سفارش طراحی لوگو مذهبی

سفارش طراحی لوگو مذهبی

در این مقاله قصد داریم نکات مهم در هنگام طراحی لوگو مذهبی را ارائه دهیم. مسلما طراحی یک لوگوی مذهبی با لوگوی تجاری و … متفاوت است.

اهمیت طراحی لوگوی مذهبی برای موسسات دینی و فرهنگی

یکی از اصلی ‌ترین موضوعاتی که در هنگام ایجاد یک کسب و کار در حوزه های مختلف باید به آن توجه کرد، طراحی لوگو است. طراحی لوگو باعث می شود تا شما با دیگر رقبا و کسب و کارها تمایز داشته باشید. کاربران با دیدن لوگو و نماد شما به میزان حرفه ای بودن کسب و کار یا فعالیت شما پی می برند. به عبارت دیگر می توان گفت در هر صنف و شغلی داشتن یک لوگوی جذاب و زیبا می ‌تواند باعث شود تا شما بیشتر شناخته شوید و مخاطبان بیشتری به سمت فعالیت خود جذب کنید.

یکی از اصلی ‌ترین موضوعاتی که موسسات فرهنگی و دینی، نیاز به آن دارند، طراحی لوگو مذهبی است. طراحی لوگو مذهبی به عنوان یکی از اصلی ترین ویژگی های یک موسسه دینی و فرهنگی مطرح است و باید در ابتدای کار آن موسسه یا مجموعه، طراحی لوگوی مذهبی مطابق با المانها و نمادهای دینی صورت بپذیرد.

خیلی از موسسات فرهنگی و مذهبی، در طراحی لوگو مذهبی خود، بحث برندسازی یا تبلیغات برایشان مهم نیست. چرا که تبلیغات و برند سازی عمدتاً در فضای کسب و کارهای تجاری مورد استفاده قرار می گیرد و موسسات فرهنگی و مذهبی نیاز به این کار ندارند بلکه بیشتر جنبه فرهنگی و دینی فعالیت آنها مدنظر است.

آنچه که بیشتر از همه برای موسسات فرهنگی و دینی در طراحی لوگو مذهبی مهم است، بحث نمادسازی یا نشانه گذاری دینی( برای هیئت ها، مساجد، امامزاده‌ ها، موسسات فرهنگی تبلیغی، صندوق‌ های قرض ‌الحسنه و غیره) است. به همین دلیل این موسسات، نیاز به طراحی لوگو مذهبی دارند تا بتوانند ماهیت کار خود را به مخاطبانشان به خوبی برسانند. در طراحی لوگو مذهبی نام ائمه اطهار و همچنین نماد هایی مانند مساجد یا گنبد و … بسیار مورد توجه قرار می گیرد.

نکات مهم در هنگام طراحی لوگو

به همین دلیل توصیه می‌ کنیم در هنگام طراحی لوگو مذهبی در ابتدا در مورد ماهیت و شرایط لوگو اطلاعات کافی را داشته باشید. به طور معمول یکی از اصلی ترین نکات در هنگام طراحی لوگو مذهبی ساده گرایی است. معمولا در طراحی این نوع لوگو نیازی به یک طرح پیچیده و ناخوانا نیست. بلکه یک طرح ساده از نمادها و المانهای مذهبی می تواند بیشتر تاثیرگذار باشد. ما نیز توصیه می کنیم در این طراحی به این نکته توجه بفرمایید و از نمادهایی استفاده کنید که علاوه بر سادگی، ماهیتی بسیار تاثیرگذار دارند. اما نكته دوم که در طراحی لوگو مذهبی بسیار مهم است، استفاده از تایپوگرافی است. منظور از تایپوگرافی یعنی واژگان و کلماتی مورد استفاده قرار بگیرند که علاوه بر سبک فعالیت موسسه یا مجموعه، تداعی کننده عناصر مذهبی نیز باشند.
یکی دیگر از نکات بسیار مهمی که در هنگام طراحی لوگوی مذهبی باید به آن توجه کرد، اهمیت خوانا بودن است. مسلم است که خیلی از طرح ها و نمادهای مذهبی، پیچیدگی های کلامی خاص خود را دارند که برای طراحی لوگوی مذهبی توصیه نمی ‌شوند. این طرح ها عمدتا برای نگاره های مساجد و اماکن مذهبی مناسب تر هستند. اما برای یک لوگوی مذهبی مناسب نیستند. سعی کنید بیشتر از کلمات و عبارات مذهبی استفاده کنید که خوانا و معمول باشند. همچنین از رنگ‌ هایی مانند سبز و قرمز و سایز مناسب باید استفاده کرد تا لوگو مذهبی بیش از پیش جذابیت های خاص خود را داشته باشد.

استفاده از تایپوگرافی 

اگر شما یک کسب و کار اینترنتی در حوزه فعالیت ‌های تجاری داشته باشید، استفاده از تایپوگرافی کلمات انگلیسی می ‌تواند معتبر باشد. اما برای طراحی لوگوی مذهبی استفاده از این کلمات توصیه نمی شود. به همین دلیل عموماً استفاده از فونت هایی مانند نستعلیق عثمان طه، خط کوفی و …می تواند جذابیت بیشتری به لوگو مذهبی بدهد.

ما در سایت مونس خواه تمام امکانات و شرایط لازم برای طراحی لوگو مذهبی را آماده کرده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =