معانی رنگ لوگو و نحوه ی انتخاب رنگ ها

همانطور که می دانید انتخاب رنگ لوگو مناسب می تواند نقاط قوت کسب و کار شما را برجسته کند و به شما در جذب مشتری مناسب کمک کند. ترکیب اشتباه آن نیز می تواند اثر معکوس داشته باشد. همانطور که می دانیم در روانشناسی رنگ، رنگها بر احساسات و رفتارهای ما تأثیر می گذارند. زرد رنگی شاد است (مانند آفتاب روشن و زرد!) و سبز آرامش می بخشد (مانند خوابیدن در چمن و نگاه کردن به برگها) اما آیا این “قوانین رنگ” در رنگ نشانه ی کسب و کار و برند هم معنا دارند؟

محققان لورن لابراك و جورج میلن دریافتند كه برخی از رنگها تأثیر چشم گیری بر مصرف كنندگان دارند و برخی دیگر هیچ تأثیری ندارند. برای مثال رنگ زرد باعث می شود تا برند شما جوان و قابل دسترس به نظر برسد. جالب است بدانید که انتخاب هر رنگی برای لوگو مناسب کسب و کار شما نیست و شما باید قبل از طراحی لوگو، طراحی آرم و سفارش طراحی لوگو ابتدا تمام جوانب کسب و کار خود را بسنجید و سپس بر اساس آن رنگ بندی مناسب برای لوگو را تشخیص داده و سپس دنبال قیمت لوگو، تعرفه طراحی لوگو، قیمت طراحی لوگو و لیست قیمت لوگو از شرکت های طراحی لوگو باشید.

همچنین گفته شد که تمامی رنگ ها مناسب برای تمام کسب و کار ها نیستند برای مثال: طراحی آیکون اختصاصی، طراحی نشان تجاری، طراحی اسم، طراحی لوگو تایپ، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی و … هر کدام نیاز به یک نفر متخصص در زمینه رنگ دارد که بتوانند با انتخاب درست رنگ، بهترین خود باشند.

معانی رنگ لوگو و نحوه ی انتخاب رنگ ها

ما در ادامه می خواهیم در مورد معانی رنگ لوگو و نحوه ی انتخاب رنگ ها با شما صحبت کنیم و بگوئیم که معانی رنگ لوگو ها از کجا آمده است؟  نحوه ی انتخاب رنگ لوگو ها چگونه است؟ و اینکه چند رنگ را می توانیم در لوگوی خود استفاده کنیم؟ پس در ادامه با ما همراه باشید.

  • معانی رنگ لوگوها از کجا آمده است؟

معانی رنگ لوگو از تلاقی علم ، هنر و فرهنگ ناشی می شود. نحوه واکنش مشتریان شما به رنگها و ترکیبات رنگ ها تحت تأثیر 3 عامل زیبایی شناسی، وابستگی به آموزه های فرهنگی و ارتباطات تکاملی برنامه ریزی شده است.

زیبایی شناسی: درست مانند نت های موسیقی ، برخی از ترکیبات رنگی لوگو هارمونی خوبی دارند، برخی تنش ایجاد می کنند و برخی دیگر با هم کشمکش دارند و مخاطب را خسته و کسل  می کنند. تئوری اساسی رنگ توضیح می دهد که مصرف کنندگان نسبت به پالت های رنگی کاملاً مشابه بی تفاوت هستند و تحت تأثیر تنظیمات رنگی آشفته و متناقض قرار می گیرند.

وابستگی به آموزه های فرهنگی: با گذشت زمان ، همه ما یاد گرفته ایم که رنگ های خاصی را با احساسات خاصی مرتبط کنیم: به عروسهایی فکر کنید که در روز عروسی خود به عنوان نماد پاکی ، لباس سفید می پوشند یا عزاداران برای تجسم یک مناسبت غم انگیز ، لباس سیاه می پوشند. با این حال ، بسیاری از آنها کاملاً خواستگاه فرهنگی دارند، برای مثال عروس ها در هند ساری های چند رنگ می پوشند و در آفریقای جنوبی ، قرمز رنگ عزا است.

ارتباطات تکاملی: محققان گمان می کنند که برخی از ارتباطات رنگی ما نتیجه تکامل است. به عنوان مثال ، تعداد کمی از انسان ها قهوه ای را به دلیل ارتباط آن با محصولات پوسیده شده و احتمالاً آلوده، به عنوان رنگ مورد علاقه انتخاب می کنند. از طرف دیگر ، قرمز نشانه ی احساسات پرشور است که باعث می شود هم انسان ها و هم حیوانات متوقف شوند و توجه کنند.

  • نحوه انتخاب رنگ لوگو

قبل از انتخاب طرح رنگ لوگو خود ، به پیامی که بیشتر آرزو دارید تجارت شما به مخاطبان منتقل کند ، فکر کنید. می خواهید کدام ویژگی های یرندتان را برجسته کنید؟

 

ویژگی های شخصیتی برند که مورد توجه مشتری هدف شما قرار می گیرد، به انتخاب رنگ لوگوکمک می کنند. مصرف کنندگان آگاهانه یا ناخودآگاه محصولاتی را انتخاب می کنند که با هویت شخصی آنها همسو باشد. رنگ ها به مصرف کنندگان کمک می کنند تا محصولات و خدمات را طبقه بندی کنند ، محصولات مناسبشان را مشخص کنند و به نوبه خود بین محصولات مشابه تصمیم به خرید بگیرند.

معانی رنگ لوگو

  • لازم نیست فقط یک رنگ را برای لوگوی خود انتخاب کنید!

به یاد داشته باشید که برند شما محدود به یک رنگ نیست. اگر آنچه شما در مورد تجارت خود تأکید می کنید تنوع محصولات آن است (مانند eBay) استفاده از چند رنگ در طراحی لوگو، یک روش عالی برای نشان دادن این تنوع است. به همین ترتیب ، انتخاب دو یا سه رنگ خاص می تواند آنچه شما را منحصر به فرد می کند برجسته کند.

معانی رنگ لوگو و نحوه ی انتخاب رنگ ها دنیای عجیبی است که دانستن آن در خلق لوگو کمک فوق العاده ای می کند.

معانی رنگ لوگو

|
0
| 82

لوگو حرف C

  حرف C حرف C محصولی از الفبای لاتین است. این حرف در فاصله اولین و دومین جنگ *کارتاژی وارد الفبای لاتین شد، به همین دلیل این حرف در بسیاری از الفباهای کهن وجود ندارد. حرف C مصری که اولین بار به شکلی خوابیده بر روی پهلو دیده شده است، بر طبق الگوی کوهان شتر […]

۵۰ نکته حرفه ای در مورد طراحی لوگو – سری هفتم

باید به این نکته توجه داشته باشید که حدود ۳۰ سال قبل ، طراحی لوگو توسط دست انجام می‌شد. لوگوهای مشهوری که ما امروز عاشق آنها هستیم (همچون لوگوی نایکی ، کوکا کولا و استار باکس) کلا با دست طراحی شده بودند   لوگو توسط دست طراحی شده است باید به این نکته توجه داشته […]

خلاقیت و معنا در نشانه چه مفهومی دارد؟

بسیاری از افراد تصور می کنند طراحی نشانه کاری بسیار آسان است، از نظر آنها قرار دادن یک آیکون و نماد در کنار نام تجاری که با یک قلم مسخره تایپ شده است کاری آسان است. اما طراحی یک نشانه خلاقانه و پرمفهوم فراتر از آن است. گاهی طراح برای درک کامل برند و نمایش […]

لوگو حرف B

همانطور که می دانید طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی اسم، طراحی نشان تجاری و طراحی آیکون اختصاصی توسط شرکت های طراحی لوگو و طراحی آرم ارائه می شود. جالب است بدانید که این طراحی ها دامنه ی گسترده ای دارد و علاوه بر سفارش طراحی لوگو ممکن است سفارش […]

۵ دلیل که شما باید یک لوگو داشته باشید

حتی اگر نام برند در طرح آن‌ ادغام نشده باشد، احتمالاً حداقل ۹۹٫۹۹% از مردم روی کره زمین می‌توانند نام برند را تشخیص دهند و آن را مشخص کنند؛ اما اگر به رسمیت شناختن جهانی و سلطه جهانی در صنعتتان برای شما خوب نیست، چند دلیل دیگر هم وجود دارد: یک لوگو به این دلیل […]

هدف لوگو چیست و چرا افراد به آن اهمیت نمی‌دهند؟

هدف لوگو چیست و چرا افراد به آن اهمیت نمی‌دهند؟ موضوع مقاله ای است که می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم. لوگو انواع مختلفی دارد و هرکدام به هدف خاصی طراحی می شوند. همانطور که می دانید، که طراح لوگوی حرفه ای می‌تواند طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، […]

whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...