لوگو های معروف و یادگیری از این لوگوها

لوگو های معروف و یادگیری از این لوگوها

لوگو مانند درب ورودی یک کسب و کار است. این یک تصور اولیه از  معروف ترین لوگو های جهان هست؛ اما، چه چیزی باعث شکست یک لوگو می شود؟

بازارها و روند ها همیشه در حال تکامل هستند، اما ویژگی های خاص مانند تایپوگرافی، طرح بندی، الگوها و رنگ تاثیر زیادی بر چگونگی آگاهی مردم دارند. دانستن اینکه چگونه برند های بزرگ این کار را درست انجام می دهند، به شما کمک می کنند تا نام تجاری خود را اصلاح کنید و با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید.

بیایید نگاهی به چند شرکتی بیاندازیم که واقعا خود را با طراحی لوگو خود مطرح کرده اند؛ چرا آنها بسیار موفق بوده اند؟ چه چیزی می توانیم از طراحی آنها یاد بگیریم.

لوگوی MERCEDES Benz

تاریخچه این لوگو

اکثر شرکتهای خودروسازی، با گذشت زمان، آرم های خود را تغییر می دهند تا با روند طراحی تکامل پیدا کنند. اما لوگوی مرسدس بنز که توانسته است برای یک قرن باقی بماند، قابل توجه می باشد. این شرکت ستاره را در سال ۱۹۰۹ معرفی کرد و هنوز هم عنصر مرکزی آرم خود را به این این ستاره اختصاص داده است.

MERCEDES Benz
طراحی لوگو های معروف MERCEDES Benz

طراحی لوگو

مرسدس لوگوی خود را بر روی بسیاری از وسایل نقلیه و تبلیغات خود را بدون هیچگونه علامتی نشان می دهد. با گذشت دهه ها و آگاهی از این نام تجاری، این شرکت به راحتی می تواند به دانش جهانی تبدیل شود. اما ستاره خود را با معنی هوا، زمین و دریا در این بخش از صنعت خودرو نشان می دهد.

همانند تویوتا، رنگ نقره ای آرم، قابل اعتماد، امنیت، حرفه ای بودن و عدالت را همراه با ارزش و کیفیت نشان می دهد.

در مقایسه با مارک های دیگر، سبک حروف مرسدس نازک و منحنی است، که با لمس ظرافت – دقیقا تصویری که شرکت می خواهد ایجاد می کند.

درس از این لوگو

فونت مهم است. شما به وضوح می توانید تفاوت مدلهای مرسدس بنز با لوگوی تویوتا را ببینید. لبه های منحنی به شرکت اجازه می دهد تا لوکس بودن لوگو را فقط با حروف الفبا فرا بگیرد. تصور کنید اگر فونت ضخیم، جسورانه و بزرگ باشد. چه اتفاقی می افتاد؟

اگر شما قصد استفاده از متن را در لوگو خود دارید، به یاد داشته باشید که هر نوع فونت دارای شخصیت خاص خود است. یکی را انتخاب کنید که با نام تجاری شما مناسب باشد و با آن کار کنید.

لوگوی SHELL

تاریخچه این لوگو

شما ممکن است شل را به عنوان یک شرکت بنزینی و نفت شناخته باشید. اما در سال ۱۸۹۱، شركت شل به عنوان يك شركت بازرگاني كه متخصص در آوردن پوسته هاي دریایی و فروختن آن به كشورهای غربی بود، شروع به کار كرد.

در سال ۱۹۰۰، شل اولین لوگوی خود را، یک طرح سیاه و سفید از یک صدف حلزونی معرفی کرد. از آن به بعد، تصویر یک پوسته از لوگوی شرکت محو شده بود، هرچند طراحی رنگی در سال ۱۹۴۸ انجام گرفت. آرم فعلی در سال ۱۹۹۵ ظاهر شد، شرکت اکنون از آن به عنوان یک آرم مستقل بدون هیچ متن استفاده می کند.

 

SHELL
SHELL طراحی لوگو های معروف

طراحی این لوگو

رنگ های شفاف رنگهای قرمز و زرد رنگ شگفت انگیز هستند. اما به جای روانشناسی رنگ، این انتخاب ها اهمیت فرهنگی ایفا می کنند. هنگامی که شل اولین بار در کالیفرنیا ظاهر شد، این شرکت می خواست رنگ پرچم اسپانیا را مطابقت دهد، جایی که بسیاری از مهاجران اولیه کالیفرنیا متولد شده بودند، تا باعث ایجاد یک پیوند عاطفی بین مشتریان خود شود. با نگاهی به چگونگی انجام این شرکت در طول زمان، این اوراق قرضه بسیار قوی است.

پوسته نشان دهنده یک مولکول است که به ریشه های تجاری شرکت مربوط می شود، بلکه بخشی از چرخه زیست محیطی اکتشاف نفت است. فونت جسورانه و خطوط قوی نشان دهنده یک شرکت جسورانه است که در دنیای کسب و کار قوی ایستاده است. آیا می توانید تصور کنید که چگونه مردم ممکن است آرم را به صورت انحنا و نرم بودن آن ببینند؟

درس از این لوگو

آیا می توانید تاریخچه شرکت خود را در لوگوی خود منعکس کنید؟ یا حتی یک ارتباط فرهنگی قوی ایجاد کنید؟ رنگ های این شرکت یادآوری می کنند و شما می توانید از این تکنیک برای ایجاد یک پیوند قوی حتی با مصرف کنندگان خود استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *