لوگو های معروف و آنچه شما می توانید از آنها یاد بگیرند

لوگو های معروف و آنچه شما می توانید از آنها یاد بگیرند

لوگو مانند درب ورودی یک کسب و کار است. این یک تصور اولیه از  معروف ترین لوگو های جهان هست؛ اما، چه چیزی باعث شکست یک لوگو معروف می شود؟

بازارها و روند ها همیشه در حال تکامل هستند، اما ویژگی های خاص مانند تایپوگرافی، طرح بندی، الگوها و رنگ تاثیر زیادی بر چگونگی آگاهی مردم دارند. دانستن اینکه چگونه برند های بزرگ این کار را درست انجام می دهند، به شما کمک می کنند تا نام تجاری خود را اصلاح کنید و با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید.

بیایید نگاهی به چند شرکتی بیاندازیم که واقعا خود را با طراحی لوگو خود مطرح کرده اند؛ چرا آنها بسیار موفق بوده اند؟ چه چیزی می توانیم از طراحی آنها یاد بگیریم.

لوگو های معروف افسانه ای

لوگوی FedEx

لوگوی اصلی FedEx در سال ۱۹۷۳ متولد شد، یک علامت آبی ساده در زمینه الگو قرار داشت. در طول سالها رنگ ها و حروف تغییر کرده اند. اما در سال ۱۹۹۴، این شرکت لوگو را تا به امروز که ما می شناسیم معرفی کرده است، این لوگو با نشانگر سفارشی سفید بین E و E X قابل رویت است.

لوگو های معروف
لوگو های معروف

طراحی لوگوی FedEx

طراحی لوگوی حال حاضر که انجام شده است … FedEx یک علامت سفید در داخل آخرین E و X پنهان کرده است، که دارای یک نماد متعالی از سرعت، حرکت و ویژگی های بسیار دقیق برای یک برند دارای تحویل و تدارکات است.

FedEx همچنین نمایندگان چندین شرکت خود را از طریق استفاده هوشمندانه از رنگ نشان می دهد. با حفظ رنگ بنفش “Fed” در طراحی لوگو، بخش “Ex” بر اساس محصول تغییر می کند. رایج ترین ترکیب رنگی که ما می بینیم بنفش و نارنجی برای FedEx Express است، سرویس مورد استفاده برای بخش عمده ای از بسته ها.

این لوگو خیلی سرد، درست است؟ ما اینطور فکر می کنیم

با تغییر یکی از رنگ های آرم خود، شرکت می تواند هر جنبه ای از شرکت خود را به روش های مختلف نماد دربیاورد. از آنجا که روانشناسی رنگ در کسب و کار بسیار مهم است، هر رنگ می تواند عمدتا جنبه خاصی از نام تجاری خود را منعکس کند.

نگاهی عمیق تر به لوگو های معروف

معانی پنهان درون لوگو ممکن است فقط خلاقیت شما در طراحی لوگو باشد. چرا چیزی شبیه این را امتحان نکنید؟ از طریق مصرف کنندگان خود و فاکتور هوشمندانه طراحی می توانید مخاطبان خود به افراد پر جنب و جوش تبدیل کنید.

تغییر رنگ فونت چیز دیگری است که ما می توانیم از لوگو FedEx یاد بگیریم. به روانشناسی رنگ نگاه کنید و ببینید چگونه میتوانید چندین رنگ را برای محصولات چندگانه در طراحی لوگوی خود ببرید.

حتما بخوانید: تاثیر لوگو حرفه ای در برندینگ

لوگوی LG

2560px LG logo 2015.svg

در سال ۱۹۵۸ به عنوان Goldstar Electronics تاسیس شد، همه ما LG را در سال ۱۹۹۵ با برند اصلی و شعار «زندگی خوب» که در سمت چپ پایین طراحی شده است می شناسیم. در سال ۲۰۱۱، لوگوی این شرکت یک اثر براق، سه بعدی را که امروزه شرکت از آن استفاده می کند، دریافت کرد.

طراحی لوگوی LG

هنگامی که شما برای اولین بار به لوگو نگاه می کنید، چه چیزی را می بینید؟

اگر چه بیشتر از طراحی پنهان در FedEx آشکارتر است، اما یک شکلک در لوگوی LG پنهان شده است. حروف “LG” با شعار شرکت “زندگی خوب” مطابقت دارد و بهترین راه برای آوردن این کلمات به زندگی از چهره شاد است. علاوه بر این، حرف G به شکل دکمه ای که بسیار مناسب برای یک شرکت الکترونیک است لحاظ شده . به جرات می توان گفت که یک حرکت هوشمندانه بود.

لوگویLG با استفاده از یک دایره قرمز در طراحی خود برای نشان دادن دوستی، جامعه و استقامت است. (هنگامی که شما یک محصول الکترونیکی جدید خریداری می کنید، آیا این صدا حتی بهتر از شرکتی است که ارزش استقامت را به دست نمی آورد؟) این سایه خاص قرمز رسمی که منحصر به فرد لوگوی LG است. یک روش به خصوص پر زرق و برق جهت توصیف رنگ، اما مشخص می کند که ویژگی قرمز و ویژگی های سایر رنگ ها چگونه بوده است.

در مغازه ها، این شرکت لوگوی خود را تبدیل به سه بعدی کرده است. این به درخواست تجدید نظر شرکت می پردازد که طبق گفته خود ال جی، “تأثیر بصری علامت نمادین خود را تقویت می کند و به ویژگی های آنها ارتباط می دهد”. همین موارد لوگو های معروف را بسیار ماندگار میکند.

نکات منحصر به فرد LG در بین لوگو های معروف

باز هم، سادگی در لوگوی شما کلید است. طراحی لوگو LG روش هایی را برای انتقال تمام ویژگی های نام تجاری خود با یک رنگ، دو حرف و اشکال ساده پیدا کرده است. یک علامت بزرگ می تواند هویت نام تجاری را فقط با چند عنصر ایجاد کند.

LG همچنین یک نمونه دیگر از یک تصویر پنهان در طراحی لوگو خود را ارائه می دهد.

دسته بندی مجله طراحی
فهرست مطالب صفحه

مطالب مرتبط