مطالعه موردی طراحی لوگو هیوندا

 

معنی و تاریخچه لوگوی هیوندای

شرکت موتورسازی هیوندای در سال ۱۹۶۷ تأسیس شد و یکی از جوانترین شرکتهای خودروسازی در بازار جهانی است. با این وجود، در کمتر از ۵۰ سال، شرکتی که در شهر سئول کره قرار دارد موفق به رسیدن به سطح تولید کنندگان خودروی ژاپنی، اروپایی و آمریکایی شد و با تعداد فروش ها به عوامل پیشرو تبدیل شد.

با این حال، در سالهای اول ، هیوندای خودروهای فورد کورتینا را مونتاژ می‌کرد. بعدها آنها یک دسته از مهندسین و طراحان بریتانیایی را استخدام کردند و مدل خود را به نام Pony توسعه دادند که عمدتا بر اساس سامانه تولید و انتقال نيرو موتورهایMitsubishi  بود. این ماشین کوچک ثابت کرد که موفقیت در داخل و فروش بین المللی آغاز شده است.

مدل های دیگری را نیز تولید کردند و هیوندای همچنان به سرعت رشد می کرد. امروز این شرکت تولید کننده انواع وسایل نقلیه، از جمله اتومبیل، وسایل نقلیه ورزشی ، حمل و نقل تجاری و همچنین وسایل نقلیه هیبریدی است. شرکت هیوندای همچنین مالک یک تولید کننده کره ای Kia Motors و بخش لوکس Genesis Motors است.

همانند بسیاری از تولیدکنندگان آسیایی، این شرکت برای سال ها از ابتدای شروع فعالیت از نام ساده هیوندای در اتومبیل خود استفاده کرد. با این حال، با گسترش تجارت شرکت، مشخص شد که یک لوگوی مناسب برای مشتریان برای ارتباط وسایل نقلیه با نام تجاری مورد نیاز است. طراحان هیوندای پس از آن یک تصویر ساده و در عین حال موثر ارائه دادند. لوگو اساسا یک حرف کشیده شده H بود که در شکل بیضی تعبیه شده بود.

مقامات هیوندای گفتند که این دو نماینده دو شخصیت انسانی است که یکی مشتری و دیگری نماینده شرکت می‌باشد که با یکدیگر در حال دست دادن هستند. این به معنای نماد اعتماد و احترام متقابل است. به طور کلی، لوگوی Hyundai یک تصویر دوستانه ایجاد می کند که در سراسر جهان قابل تشخیص است.

توضیحات لوگو

هیوندای تولید کننده جوان با استانداردهای صنعت خودرو است، اما لوگوی آن در حال حاضر لوگویی شناخته شده در سراسر جهان به عنوان شرکت تولید کننده خودرو موفق کره ای به عنوان یکی از رهبران در بازار جهانی ظهور کرد.

بیشتر لوگوهای موجود برای شرکت‌های خودروسازی در جهان برای شرکت صاحب برند معنایی جز یک ارتباط بین جمعیت مشتری و گروه تولیدی آن شرکت ندارد. نمادی که طراحان آن در صورت زیبا جلوه دادن و قابل‌تشخیص و تمایز بودن آن از شرکت‌های دیگر به هدف خود خواهند رسید. اما اغلب و در کنار این لوگوهای بدون دید بلندمدت، لوگوهایی نیز وجود دارند که نمادی بیش از اسم و هویت شرکت خود را یدک می‌کشند.

معانی متفاوت و مخفی در این طراحی‌ها وجود داشته و این معانی توسط برند شرکت مذکور به مردم و مشتریان منتقل می‌شوند. نماد زیبا و مفهومی شرکت هیوندای که یک H کج در درون یک بیضی است نیز از این قانون جدا نبوده و توانسته هویت این شرکت و فلسفه رضایت‌مندی مشتریان آن را در خود همراه کند. به گفته هیوندای، این نشانگر اعتماد یا دست دادن بین شرکت و مشتریانش است، به عنوان انرژی جریان بین میله های جانبی لوگو است.

شکل نماد هیوندای

قبلا در آرم هیوندای حروف HD وجود داشته است. این خودروساز کره ای نگران بود که آرم H این شرکت با لوگوی H شرکت ژاپنی هوندا اشتباه گرفته شود که این یک نگرانی معقول است. لوگوی Hyundai ابتدا با علامت هوندا اشتباه گرفته شد، با این حال، این شرکت کره‌ای به یک قدرت بزرگ خودرویی تبدیل شد. اساسا، حرف H، تشکیل دهنده لوگو هیوندای، به سمت راست کشیده شده و نرم تر و سیال به نظر می رسد ، که برای ارائه یک تصویر دوستانه و جذاب از نام تجاری طراحی شده است. باوجود شباهت‌های بین این دو نماد از دو شرکت و کشور متفاوت، امروزه شاید کمتر کسی پیدا شود که لوگوی هیوندای را با هوندا اشتباه بگیرد.

رنگ لوگوی هیوندای

آبی و نقره‌ای رنگ هایی هستند که با نام تجاری Hyundai مرتبط هستند. در حالی که علامت سه بعدی در چند رنگ از رنگ نقره ای طراحی شده است و رنگ آبی به طور گسترده ای در عناصر طراحی و تبلیغاتی استفاده می شود.

سخن نهایی

استودیو طراحی مونس خواه یکی از معتبرترین شرکت های طراحی لوگو و طراحی آرم می باشد که در زمینه طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی اسم، طراحی نشان تجاری و طراحی آیکون اختصاصی تخصص دارد. این شرکت تعرفه طراحی لوگو مختص خود را دارا بوده و در مقابل هر سفارش طراحی لوگو ، قیمت لوگو، قیمت طراحی لوگو و در کل لیست قیمت لوگو خاصی را ارائه داده و لوگوی مورد نظر را طراحی می نماید.

جهت دیدن نمونه کارها و سفارش طراحی به سایت استودیو طراحی مونس خواه مراجعه نمایید.

|
+1
| 1,404

لوگو حرف C

  حرف C حرف C محصولی از الفبای لاتین است. این حرف در فاصله اولین و دومین جنگ *کارتاژی وارد الفبای لاتین شد، به همین دلیل این حرف در بسیاری از الفباهای کهن وجود ندارد. حرف C مصری که اولین بار به شکلی خوابیده بر روی پهلو دیده شده است، بر طبق الگوی کوهان شتر […]

بهترین لوگوهای داروخانه به جهت الهام گرفتن از آنها

  شما در صنعت داروسازی هستید زیرا شما اعتماد به نفس مشتریان خود را با منابع برای کمک به آنها با ایجاد احساس شاد و سالم فراهم می کنید. این که آیا طب غربی یا روش های طبیعی شفابخش است، شما یک به عنوان یک حل کننده اینگونه مشکل باید پاسخگو باشید و شما نیاز […]

معنی اشکال و نحوه استفاده از آنها به صورت خلاقانه در طراحی شما – بخش اول

موفقیت هر داستان سرایی بصری یا استراتژی بازاریابی بصری بیشتر به آنچه که مخاطبان درک می کنند متکی است. امروز، می خواهیم به اصول اولیه برگردیم و در مورد چگونگی ارتباط همه چیزهایی که می بینیم با اشکال ساده و چگونه استفاده از این شکل ها بر نتیجه استراتژی های ما تاثیر میگذارد صحبت کنیم. […]

لوگو های معروف و یادگیری از این لوگوها

لوگو مانند درب ورودی یک کسب و کار است. این یک تصور اولیه از  معروف ترین لوگو های جهان هست؛ اما، چه چیزی باعث شکست یک لوگو می شود؟ بازارها و روند ها همیشه در حال تکامل هستند، اما ویژگی های خاص مانند تایپوگرافی، طرح بندی، الگوها و رنگ تاثیر زیادی بر چگونگی آگاهی مردم […]

طراحی لوگو برای صنعت نوشیدنی

  انتخاب نوشیدنی اغلب بخشی از کارهای روزانه ما هستند. صبح انتخاب نوشیدنی قهوه، یا شاید یک کامبوچو یا یک آبمیوه خنک بعد از اتمام کار به نظر خوب بیاید. فقط بیاید در مورد چند الگوی نوشیدنی که هر روز آنها را میبینیم فکر کنیم. با این وجود، ما همه آنها را به نمی توانیم […]

طوفان فکری و خلاقیت در طراحی لوگو (بخش سوم)

همانطور که در بخش اول و بخش دوم مقاله‌ی طوفان فکری و خلاقیت در طراحی لوگو گفته شد، لوگوی شما چهره شرکت شماست و اولین چیزی است که مشتریان، رقبا و تقریباً همه افراد روی کره زمین از الان تا ابد با تجارت شما ارتباط برقرارخواهند کرد. بنابراین بهتر است لوگوی خوبی داشته باشید. اما […]

whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...