لوگو های معروف و آنچه شما می توانید از آنها یاد بگیرند

لوگو مانند درب ورودی یک کسب و کار است. این یک تصور اولیه از  معروف ترین لوگو های جهان هست؛ اما، چه چیزی باعث شکست یک لوگو می شود؟

بازارها و روند ها همیشه در حال تکامل هستند، اما ویژگی های خاص مانند تایپوگرافی، طرح بندی، الگوها و رنگ تاثیر زیادی بر چگونگی آگاهی مردم دارند. دانستن اینکه چگونه برند های بزرگ این کار را درست انجام می دهند، به شما کمک می کنند تا نام تجاری خود را اصلاح کنید و با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید.

بیایید نگاهی به چند شرکتی بیاندازیم که واقعا خود را با طراحی لوگو خود مطرح کرده اند؛ چرا آنها بسیار موفق بوده اند؟ چه چیزی می توانیم از طراحی آنها یاد بگیریم.

لوگوهای مشهور افسانه ای

لوگوی FedEx

لوگوی اصلی FedEx در سال ۱۹۷۳ متولد شد، یک علامت آبی ساده در زمینه الگو قرار داشت. در طول سالها رنگ ها و حروف تغییر کرده اند. اما در سال ۱۹۹۴، این شرکت لوگو را تا به امروز که ما می شناسیم معرفی کرده است، این لوگو با نشانگر سفارشی سفید بین E و E X قابل رویت است.لوگو های معروف و آنچه شما می توانید از آنها یاد بگیرند

طراحی لوگوی FedEx

طراحی لوگوی حال حاضر که انجام شده است … FedEx یک علامت سفید در داخل آخرین E و X پنهان کرده است، که دارای یک نماد متعالی از سرعت، حرکت و ویژگی های بسیار دقیق برای یک برند دارای تحویل و تدارکات است.

FedEx همچنین نمایندگان چندین شرکت خود را از طریق استفاده هوشمندانه از رنگ نشان می دهد. با حفظ رنگ بنفش “Fed” در طراحی لوگو، بخش “Ex” بر اساس محصول تغییر می کند. رایج ترین ترکیب رنگی که ما می بینیم بنفش و نارنجی برای FedEx Express است، سرویس مورد استفاده برای بخش عمده ای از بسته ها.

این لوگو خیلی سرد، درست است؟ ما اینطور فکر می کنیم

لوگو های معروف و آنچه شما می توانید از آنها یاد بگیرند

با تغییر یکی از رنگ های آرم خود، شرکت می تواند هر جنبه ای از شرکت خود را به روش های مختلف نماد دربیاورد. از آنجا که روانشناسی رنگ در کسب و کار بسیار مهم است، هر رنگ می تواند عمدتا جنبه خاصی از نام تجاری خود را منعکس کند.

درس از این لوگو

معانی پنهان درون لوگو ممکن است فقط خلاقیت شما در طراحی لوگو باشد. چرا چیزی شبیه این را امتحان نکنید؟ از طریق مصرف کنندگان خود و فاکتور هوشمندانه طراحی می توانید مخاطبان خود به افراد پر جنب و جوش تبدیل کنید.

تغییر رنگ فونت چیز دیگری است که ما می توانیم از لوگو FedEx یاد بگیریم. به روانشناسی رنگ نگاه کنید و ببینید چگونه میتوانید چندین رنگ را برای محصولات چندگانه در طراحی لوگوی خود ببرید.

لوگوی LG

در سال ۱۹۵۸ به عنوان Goldstar Electronics تاسیس شد، همه ما LG را در سال ۱۹۹۵ با برند اصلی و شعار «زندگی خوب» که در سمت چپ پایین طراحی شده است می شناسیم. در سال ۲۰۱۱، لوگوی این شرکت یک اثر براق، سه بعدی را که امروزه شرکت از آن استفاده می کند، دریافت کرد.

لوگو های معروف و آنچه شما می توانید از آنها یاد بگیرند

طراحی لوگوی LG

هنگامی که شما برای اولین بار به لوگو نگاه می کنید، چه چیزی را می بینید؟

اگر چه بیشتر از طراحی پنهان در FedEx آشکارتر است، اما یک شکلک در لوگوی LG پنهان شده است. حروف “LG” با شعار شرکت “زندگی خوب” مطابقت دارد و بهترین راه برای آوردن این کلمات به زندگی از چهره شاد است. علاوه بر این، حرف G به شکل دکمه ای که بسیار مناسب برای یک شرکت الکترونیک است لحاظ شده . به جرات می توان گفت که یک حرکت هوشمندانه بود.

لوگویLG با استفاده از یک دایره قرمز در طراحی خود برای نشان دادن دوستی، جامعه و استقامت است. (هنگامی که شما یک محصول الکترونیکی جدید خریداری می کنید، آیا این صدا حتی بهتر از شرکتی است که ارزش استقامت را به دست نمی آورد؟) این سایه خاص قرمز رسمی که منحصر به فرد لوگوی LG است. یک روش به خصوص پر زرق و برق جهت توصیف رنگ، اما مشخص می کند که ویژگی قرمز و ویژگی های سایر رنگ ها چگونه بوده است.

لوگو های معروف و آنچه شما می توانید از آنها یاد بگیرند

در مغازه ها، این شرکت لوگوی خود را تبدیل به سه بعدی کرده است. این به درخواست تجدید نظر شرکت می پردازد که طبق گفته خود ال جی، “تأثیر بصری علامت نمادین خود را تقویت می کند و به ویژگی های آنها ارتباط می دهد”.

درس از این لوگو

باز هم، سادگی در لوگوی شما کلید است. طراحی لوگو LG روش هایی را برای انتقال تمام ویژگی های نام تجاری خود با یک رنگ، دو حرف و اشکال ساده پیدا کرده است. یک علامت بزرگ می تواند هویت نام تجاری را فقط با چند عنصر ایجاد کند.

LG همچنین یک نمونه دیگر از یک تصویر پنهان در طراحی لوگو خود را ارائه می دهد.

سخن نهایی

استودیو طراحی مونس خواه یکی از معتبرترین شرکت های طراحی لوگو و طراحی آرم می باشد که در زمینه طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی اسم، طراحی نشان تجاری و طراحی آیکون اختصاصی تخصص دارد. این شرکت تعرفه طراحی لوگو مختص خود را دارا بوده و در مقابل هر سفارش طراحی لوگو ، قیمت لوگو، قیمت طراحی لوگو و در کل لیست قیمت لوگو خاصی را ارائه داده و لوگوی مورد نظر را طراحی می نماید.

جهت دیدن نمونه کارها و سفارش طراحی به سایت استودیو طراحی مونس خواه مراجعه نمایید.

|
+1
| 1,028

طراحی لوگو در تبریز

لوگوی شما چهره برند شماست. فرض کنید هر آنچه برای رقم زدن یک کسب‌وکار موفق لازم بوده را آماده کرده‌اید. محصولات و خدمات مناسبی را تدارک دیده‌اید، کارکنان خوبی را استخدام کرده‌اید و در بازار مشغول به فعالیت هستید، اما چهره‌ای بصری برای کسب‌وکارتان ترسیم نکرده‌اید؛ در این صورت، چگونه خواهید توانست خودتان را به […]

روند طراحی لوگوی موزه‌های معروف جهانی

  روند طراحی لوگوی موزه‌ها چندی پیش، موزه هنر متروپولیتن (the Metropolitan Museum of Art) لوگوی خود را تغییر داد. تغییر لوگوی موزه هنر متروپولیتن باعث شد که به کار جذاب و هیجان انگیز  بررسی و تجزیه و تحلیل لوگوی موزه ها بپردازیم. لوگوی موزه ویکتوریا و آلبرت (The Victoria and Albert Museum) را مبنای شروع […]

نکات مثبت در فضاهای منفی لوگو

  لوگوهای فضای منفی یکی از داغترین روندهای آرم برای سال ۲۰۱۹ است، بنابراین برای دیدن فضاهای خالی بین آنها در هر کجا که نگاه کنید، باید آمادگی لازم را داشته باشید. از آنجا که این همه آرم های منفی مربوط به این حالت است: استفاده از فضاهای سفید در داخل و بین حروف و تصاویر برای […]

باز طراحی لوگوهای معروف – بخش دوم

لوگوی قدیمی در برابر لوگوی جدید آکادمی علوم و هنرهای تجسمی آکادمی علوم و هنرهای تجسمی از یک لوگوی جدید برای اولین بار در تاریخ این شرکت پرده‌برداری کرد. لوگوی جدید نماد جایزه سینمایی اسکار را در فضای منفی و درون مثلثی که شکل A را تشکیل می‌دهد، نشان می‌دهد. آژانس خلاقیت «LA180» به توسعه […]

ساخت وکتورهای کودکانه

  در این آموزش نحوه ی ایجاد وکتورهای جالب و کودکانه را با اشکال ساده، خواهید آموخت. در این آموزش، نحوه ی طراحی ۴ وکتور را آموزش خواهیم داد. ما ابتدا کارمان را با رسم اشکال بسیار ساده ی هندسی شروع خواهیم کرد و سپس با تکنیک های پیشرفته و بهره گیری از ابزار های […]

سیر تکامل طراحی لوگو (قرن نوزدهم)

نمادهای گرافیکی و عناصری که امروز در اطراف خود شاهد هستیم، پاسخ‌های قطعی از تکنیک‌های گرافیکی متعددی است که در دو قرن اخیر مورد بررسی و اجرا قرارگرفته‌اند. تاریخچه و تکامل تکنیک‌های طراحی لوگو، از سبک‌های گل و هنری گرفته تا سبک‌های مینیمالیستی و صاف، درک کنونی ما از شکل‌ها و نمادها را شکل داده‌اند. […]

guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...