجام دادید،باید آن را به مشتری مجددا ارئه کنید. همه چیز بستگی به این دارد که اولین جلسه چطور پیش رفته است. اگر مشتری در حال حاضر عاشق یکی از ایده‌های شما است و شما نیز با او موافق هستید، تنها تغییرات کوچک مورد نیاز است، و دیگر نیازی به یک جلسه ارائه حضوری مفصل وجود ندارد؛ اما اگر مشتری هیچکدام از ایده‌های شما را دوست نداشته است، پیشنهاد می‌کنیم که یک ارائه کاملا جدید را مجددا در جلسه ای حضوری داشته باشید.

چقدر زمان لازم است

این مرحله بستگی به این دارد که شما و مشتری سر چه تغییراتی با هم به توافق رسیده اید.

قیمت لوگو۵ استودیو مونس خواه

۵. ارائه لوگو

بعد از این که شما و مشتری در مورد لوگو تصمیم نهایی خود را گرفتید، باید مطمئن شوید که آن را در تمام قالب‌ها، شکل‌ها و اندازه‌های مورد نیاز تهیه کرده اید.

کاری که باید انجام دهید

از مشتری خود بپرسید که قرار است از این لوگو در کجا استفاده کند و بر همین اساس لوگو را آماده کنید.

معمولا مشتریان شما هیچ سرنخی در مورد این که چه فرمت ها و اشکالی را لازم خواهند داشت، ندارند. تنها چیزی که آن‌ها می‌دانند این است که بگویند: «من این لوگو را برای صفحه فیسبوکم نیاز دارم» یا «می‌خواهم لوگو بر روی نسخه دسکتاپ و موبایل سایت ظاهر شود» یا این که « می خواهم لوگو را در یک منوی سبز قرار دهم». اما باید به خاطر داشته باشید که برای فهمیدن این نکات، زمان بیشتری لازم است.

چقدر زمان لازم است

حداقل ۲ تا ۴ ساعتزمان در این مرحله نیاز است.

جمع بندی

امیدواریم این نوشته به شما در محاسبه اینکه چند ساعت نیاز دارید تا یک پروژه را تمام کنید، کمک کند. این نوشته از آن جهت مهم است که می‌تواند به شما کمک کند فرآیند کاری را به مشتری توضیح دهید و آن را توجیه کنید که چرا برای اجرای این پروژه به مبلغ پیشنهادی تان نیاز دارید.

سخن نهایی

استودیو طراحی مونس خواه یکی از معتبرترین شرکت های طراحی لوگو و طراحی آرم می باشد که در زمینه طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی اسم، طراحی نشان تجاری و طراحی آیکون اختصاصی تخصص دارد. این شرکت تعرفه طراحی لوگو مختص خود را دارا بوده و در مقابل هر سفارش طراحی لوگو ، قیمت لوگو، قیمت طراحی لوگو و در کل لیست قیمت لوگو خاصی را ارائه داده و لوگوی مورد نظر را طراحی می نماید.

جهت دیدن نمونه کارها و سفارش طراحی به سایت استودیو طراحی مونس خواه مراجعه نمایید.

|
0
| 756

مطالعه موردی طراحی لوگو | آئودی

در این پست شما تاریخچه طراحی لوگو آئودی و نام تجاری آن آشنا خواهید شد. آئودی به عنوان یکی از پیشروترین و برترین مارک های خودرو در جهان ظهور کرد. تقریبا بیش از یک قرن است که این شرکت رهبر برتر در طراحی خلاق و پیشرفت تکنولوژی در صنعت خودرو بوده است. با عملکرد و […]

نکاتی برای ایجاد لوگوهای به یاد ماندنی – بخش اول

آیا تا به حال متوجه شده اید که برخی از لوگوها مشهور در جهان هیچ معنی ندارند؟ حداقل در نگاه اول معنی ندارند. اگر چه ممکن است رنگ های ساده، گرافیک هوشمندانه طراحی شده یا استفاده نوپا از تایپوگرافی را تحسین کنید، اما اکثر لوگو ها به طور کامل هویت نام تجاری خود را نادیده […]

مطالعه موردی طراحی لوگو پژو

سیر تحول ، تاریخچه و مفهوم لوگوی Peugeot نشانه پژو یکی از برجسته ترین و برجسته ترین آرم ها در تاریخ خودرو در جهان است. اگر برای این نشان نبود، این شرکت هرگز نمیتوانست به بالاترین سطح برسد و یکی از معتبرترین تولیدکنندگان خودرو در سراسر جهان شود. کرم برند دارای یک تاریخ بسیار غنی است. […]

چگونه می توان طراحی مجدد لوگو را درست انجام داد؟

لوگوی قوی می تواند تاثیر زیادی بر کسب و کار شما داشته باشد. گاهی اوقات شرکت ها این موضوع را در همان اولین بار درست انجام میدهند (به لوگو شل و نایک فکر کنید) و هرگز مجبور نیستند لوگو خود را بازبینی کنند. اما اغلب اوقات، لوگو باید اصلاح یا تنظیم شود تا با پیشرفت […]

۵۰ نکته حرفه ای در مورد طراحی لوگو – سری اول

پل راند در کتاب Design Form & Chaos میگوید : لوگو ابزاری برای طراحی غرور است و باید به بهترین شکل ممکن نشان داده شود. اگر در روابط کسب و کار تصاویر پادشاه باشد، ماهیت این تصویر لوگوست و این مورد همانند جواهرات موجود در تاج پادشاهی عمل می‌کند.   بدانید لوگو چیست اول از […]

۵۰ نکته حرفه ای در مورد طراحی لوگو – سری هشتم

برخی از اوقات برای اینکه طراحی خوب و قابل قبولی داشته باشید باید طراحی خود را با چشم اصلاح نمایید. این موضوع در طراحی تایپوگرافی رایج است اما در طراحی لوگو نیز اعمال می‌شود. اصلاحات چشمی را درک کنید اگرچه ما یکی از طرفداران گریدها و خطوط راهنماها هستیم اما برخی از اوقات نمی‌توان به […]

whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...