مطالعه موردی طراحی لوگو هیوندا

 

معنی و تاریخچه لوگوی هیوندای

شرکت موتورسازی هیوندای در سال ۱۹۶۷ تأسیس شد و یکی از جوانترین شرکتهای خودروسازی در بازار جهانی است. با این وجود، در کمتر از ۵۰ سال، شرکتی که در شهر سئول کره قرار دارد موفق به رسیدن به سطح تولید کنندگان خودروی ژاپنی، اروپایی و آمریکایی شد و با تعداد فروش ها به عوامل پیشرو تبدیل شد.

با این حال، در سالهای اول ، هیوندای خودروهای فورد کورتینا را مونتاژ می‌کرد. بعدها آنها یک دسته از مهندسین و طراحان بریتانیایی را استخدام کردند و مدل خود را به نام Pony توسعه دادند که عمدتا بر اساس سامانه تولید و انتقال نيرو موتورهایMitsubishi  بود. این ماشین کوچک ثابت کرد که موفقیت در داخل و فروش بین المللی آغاز شده است.

مدل های دیگری را نیز تولید کردند و هیوندای همچنان به سرعت رشد می کرد. امروز این شرکت تولید کننده انواع وسایل نقلیه، از جمله اتومبیل، وسایل نقلیه ورزشی ، حمل و نقل تجاری و همچنین وسایل نقلیه هیبریدی است. شرکت هیوندای همچنین مالک یک تولید کننده کره ای Kia Motors و بخش لوکس Genesis Motors است.

همانند بسیاری از تولیدکنندگان آسیایی، این شرکت برای سال ها از ابتدای شروع فعالیت از نام ساده هیوندای در اتومبیل خود استفاده کرد. با این حال، با گسترش تجارت شرکت، مشخص شد که یک لوگوی مناسب برای مشتریان برای ارتباط وسایل نقلیه با نام تجاری مورد نیاز است. طراحان هیوندای پس از آن یک تصویر ساده و در عین حال موثر ارائه دادند. لوگو اساسا یک حرف کشیده شده H بود که در شکل بیضی تعبیه شده بود.

مقامات هیوندای گفتند که این دو نماینده دو شخصیت انسانی است که یکی مشتری و دیگری نماینده شرکت می‌باشد که با یکدیگر در حال دست دادن هستند. این به معنای نماد اعتماد و احترام متقابل است. به طور کلی، لوگوی Hyundai یک تصویر دوستانه ایجاد می کند که در سراسر جهان قابل تشخیص است.

توضیحات لوگو

هیوندای تولید کننده جوان با استانداردهای صنعت خودرو است، اما لوگوی آن در حال حاضر لوگویی شناخته شده در سراسر جهان به عنوان شرکت تولید کننده خودرو موفق کره ای به عنوان یکی از رهبران در بازار جهانی ظهور کرد.

بیشتر لوگوهای موجود برای شرکت‌های خودروسازی در جهان برای شرکت صاحب برند معنایی جز یک ارتباط بین جمعیت مشتری و گروه تولیدی آن شرکت ندارد. نمادی که طراحان آن در صورت زیبا جلوه دادن و قابل‌تشخیص و تمایز بودن آن از شرکت‌های دیگر به هدف خود خواهند رسید. اما اغلب و در کنار این لوگوهای بدون دید بلندمدت، لوگوهایی نیز وجود دارند که نمادی بیش از اسم و هویت شرکت خود را یدک می‌کشند.

معانی متفاوت و مخفی در این طراحی‌ها وجود داشته و این معانی توسط برند شرکت مذکور به مردم و مشتریان منتقل می‌شوند. نماد زیبا و مفهومی شرکت هیوندای که یک H کج در درون یک بیضی است نیز از این قانون جدا نبوده و توانسته هویت این شرکت و فلسفه رضایت‌مندی مشتریان آن را در خود همراه کند. به گفته هیوندای، این نشانگر اعتماد یا دست دادن بین شرکت و مشتریانش است، به عنوان انرژی جریان بین میله های جانبی لوگو است.

شکل نماد هیوندای

قبلا در آرم هیوندای حروف HD وجود داشته است. این خودروساز کره ای نگران بود که آرم H این شرکت با لوگوی H شرکت ژاپنی هوندا اشتباه گرفته شود که این یک نگرانی معقول است. لوگوی Hyundai ابتدا با علامت هوندا اشتباه گرفته شد، با این حال، این شرکت کره‌ای به یک قدرت بزرگ خودرویی تبدیل شد. اساسا، حرف H، تشکیل دهنده لوگو هیوندای، به سمت راست کشیده شده و نرم تر و سیال به نظر می رسد ، که برای ارائه یک تصویر دوستانه و جذاب از نام تجاری طراحی شده است. باوجود شباهت‌های بین این دو نماد از دو شرکت و کشور متفاوت، امروزه شاید کمتر کسی پیدا شود که لوگوی هیوندای را با هوندا اشتباه بگیرد.

رنگ لوگوی هیوندای

آبی و نقره‌ای رنگ هایی هستند که با نام تجاری Hyundai مرتبط هستند. در حالی که علامت سه بعدی در چند رنگ از رنگ نقره ای طراحی شده است و رنگ آبی به طور گسترده ای در عناصر طراحی و تبلیغاتی استفاده می شود.

|
+1
| 879

لوگو های معروف و یادگیری از این لوگوها

لوگو مانند درب ورودی یک کسب و کار است. این یک تصور اولیه از  معروف ترین لوگو های جهان هست؛ اما، چه چیزی باعث شکست یک لوگو می شود؟ بازارها و روند ها همیشه در حال تکامل هستند، اما ویژگی های خاص مانند تایپوگرافی، طرح بندی، الگوها و رنگ تاثیر زیادی بر چگونگی آگاهی مردم […]

طراحی لوگوی شرکتهای شیمیایی

مواد شیمیایی در اطراف ما هستند، بنابراین ما به ندرت حتی در مورد آنها فکر می کنیم. مواد شیمیایی در محصولاتی هستند که ما برای تمیز کردن خانه های خالی، استفاده به جای سوخت مخزنی و گاز و محصولاتی که ما برای حمام کردن از آنها استفاده می کنیم. ما حتی مواد شیمیایی، مواد افزودنی […]

لوگو حرف — نمادهای مبتنی بر حروف

  نمادهای مفهومی، نمادهای تصویری و نمادهای مبتنی بر حروف ما قصد نداریم مرزی دقیق میان نشانه تصویری، یعنی نمادی از یک ایده که کمابیش واقع‌گرایانه بیان شده یا تا آنجا که ممکن است به طبیعت موضوع یا شی‌ء مورد نظر نزدیک باشد، از یک سو و نشانه‌ای که چه به‌طور انتزاعی و چه به‌طور […]

طراحی لوگو برای سالن های زیبایی و آرایشگاه ها

  قبل از اینکه اولین قرار خود را برای آرایشگاه رزرو کرده باشید، آیا به مشتریان خود در مورد سالن توضیحاتی میدهید؟ برای جواب این کار ساده است: آرم کامل را باید پیدا کرد که آن تمام کننده سالن شما باشد. در حقیقت، یک لوگوی شیک موفقیت آمیز، اظهارات بسیاری را می تواند به خود […]

۵۰ نکته حرفه ای در مورد طراحی لوگو – سری ششم

  بهتر است بر روی پیامی تمرکز کنید که با استفاده از یادداشت ۱۰ کلمه در مورد مزایای شرکت به دست آمده است. این واژه ها ممکن است احساسات ، صفات ، اشیا یا دوره های زمانی خاص باشند. لوگوی خوب معرف ماهیت شرکت شماست لوگو نمایش بصری همه مواردی است که رکت قصد دارد […]

انتخاب لوگو برای صنعت بازی

در سال ۲۰۱۸، صنعت بازی حدود ۱۳۵ میلیارد دلار تولید درآمد داشت که در سال ۲۰۱۷ با ۱۰٫۹ درصد رشد همراه بود و ۴۷ درصد از درآمد این صنعت از حساب های تلفن همراه بود. این فرصت زیادی است، اما رقابت بیشماری برای شناختن آرم شرکت شما نیز وجود دارد. این چیزی است که به […]

whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...