لوگو های معروف و یادگیری از این لوگوها

لوگو مانند درب ورودی یک کسب و کار است. این یک تصور اولیه از  معروف ترین لوگو های جهان هست؛ اما، چه چیزی باعث شکست یک لوگو می شود؟

بازارها و روند ها همیشه در حال تکامل هستند، اما ویژگی های خاص مانند تایپوگرافی، طرح بندی، الگوها و رنگ تاثیر زیادی بر چگونگی آگاهی مردم دارند. دانستن اینکه چگونه برند های بزرگ این کار را درست انجام می دهند، به شما کمک می کنند تا نام تجاری خود را اصلاح کنید و با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید.

بیایید نگاهی به چند شرکتی بیاندازیم که واقعا خود را با طراحی لوگو خود مطرح کرده اند؛ چرا آنها بسیار موفق بوده اند؟ چه چیزی می توانیم از طراحی آنها یاد بگیریم.

لوگوی MERCEDES Benz

تاریخچه این لوگو

اکثر شرکتهای خودروسازی، با گذشت زمان، آرم های خود را تغییر می دهند تا با روند طراحی تکامل پیدا کنند. اما لوگوی مرسدس بنز که توانسته است برای یک قرن باقی بماند، قابل توجه می باشد. این شرکت ستاره را در سال ۱۹۰۹ معرفی کرد و هنوز هم عنصر مرکزی آرم خود را به این این ستاره اختصاص داده است.

لوگو های معروف و یادگیری از این لوگوها

طراحی لوگو

مرسدس لوگوی خود را بر روی بسیاری از وسایل نقلیه و تبلیغات خود را بدون هیچگونه علامتی نشان می دهد. با گذشت دهه ها و آگاهی از این نام تجاری، این شرکت به راحتی می تواند به دانش جهانی تبدیل شود. اما ستاره خود را با معنی هوا، زمین و دریا در این بخش از صنعت خودرو نشان می دهد.

همانند تویوتا، رنگ نقره ای آرم، قابل اعتماد، امنیت، حرفه ای بودن و عدالت را همراه با ارزش و کیفیت نشان می دهد.

در مقایسه با مارک های دیگر، سبک حروف مرسدس نازک و منحنی است، که با لمس ظرافت – دقیقا تصویری که شرکت می خواهد ایجاد می کند.

درس از این لوگو

فونت مهم است. شما به وضوح می توانید تفاوت مدلهای مرسدس بنز با لوگوی تویوتا را ببینید. لبه های منحنی به شرکت اجازه می دهد تا لوکس بودن لوگو را فقط با حروف الفبا فرا بگیرد. تصور کنید اگر فونت ضخیم، جسورانه و بزرگ باشد. چه اتفاقی می افتاد؟

لوگو های معروف و یادگیری از این لوگوها

 

اگر شما قصد استفاده از متن را در لوگو خود دارید، به یاد داشته باشید که هر نوع فونت دارای شخصیت خاص خود است. یکی را انتخاب کنید که با نام تجاری شما مناسب باشد و با آن کار کنید.

لوگوی SHELL

تاریخچه این لوگو

شما ممکن است شل را به عنوان یک شرکت بنزینی و نفت شناخته باشید. اما در سال ۱۸۹۱، شركت شل به عنوان يك شركت بازرگاني كه متخصص در آوردن پوسته هاي دریایی و فروختن آن به كشورهای غربی بود، شروع به کار كرد.

در سال ۱۹۰۰، شل اولین لوگوی خود را، یک طرح سیاه و سفید از یک صدف حلزونی معرفی کرد. از آن به بعد، تصویر یک پوسته از لوگوی شرکت محو شده بود، هرچند طراحی رنگی در سال ۱۹۴۸ انجام گرفت. آرم فعلی در سال ۱۹۹۵ ظاهر شد، شرکت اکنون از آن به عنوان یک آرم مستقل بدون هیچ متن استفاده می کند.

لوگو های معروف و یادگیری از این لوگوها

طراحی این لوگو

رنگ های شفاف رنگهای قرمز و زرد رنگ شگفت انگیز هستند. اما به جای روانشناسی رنگ، این انتخاب ها اهمیت فرهنگی ایفا می کنند. هنگامی که شل اولین بار در کالیفرنیا ظاهر شد، این شرکت می خواست رنگ پرچم اسپانیا را مطابقت دهد، جایی که بسیاری از مهاجران اولیه کالیفرنیا متولد شده بودند، تا باعث ایجاد یک پیوند عاطفی بین مشتریان خود شود. با نگاهی به چگونگی انجام این شرکت در طول زمان، این اوراق قرضه بسیار قوی است.

پوسته نشان دهنده یک مولکول است که به ریشه های تجاری شرکت مربوط می شود، بلکه بخشی از چرخه زیست محیطی اکتشاف نفت است. فونت جسورانه و خطوط قوی نشان دهنده یک شرکت جسورانه است که در دنیای کسب و کار قوی ایستاده است. آیا می توانید تصور کنید که چگونه مردم ممکن است آرم را به صورت انحنا و نرم بودن آن ببینند؟

درس از این لوگو

آیا می توانید تاریخچه شرکت خود را در لوگوی خود منعکس کنید؟ یا حتی یک ارتباط فرهنگی قوی ایجاد کنید؟ رنگ های این شرکت یادآوری می کنند و شما می توانید از این تکنیک برای ایجاد یک پیوند قوی حتی با مصرف کنندگان خود استفاده کنید.

|
+1
| 576

تئوری گشتالت در طراحی لوگو

  در دهه ۱۹۲۰ گروهی از روانشناسان آلمانی مجموعه ای از نظریه های ادراک بصری را به نمایش گذاشتند و آن را تجزیه و تحلیل کردند که چگونه انسان ها با استفاده از یک عنصر جداگانه، با یک روش خاص، با یکدیگر ادغام می شوند. Kurt Koffka, Wolfgang Kohler, و Max Wertheimer، بنیانگذار برجسته مجموعه […]

لوگو حرف B

حرف B در زبان‌های مختلف حرف B دومین حرف و اولین حرف صامت (بی‌صدا) در تقریباً تمام الفباهای قدیم و جدید است. این حرف در خطوطی که پیش از خط اندیشه نگار در مصر موجود بوده شکلی زیبا داشته که از یک مربع بر روی مربعی دیگر، بسیار شبیه B بزرگ در الفباهای نوین، بوده […]

مطالعه موردی طراحی لوگو | آئودی

در این پست شما تاریخچه طراحی لوگو آئودی و نام تجاری آن آشنا خواهید شد. آئودی به عنوان یکی از پیشروترین و برترین مارک های خودرو در جهان ظهور کرد. تقریبا بیش از یک قرن است که این شرکت رهبر برتر در طراحی خلاق و پیشرفت تکنولوژی در صنعت خودرو بوده است. با عملکرد و […]

روش های خلق نشانه (بخش اول)

روش های خلق نشانه (بخش اول) همانطور که در مقالات قبلی گفته شد طراحی یک نشانه خلاقانه و پرمفهوم فراتر از آن است. گاهی طراح برای درک کامل برند و نمایش بصری آن و یا حتی طراحی لوگو، طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی اسم، طراحی نشان تجاری و […]

بهترین شرکت های طراحی لوگوی جهان

لوگو یک واژه لاتین می‌باشد که اصولا به صورت تصویر، نوشتار، نماد، علامت و یا ترکیب این موارد است. این کلمه به معنای نشانه گرافیکی بوده و معرف یک برند می‌باشد. منشاء طراحی لوگو یونان باستان و زمان اختراع هیروگلیف بوده و بعدها به سومر و ایران نیز رسیده است. این مورد در ابتدا روی […]

نکاتی برای ایجاد لوگوهای به یاد ماندنی – بخش اول

آیا تا به حال متوجه شده اید که برخی از لوگوها مشهور در جهان هیچ معنی ندارند؟ حداقل در نگاه اول معنی ندارند. اگر چه ممکن است رنگ های ساده، گرافیک هوشمندانه طراحی شده یا استفاده نوپا از تایپوگرافی را تحسین کنید، اما اکثر لوگو ها به طور کامل هویت نام تجاری خود را نادیده […]

whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...