لوگو سه بعدی چیست؟

لوگو سه بعدی با استفاده از یک سری نرم افزار خاص، سمبل ها و یا متن به صورت سه بعدی طراحی می شود، به طوری که وقتی به آن نگاه می کنید فقط یک تصویر ساده نمی بینید و احساس می کنید که این تصویر واقعی بوده و حجم دارد. امروزه طراحی این نوع لوگو به دلیل جاذبه بصری که ایجاد می کند، بسیار مورد توجه قرار گرفته و طرفداران زیادی دارد.

چرا که به افزایش مخاطب و بهبود تصویر از برندتان در ذهن مخاطب کمک بزرگی می کند. سه بعدی سازی لوگو توسط نرم افزارهای سه بعدی سازی ایجاد شده و فایل های رندر شده از این لوگوی همراه با فایل های قابل ویرایش سه بعدی در اختیار مشتری قرار می گیرند. بنابراین باید توجه داشته باشید که قبل از انتخاب لوگو اصول زیادی را رعایت کنید تا در تمام بستر ها مانند تبلیغات چاپی، وب سایت ها و … بتوانید استفاده کنید. تمام شرکت ها باید لوگویی داشته باشند که مشتری را در نگاه اول جذب کرده و اصالت برند را نمایان کند، بنابراین برای ایجاد مزیت رقابتی در این بازارها بهتر است که لوگویی جذاب و فریبنده از جمله لوگوی سه بعدی انتخاب شود.

لوگوی سه بعدی چیست؟

ویژگی ها و مزایای لوگو سه بعدی

1. مجذوب کننده باشد

این نوع لوگو جذاب تر و بروز تر است و مشتری را با نام برند بهتر درگیر می کند. بنابراین زمانی که مشتریان به طرح این لوگو توجه می کنند، مجذوب آن می شوند و احساسات مشتری برانگیخته می شود. جالب است بدانید که مسائلی از جمله چگونگی استفاده از رنگ و انتخاب اندازه متناسب باعث می شود طراحی لوگوی برندتان جذاب تر باشد که در این صورت هدف برند را بهتر به مخاطب انتقال می دهد.

2. برند را قوی و مورد اعتماد نشان دهد

با طراحی یک لوگوی سه بعدی مخاطبین دید گسترده تر و اعتماد به نفس بیشتری نسبت به تجارت شما پیدا خواهند کرد. طراح می تواند از لوگوی متحرک، لوگوی تصویری، لوگوی حرف انگلیسی و یا فارسی از حرف اول نام شرکت تان برای طراحی این لوگو استفاده کند.

3. متناسب با تمام بستر ها باشد

امروزه بیشتر برند ها و شرکت ها قصد دارند به صورت هم زمان لوگوی خود را در بستر های چاپی و دیجیتالی استفاده کنند به همین منظور انتخاب این نوع لوگو بسیار مناسب می باشد. با طراحی این لوگو می توانید آن را در تمام بسترها از جمله شبکه های اجتماعی، وب سایت ها و یا وب سایت هایی که تبلیغات ویدئویی دارند استفاده کنید.

4. به رشد کسب و کار بهبود بخشد

این لوگو باید به گونه ای طراحی شود که مشتری بدون زحمت و به راحتی برندتان را به یاد بیاورد تا قدرت برند شما و قابل اعتماد بودن آن را به خوبی نشان دهد چرا که استفاده از این لوگو باعث می شود مشتری دید وسیع تری به کسب و کار شما پیدا کند.

5. بالا بودن کیفیت

طراحی این لوگو در نرم افزارهای مختلف از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است، به طوری که وقتی به این لوگو یا لوگو متحرک نگاه می کنید کاملاً وضوح و شفافیت آن را در تمام ابعاد درک خواهید کرد.

لوگوی سه بعدی چیست؟

 6. قابل تشخیص بودن

این لوگو نسبت به سایر لوگو ها که به شکل لوگو تایپ، انتزاعی، نمادین و ترکیبی طراحی می شوند، راحت تر توسط مخاطب تشخیص داده می شود که این ویژگی فقط با طراحی این لوگو امکان پذیر می باشد، پس شما می توانید با ترکیب رنگ ها، آیکون ها و شکل ها در طراحی این لوگو روی مخاطب خود تاثیر بگذارید.

7. متنوع بودن ابزارها

طراحی این لوگو نیاز به خلاقیت بسیار بالایی دارد و طراح باید بتواند با استفاده از ابزارهای مختلف، رنگ تصاویر را در سه بعد به طور کامل به نمایش دربیاورد. بنابراین اگر به برخی از نرم ‌افزارهای طراحی لوگو نگاهی بیندازید، می بینید که ابزارهای طراحی لوگو سه بعدی چندین برابر ابزارهای طراحی لوگو دو بعدی است که موجب می ‌شود دست طراح برای خلق یک لوگوی جذاب و منحصر به فرد باز باشد.

8. امکان به روز شدن با این طراحی

اگر بخواهید لوگو دو بعدی را به لوگو سه بعدی مشابه به آن طراحی کنید، می توانید با تکنولوژی های به روز و نرم افزارهای مدرن این کار را انجام دهید. چرا که در برخی از شرکت ها و کارهای بازاریابی دیجیتالی از جمله وب سایت ها، شبکه های اجتماعی و اپلیکیشن های موبایل به کار بردن این لوگو اجتناب ناپذیر به نظر می رسد.

سخن نهایی

استودیو طراحی مونس خواه یکی از معتبرترین شرکت های طراحی لوگو و طراحی آرم می باشد که در زمینه طراحی لوگو، طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی اسم، طراحی نشان تجاری و طراحی آیکون اختصاصی تخصص دارد. این شرکت تعرفه طراحی لوگو مختص خود را دارا بوده و در مقابل هر سفارش طراحی لوگو، قیمت لوگو، قیمت طراحی لوگو و در کل لیست قیمت لوگو خاصی را ارائه داده و سفارش مورد نظر را طراحی می نماید. تخصص ویژه استودیو طراحی مونس خواه در زمینه طراحی لوگو فروشگاهی، لوگو شرکتی، لوگو آی تی، لوگو صنعتی، لوگو شخصی، لوگو صنایع غذایی، لوگو پوشاک، و حتی لوگو موسیقی غیر قابل انکار است.

جهت مشاهده نمونه کارها و سفارش طراحی می توانید به سایت استودیو طراحی مونس خواه مراجعه نمایید.

|
+1
| 23

۵۰ نکته حرفه ای در مورد طراحی لوگو – سری پنجم

طراحی بصری به معنای داشتن مهارت های طراحی است. اینکه چگونه می‌توانید ایده ای را اجرا کنید و سبک انتخاب شده را به کار ببندید. ممکن است مفهوم انتخابی قوی باشد، سبک مناسب انتخاب گردد اما اجرای ضعیف آن نتیجه بسیار بدی بر روی طراحی شما خواهدد داشت. سه اصل مهم: مفهوم ، سبک و […]

مطالعه موردی طراحی لوگو | سازمان ملل متحد

سازمان ملل یکی از مشهورترین سازمان های جهان است. کلیات سازمان ملل متحد در مورد چیست ، به شرح زیر است: “اهداف سازمان ملل عبارتند از ترویج و تسهیل همکاری در حقوق بین الملل، امنیت بین المللی، توسعه اقتصادی، پیشرفت اجتماعی، حقوق بشر، حقوق مدنی، آزادی های مدنی، آزادی های سیاسی، دموکراسی و دستیابی به […]

طراحی لوگو برای صنعت نوشیدنی

  انتخاب نوشیدنی اغلب بخشی از کارهای روزانه ما هستند. صبح انتخاب نوشیدنی قهوه، یا شاید یک کامبوچو یا یک آبمیوه خنک بعد از اتمام کار به نظر خوب بیاید. فقط بیاید در مورد چند الگوی نوشیدنی که هر روز آنها را میبینیم فکر کنیم. با این وجود، ما همه آنها را به نمی توانیم […]

لوگو حرف C

  حرف C حرف C محصولی از الفبای لاتین است. این حرف در فاصله اولین و دومین جنگ *کارتاژی وارد الفبای لاتین شد، به همین دلیل این حرف در بسیاری از الفباهای کهن وجود ندارد. حرف C مصری که اولین بار به شکلی خوابیده بر روی پهلو دیده شده است، بر طبق الگوی کوهان شتر […]

۵۰ نکته حرفه ای در مورد طراحی لوگو – سری اول

پل راند در کتاب Design Form & Chaos میگوید : لوگو ابزاری برای طراحی غرور است و باید به بهترین شکل ممکن نشان داده شود. اگر در روابط کسب و کار تصاویر پادشاه باشد، ماهیت این تصویر لوگوست و این مورد همانند جواهرات موجود در تاج پادشاهی عمل می‌کند.   بدانید لوگو چیست اول از […]

هدف لوگو چیست و چرا افراد به آن اهمیت نمی‌دهند؟

هدف لوگو چیست و چرا افراد به آن اهمیت نمی‌دهند؟ موضوع مقاله ای است که می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم. لوگو انواع مختلفی دارد و هرکدام به هدف خاصی طراحی می شوند. همانطور که می دانید، که طراح لوگوی حرفه ای می‌تواند طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، […]

whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...