لوگو های معروف و یادگیری از این لوگوها

لوگو مانند درب ورودی یک کسب و کار است. این یک تصور اولیه از  معروف ترین لوگو های جهان هست؛ اما، چه چیزی باعث شکست یک لوگو می شود؟

بازارها و روند ها همیشه در حال تکامل هستند، اما ویژگی های خاص مانند تایپوگرافی، طرح بندی، الگوها و رنگ تاثیر زیادی بر چگونگی آگاهی مردم دارند. دانستن اینکه چگونه برند های بزرگ این کار را درست انجام می دهند، به شما کمک می کنند تا نام تجاری خود را اصلاح کنید و با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید.

بیایید نگاهی به چند شرکتی بیاندازیم که واقعا خود را با طراحی لوگو خود مطرح کرده اند؛ چرا آنها بسیار موفق بوده اند؟ چه چیزی می توانیم از طراحی آنها یاد بگیریم.

لوگوی MERCEDES Benz

تاریخچه این لوگو

اکثر شرکتهای خودروسازی، با گذشت زمان، آرم های خود را تغییر می دهند تا با روند طراحی تکامل پیدا کنند. اما لوگوی مرسدس بنز که توانسته است برای یک قرن باقی بماند، قابل توجه می باشد. این شرکت ستاره را در سال ۱۹۰۹ معرفی کرد و هنوز هم عنصر مرکزی آرم خود را به این این ستاره اختصاص داده است.

لوگو های معروف و یادگیری از این لوگوها

طراحی لوگو

مرسدس لوگوی خود را بر روی بسیاری از وسایل نقلیه و تبلیغات خود را بدون هیچگونه علامتی نشان می دهد. با گذشت دهه ها و آگاهی از این نام تجاری، این شرکت به راحتی می تواند به دانش جهانی تبدیل شود. اما ستاره خود را با معنی هوا، زمین و دریا در این بخش از صنعت خودرو نشان می دهد.

همانند تویوتا، رنگ نقره ای آرم، قابل اعتماد، امنیت، حرفه ای بودن و عدالت را همراه با ارزش و کیفیت نشان می دهد.

در مقایسه با مارک های دیگر، سبک حروف مرسدس نازک و منحنی است، که با لمس ظرافت – دقیقا تصویری که شرکت می خواهد ایجاد می کند.

درس از این لوگو

فونت مهم است. شما به وضوح می توانید تفاوت مدلهای مرسدس بنز با لوگوی تویوتا را ببینید. لبه های منحنی به شرکت اجازه می دهد تا لوکس بودن لوگو را فقط با حروف الفبا فرا بگیرد. تصور کنید اگر فونت ضخیم، جسورانه و بزرگ باشد. چه اتفاقی می افتاد؟

لوگو های معروف و یادگیری از این لوگوها

 

اگر شما قصد استفاده از متن را در لوگو خود دارید، به یاد داشته باشید که هر نوع فونت دارای شخصیت خاص خود است. یکی را انتخاب کنید که با نام تجاری شما مناسب باشد و با آن کار کنید.

لوگوی SHELL

تاریخچه این لوگو

شما ممکن است شل را به عنوان یک شرکت بنزینی و نفت شناخته باشید. اما در سال ۱۸۹۱، شركت شل به عنوان يك شركت بازرگاني كه متخصص در آوردن پوسته هاي دریایی و فروختن آن به كشورهای غربی بود، شروع به کار كرد.

در سال ۱۹۰۰، شل اولین لوگوی خود را، یک طرح سیاه و سفید از یک صدف حلزونی معرفی کرد. از آن به بعد، تصویر یک پوسته از لوگوی شرکت محو شده بود، هرچند طراحی رنگی در سال ۱۹۴۸ انجام گرفت. آرم فعلی در سال ۱۹۹۵ ظاهر شد، شرکت اکنون از آن به عنوان یک آرم مستقل بدون هیچ متن استفاده می کند.

لوگو های معروف و یادگیری از این لوگوها

طراحی این لوگو

رنگ های شفاف رنگهای قرمز و زرد رنگ شگفت انگیز هستند. اما به جای روانشناسی رنگ، این انتخاب ها اهمیت فرهنگی ایفا می کنند. هنگامی که شل اولین بار در کالیفرنیا ظاهر شد، این شرکت می خواست رنگ پرچم اسپانیا را مطابقت دهد، جایی که بسیاری از مهاجران اولیه کالیفرنیا متولد شده بودند، تا باعث ایجاد یک پیوند عاطفی بین مشتریان خود شود. با نگاهی به چگونگی انجام این شرکت در طول زمان، این اوراق قرضه بسیار قوی است.

پوسته نشان دهنده یک مولکول است که به ریشه های تجاری شرکت مربوط می شود، بلکه بخشی از چرخه زیست محیطی اکتشاف نفت است. فونت جسورانه و خطوط قوی نشان دهنده یک شرکت جسورانه است که در دنیای کسب و کار قوی ایستاده است. آیا می توانید تصور کنید که چگونه مردم ممکن است آرم را به صورت انحنا و نرم بودن آن ببینند؟

درس از این لوگو

آیا می توانید تاریخچه شرکت خود را در لوگوی خود منعکس کنید؟ یا حتی یک ارتباط فرهنگی قوی ایجاد کنید؟ رنگ های این شرکت یادآوری می کنند و شما می توانید از این تکنیک برای ایجاد یک پیوند قوی حتی با مصرف کنندگان خود استفاده کنید.

سخن نهایی

استودیو طراحی مونس خواه یکی از معتبرترین شرکت های طراحی لوگو و طراحی آرم می باشد که در زمینه طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی اسم، طراحی نشان تجاری و طراحی آیکون اختصاصی تخصص دارد. این شرکت تعرفه طراحی لوگو مختص خود را دارا بوده و در مقابل هر سفارش طراحی لوگو ، قیمت لوگو، قیمت طراحی لوگو و در کل لیست قیمت لوگو خاصی را ارائه داده و لوگوی مورد نظر را طراحی می نماید.

جهت دیدن نمونه کارها و سفارش طراحی به سایت استودیو طراحی مونس خواه مراجعه نمایید.

|
+1
| 804

لوگو های معروف و آنچه شما می توانید از آنها یاد بگیرند

لوگو مانند درب ورودی یک کسب و کار است. این یک تصور اولیه از  معروف ترین لوگو های جهان هست؛ اما، چه چیزی باعث شکست یک لوگو می شود؟ بازارها و روند ها همیشه در حال تکامل هستند، اما ویژگی های خاص مانند تایپوگرافی، طرح بندی، الگوها و رنگ تاثیر زیادی بر چگونگی آگاهی مردم […]

لوگو حرف B

همانطور که می دانید طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی اسم، طراحی نشان تجاری و طراحی آیکون اختصاصی توسط شرکت های طراحی لوگو و طراحی آرم ارائه می شود. جالب است بدانید که این طراحی ها دامنه ی گسترده ای دارد و علاوه بر سفارش طراحی لوگو ممکن است سفارش […]

بهترین لوگوهای داروخانه به جهت الهام گرفتن از آنها

  شما در صنعت داروسازی هستید زیرا شما اعتماد به نفس مشتریان خود را با منابع برای کمک به آنها با ایجاد احساس شاد و سالم فراهم می کنید. این که آیا طب غربی یا روش های طبیعی شفابخش است، شما یک به عنوان یک حل کننده اینگونه مشکل باید پاسخگو باشید و شما نیاز […]

نئو مینیمالیسم در طراحی گرافیک

  یک شخص باهوش به نام استیو جابز گفت: “ساده می تواند سخت تر از پیچیده باشد: شما باید سخت تلاش کنید تا فکر خود را تمیز کنید تا ساده شود.” بیایید از Jobs به عنوان الهام استفاده کنیم تا آستین هایمان را بالا بزنیم و طرح خودمان را به چیزی تبدیل کنیم. ساده ، […]

قیمت گذاری طراحی لوگو

تصور کنید از شما خواسته شده قیمتی برای طراحی یک لوگو جدید بدهید؟ حتماً از خودتان می‌پرسید چقدر سخت است؟ با خودتان فکر می‌کنید همین‌الان به اینترنت نگاه می‌کنم و پاسخی پیدا می‌کنم. درخواست شما از گوگل چیزی شبیه این است: «چگونه یک طراحی لوگو را قیمت‌گذاری کنید؟» و اما نتایج گوگل چه خواهد بود؟ […]

تاثیر شبکه های اجتماعی بر طراحی لوگو

  تقریبا هر کس یک گوشی هوشمند دارد و تقریبا همه ما از رسانه اجتماعی استفاده می کنیم. رسانه اجتماعی نحوه ارتباط و مصرف محتوای روزانه را تغییر داد. این تغییر تاثیری مستقیم بر طراحی طراحان لوگو دارد و در این مقاله می خواهم از چندین پیشرفت که متوجه شده ام صحبت کنم. ما باید […]

whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...